Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: Shmidt   
Дата:   02-03-10 13:58

Kойто да е съвместим с E-TTL и E-TTL II.
Ще се свързва със Canon 430EX II.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: Shmidt   
Дата:   02-03-10 16:26

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: jrr   
Дата:   02-03-10 17:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   02-03-10 17:51

Ми ОК, препоръчвам ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: flipbeat   
Дата:   02-03-10 21:06

ще поръчвам от този вид:
http://m2.uxcell.com/i/08b/ux_a08061300ux0163_ux_g03.jpg

изглежда ми много добре и ще си взема 1 брой за експерименти с удължаване на кабела :)

Който има желание да си поръча с мен такъв да пише. цената му е около 50 лв (33$+ 1.99 $ в сайта в който пазарувам ) и идва за седмица. ама не е много сигурно ... т.е. поне 2 седмици

не мога да дам прекия линк, щото е над 100 символа,

напишете в ибей DC Off Shoe Flash Cord Cable for Canon
и ще го видите :) ама мисля в понеделник да поръчвам, така че...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: flipbeat   
Дата:   02-03-10 21:11

Нещо такова мисля да направя, ама с поне 10 м кабел

http://s1.postimage.org/1L21QA-67f0f80ec54948a8959a880cc058e0d4.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: Shmidt   
Дата:   04-03-10 10:08

Автор: GenaDP
Дата: 02-03-10 17:51

Ми ОК, препоръчвам ти.


"Много ти благодаря за препоръката Гена. Хубав линк си ми дал.
Този кабел е много добър - предполагам си го ползвал и ти е вършел работа.
Щом ти го препоръчваш - кабела 100% е съвместим с E-TTL и E-TTL II. " [smilie21]

Поздрави
Шмит

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 10:56

На кабелите за Канон с големи букви пише КАНОН. Препоръчвем ти да гледаш внимателно надписа, и ако видиш на кабела написано НИКОН, ПЕНТАКС или СОНИ - да не го купуваш.

ETTL/ETTL2 са режими на мерене, зависещи от тялото и светкавиците. Нямат нищо общо с кабела, стига той да е за Канон и да не е дефектен.

Ах, да - щях да забравя. Гледай по възможност да е черен, кръгъл и цял.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: Shmidt   
Дата:   04-03-10 11:22

GenaDP

Да- ясно за надписа Канон. Но не всички оригинални кабели на Канон са съвместими със ЕТТЛ и ЕТТЛ2. Като например:
Connecting Cord 300
Off-Camera Shoe Adapter OA-2
TTL Hot Shoe Adapter 3
Connecting Cord 60
(Not compatible with E-TTL or E-TTL II; No automatic flash with EOS digital SLRs)


Както и няма информация за такава съвместимост на кабелите:
Off-Camera Shoe Cord 2
Off Shoe Camera Cord OC-E3

ETTL/ETTL2 са режими на мерене, зависещи от тялото и светкавиците. Нямат нищо общо с кабела, стига той да е за Канон и да не е дефектен.


И камерата ми и светкавицата поддържат ЕТТЛ и ЕТТЛ2 мерене.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 11:42

Но не всички оригинални кабели на Канон са съвместими със ЕТТЛ и ЕТТЛ2. Като например:
Connecting Cord 300
Off-Camera Shoe Adapter OA-2
TTL Hot Shoe Adapter 3
Connecting Cord 60
(Not compatible with E-TTL or E-TTL II; No automatic flash with EOS digital SLRs)


А да си забелязал, че цитираните горе не се казват "Off-Camera Shoe Cord", а са някави други адаптери и кабели?

Както и няма информация за такава съвместимост на кабелите:
Off-Camera Shoe Cord 2
Off Shoe Camera Cord OC-E3


Информация има. Стига да я търсиш където трябва. Накратко - и двата поддържат нужните ти режими.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: Shmidt   
Дата:   04-03-10 12:10

Ами Гена

Опитвам се да намеря инфо от извора .. от сайта на Canon.

Term Searched for: Off Shoe Camera Cord OC-E3
No results found.


Ок - благодаря ти. От други места намерих информация за тези двата кабела.



А сега може ли мнения и препоръки за читави алтернативи на Canon Off Shoe Camera Cord OC-E3.( по възможност личен опит).

Абсолютно съм наясно ,че оригиналния кабел е най-добре, но той има два недостатъка:

1. Цена - е разбира се , това не е проблем за мен ( но може да бъде полезно на другите четящи темата)

2. Дължината на кабела - аз лично търся по-дълъг от 60-80 см. Предпочитам 1м и повече - от една страна за по-комфортна работа и от друга - да не се налага кабела да се опъва често в почти крайно разтегнато положение.(повишен риск от прекъсване)

Ще бъда благодарен, ако споделите. [beer]



Публикацията е редактирана (04-03-10 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 12:45

А сега може ли мнения и препоръки за читави алтернативи на Canon Off Shoe Camera Cord OC-E3.(по възможност личен опит).

Абсолютно съм наясно ,че оригиналния кабел е най-добре


И защо според теб е "по-добре"? Като е оригинален, по-лесно протича ток през него ли?



1. Цена - е разбира се , това не е проблем за мен ( но може да бъде полезно на другите четящи темата)


Сравняваш цената на оригиналния и на другия. Ако другия е по-евтин, значи цената му е по-ниска...


2. Дължината на кабела - аз лично търся по-дълъг от 60-80 см. Предпочитам 1м и повече - от една страна за по-комфортна работа и от друга - да не се налага кабела да се опъва често в почти крайно разтегнато положение.(повишен риск от прекъсване)


Проверяваш дължината на кабела. Ако е дълъг от 60-80 см., значи е по-дълъг от 60-80 см...



Публикацията е редактирана (04-03-10 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: Shmidt   
Дата:   04-03-10 12:59

GenaDP

От вчера си в ебаси настроението [smilie18]

Не съм ти някое 2 годишно хлапе.
Излагаш се.

Аз знам, че имаш капацитет от знания ,но ако няма какво да напишеш смислено или не искаш да споделиш човешки - прескочи темата ми. .. лесно е.

Хайде със здраве [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 13:04

На въпроси като твоите не виждам по какъв друг начин може да се отговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: Shmidt   
Дата:   04-03-10 13:25

GenaDP
Какво му е на въпроса ми, че не ти харесва ?

Ако смяташ, че не съм се справил със въпроса - формулирай го вместо мен, ако искаш.

И дай качествен отговор. За мен са важни резултатите.


Благодаря на всички , които ми писаха на ЛС.
Беше много полезно.

jrr и flipbeat

Ако искате ще ви изпратя информацията от препоръките, които ми изпратиха колеги на ЛС.

Жалко, че не остана качествена информация в темата - да я ползват и други.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 16:31

GenaDP
Какво му е на въпроса ми, че не ти харесва?


А, нищо му няма. Напоследък тук въпросите са предимно такива... Нещо като "препоръчайте ми USB кабел, с който да си свържа преносимия диск към компютъра. Да е евтин, да не е много дълъг, и да поддържа USB 2.0"

Та ти какви безценни препоръки би дал по темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: rhyan   
Дата:   04-03-10 17:31

Ами Гена, както винаги, и в тази тема се чудиш кви да ги наплещиш без да кажеш нищо наистина смислено. Евала, ти си корифей в писането на безмислени коментари, но ако вместо упреци към хората и постовете си беше направил едно минимално усилие, можеше да пуснеш нещо таковa:

Алтернатива на OC-E3

Пък който е питал сам да си прави заключенията от това, което вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 18:54

Това минимално усилие по-скоро трябваше да го направи питащият, а не аз да се изживявам като заместник на чичко Гугъл.

Съвсем друг е въпросът доколко има полза от подобно ревю - всеки зрящ може сам да види на снимките от коя страна чехълчето е метално и от коя пластмасово. Колкото до функционалността - всички кабели вършат една и съща работа. А бисери от вида на "the cable is better than I expected" мисля, че не е нужно да обсъждаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: Shmidt   
Дата:   04-03-10 19:55

GenaDP

Абсолютно нарочно не публикувах линкове и информация за кабели тук в темата , за които рових в нета, включително и с Гугъл.

Исках неманипулирана информация главно от собствения опит, на тези, които биха отговорили.

От рода -

"ползвам съм оригинален кабел на Канон , пробвах и ето този .... на Yongnuo(примерно) - върши същата работа като оригиналния , но ....... внимавай да не се заблудиш и да си поръчаш ето този - защото изглеждат еднакви - но всъщност 2-рия не е съвместим с TTL - само така пишат.. "

" ... този е добър избор .. докато този (от едикоя си марка) е много лоша изработка(не гледай снимката) и има проблеми - прекъсва се лесно кабела..."

"... Шмит - държиш да е дълъг кабела , но не си вземай 3 метровия ... има проблеми и с някои апарати не работи добре.."

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: rhyan   
Дата:   04-03-10 20:00

Първо, зашо ти трябва да се вживяваш, че да се изживяваш после??!!!
Второ, да не би да те карат насила да пишеш и да четеш форума. Ако можеш - помагаш, ако искаш - помагаш, не е нужно да се държиш зле както винаги правиш.

Съгласен съм с теб, че доста хора предпочитат да пишат първо тук от колкото да търсят в Гугъл, но едва ли ако се държиш кретенски ще ги накараш да го правят. Още повече, че когато някой няма какво да каже, започва да се заяжда я за правопис, я на тема 'компютърна грамотност'.

Ревюто, което давам е такова каквото е, не съм го писал аз, така че коментарите ти за бисерите си ги запази за себе си. Що се отнася за пластмасовите / металните крачета, хайде пак потърси из чичко гугъл, че знам че те бива, и си помисли дали ти не си в грешка този път.

Или да те улесня?
Оригинален Канонски Кабел за 128лв от павилиончето

Алтернативното предложение ПАК! за недовиждащи



Публикацията е редактирана (04-03-10 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 20:20

ryan:

Има един сайт ибей.ком
Може и да си чувал за него...
Потърси "canon shoe cord", после ела тук да ми кажеш колко обяви ти излизат и колко от тях са без снимки и описание.


Shmidt:

ВСИЧКИ кабели работят, ако не са повредени. И се късат, ако прекалиш с дърпането.

Ако искаш мнение за конкретен модел - даваш линк към него, и питаш някой имал ли е проблеми с него.

И запомни най-сетне, че кабелът няма нищо общо с ТТЛ-а. Мисля, че горе го написах съвсем ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: rhyan   
Дата:   04-03-10 21:27

Е чувал съм за ибей, виждал съм и обявите. Точно от там си закупих и моята бройка.Каква е връзката с темата не разбирам?

Да, знам че там се предлагат хиляди алтернативи, на коя от коя по-безизвестни марки, ама там никой не ти казва що за чудо е това дето купуваш. По-точно никой няма да каже моята стока не струва. Затова човек като не знае има 3 варианта пред себе си:

1. Купува на сляпо па квото сабя покаже.
2. Пита дали някой знае нещо по темата (т.е. това което прави Шмидт)дали си струва риска, дали имаш опит с другите марки и т.н. и тогава сам решава дали ще купува или не.
3. Не рискува - купува си оригинален продукт, независимо, че цената му може да е Х пъти по-висока от тази на ментака.

Ти имаш ли какво да кажеш по точка 2?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 21:42

По тчк.2 написах многократно - ВСИЧКИ КАБЕЛИ СА ЕДНАКВИ, И ВЪРШАТ ЕДНА И СЪЩА РАБОТА

Ти други наблюдения ли имаш? Може би според теб китайската мед, от която се правят нишките в "кучите марки" е с по-ниско качество от китайската мед, която се слага в оригиналния канонски кабел? Или полимерът, използван за изолация, е по-различен?

Всъщност, що не почнете да правите проучване преди да си купите капачка за обектив? Китайските може да не са достатъчно кръгли да речем...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: rhyan   
Дата:   04-03-10 21:56

Ами всъшност да, имам други наблюдения Гена. Въпроса не е в китайската мед, а в броя нишки на кучите марки, както и качеството на полимера на китайските марки, който се прокъсва от едното нищо...

Да оставим това настрана, имал съм случаи на калпави конектори, на разминаване на крачетата, което води до лоша връзка, за келява пластмаса, която се троши на хотшуто от минимално напрежение, да изреждам ли други неща за които можем да си пишем до утре. Човека пита точно за такива проблеми, и точно затова не всички кабели са еднакви.

Но все пак ти си търговец, който продава китайски марки, знаеш ги тези неща, няма такова нещо като калпав китайски продукт, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: Shmidt   
Дата:   04-03-10 22:08

Gena

Аз да ти кажа нещо

Няма никаква разлика между моноблоковете на Broncolor и тези на FalconEyes дето ги продаваш. И двете ги правят хора от планетата ЗЕМЯ.

Така ли консултираш клиентите си във Варна и страната ?
".. абе що не проверихте първо в Гугъл и тогава да идвате при мен да пазарувате.., че поне по-малко тъпи въпроси да ми задавате.."

Ти си върха на сладоледа - а ние сме малоумници.

Гена със здраве - беше много полезен. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 22:22

Ми като знаеш кои са калпавите - кажи му, та да не се чуди (всъщност, как ще разграничиш един кабел от друг, като повечето даже нямат марка?) Или генерализирай, че всичките китайски боклуци са калпави, и го прати в павилиона да си напазари оригинален кабел.

Апропо, досега съм внасял 3 вида такива кабели - и разлика освен в опаковката и дизайна на накрайниците не забелязах.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 22:26

Аз да ти кажа нещо
Няма никаква разлика между моноблоковете на Broncolor и тези на FalconEyes дето ги продаваш. И двете ги правят хора от планетата ЗЕМЯ.
Така ли консултираш клиентите си във Варна и страната ?


Разлика в моноблоковете има. Схемно решение, параметри и т.н. (Ако ми предоставиш някой бронски моноблок - навит съм да ги сборя с един китайски, и да се сдобием с малко емпиричен материал по темата.)

Но разлика в захранващите кабели - няма. Освен може би в надписа в/у тях. А в случая, може вече да си забравил, ти не питаш за светкавици, а за кабел.

Апропо, преди половин-една година имаше интересно предаване по телевизията - за марковите дрехи и ментета. Проверяваха колко са качествени. Подлагаха ги на изкуствено състаряване (дърпаха ги, търкаха ги, перяха ги)... Накрая се оказа, че голяма част от ментетата са по-здрави от копираните оригинали.

Аз лично разлики в сенници, капачки, кабели и др. подобни не откривам. Едно време купувах оригинални, щото други нямаше. Сега си пазаря китайски. Но ти щом си предубеден към китаизмите - мога да те упътя към място, където с радост ще ти продадат оригинално канонско кабелче.



Публикацията е редактирана (04-03-10 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: Shmidt   
Дата:   04-03-10 22:33

Колкото е абсурдно моето твърдение за светкавиците - толкова и твоето за кабелите.
Това имах вредвид.

Аз излизам от темата - не мисля, че имаме още нещо креативно да си пишем.

А - Гена - погледни каква тема излезе преди малко
Избор на зарядно и батерии

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: rhyan   
Дата:   04-03-10 22:34

Ами аз каквото имах да казвам, съм го казал на шмидт лично. Предвид, че не считам моето мнение за крайно меродавно предложих и линк към ревю в интернет към съответния продукт. Не смятам, че всичко китайско е боклук, но много от китайските стоки са, затова не мисля че има нужда да генерализирам, защото просто ще ти дам хляб да има за какво да спориш, а не искам.

Апропо, защо спря да внасяш, при това цели 3 вида такива кабели? И като вършат една и съща работа, защо пък точно три вида? Не ми отговаряй, моля, няма нужда, въпросите са риторични.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля - препоръчайте ми Off-Camera Shoe Cord
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-10 22:47

Спрях да ги внасям, щото не мога да се боря с цените на онлайн китайските търговци - на мен цената ми беше $20-тина в китай, плюс транспорт, мито, ДДС и евентуално някаква печалба. И транспорт до клиента.

Сега гледам - в ибея ги има по $12-13 с включен безплатен транспорт.

И земи научи на кое се вика "риторичен въпрос", че да не се излагаш...



Публикацията е редактирана (05-03-10 02:41)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »