Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: energy1   
Дата:   27-02-10 16:19

Здравейте,
това ще е първият ми DSLR и нямам никакъв опит за това искам да чуя мнения за тези 3 апарата.
Първо се спрях на canon eos 450D, но след това ми предложиха nikon 5000D и Pentax K-X и сега немога да реша кой е по-добър.
Много ще се радвам ако чуя ваще мнения и препоръки!
:)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: MR_GO   
Дата:   27-02-10 16:22

тук е отговорът: https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1135098&t=1135098&phorum_uriauth= [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: Mec   
Дата:   27-02-10 16:43

MR_GO не лъжи човека, там въобще не е правилният отговор.
Ако купиш eos 450D после имаш право на моторизирани обективи, всякакви !!!
Ако купиш Никон после ще се чудиш какво да правиш като ти се прииска 85мм Ф1.8 портретен обектив с мотор. Щото ония умници от Никон са решили че не може то така да искаш такъв обектив ако си си купил Д5000 например. Един продавач ми вика наскоро - "купи си д90" - демек харчи пари на вятъра щото от Никон така им е по-изгодно.
Ако купиш К-х ще имаш право да снимаш в тъмница без детайли и червеното ще ти излиза розово или лилаво, за да е по-весело. И няма да снаеш по коя точка\зона снима фотоапаратът щото от Пентакс са решили да ти връзват постоянно кофти номера и да не ти е на фокус, щото ти си мислиш че ще фокусира върху котето, а пък фотоапаратът си е избрал да фокусира върху кълбото прежда щото така му е по-лесно ...
И за пентакс няма 85мм Ф1.8 с мотор, това е , такъв е живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: MR_GO   
Дата:   27-02-10 16:57

mec,изключвам никона, там доста се препоръчва пентакса. Още повече, сега видях, че цената му с два обектива е доста добра.Иначе си съвсем прав за обективите при никон.Аз му препоръчвам тук и на другото място, където е пуснал тази тема Пентакс К-х.Това е. Аз лично съм с Канона за който пита. И сега следва да се започне едно....[smile] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: stardriver   
Дата:   27-02-10 17:02

Гласувам за Канона или 40D на старо за (~1000лв от базара)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-02-10 17:11

stardriver [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: mbs   
Дата:   27-02-10 17:14

Понеже мес много ги разбира цветовете, предлагам му да познае от три пъти (без да чете линковете), кое е червеното/лилавото на К-х, кое на D5000 и кое на 450D:


http://a.img-dpreview.com/reviews/pentaxKx/samples/comparedto/studio/raw/Kx_ISO200_acr.JPG



http://a.img-dpreview.com/reviews/pentaxKx/samples/comparedto/studio/raw/nikonD5000_acr.jpg



http://a.img-dpreview.com/reviews/CanonEOS450D/Samples/Comparedto/450D_100-AdCR.jpg


[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: Mec   
Дата:   27-02-10 17:31

Без майтап, точно за цветовете като показа един мераклия снимки в магазина с един К-х на един друг форум и се опитвах да го успокоявам че това се оправя лесно софтуерно. Целта ми беше господинът да се набута да си го купи К-х. Сега там същият този господин си призна че съжалява че си е го е купил.
Искаш ли да ти дам линк на ЛП , да видиш?

п.п. но само при условие че няма да го пускаш тука после.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: mbs   
Дата:   27-02-10 17:57

@mec, Всяко публично твърдение би трябвало да бъде подкрепено от пример (също публично). В случая няма смисъл от ЛС, защото ако пред всички се казва нещо, добре е всички да видят за какво става дума. Иначе става малко като новина от агенция ЕЖК (една жена каза). Нито имам монитора на "господина", нито имам уменията му да работи с бял баланс и потребителски настройки... Благодаря за предложението, иначе.

Не знам при останалите как е, но в горните картинки виждам (на моя монитор) три вида зелено - в магнита с кламерите и гърлото на бутилката.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: apollo   
Дата:   27-02-10 18:02

Nikon [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: Abrakadabra   
Дата:   27-02-10 18:07

Pentax [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-02-10 18:08

д5000

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: apollo   
Дата:   27-02-10 18:14

Винаги ми е харесвал начинът по който Никон предава зеления цвят освен това и синьото поне за мен е по-приятно/говаря като сравнено с Канон/... Пентакс изобщо не ги броя на тях други са им предимствата [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-02-10 18:16

Мен най-много ме дразни червеното и синьото на Никон [smilie25]
Ма щом си казал.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: kaic   
Дата:   27-02-10 18:20

Здравей "energy1 ", чета първия ти пост и все едно виждам себе си[smile]. Ще се опитам да помогна нагледно. Ти тестове явно си чел, чел, че чак си се объркал от четене. Тука гледам по горе пак предлагат тестове от специалисти, но аз ще ти предложа да разгледаш ето този линк на който има снимки от Nikon D5000 в ръцете на човек с твоето описание по горе.[smile] /дано не те обиждам/
Снимките са в малък размер, но всяка от тях мога да ти изпратя в пълен формат за да я 'разчепкаш" както си искаш. Не съм трил нито една, така както ги виждаш и лоши и размазани и всякакви, такива каквито навярно ще правиш и ти или поне такива ще излизат от апарата, без пособработка и фотошоп.
Гледай цветове, доф, шум... снимките са едно към едно от апарата.
Толкова от мен, дано ти бъда от полза.
Добре ще е някой с другите модели да покаже и той необработвани снимки за да се ориентираш.
Заключение: Nikon D5000 никак не е лош апарат/за моите нужди е повече от прекрасен, аз него не мога да натоваря с всичките му възможности, камо ли по добър/ и незабравяй, въртящия дисплей в репортаж, /над главите на другите/ и макро/за да не лягаш на земята и жената да смърди после, че трябва да пере окаляните дрехи/ си е незаменима екстра. Видеото също е добра екстра, ползва се да знаеш колкото и да ти говорят, че за видео трябва да си купиш камера.
Поздрави и успех в избора!



Публикацията е редактирана (27-02-10 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: jivkojj   
Дата:   27-02-10 18:31

Мислете малко по-нашироко. Все пак това не е сапунерка, а част от система. Това тяло сега като го изберете, след 1-2 год макс. ще е в базара и ще оглеждате за нов. По-висок клас. Ще ви се искат обективи, светкавици и т.н.

Ако сега сте подбрали система дето не ви пасва, после за да смените ще трябва да се разделите със всичко закупено до момета, а това коства повече $$$.

Така че въпроса е, какво искам да снимам и къде са приоритетите. Ако става дума за пестене на пари - определено по-добре турбосапунер. А ако става дума твърдо за базово тяло + китак - какво значение има кое ще избереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: steeens   
Дата:   27-02-10 18:51

Mec написа:

> MR_GO не лъжи човека, там въобще не е правилният отговор.
> Ако купиш eos 450D после имаш право на моторизирани обективи,
> всякакви !!!
> Ако купиш Никон после ще се чудиш какво да правиш като ти се
> прииска 85мм Ф1.8 портретен обектив с мотор. Щото ония умници
> от Никон са решили че не може то така да искаш такъв обектив
> ако си си купил Д5000 например. Един продавач ми вика наскоро -
> "купи си д90" - демек харчи пари на вятъра щото от Никон така
> им е по-изгодно.
> Ако купиш К-х ще имаш право да снимаш в тъмница без детайли и
> червеното ще ти излиза розово или лилаво, за да е по-весело. И
> няма да снаеш по коя точка\зона снима фотоапаратът щото от
> Пентакс са решили да ти връзват постоянно кофти номера и да не
> ти е на фокус, щото ти си мислиш че ще фокусира върху котето, а
> пък фотоапаратът си е избрал да фокусира върху кълбото прежда
> щото така му е по-лесно ...
> И за пентакс няма 85мм Ф1.8 с мотор, това е , такъв е живота.


За никона разбрах за какво му са обективи с мотор, ама не мога да вдяна за какви мотори при пентакс говориш?Ти изобщо виждал ли си пентакс отблизо, или просто си бърбориш по инерция?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: emiltasti   
Дата:   27-02-10 19:48

[smilie18] 450 д разбирасе

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: apollo   
Дата:   27-02-10 19:51

[smilie18] с китака нали

Всеки си хвали своето а аз понеже съм широкоскроен ще кажа че щом няма Оли то всички стават [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: GMir   
Дата:   27-02-10 20:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: apollo   
Дата:   27-02-10 20:11

Точно така и аз бих изчакал още година-две за да взема хххххххххх50 и да праскам славно с какъвто дойде обектив [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: minolta9   
Дата:   27-02-10 20:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: GMir   
Дата:   27-02-10 20:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: minolta9   
Дата:   27-02-10 20:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon eos 450D или Nikon 5000D или Pentax K-X
Автор: GMir   
Дата:   27-02-10 20:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »