Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: грегари   
Дата:   02-03-10 17:54

малко ми е разстоянието и това ме уморява.
няма ли някакв софт или нещо, което да ползва само част от екрана.
мониторът е вюсоник.
п.п
не ми казвайте да си купя малък, зашото този е с тунер и го ползвам и като тв и не мога да ги наредя като в магазин.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: dau   
Дата:   02-03-10 17:59

та какъв е проблема?
22" ти е голям и искаш да го намалиш, сефте чувам за такъв проблем [smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: грегари   
Дата:   02-03-10 18:15

еми 22 на една ръка разстояние..!!
проблем ми е.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: nbg   
Дата:   02-03-10 18:19

Просто го премести по-далече, може да му измислиш някаква поставка, ако не се вмества на бюрото, примерно

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: biso   
Дата:   02-03-10 18:25

аз по цял ден бачкам на 22 инчов . гледам го от 50-60 см. и не ми е проблем

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: IDA   
Дата:   02-03-10 18:34

Гаден проблем, наистина! И аз съм се сблъсквал с него. Реших го, като си купих един 17-инчов DELL с CRT. Цените от втора ръка бяха паднали на 30 лв. и момчетата ми дадоха да си избера измежду 5-6 бройки. Купих си един и за в къщи. След калибровка, такова качество на изображението и съвпадение с печатното копие, просто няма! Вече 2 години съм с него и нямам никакво желание да го сменям с друг. Е, не е с тунер, разбира се!

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: jokevcv   
Дата:   02-03-10 20:10

Можеш да си изрежеш рамка от картон 17" която да закрива нежеланата площ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: biso   
Дата:   02-03-10 20:14

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: gam3ra   
Дата:   02-03-10 20:14

А какво ти пречи да минимайзнеш отворения браузър/програма до желан размер?

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: designwerk   
Дата:   02-03-10 21:33

Градски.
Възможно е в операционната система или в панела на видеокартата да имаш някаква подобна на zoom функция, от която обаче ще страда или мащаба на картинката, или качеството й...

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: imitev   
Дата:   02-03-10 22:08

Е той 22" си е висок почти колкото 17" само че 16:9

Аз какво да кажа на домашния 21" 4:3 1600х1200???? Направо е отврат!

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: ogogogo   
Дата:   02-03-10 22:16

Резни го с ножовката![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: kufeiko   
Дата:   03-03-10 02:12

Даа, провери настройките на видеодрайвера (конфигурационния панел на картата) - по-новите Intel-ски и Nvidia драйвери имат такава опция, за ATi не мога да се сетя в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: aldygreen   
Дата:   03-03-10 02:32

Ми на моя монитор си имам бутонче, което го свива в 4:3 радмер, но това използвам само при по-стари игрички. Какъв ти е проблемът, така и не разбрах...
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: prisonbreak   
Дата:   03-03-10 09:32

Пробвай с разделителната способност на екрана.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: langel   
Дата:   03-03-10 09:58

От управлението на монитора - Image setup - или както там е обозначено на твоя монитор, ако менюто го има, но не е активно, сменяш входа. Ако пак не става... търсиш друг метод.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: thomas   
Дата:   03-03-10 10:04

За момент реших, че тази тема е продължение на онази с трансплантациите. Обаче изглежда, че някой наистина го мисли сериозно. Да имаш повече и да искаш по-малко... не'ам думи!

Отговори на това съобщение
 Може
Автор: no-logo   
Дата:   03-03-10 10:47

Може разбира се! На моя лаптоп с ATI видео адаптер става от Control Center > Image Scaling

Избираш Use centered timings и готово!


http://www.playtool.com/pages/dvicompat/aticccdvi.gif



Избираш си по ниска резолюция от менюто за смяна на резолюции и се получава това което искаш. За мен това е доста полезно ако искаш да играеш стари игри примерно, които поддържат ниски резолюции на LCD...

Забравих да кажа че това става върху лапотопа ми - т.е. мобилните драйвъри на АТИ. Нямам идея за стандартните или за Нвидиа как стои въпроса.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: Canon   
Дата:   03-03-10 10:59

no-logo
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: mariana88   
Дата:   04-03-10 01:21

Това което иска да направи грегари няма нищо общо с резолюцията в случая.Мисля че не се разбра въпроса.Дори да се намали резолюцията на екрана черни полета няма да се получат по този начин в този случай , а само ще развалите качеството .И аз искам да си свия картината на 40 инчовия като съм близко до него за да го обхващам с един поглед,но успях да го докарам само до 3 пръста черни полета от четирите страни през HDMI за Radeon X1650 series -Catalyst control center ,Graphic settings, Monitor properties, advanced view, adjustments(HDTV support) ,Screen position and size , а с DVI e ясно 4:3 от раз ,но не е решеение.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: nechovek   
Дата:   04-03-10 03:33

еми аз работя на 46" на една ръка разтияние и не ми е никакъв проблем, а ти се оплакваш от 22"

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: Jankoff   
Дата:   04-03-10 08:57

Малееей, тоя път наистина ме скъсахте от смях с тези разсъждения, свеждащи се до:
Аууу, ама защо монитор 22" е голям и е 16:9?
Аууу, ама защо монитор 17" е малък и е 4:3?
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Отговорът е: защото така.
Това е да имате голяма кола и да питате "Аууу, ама защо ми е трудно да паркирам в града?" Или да имате малка кола и да питате "Аууу, ама защо така не мога да возя много багаж?"
А иначе би имало резон в питането: защо производителите се правят на интересни и постоянно късат нервите на потребителите, като правят мониторите неподходящи за Интернет със сплескването им от 4:3 първо към 16:10 и после към 16:9?
Какво им пречи на тия да продължат да правят 4:3? Нищо не им пречи, освен икономическите тарикатлъци.
А един тук даже се оплаква от монитор 1600:1200. Това беше най-доброто нещо за Интернет. Сега не можеш и със свещ да го намериш.
И предложение за решение на автора на съобщението. Купувате си още един монитор и ги използвате двата. Заемат много място един до друг? Ами сложете ги един зад друг - и ще използвате само един по едно и също време. Просто чрез разместване.



Публикацията е редактирана (04-03-10 08:59)

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: svetli78   
Дата:   04-03-10 09:31

Колега "грегари" , монитора може да стане формат 4:3 , чрез настройките на видеокартата. С ATI картите може да имаш трудности да направиш монитора си 4:3, но с NVIDIA става. Това важи за по-стари видеокарти /ATI 9600 LE ; NVIDIA MX440/.


Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: thomas   
Дата:   04-03-10 09:42

@Jankoff,
Какво пък му е удобното на 4:3 в сравнение с 16:9, особено пък за ИНТЕРНЕТ?! По тази логика най-удобно е 9:16, ако е за въпрос. Но от един монитор се иска много повече - не само да помести един браузър и нищо друго. За последното си има смартфони :-)

@mariana88
Не би трябвало да има пречка върху какъвто и да е по размери монитор да пуснеш резолюция 640/480 и тя да "се събере" само в центъра му. Ако все пак това не се получава, причината е главно в драйверите и в повечето случаи е въпрос само на проста настройка. В много редки случаи е в производителя на монитора, който е решил, че изборът само ще затрудни потребителя и тогава е по-скоро нерешим. Но и лично аз не мога да се сетя за причина да искам да не си ползвам цялата полезна площ на монитора в максималната резолюция, на която той е способен. И винаги бих искал да има и повече - колкото може повече.

Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: Jankoff   
Дата:   04-03-10 10:39

thomas пише:
@Jankoff, Какво пък му е удобното на 4:3 в сравнение с 16:9, особено пък за ИНТЕРНЕТ?! По тази логика най-удобно е 9:16, ако е за въпрос. Но от един монитор се иска много повече - не само да помести един браузър и нищо друго. За последното си има смартфони :-)

Аз работя с два широки монитора един до друг. Левият е 24 инча, 16:10, десният е 23 инча, 16:9. На левия ми е Интернет, на десния Word или съответно Excel, Power Point и т.н. По принцип съм много доволен, но определено левият е малко по-широк, отколкото е необходимо, а десният - още повече. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
За Word особено се иска 10:16. Хубавото е, че единият ми монитор има pivot. Понякога го използвам. Но си мисля, че най-доброто нещо би било да се направят монитори, които да се рисайзват според нуждите за момента.
[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Ама хич не се смейте, кво! Може би и това ще дойде един ден като техническо нововъведение.


Отговори на това съобщение
 Re: може ли 22''монитор да изглежда като 17 с черно поле??
Автор: imitev   
Дата:   04-03-10 10:58

Jankoff поста ми беше леко саркастичен. Чак да се оплаквам...

Като вица - кой се оплаква!?!? Хваля се [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »