Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 20:50

Интересува ме дали се предлага междинно краче за светкавица и тяло , което да пречупи светкавицата на 90 градуса без естествено да се губят всички контакти.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: minolta9   
Дата:   06-03-10 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-10 20:55

фирмено не

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-03-10 21:01

Добра идея патентовай [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 21:05

Да, и аз си мислех , че оригинално няма да има а от китайската бездна ???


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-10 21:28

а дали има подобно кабелче

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-10 21:31

има

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: boll   
Дата:   06-03-10 21:41

Приготви си 90 лева за кабелчето. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 22:24

Не, кабел не ме устройва - трябва ми твърда връзка, която само с едно щракване и светкавицата да бъде наклонена на 90 градуса.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-10 22:29

и каква е логиката....

за целта си има стробофрейм

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 23:10

Логиката е , че при вертикален кадър ще изведа светкавицата пак над обектива и сянката ми няма да е толкова голяма и в страни. Като ми потрябва бързо хоризонтален кадър - щрак и готово. Елементарно с малко инвестиция. Сони имат подобно чупене на самата светкавица мисля при последния модел 58.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 23:14

тази го има :

"Новата система за бързо изместване на отражението поддържа постоянно положението на сянката при хоризонтална или вертикална ориентация" - цитат от характеристиката.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-10 23:19

да.... една безсмислена опция.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

при айм сори няма извеждане над обектива

само с това има


http://y.delfi.ee/norm/152625/8082319_62ZjZZ.jpeg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 23:25

Сам виждаш джъмбо - колко е сложно. Кабел,40 см шина ,болт ...а може само едно коляно и кабелните връзки да са вътре. Да не говорим , че при хоризонтален кадър така(както е на снимката) пък ще се увеличи сянката доста [smilie11], че и кабела като гледам може и да провисне и влезе в кадър.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-10 23:29

не провисва и не се увеличава а се крие зад човека... не като да не съм снимал и това е единствения начин... нищо от мечтите не става във вида в който искаш

хората са го измислили.... има и по-сложни рамки...

а на айм сори... замисли се и ще видиш че няма смисъл никакъв

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 23:35

"а на айм сори... замисли се и ще видиш че няма смисъл никакъв" - как да няма смисъл като го видях това с очите си при колега който я има светкавицата. Тя не се чупи от крачето а малко по нагоре и даже още повече се доближава до обектива и дава още по малка сянка.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-10 23:39

ти си знаеш...
аз го видях и умрях от смях а и кой снима с директна светкавица вече..... освен ако не е през деня навън.....

в зала да снимаш с насочена светкавица трябва да си голям шегаджия [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 23:39

демонстрации


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 23:42

Тя се вдига и нагоре - а ако залата е висока 20 метра ... накъде ще я насочиш [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-10 23:46

ако се подкваси морето какво правим а????

явно като ти говорят хора с опит не поемаш.... радвай се на измишльотината на сони за мен е безполезна

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 23:49

Не ме разбра - аз търсех само чехълче(за Nikon).... навремето ги имаше такива руски но бяха само с един контакт.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   06-03-10 23:54

Ей това не мога да разбера.... ако Nikon я имаха тази екстра - кой знае как щеше да е превъзнасяш ама нали е от Sony [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   07-03-10 00:10

никон и канон са достатъчно умни за да не я направят....

най-малкото защото вече ъгъла на светене няма да покрива кадъра.....

елементарно уотсън [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   07-03-10 00:37

наистина елементарно [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   07-03-10 00:47

Джъмбо хайде по кротко със зависта.

По-удобна е 58-цата за снимане с грип. Това е.

Иновация от Сони колкото и да ти е трудно да го преглътнеш. Ако е използваема съм сигурен че и другите ще го направят - както стана със сензора за ориентация и сензора за близост.

Не мисля че има магични сили и големи предимства като близост или нещо подобно спрямо другите светкавици.

58-цата има и други благини които я правят ценна - първата светкавица с ratio контрол на Сони.

Просто е по-удбна. Както сам виждаш да отразиш в тавана със тая 58-ца при завъртян апарат е по удобно от класическото изпълнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Canon   
Дата:   07-03-10 00:47

Едва ли е проблем при завъртане на Сонито дасе внася корекция на ъгъла на свтене чрез зума и.
Ама ко разбират тези от Сони ...щом идеята не е от Никон, значи е телевизор или ПСП

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   07-03-10 00:49

Канон имам я и не съм имал проблеми с винетиране или нещо подобно.

Тамрона 17-50 е най-широкото дето съм ползвал със нея и на 17 е ок. Поне като не съм се заглежал. Мога да цъкна един тест утре....



Публикацията е редактирана (07-03-10 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   07-03-10 00:53

А бе хубава си е екстрата но за по старите модели ще е кеф ако има чупещо се краче [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: dpurple   
Дата:   07-03-10 01:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   07-03-10 09:56

талибанчо се е намесил просто за спорта... нещо като асахи и мерудията

айм сори феновете с голи гърди се хвърлят на стената да защитават една безсмислена екстра

колкото и да я въртите тази светкавица ПАК ще дава странична сянка за разлика от стробофрейма (колко от вас са ползвали активно стробофрейм?)

да не говорим че всяка една хубава фирмена светкавица може да отразява в тавана и при вертикален кадър..... аууууу верно тук има спестени цели 3 см.... колко много лелелеее

и странно при вертикален спусък и при камерите различни от айм сори пак е удобно

Автор: Canon
Дата: 07-03-10 00:47

Едва ли е проблем при завъртане на Сонито дасе внася корекция на ъгъла на свтене чрез зума и.

не е проблем.... това означава разхищение на много светлина и намаляване по този повод силата на светкавицата.... ама те аймсори нали имат малка ядрена централа вградена та не се усеща [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: cicomanco   
Дата:   07-03-10 11:50

Светкавицата на Сони е едно от малкото смислени неща , които са направили до сега!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: asahi   
Дата:   07-03-10 12:06

Ооо, Джъмбич, космосът ти се пречка нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   07-03-10 12:19

Aз за какво питах - Вие за какво спорите [smilie11]. Ако някой е направил самоделка за която говоря да сподели защото твърдо съм решен да си я измайсторя .... една основа от светкавица Metz с краче за Nikon + чехълче (по което ще има повече работа) и малко жица [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: yakumo   
Дата:   07-03-10 20:07

Нещо такова не върши ли работа? [shtrak]

http://www.bhphotovideo.com/c/product/89976-REG/Hama_HA_6899_Universal_Flash_Adapter.html#reviews

тъпотията с линковете [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Canon   
Дата:   07-03-10 22:03

Това с подвижното строително скеле (от тезата на джъмбо ) - голяма излагация. [smilie23]
И да, и с него се хвърля остра сянка точно под носа и под веждите

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   07-03-10 22:11

da.fo виж на и-бея дали няма някое краче - преходник или нещо подобно да го ползваш за начало - по-евтинко идва от МЕЦ.

За Сони миинолта за по 4-5 долара преходниците и в двете посоки. Ама за да ти е свестно е добре да е със всички никонски пинове та да се излъже маймуната.

Тия дето бичат YN-462 мигалките имат бая работи
[beer]

http://stores.shop.ebay.ie/hkyongnuophotoequipment



Публикацията е редактирана (07-03-10 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   07-03-10 23:37

Автор: Canon
Дата: 07-03-10 22:03

Това с подвижното строително скеле (от тезата на джъмбо ) - голяма излагация. [smilie23]
И да, и с него се хвърля остра сянка точно под носа и под веждите


те понеже по света фотографите и производителите са кухи лейки за разлика от нащо талибанче което е снимало много с така джаджа та има преки наблюдения... та затова по света има толкова много модели и материали как, къде и защо се ползва....

талибанчо.... разрови се из нета (надявам се поне това знаеш как се прави) и поразгледай... че нал знаеш... вече не сме 80 те [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   08-03-10 00:06

yakumo ,
точно така си го представях но да се сгъва настрани и да има всички контакти ... разбира се без кабела.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Canon   
Дата:   08-03-10 00:57

Слонски,
По наше село викат, накъдето и да си въртиш гъза, сянката си остава - и сега и през 80-те и преди още да е измислена фотографията

Я обясни как от скелето изчезва сянката, че много смешно взе да става - някаква неевклидова геометрия на Джимбо ли или просто общочовешка фотографска некадърност лъха от думите ти



Публикацията е редактирана (08-03-10 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   08-03-10 07:57

ясно
никога не си ползвал.... но си хипер компетентен по всички въпроси...

купи си едно такова ползвай няколко месеца и после ела и се извини.... ако ти стиска.....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: yakumo   
Дата:   08-03-10 17:26

Мернах, че има някакви такива в Синтезиса, ама не задълбах и не мога да кажа накъде се сгъва и как работи, що не ги питаш ще стане ли


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   08-03-10 20:42

Благодаря, yakumo [smilie24] !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: MisterX   
Дата:   08-03-10 21:59

Ne sum chel temata vidqh demoto na Sony. Flash braketa kolkoto i da go mrazia za sega e nezamenim za kriene na sianka. Tova sus vertikalnoto vurtene na Sony e cool no pak she hvurli stranichna sianka i obezmislia ideiata.

Bez braket stava samo s asistent sus off camera flash. Po-dobur kontrol i mnogo poveche creativna svoboda.

Niama Free [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-10 22:06

Canon мисля че Джъмбо има предвид че по-висока светкавица над обектива крие сянката при снимане на паспортни снимки. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-03-10 22:11

Canon 2010 сме минага 30 години. [smilie21] Вече хората снимат на 102000 исо с 11к/сек.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: asahi   
Дата:   08-03-10 22:15

Може ли имената на 3-ма твои познати, които снимат на 102000 исо с 11к/сек.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   08-03-10 22:16

не е за паспортни снимки...
снимал съм доста сватби и никога булката не е имала сенки под носа.... щото съм слагал и софтбокс....

но като минах на цифрово и открих кофичката от активия - гари фонг

та зарязах стробофрейма

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-10 22:24

Значи пробвах как баца 58-цата с директно светкане (до сега не бях си играл)

1. в портретна ориентация светкавицата НЕ винетира на 17мм ако е поставена приставката за широко. Мошността разбира се пада!

2. Има неприятна странична сянка в портретна ориентация. При нормална орентация сянката се крие зад обекта и не излиза на снимката.

Ами това е. За любопитните

1. Ако снимаш с отразена светлина няма проблеми със гадни сенки и отблясъци (58 е доста силна мигалка и няма проблем да отразява)

2. Ако снимаш с директна миглака в нормална ориентация няма сенки, но има отблясъци и осветява доста неприятно

3. При безжичн о снимане проблема с мързеливи очи се появява при дъщерята, която е много бърза с мигането. Сигурно комуникацията между апарата и миглаката пак вдига времето над 60 милисекуди между първото мигане и основната мигалка - А300 беше със 80 и имаше проблеми; Канон най-добре са решили този проблем т.е. всичките им апарати са със зверски бързи светкавици; никон само класа над Д80 т.е. Д300 и Д3, Д700, за Д90 не знам.



Публикацията е редактирана (08-03-10 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   08-03-10 22:25

директно светене не си е работа.... освен при ярко слънце където да го бориш....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Canon   
Дата:   08-03-10 22:37

pd
Не за 30, не за 300 ами за 3000000 години светлината си се разпространява по един и същ начин. Само новоизлюпени умници си мислят, че са открили топлата вода. Аз ползвам отразена светлина (с мека сянка) от от 1977година - 50% от форумците може би да не са били родени тогава. С модел на ролай с въртяща се глава. Ама не става със измислените строителни скелета на Джимбо, а с дифузиращи компоненти за каквито въобще не е ставало дъма в темата. Сега Джимбо се чуди как да се измъкне от поредната си глупост, та се сети за Гари фонга, дето е само за малки затворени пространства, иначе се губи много от светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-10 22:40

Прочетох и направих още малко опити!!!

Значи 58-цата не винетира, като се завърти на портрет на 17мм , ако се сложи панела за широко снимане (wide panel) - една пластмасова джаджа дето можеш да я издърпаш да разпръсне светлината на широко. За това мига прасето.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   08-03-10 22:49

верно си кухарка.... няма да си губя повече времето с радиоточката на форума [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Canon   
Дата:   08-03-10 22:55

Ко се впрягаш на всичко което не е Никон [smilie23]

А като искаш да не се излагаш - прочети какво си написал, ако не не си сигурен, че е вярно (както напоследък често се оказва) по-добре не пиши нищо

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   08-03-10 22:59

hotsnail,
означава , че екстрата си е екстра а не безмислена гъзария !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   08-03-10 22:59

абе някакво странно пращене долавям като от дърта радиоточка с пукнат високоговорител.... едно такова немощно като от средата на миналия век [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Canon   
Дата:   08-03-10 23:10

То вярно, че като нямаш реални фотографски аргументи минаваш на директно лични обиждания - ама, простено ти е - толкова знаеш, толкова пишеш.
А както е написал hotsnail за практическата проверка - по-умния между Сони и Джимбо е

СОНИ [smilie24]

За теб остава злобата, че Сони ритнаха канчето на Никон (и на останалите) с по-интелигентно измислена светкавица

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   08-03-10 23:11

фиуууу шшшшш брррр
абе пак някакво пращене се разнесе
нещо плещи неразбираемо... ама то нормално за такива антики да е така [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Canon   
Дата:   08-03-10 23:15

Ходи на доктор, като чуваш звуци - може да е лечимо [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: mop71   
Дата:   08-03-10 23:24

http://www.litegenius.com/images/both.gif


С нещо такова .. аз го имам и си е супер удобно и за портретна ориентация.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   08-03-10 23:26

джъмбо ,
и аз съм от отбора на Nikon ама не виждам защо трябва да се инатиш толкова при явно добра идея от Sony [smilie11]. Ставаш банален вече - по добре не влизай в темата ми ... не допринасяш с нищо за малко повече размисъл а само едно инатене(като шопа) , че видите ли от Nikon по убаво нема [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   08-03-10 23:29

защото за разлика от радиоточката аз съм снимал доста със стробофрейм... разрови и ти нета... ако не бе практично нямаше да има десетки модели....

и съм пробвал и на живо прословутата сони светкавица...

та за разлика от радиоточката имам практически опит а не дървена философия...

къде съм написал нещо за никон а??????

вземете четете .....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   08-03-10 23:34

А бе на мен ми трябва нещо елементарно за намаляне на сянката при външни снимки или много високи помещения ... изпробвал съм го преди много години и знам ,че има 75% ефект - това е !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   08-03-10 23:39

http://www.youtube.com/watch?v=bsAOHKewGss


ето ти компактен пример....и бърз за работа

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   08-03-10 23:41


джъмбо:
къде съм написал нещо за никон а?????


Автор: джъмбо
Дата: 07-03-10 00:10

никон и канон са достатъчно умни за да не я направят....


Ама не ми се спори [smilie21] - по добре да си пия бялото вино [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: джъмбо   
Дата:   08-03-10 23:43

пробвай сони ипак ще си говорим.... както казах аз съм пробвал и 3 те....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   08-03-10 23:44

Автор: джъмбо
Дата: 08-03-10 23:39

http://www.youtube.com/watch?v=bsAOHKewGss


ето ти компактен пример....и бърз за работа



Е това е вече нещо друго [smilie24] - дали ще я възприема няма значение .... но си е идея [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-10 23:47

Da.fo абе гледал съм едни пособия като чинии дето отразяват и омекотяват светлината и сенките се губят - beauty dish му викат.


Виж ето този пич им е фен линк

и една снимка с отразена 58-ца да покажа как мачка

http://lh3.ggpht.com/_nZBbt9tts08/S5VvUe_knOI/AAAAAAAAJtY/xIYyNgaEuJo/s800/DSC07060_DxO_raw.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Alex-dan   
Дата:   08-03-10 23:51

Не вижам къде се доказва до тук, че от завъртането има полза. Пуснете няколко примерни снимки и да се свършва [smilie6] Ако е за едното отразяване в таван, то всяка като се завърти нагоре ще има същия ефект. Хотснейл спомена, че хвърля сянка леко настрани, което е съвсем логично. В крайна сметка тая врътка в повече не знам какви конкретни проблеми решава като с магическа пръчка [smilie8]

"
1. в портретна ориентация светкавицата НЕ винетира на 17мм ако е поставена приставката за широко. Мошността разбира се пада!

2. Има неприятна странична сянка в портретна ориентация. При нормална орентация сянката се крие зад обекта и не излиза на снимката.
"

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   08-03-10 23:54

Ето тук видях също нещо интересно но конструкцията му малко големичка сякаш [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Alex-dan   
Дата:   08-03-10 23:54

[smilie24] С отразена светкавица се получават приятни неща, и аз съм доволен от силата на СБ-800. Снимах скоро няколко репортажни кадъра на не добра осветеност и се изненадах приятно, хем беше на 1/8-ма мощност...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   08-03-10 23:58

Алекс,
не говорим за отразена , защото става на въпрос за места там където или тавана е висок или хич го няма [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-03-10 00:00

Ок, аз за снимката на хотснейл коментирах, сори за офтопика

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-10 00:01


http://lh5.ggpht.com/_nZBbt9tts08/S5Vy8bcWtNI/AAAAAAAAJuA/uBz5asROkL0/s800/DSC07043_DxO_raw.jpg



Ето какво става в портретна ориентация директно светкане в лицето. Има сянка с дясно леко надолу - горе долу мигалката като се завърти и е леко отгоре и в ляво.

знам знам измъчих детето за супер грозна снимка



Публикацията е редактирана (09-03-10 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: b00m   
Дата:   09-03-10 00:17

hotsnail,
Дай един кадър без да въртиш главата. Едва ли ще има много по-голяма сянака в дясно. Всичко сте скочили срещу Джъмбо, но той се оказа прав. Тая екста си е маркетингов трик.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: pefoto01   
Дата:   09-03-10 00:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-10 00:48

b00m удобно е за отразена светкавица. Не знам какво не ясно има.

За дирктна светкавица също е удобно.

За работа с грип е зверски удобно.

Това е удобство, не е панацея, не лекува СПИН, не прави вино от вода.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-03-10 00:49

Stroboframe flash brackets

dpurple мисля, че е прав, но не знам тук къде се предлагат...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   09-03-10 00:59

Ей заради това поне си казвам - колко по хубаво щеше да бъде ако кадъра беше квадратен .... после - кеф ти хоризонтален , кеф ти вертикален [smilie21] , че даже и втория спусък дето е на грипа може да отпадне съвсем спокойно [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: pefoto01   
Дата:   09-03-10 01:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: b00m   
Дата:   09-03-10 09:14

"b00m удобно е за отразена светкавица. Не знам какво не ясно има. "
Не се заяждам, но не виждам с какво е по-удобна за отразена от тези на Канон или Никон.

"За дирктна светкавица също е удобно."
Не казвам, че не е удобна. Посочи с какво е по-удобна.

"За работа с грип е зверски удобно.
Това също не го разбирам. С какво е по-удобна при ползване на грип?

А ако завиеш един 14-24 и я завъртиш за портрет дали няма да остане 1/4 от кадъра неосветен?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-10 09:44

b00m ами не знам за 14-24 Сони нямат такъв. Аз имам 11-18 и съм със кроп тяло ... предполагам че на 11 би трябвало да е ок с разсейвателя ама ще пробвам (така дe в ръководството пише 16мм, предполагам 16мм на 35mm формат).

С грипа е доста по балансирано ако се чупи светкавицта като Сони - инак главата стърчи много настрани - така е по -компактно. Мисля че е по-удобно от никонския и канонски вариант (имам по стар модел на сони дето стърчи и се върти само главата - не се чупи от средата). Не е революция не ме разбирай погрешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: frenchev   
Дата:   09-03-10 10:16

ето според мен най простото решение



Публикацията е редактирана (09-03-10 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: da.fo   
Дата:   09-03-10 22:49

Да, интересно решение стига да не е по скъпо от една светкавица която бих сложил в страни и чрез контактор да се включва тази която е най отгоре за да регулира коя да светне [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: emo99   
Дата:   05-04-11 14:30

da.fo Как реши проблема в крайна сметка ?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Nikon-компетентните
Автор: hemilio   
Дата:   05-04-11 14:33

я адаша бил некрофил [smilie21]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »