Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: PlamenT   
Дата:   03-03-10 20:36

Честито и много да му се кефиш!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: sixty   
Дата:   03-03-10 20:36

Честито !! И много да го пазиш хаси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   04-03-10 08:50

Благодаря пак :)

Tj: аз не снимам "ситуации в ежедневието" и съм горд "роб на професията" :) "приятели, купони и почивки" не снимам, не ми е интересно :) иначе ще си взема по-натам една Сигма ДП2 или Панасоник ГФ1 с палачинка за стрийт... Ама кръчмарски/туристически снимки "за спомен" - гххх, че гадно, никога :) Нещо май доста ни се различават идеите за що е то фотография...

Снимките с моделката не мога да ги покажа, а това кадро дето го бях направил за качване из форумите май съм го затрил, но един приятел беше там та му дадох да пощрака на неговата карта, сега ще му искам един-два кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: tonevjr   
Дата:   04-03-10 15:41

Имах предвид просто и изцяло за кеф-това бяха баналните примери просто.
Ми явно-аз обичам снимам всичко което ми хване окото,но и аз съм си чист любител и си правя кефа.[smile]
Щом професията ти толкова те радва-толкова по-добре,на мен просто ми стана интересно.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: niro   
Дата:   04-03-10 23:00

Е тва е! Честито!
Сега остана да кажеш, че и комп трябва да сменяш [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: bgprinter   
Дата:   05-03-10 08:51

Borisov, би ли дал още примерни, на ниски АСА, статив и прочие. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: Petri   
Дата:   05-03-10 09:16

И аз трепна в очакване на някакъв по-стойностен пример. Все един кадър на асистента неможе да не си направил.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: landstar   
Дата:   07-03-10 13:57

Борисов, дай отчет - защо точно на тая система се спря от средния формат, и защо не предпочете 50 или 60 МП? Интересно ни е!

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: mihael4etomik   
Дата:   07-03-10 21:37

Ейииии........., то срама не било шега работа !!!
То и при мен Тато носеше, а мама месеше дълги години, но я съм си Я !! К,во от това !!! Я съм си момче от сой !!! Имам си мнение и гражданска позиция !!Немое некакви соц активисти и номенклатурчици да ме направляват !!! Баси, да ме занимават с финанси и прочие сухарски глупости !!! Я съм широко скроен и, че се перчим повече !! Даже и не ме е срам !! И от к,во да ме е срам !? Ма срам не срам !!! Си купих самолет . Не моем да го управлявам не ми требе ама си го имам !! Самолет е все пак !!
Сигурно ще ми завиждате .Баси ! Самолет !! Ама за какво служи !? Незнам ! Ще питам във Форума . То..., и без това си нямам работа що да не си почешаме езиците !! Чева съм ,че може да лети . За някой може и да свърши работа . Незнам ! Сега май ще требе да продам някой имотец за да мога да измия на самолета прозорците ,ма к,во от това !? Самолет !!!
Що не завиждате бре !!!?
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   07-03-10 23:41

bgprinter, Petri: забавното е, че се оказва, че нямам нито един кадър за показно - тестовите ги трия веднага (по 50-60 МБ единия са, пестим място на картата!), а портретчето, което щракнах за да го кача във форума, съм го затрил заедно с брака като съм правил селекцията, съвсем го бях забравил. Чак след месец ще мога да ги показвам публично :) Със статив няма да си играя, щото адски ги ненавиждам, но утре ще цъкна нещо на отворена бленда в двора, с прекадриране, тия дни нямах грам време за тестове и качване по форуми :)

landstar: ами защото в момента е единствената, която има смисъл за моите скромни нужди - набор модерни обективи, безпроблемна работа (добре, че затвориха системата), качество на изработката и картинката, и прочее. Мамиите са пластмасови и по-скъпи, ФейзУан са същите, прекрасна картинка но кофти за употреба, виси ти няк'ва батерия на гърба отделна (която в рекламните картинки естествено я няма!!) и прочее. Но най-вече заради новата врътка с True Phocus - гениално е, абсолютно гениално, ако знаех кой точно инженер го е измислил, щях да отида до Швеция да му падна в краката, облян в благодарствени сълзи. Работи безотказно, и адски бързо се свиква (аз дето никога не съм прекадрирал), никога нямаше да си взема средноформатна система ако не бяха го измислили - може да съм тъп и разглезен от новите технологии, ама за тия кинти да ми дават една-единствена централна АФ точка - да си я сложат, где слънце не огрява, хич никаква работа не ми върши. Засега никой друг МФ производител не предлага каквото и да било смислено или по какъвто и да е било начин използваемо АФ решение. Що се отнася до въпроса ти за 50 и 60 мп версиите (които още не са на пазара, между другото) - ако можех да си го позволя, щях да се метна на 60 (въпреки че не съм техничар и брояч на пиксели, вярвам, че винаги човек трябва да има възможно най-доброто сечиво за занаята си, дори да подобри качеството на финалния резултат само с половин процент), но още съм малък за тях, едвам сколасах за 40 с два обектива (дойде с 80/2,8, отделно поръчах 35-90, който живот и здраве пристига другата седмица). След това (като се посъвзема:)) са на дневен ред 28мм, 120 макро, 100 и тилт-шифт адаптерът (още една причина да избера Х., никой друг не предлага подобно Т/Ш решение(или май квото и да било Т/Ш решение?). И цялата тази система струва по-малко от 60 мп модела... Мисля, че като баланс цена/качество 40-ката удря в земята всичкото 35мм. Подчертавам, не само като качество, а като баланс цена/качество. В това се убедих още като взимах под наем предния H3DII-50 модел, затова само дебнех следващото поколение с по някакъв начин подобрен АФ и скорост, и по-човешка цена, и 40-ката е точно това. Разликата в цената с про 35мм системите е много по-умерена (даже доста от по-скъпите 35мм обективи са по-скъпи от хаселбладските), а качеството няма нищо общо. Нищо. Начетох се на сравненителни тестове между 35мм и МФ, които ги изкарват едва ли не почти еднакви като картинка - абсолютни глупости. Адски ме изкефи реакцията на клиентите от първите снимки с бате Хаско (които хал-хабер си нямат от техническата страна на фотографията): "Ама изглеждат триизмерни!!!". А бяха видели само смачкани ДЖПГ-та по 1200 пиксела дълга страна :-)
Заслужаваше си и банковия кредит, и двойно/тройното тегло, и намалената скорост спрямо 35мм, и всичко. На всичкото отгоре за прът път от много време насам снимам отново с удоволствие :))))

Не всичко е розово, де. Има и кусури, които не ми пречат особено в работата, но са леко дразнещи. Ужасен, старомоден телевизор на гърба (само скъпият 60мп модел получава нов ЛЦД, WTF?!), става само за проверка на композицията. Само огнена жица (а ние хетеросексуалните, които ненавиждаме макинтош и използваме ПЦ лаптопи, които имат само малка огнена жица и трябва да им слагаш адаптер, заради който се разпада връзката през три кадъра??? Добре, че никога не снимам вързан за компютър). Що не го направиха УСБ3... Най-вече ми бърка в мозъка липсата на роу+джпг - хората са свикнали да получават веднага превюта, а сега трябва да конвертирам всичко допълнително, огромна загуба на време и повдигане на вежди откъм клиентите (ако присъстват и очакват превюта на УСБ клечка в края на снимките*) (*можеш да екстрактнеш ембеднатите в роу файловете джпг-ве адски бързо, за 2-3 минути, но са прекалено малки за превю и селекция, затова трябва да си конвертираш роу-овете до приличен размер джпг). Наличието на 2 роу формата - разбирам защо има и 3FR, и FFF (ако снимаш на карта, кадрите са ти 3ФР формат и даже не можеш да ги разгледаш, преди да ги импортнеш във ФФФ, което не отнема много време в интерес на истината; прави си някакви автоматични корекции на оптични истории, бла бла), но ме забавя допълнително. Няма каквато и да било опция за безжична връзка - в един идеален свят можеше да пише огромните роу файлове на картата и да мята малки джпг-ове безжично към далечно ПЦ с цялата сюрия народ да гледа. Всъщност, тези недостатъци са присъщи на всички МФ марки (май без 2та роу формата?)... Мамия тези дни обявиха програмка за айфоун, на която могат да се гледат картинки в реално време, но пак апаратът трябва да е вързан с жица за компютър, който да разпръсква по WiFi, което леко обезсмисля цялото нещо.


Отивам да си лягам след тая безконечна тирада, утре - кадър от двора на 100 аса и макс бленда :)


Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: dau   
Дата:   07-03-10 23:45

Ей туко що установих че съм и хомо [ezik]

Борисов, ами така е с профи техниката идват и мъките [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   07-03-10 23:50

Мъки няма, бе - с такъв кеф не съм снимал не помня от колко време :-) Само това с джпг-овете, пууууу.....

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   08-03-10 14:51

ЦЪК за сваляне на зип с 5 роу файла вътре, от 100 до 400 аса, 285 МБ. Всичките са снимани с 80/2,8 (не знам дали и каква разлика има в качеството на картинката между различните Х. обективи, но този е най-евтиният) на макс бленда, от ръка (мързеше ме да вадя статив, пък и още не ми треперят чак толкова ръцете:)). Всичките кадри са фокусирани с централната точка и после прекадрирани с гениалния True Phocus.
Навън вали нечовешки сняг, така че не стигнах до двора, ами се помотах из вкъщи в търсене на подходящи ситуации за тестване, пък то едно тъмно, тъмно... :)
Кадър1: 100 аса, 1/250, ф2.8, фокус върху цифрата 50
Кадър2: 400 аса, 1/100, ф2.8, фокус върху върха на розата
Кадър3: 200 аса, 1/125, ф2.8, фокус върху окото на кичозното лъвче
Кадър4: 200 аса, 1/250, ф2.8, фокус върху предния ръб на парапета
Кадър5: 400 аса, 1/125, ф2.8, фокус върху предния ръб на джвъчката отгоре. Този кадър го измислих като тест за CA, не намерих по-подходящ обект от наргиленцето ми с неговите станиолени обвивки, сложено пред прозореца и белия сняг навън.

Та така. В заключение: до 400 аса бих го използвал без да се замисля. 800 дава филмово усещане, при правилно експониран кадър изглежда прекрасно. 1600 - за драматично зърнесто ЧБ става идеално, за лъскава комерсиална работа - не. Направих и кадър на 1600, но няма да го пускам - пак някой компетентен форумец ще се изцепи, че шуми като сапунерка :) Структурата на шума е съвсем различна от 35мм, няма я дигитално изглеждащата мазня, детайлът се пази и при 1600. На петия кадър очаквах да има повече CA, нали съм свикнал на 35мм, който в такива условия би изглеждал доста различно :) Със сигурност може да се изцеди много повече детайл - затворена бленда, стативи, бла бла. Аз исках да го разцъкам в реална обстановка - винаги снимам от ръка, често на много отворена бленда. Като светне малко навън може да изцепя няколко на ф11 :) От снимките онзиден имам кадри на 5.6, по-остри са от 2.8, но не мога да преценя колко, трябва да седна да снимам едно и също нещо на различни бленди :)

Няма смисъл да се гледат кадрите с различен от Phocus софтуеър. ЦЪК за безплатно сваляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: dau   
Дата:   08-03-10 15:20

Борисов, поне да беше пуснал и нормална версия за сваляне, не за боза ОС.

btw, мисля си, че до една година ще си купиш машина каквато трябва [ezik]

Иначе мерси за кадрите [smilie24] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: evelinster   
Дата:   08-03-10 15:28

с кор2дуо на 2.8 и 4 гб рам (уиндоус), лаптопа ми се позамисли като пуснах да се експортва жипег :)

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: bgprinter   
Дата:   08-03-10 15:36

при теб се замислил, а при мен даже не ги отваря - "нот иноф мемори он видео кард" [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]
ко ше праим сега, Борисов се майтапи с нас [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   08-03-10 15:59

dau: байно, то това е нормалната версия... другата я търси във форума на "Джемини" :) тц, "каквато трябва" според теб машина никога няма да си взема, няма сила на света, която да ме накара :) по-скоро се замислям за едно настолно юбер ПЦ, ама като пусто не знам накъде и кога ще ме отвее ветъро... Не ми се пазаруват неща, които не са ултра леснопреносими :)

ми големшки са, по 60 мб парчето... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: dau   
Дата:   08-03-10 16:19

borissov има една приказка, никога не казвай никога :)
Иначе ти пожелавам да си вземеш това, което смяташ че е най-удачно за теб и да го ползваш успешно :)

Сега ще отида да видя джемини кво казват по въпроса [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   12-03-10 20:10

Радост вкъщи - днес пристигна и HCD 35-90/4-5.6. Първо впечатление: фокусира много, ама много по-бързо от всички Х обективи, които съм ползвал досега (50-110, 80, 150, 120 макро), на първо четене не забелязвам особена разлика в скоростта с канонския 24-70 (в полутъмната ми стая), но това твърдение ще биде щателно проверено на светло. Явно двете нови HCD стъкла (другото е 28мм) наистина са доста по-бързи откъм АФ, както твърдят. Адски ме кефи изцяло металния сенник и кожената кесийка :-) Цялото нещо е по-компактно, отколкото си го представях - по-къс от 70-200/2,8 ИС, малко по-тумбест и малко по-тежък, цялото е железо (в книжката пише към кило и половина). Като го навинтя на апарата и отива към три кила и половина цялото, което всъщност ми харесва. А 95мм филтър отпред изглежда доста стряскащо за снимания, което може и да е проблем понякога. Тия дни ще го разцъкам за картинки :-)
Между другото, с юнаците от Фотосинтезис замисляме един сериозен тест тия дни - H4D-40 vs H3D-50 vs 1dsm3 vs D3X, в студио и навън. Не съм го правил досега, та ми е интересно... Всякакви препоръки и идеи са добре дошли :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: джъмбо   
Дата:   12-03-10 21:18

малий каква е таз тъмница [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: matasel   
Дата:   12-03-10 21:40

От кога му разправям аз на Борисов да си купи Хаси, а той: не та не - е, разгеле, най-после кандиса и дойде на моя акъл, ама му трябваше доста време, а ако ме беше послушал още тогава, досега ееехеее какво щеше да стане - дори и аз не мога да си го представя.
А иначе като чета темата, особено първия пост, няма нужда да има автор, просто изписването на автора си е хабене на мастило.
И тук може би е мястото да направя едно предложение на моите добри познати, да не кажа приятели, админите - защо не предвидите една такава възможност - пускане на тема без изписване на името на автора, който я пуска Разбира се става дума само за регистрирани форумци, но просто да не им се изписва името.
Може да се добави и бутон "Отгатни името на автора на темата". След което се организира един периодичен мини конкурс със символични награди за форумеца, който е отгатнал най-много скрити автори на теми. А, какво ще кажете админи - не Ви ли харесва идеята? Това може да се окаже нов "почин" във форумите "AT ALL", а?
Навремето Ви дадох идея за "Галерия първа страница" като гледам сте я внедрихте, за което Ви благодаря от сърце. Дето беше рекъл поета: "И мойте песне все ще се четат"[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: rorus   
Дата:   12-03-10 23:18

За теста със Синтезиса:
Ако случайно Д3х - се окаже на опашката и му намалят цената - ще ги отърва от него, щото са ми симпатични [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: borissov   
Дата:   12-03-10 23:23

Масларов, ужас, то тъмница, то кошмар :) ся си го галя, тъй, блага работа...

matasel: нали? Моят характерен изказ одма се разпознава! Дълги години четене и попиване et voilà - така сме ние, ентеуектуауците :)

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: matasel   
Дата:   12-03-10 23:34

А, borissov, как можа да си помислиш, че визирам теб? Това е пълна заблуда! Предложението ми е напълно принципно и по някаква случайност, да не кажа погрешка, се е озовало точно в твоята тема, но то все в някоя тема трябваше да попадне, защото иначе трябваше да пускам отделна тема, а това е много досадно, нали - на теб поне е излишно да обяснявам?
А за предложението, което ти направих преди повече от 3 г. (когато още беше на Никон и въздишаше по кропка 24х36 мм), да си купиш Хаси, можеш само да съжаляваш, че не ме послуша още тогава, защото това са най-пропилените 3 години в твоя живот на фотограф.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Срам - не срам, да се похваля и аз :)
Автор: muu   
Дата:   13-03-10 10:01

борисов, качи конвертиран кадър обърнат в джипег с минимална компресия.или направо тиф за сваляне... от гледане със специален софт полза много няма...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »