Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: designwerk   
Дата:   13-03-10 11:58

mihael4etomik ти кът нямаш самолет де са вреш...
Те тия са виждали самолети... пипали са... знаят как става...

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: special_k   
Дата:   13-03-10 12:06

:)


я го па тоа

честито!

[beer]

ти си един от редките случаи - купил си си хаси след като вече имаш зау, обикновенно не е баш така [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   13-03-10 12:44

muu: ок, утре ще се позанимая неделно... въпреки че аз съм за качването на роу :-)

special_k: благодарско, копеле :) ама зау-то е зациклило напоследък яко нещо и бълва едни кенефни радости на конвейр [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: landstar   
Дата:   13-03-10 16:50

борисов, сърдечно благодаря за изчерпателното ревю. Ясно е, че много по-трудно от снимането е да направиш технико-икономически баланс. Ти си от единиците, които с професионални ангажименти могат да покрият такава инвестиция, затова - моля те в близко време като му избиеш парите, обади се. Любопитно е да знаем за колко време се изплаща. И то - както рзабирам снимаша всичко за всеки. Мислех, че работиш само студийно и тежки поръчки, ама щом се разчита и на клиентела, дето си чака флашката ...
Нейсе, хаирлия да е!

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   13-03-10 17:08

Понеже ми писна да кибича на шопа днес, реших да разцъкам новото обективче и бате Хаско из двора. Пущам семпли от 100 до 800 аса, от ф4 до ф11. Всичко от ръка, естествено. Наблюдения от днес:
- на 800 аса картинката е убийствена, няма такъв детайл, ако е правилно експонирана е повече от използваема, фантастична
- размерът на РОУ файловете от днес е между 58 и 78 МБ (досега не бях снимал на затворена бленда с толкова детайл, затова не бях забелязал колко много варират)
- динамичният обхват е на светлинни години от 35мм, квото ще да пишат по тестовете. За детайла ясно :)
- 35-90 @ 35мм @ макс отворена бленда не винетира изобщо, удря в земята каквото широкоъгълно стъло съм виждал в лайка формат досега, адски ме впечатли, феноменален обектив. Нямам търпение да побарам 28мм...
- потвърди ми се впечатлението от вчера, много по-бърз АФ от по-старите Х обективи. Не ми се иска да се изхвърлям с твърдение, че е като на ЕФ 24-70 (не съм снимал обекти в движение, като изключим кучето), но е някъде там. Абе напълни ми душата тоя обектив, хеле пък като видях картинките...

Качвам 2 рар файла с по 12 картинки, единият с роу файлове(700 МБ, компресиран на "бест") и един с джпг, (250 МБ). Джпг-овете са на макс резолюция и качество, в ProPhoto RGB (ако не знаете как да го гледате и се чудите що са фънки цветовете, опраайте се:)), директно конветирани във Phocus с default-ните настройки, не съм пипал нищо (шумопотискането е на нула, проверих няколко пъти).
По някаква необяснима за мен причина, експорнатите джпг-ове са без екзиф, затова ще препиша тук данните. Въпреки всичко по-добре гледайте роу-овете с Phocus за оптимален икспириънс:)

Екзифите:
0001: 90мм, 100 АСА, 1/200, ф9, фокус върху дръвчето
0010: 35мм, 100 АСА, 1/200, ф5, фокус върху основата на фонтана
0015: 90мм, 100 АСА, 1/200, ф10, фокус нейде по дървото
0016: 90мм, 100 АСА, 1/160, ф10
0021: 35мм, 100 АСА, 1/100, ф5.6
0022: 35мм, 800 АСА, 1/320, ф11
0026: 90мм, 800 АСА, 1/200, ф11
0028: 35мм, 200 АСА, 1/200, ф11
0031: 90мм, 200 АСА, 1/160, ф11 (прекомпозирано с TruePhocus)
0035: 90мм, 200 АСА, 1/125, ф11, фокус връз главата на кучето
0039: 35мм, 100 АСА, 1/125, ф11
0043: 35мм, 100 АСА, 1/200, ф4


Пуснал съм файловете да се качват на фтп, като се изтърколят ще пусна линковете :)


Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-03-10 17:12

Това е приказка, супер [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   13-03-10 17:22

landstar: далеч не снимам всичко за всички, не знам защо си останал с такова впечатление... всъщност е точно обратното, много тясно съм специализиран :-) Това за флашката не го разбрах?
За избиването - ми не знам, аз вложих в него парите от продажбата на канонската система (която си е избила инвестицията многократно), пък и не работя само за бг пазара, така че всичко е относително. Надявам се да не ми отнеме много време :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: landstar   
Дата:   13-03-10 17:31

борисов, пишеш, че клиентите веднага очакват да видят резултата и понякога им го даваш на флашка. Мислех, че големите проекти по които работиш първо ги оформяш и предаваш готовия резултат. Затова останах с впечетление, че снимаш и разни по-ширпотреба събития. Истината е, че от няколко години се чудя, питал съм и доста из форума дали си струва да инвестирам във фото-студио и техника. Общо взето отговора е не. Знам, че снимаш големи проекти, но не съм наясно с икономиката на такова начинание. В същото време повечето профита - фотографи се оплакват от спаднали обороти заради новите технологии - екрани, интернет, жсм-и, които заменят доста големите плакати, списания, фото от събития и т.н. Апропо, волвото взе ли го?

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   13-03-10 18:28

Мне, взех си стара джипка да газя из кърищата, често се налага за снимки :)

Ами всъщност не е точно така, нищо не оформям, има си хора за тази работа. Моята задачка е възможно най-скоро след края на снимките да предам малки джпг превюта за селекция (ако е на зор работата - веднага на флашката, ако не е чак толкоз на зор - вечерта или следващия ден на ФТП на клиента). Понякога (ако снимам вързан за ПЦ) директно в реално време се пише едно копие и на хард на клиента, освен на мойто лаптоп. После като си изберат кадри, им пращам конветрирани сурови тифове (или на ретушора, зависи. Понякога и роу). Ако ретуширам аз - пращам директно готовия материал в РГБ и туйто :)

За инвестирането в студио и техника - всичко е относително. Според мен (за типа фотография, с който се занимавам), не само че има смисъл, а трябва да се инвестира в техника. Елементарна икономическа логика. Това за "няма смисъл" е за некадърните и мързеливите, зарежи. Естествено, че има смисъл - винаги трябва да си в състояние да предложиш най-добрия възможен резултат и продукт. И да искаш много пари за което, който няма - да ходи при мишоците с китаците и 50/1,8, дето взимат по двеста кинта, халал да са им :) Иначе има само една причина, поради която нямам студио в момента - в БГ съм от 6-7 месеца, ще постоя още няколко и след това ще освободя отново "любимата" татковина от присъствието си, този път вече завинаги. Така че ми е безсмислено да правя студио тук (а имам всичко необходимо, стои си в гаража:)) и взимам под наем когато ми трябва (не плащам аз, разбира се). За сметка на това инвестирам във всичко преносимо, и вече откъм техника съм почти ок. Сега остава да инвестирам малко в себе си, да се науча да снимам както трябва и ще съм пушка :-)



ДЖПГ-овете се качиха, роу-овете още се влачат... :) ЦЪК за джпг


Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: NIKTON1954   
Дата:   13-03-10 18:33

Баси животното!Със здраве да си снимаш и се хвалиш напълно заслужено.


[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   13-03-10 19:05

Мерси :))

Айде и роу-овете се качиха. Цък тукачка , не е много бърз сървърът...

Грешка, бях писал зип вместо рар :)



Публикацията е редактирана (13-03-10 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: landstar   
Дата:   13-03-10 19:07

Да не ти е харесало ЮАР? Сакън! виж, ако е пак за италия - може. Тях и кризата не ги хвана.

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   13-03-10 19:17

А, ЮАР ми хареса зверски, пак няколко месеца там мисля да откарам следващия сезон, няма такова райско място :)) После ще се помотам една година по света да правя портфолио и после ще се установя някъде на човешко място... Или поне това е планът засега :)

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: tvk75   
Дата:   14-03-10 12:19

как се изкарват сега парите на туй чудо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-03-10 12:30

borissov тва ми скри шапката.
Ква разработка в сенките къв детайл.

Можеш ли да снимаш некой домашно портретче да напълним окото. В джипег за по лесно.
То тва без тва и в джипег издухва всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: didesignbg   
Дата:   14-03-10 12:46

Интересни примерчета, позанимавх се тази сутрин. На мен интересни ми бяха 21 и 22, че са съпоставими.
0021: 35мм, 100 АСА, 1/100, ф5.6
0022: 35мм, 800 АСА, 1/320, ф11
Хаси отново не са сложили аналогов усилвател. Исо 800 се постига само софтуерно, и между него и исо 100 разлика няма. Просто софтуера го светва впоследствие.
Обектива с които е снимано е ужасно остър в центъра, ясно си личи, че на ф11 дифракцията почва да отнема от остротата.

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: landstar   
Дата:   14-03-10 13:08

борисов, като намериш човешко място - обади се, идвам и аз! Да дам идеи - чувам добри неща за Ванкувър, Хърватска и Нова Зеландия. Хъратска обаче се кани да влиза в ес, та я изключи. Абе, в тоя ЮАР какво толкоз ти хареса???? Изумяваш ме! Айде, ако си бил на сафари нейде за малко ... А, и за Кения също казват,че било добро място.

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: tvk75   
Дата:   14-03-10 13:13

Нова Зеландия е по-добрата идея

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   14-03-10 13:29

pd: ще кача тия дни

didesignbg: не знам как работи и защо, ама резултатът ме кефи ужасно :) не знам и дали при МФ има дифракция на 11 още, не разбирам от тия работи и хич не ме вълнуват, важното е картинката да ми харесва :)

tvk75: дам, хубаво било там, разправят...

landstar: ми аз в Париж искам да живея (и всяка зима в Кейптаун по няколко месеца на топло :)), там ми харесва, но първо трябва да пообиколя по света да натрупам протфолио с което да ме аресат там, че в тая кочина тука е безнадеждно. Ванкувър, Хърватска, Нова Зеландия - може да са супер места за живот, ама това би означавало да си пусна кариерата в кенефа и да седна да чувам овчички, примерно... Иначе ЮАР адски ми хареса по много причини - хората, местата, цветовете, абе всичко беше перфектно, един бавен ритъм на живот, едни усмихнати хора, готини, омешани от цял свят. Жестоко място за живот, ако ти е ОК да си изолиран от останалата част от смисления свят на поне 15 часа полет.

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: landstar   
Дата:   14-03-10 14:10

И на мене АДСКИ ми хареса в ЮАР. Ходих преди близо 15 години, не е да не пообиколих, тогава още ми се стори по-зле от тука. Париж викаш ... Дали има хляб там? Той целия сват се е завтекъл. Там ще да вървят портрети? Значи портфолио със звезди! Препоръчвам да почнеш от цецка желева и руми цачева, много са фотогенични, доволен ще останеш![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: Mec   
Дата:   14-03-10 19:17

В Париж който говори с дразнещ шовинистките френски уши акцент го подритват.
А фамилно име завършващо на ов го броят за руско и достойно за всякакъв вид подигравки зад гърба ти.
T'as pigE ?

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: landstar   
Дата:   15-03-10 18:11

борисов - една утеха. като гледам наемната цена за едно хаси3 на ден - за месец се избива покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: tvk75   
Дата:   16-03-10 00:08

borissov човече,с какво да отворя тия RAW файлове,с ACD не иска,разбира се [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   16-03-10 00:52

Mec: ами досега не ми се е случвало да ме подритват там, точно обратното - не съм имал никакви проблеми с интеграцията. А за подигравките зад гърба ми - слабо ме касае, да не кажа никак. В бг доста повече гадости се говорят по мой адрес, не можеш да ме убедиш, че франсетата са по-злобни от булгаристанци :)

landstar: а, тц... само аз го пипам, ник'ъв наем :)

tvk75: с Phocus, безплатен е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: Pulsar   
Дата:   16-03-10 01:16

Чичка, едно големо бравос и от мен! Да ти е живо и здраво и много снимки да отснемете!!!

Айде, па да почерпиш! :-))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »