Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: serjy   
Дата:   07-03-10 17:47

Някои го беше казал: "фотографията не е състезание". Не е бягане на 100м. Няма най-добър фотограф и т.н. Какво значи най-добрата изложба? Ако взема най-добрите продукти и ги забъркам в една каца ще получа ли най-добрата гозба? Добрата изложба е като добрата снимка. Има въздействие в кадрите, но има и послание, разкарва история за някого, за нещо. Ако просто вземеш най-точкуваните снимки и направиш изложба, просто ще си показал най-точкуваните снимки. Това е за мен. Ама кво разбирам аз [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: snoopoff   
Дата:   07-03-10 18:08

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: GenaDP   
Дата:   07-03-10 18:13

Мдам...

Ето как се отнасят добрите западняци към кретенските питания...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: snoopoff   
Дата:   07-03-10 18:28

Верно е кретенско питането [smilie18] (започнахме да спамим май)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: boni   
Дата:   07-03-10 18:51

Не става въпрос за конкурси, а за една изложба от примерно 100 автори със 100 подбрани фоторгафии от 2009-та. Имаме достатъчно качествени неща, за да се получи нещо много добро и освен това са добре сортирани и се намират лесно.
В същото време може да направим и още една "Фото Форум Дебют" със снимки само от "представяне" . И от представяне има какво да се покаже:)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-03-10 19:17

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: never_there   
Дата:   07-03-10 19:37

Който е ходил на село и е виждал като изкарват уфцити как се прескачат, знае за какво говоря.

[smilie24]

това е вярно, а и ме усмихна защото съм била на село и съм го виждала!

Всичко се свежда до отговорност, както няколко потребителя са казали по-горе. Някой трябва да каже ние имаме отговорността (към собствената си ценностна система или към потребителите, които искаме да привлечем или към двете) да създадем нормална среда на общуване. Понякога нещата трябва да станат по-зле, за да станат по-добре, но нищо не е лесно в този живот, нали? :) Администраторите, имате отговорност, следвайте сърцата и умовете си и направете това, което е най-добре за Форума и за първоначалния му замисъл. [smilie24]


Мисля че няколко човека са прочели написаното от автора на темата погрешно; той далеч не адвокира налагането на цензура. Прочетете отново. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: bozata   
Дата:   07-03-10 20:28

толерантност != безхаберие

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-03-10 20:41

За никаква цензора не апелирам. Както и не искам да обвинявам никого в нищо. Говоря за друго.

За това, че ако администраторите решат, могат да направят следните две неща (дори повече, но нека се огранича в две, за да изясня казуса):

1. Трият на поразия всяко заядливо съобщение във форума и всеки спам. Дори да не е на момента - когато могат. А потребителите се стараем да игнорираме всичко което не е по темата и обидите към нас. По този начин, след като бъдат изтрити - все едно нищо не се е случило.

2. Трият всичко друго, освен заядливи теми/коментари, обиди и т.н. Потребителите се дърлят по повод и без повод. От всякъде хвърчат обиди, заплахи и т.н. Администраторите банват всеки, който пусне тема без да е напсувал някого. [smilie18]

И в двата случая - тук ще е пълно с потребители, по ред причини.

Но все си мисля, че далеч по-приятно и полезно за масовия посетител ще е първият вариант.
Среден вариант има, но той малко или много води до вариант 2.

Не може да се остави инициативата за "оправянето" у хората. Все едно да искаме хората да не нарушават законите, а полицията видиш ли - да стои без работа. Точно те трябва да следят и налагат правилата. Средно положение и при полицията не бива да има. Сами виждате до какво е положението с милицията в България и как процедира - според случая, според това на кого си човек, според това дали имат интерес конкретните милиционери и т.н.

Ще дам пример за това (без да цитирам имена), как се обиждат хора във форма, но тъй като обиждащият е "добър фотограф", най-добре ще е да приемем тази му странност и да му простим.
Или пък "обиждащият" е приятел на админите и - отново - дайте да му простим.

Това което искам е, админите да спрат да цепят басма на когото и да било и стриктно да се спазват правилата.

Обиди, нападки, спам - директно да се трият, без значение кой ги бил пуснал, колко добър фотограф е, кого познавал и т.н. Дори системата може да се АВТОМАТИЗИРА.

"Сигнал за спам" - когато няколко човека кликнат на него - съобщението директно да се трие. Може да бъде прекръстено на нещо друго, за да не засяга само "спама", но и обиди, дразги и т.н. По този начин ще се АВТОМОДЕРИРАМЕ.

Примерно - събираш рейтинг 10 - системата ти трие мнението/темата (ако мнението е първо).
Или 20, 50 - колкото админите преценят на база средна посещаемост и т.н.

Просто давам примерно решение, което измислих на примависта. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: bozata   
Дата:   07-03-10 20:42

написа:

> Мдам...
>
>
> Ето как се отнасят добрите западняци към кретенските
> питания...

Забеляза ли как никой не използва обидни епитети, въпреки че въпросът е много базов?
Аз участвам в DPReview и едно от нещата които ми харесват е че може да питаш за всичко и никой не е груб. Освен това хората дават много конструктивни коментарии от които се учи много. "Браво", "Харесва ми" и т.н. не помага, хората там обясняват защо им харесва или не. Аз така се опитвам да правя и тук, ама е опасно - все някой ще ме нарече "кретен", "тъпак" или нещо подобно. Може да е смешно, но това е нещо като авто-цензура, но с негативен ефект...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: bozata   
Дата:   07-03-10 20:48

написа:

> За никаква цензора не апелирам. Както и не искам да обвинявам
> никого в нищо. Говоря за друго.
>
> За това, че ако администраторите решат, могат да направят
> следните две неща (дори повече, но нека се огранича в две, за
> да изясня казуса):
>
> 1. Трият на поразия всяко заядливо съобщение във форума и всеки
> спам. Дори да не е на момента - когато могат. А потребителите
> се стараем да игнорираме всичко което не е по темата и обидите
> към нас. По този начин, след като бъдат изтрити - все едно нищо
> не се е случило.
>
> 2. Трият всичко друго, освен заядливи теми/коментари, обиди и
> т.н. Потребителите се дърлят по повод и без повод. От всякъде
> хвърчат обиди, заплахи и т.н. Администраторите банват всеки,
> който пусне тема без да е напсувал някого. [smilie18]
>
> И в двата случая - тук ще е пълно с потребители, по ред
> причини.
>
> Но все си мисля, че далеч по-приятно и полезно за масовия
> посетител ще е първият вариант.
> Среден вариант има, но той малко или много води до вариант 2.
>
> Не може да се остави инициативата за "оправянето" у хората. Все
> едно да искаме хората да не нарушават законите, а полицията
> видиш ли - да стои без работа. Точно те трябва да следят и
> налагат правилата. Средно положение и при полицията не бива да
> има. Сами виждате до какво е положението с милицията в България
> и как процедира - според случая, според това на кого си човек,
> според това дали имат интерес конкретните милиционери и т.н.
>
> Ще дам пример за това (без да цитирам имена), как се обиждат
> хора във форма, но тъй като обиждащият е "добър фотограф",
> най-добре ще е да приемем тази му странност и да му простим.
> Или пък "обиждащият" е приятел на админите и - отново - дайте
> да му простим.
>
> Това което искам е, админите да спрат да цепят басма на когото
> и да било и стриктно да се спазват правилата.
>
> Обиди, нападки, спам - директно да се трият, без значение кой
> ги бил пуснал, колко добър фотограф е, кого познавал и т.н.
> Дори системата може да се АВТОМАТИЗИРА.
>
> "Сигнал за спам" - когато няколко човека кликнат на него -
> съобщението директно да се трие. Може да бъде прекръстено на
> нещо друго, за да не засяга само "спама", но и обиди, дразги и
> т.н. По този начин ще се АВТОМОДЕРИРАМЕ.
>
> Примерно - събираш рейтинг 10 - системата ти трие
> мнението/темата (ако мнението е първо).
> Или 20, 50 - колкото админите преценят на база средна
> посещаемост и т.н.
>
> Просто давам примерно решение, което измислих на примависта. :)

Много сайтове (Craigslist, eBay) ползват подобна "crowd-sourcing" система и тя работи доста добре. Винаги може да се сложи бутон за "нетолерантен" пост и който смята че е такъв да натиска. После админите преглеждат и затриват. Ако 50 човека смятат че някой пост е лош, може би има нещо вярно. Харесва ми! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: GenaDP   
Дата:   07-03-10 20:50

Автор: bozata
Дата: 07-03-10 20:42

Аз така се опитвам да правя и тук, ама е опасно - все някой ще ме нарече "кретен", "тъпак" или нещо подобно.


Я дай сега да видим тъдява кога и къде някой те е нарекъл "кретен, тъпак или нещо подобно"

С линкове, ако може, а не свободен преразказ. И то линкове от форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: boni   
Дата:   07-03-10 20:53

Албирео, във ФФ многократно са блокирвани и дори баннати и добри фотографи, точно заради системното им агресивно поведение. В резултат други техни приятели са си тръгвали обидени, заради факта че техния идол е баннат.
Админите не цепят басма на никого и си носят последствията заради това.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Canon   
Дата:   07-03-10 20:53

Що си мисля, че мИслата на господина Нютона, по известна като третий закон си вАжи и при човеците.
Всякое действие има равно по сила и обратно по посока противодействие

Може да се рейтинговат писачите от другите пишещи чукчи. Но за конкретност: за читаво мнение - писалка (перо, списвател като Паисий), за спам/калпваво/нефело мнение - снежинка (като средата на чукчата)

И моя авататар може да изглежда така:
https://photo-forum.net/joro/emoticons/ytyt.gif
******************************************************************** ******************************************************************** ******************************************************************** ******************************************************************** ********************************************************************
-------------------------
Общо: 32404567 снежинки


[beer]



Публикацията е редактирана (07-03-10 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: nositel   
Дата:   07-03-10 21:00

ALBIREO [smilie24] . Всичко си има мярка. В Бг има доста форуми, които не толерират простотия и не са загубили от това, напротив. Мисля, че ако тук се модерира по-строго ще позачезнат много от редовно пишещите, но за сметка на това ще се освободи място за общуване с по-нормален тон.


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: nositel   
Дата:   07-03-10 21:04

Canon [smilie18] , за нефелно мнение направо някакъв емотикон на чукча може да се измисли!


Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: dametoo   
Дата:   07-03-10 21:14

Дано темата бъде разбрана от повече хора и нещо да се промени [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Myth   
Дата:   07-03-10 21:23

Аз обаче подкрепям изцяло това, което казват Бони и Жоро, защото съм бил свеидетел, как един форум умира, точно заради прекалено модериране, с Албиеро съм съгласен сам донякъде, може би съвсеееееем леко по-строго модериране.
Гена хем е прав, хем не е, Гена все пак това е форум и целта му е хората да обменят опит един с друг и да научават нещо в цял свят форумите са за това ти сега искаш хората научени да идват тук ми няма как да стане. Купува си някой апаратче, но не разбира английски е къде ако не във фотофорум да попита, е да вярно тъпо ще е ако не си е прочел упътването де.

А за тези, които критикуват Гената абе може и да е малко по-остър ама има какво да се научи от него и все пак отговаря сериозно на доста неща. Абе готин си е форума и всички в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: J0R0   
Дата:   07-03-10 21:52

Все едно да искаме хората да не нарушават законите, а полицията видиш ли - да стои без работа.

Хубава аналогия, но абсолютно невярна!

1. Админите на тоя сайт не са полиция. Работата им е по-друга от четене на хиляди безумни теми и превъзпитаване на хора, които родителите им не са довъзпитали.

2. Полицията има инструменти за оказване на натиск върху нарушителите - глоби. Админите по сайтовете нямат такива. Не ми казвай, че банът е някаква мярка, има няколко човека, които аз лично съм ги банвал по стотина пъти - регистрират си пак и пак нови никове през проксита или динамични Айпита.
Полицията, която ти взема всеки път по 50 лева за превишена скорост и пак не може да се справи с нарушителите, пак карат като идиоти по пътищата, а ти искаш в интернет някой да се справи без никакви инструменти за санкция.

3. Хубаво е да искаме разни неща. Обаче още по-хубаво е да си даваме сметка доколко и в каква степен са изпълними.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-03-10 22:05

На мене са ми приятели админите вече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: Myth   
Дата:   07-03-10 22:16

[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: rhyan   
Дата:   07-03-10 22:45

Доста време се чудех дали да коментирам темата, но не издържах. Всичко, както бях писал в една друга тема, е въпрос на уважение към другия, какъвто и да бил той. Толерантността не трябва да се бърка с примиренчество, а точно това се случва в българия в последните 20години - тотално примиренчество с всички, които те мачкат.

Както и преди съм казвал - каквото ни е движението по улиците, това ни е държавата. А движението ни по улиците какво е - седиш си на задръстването, от всякъде някой те натиска защото се тарикати да изпревари всички, като че ли само той бърза, само той отива на работа...Другия, щото е с джип не 'базари' никой, кара си в насрещното като все едно е правителствен ескорт, а ченгетата милите, седят и зяпат като модератори - то е ясно че тоя с джипа нема да го бараме, ама оня е там с астричката е наш...

Аз не искам и тук във форума нещата да стоят така. Много хора тук си позволяват да карат в насрещното, други, нарочно карат в насрещното и чакат сблъсък. Когато нямаш какво да кажеш по дадена тема, просто я пропусни, когато питането те дразни, пак го пропусни, вместо да се изживяваш като чичо гугъл.

Да, Гена, точно теб имам предвид в конкретния случай, защото си ми най-пресния челен сблъсък. Нищо лично към теб, не те познавам, но аругантния ти начин на писане не мога да го сбъркам с никой друг. Да не припомням онази тема за 'тиристорите' от преди няколко месеца, където премина доста граници в изказа си към някои съфорумци, поради простата причина, че те убориха всячески.
Извинявай, че ползвам теб за пример, пак казвам - нищо лично, но този начин на комуникация във форума е вече еталон, и много се радвам, че Albireo повдига въпроса.

Не става дума само за форума, а за всекидневните отношения между нас - тоталната липса на уважение се вижда най-ярко в интернет, защотот тук хората искат или не искат се изслушват. За съжаление много малко от питащите във форума използват бутона за спам, а ако го направят личните нападки към тях се умножават.

Аз се надявам хората по един или друг начин да започнат да се уважават в тази страна, иначе до никъде няма да я докараме. В крайна сметка, ако всички тук, в този форум се опитат да проявяват повече уважение към отсрещния, много неща около нас ще се променят за добро. Все пак тук сме колко - 10тина хиляди потребители...Никак не сме малко!
Не се дръжте като задници с другите около вас, ако не искате и те да се държат с вас като със задник.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: GenaDP   
Дата:   07-03-10 23:02

въпрос на уважение към другия, какъвто и да бил той

Да бе. Уважавай всичкото идьот на света, и ще прокопсаш. Сигурно...

Не знам дали си чувал, ама уважението требе да се заслужи.[smilie8]


Нищо лично към теб, не те познавам, но аругантния ти начин на писане не мога да го сбъркам с никой друг. Да не припомням онази тема за 'тиристорите' от преди няколко месеца, където премина доста граници в изказа си към някои съфорумци, поради простата причина, че те убориха всячески.


[smilie18]

1. Относно "тиристорната" тема - ти кво разбра от нея, и как точно проумя, че са ме "уборили"?

2. Открий си правописните грешки. Определено не са направени поради бързане...



Не се дръжте като задници с другите около вас, ако не искате и те да се държат с вас като със задник.

А ако някой около нас е задник, как да се държим с него? Като с предник?



Публикацията е редактирана (07-03-10 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: next_time   
Дата:   07-03-10 23:17

Даммм ... а вие за любезният лос чували ли сте ....

Отговори на това съобщение
 Re: Относно начина по който общуваме във форума (и изобщо - онлайн)
Автор: rhyan   
Дата:   07-03-10 23:24

Мда, може би наистина бъркам за теб. Вари го, печи го...все тая.

За уважението - то може да се заслужи не само с бой, уважаеми.

Тиристорната тема, и малкото, което разбрах от нея, ми бе достатъчно да проумея, че при теб оправия няма. То това владиславовско мислене твоето няма да се пречупи, ама нейсе - ти си по-по-най...Всички знаем! Жив и здрав да си.

Правописните грешки се случват на всекиго. Не е от неграмотност, а от недоглеждане, но, както ти казах и онзи ден - като няма за какво друго, за правопис ще е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »