Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: меката светлина
Автор: pefoto01   
Дата:   25-02-10 20:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   25-02-10 20:12

e mnogo iasno che ima

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: minolta9   
Дата:   25-02-10 20:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-02-10 20:19

Minolta, po-dobre li ti stava kato se izsirash nachesto i kadeto ti padne? Idi si udari edna chekia che da ti mine be!

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: minolta9   
Дата:   25-02-10 20:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: minolta9   
Дата:   25-02-10 20:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: pefoto01   
Дата:   25-02-10 20:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: minolta9   
Дата:   25-02-10 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: zariio   
Дата:   25-02-10 21:09

Ти си изпляскал тотално бе[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: minolta9   
Дата:   25-02-10 21:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: Stoychev   
Дата:   25-02-10 22:48

Паоло Пелегрин


Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: darksorrow   
Дата:   25-02-10 22:51

тоя форум е станал просто жалък... наистина не разбирам как сериозни хора като Бони и Жоро може да търпят имбецили като горния...

усещането е гадно да се чете ффнет.

а преди не беше така.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: minolta9   
Дата:   25-02-10 22:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: darksorrow   
Дата:   25-02-10 22:59

дано, дано... ама надали.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: minolta9   
Дата:   25-02-10 23:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: n1x0n   
Дата:   25-02-10 23:07

По-скоро вървим по американската мода в комерса - сенки, остри контри, насилен пост-процесинг.
Струва ти се, че има тенденция към "мекота", щото много хора не знаят какво точно правят и си зализват проблемите със софтбоксове.

Иначе в рекламата си има сюжети както за "меко", така и за "твърдо" и не е особено сполучливо да се оригиналничи за сметка на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: minolta9   
Дата:   25-02-10 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: asahi   
Дата:   26-02-10 00:12

Някъде в уточняването на концепцията за фотосесията въпросът остра/мека светлина намира своя логичен отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: vladovg   
Дата:   26-02-10 00:17

Мека твърда ? ако снимаш за кеф правиш това което ти харесва ако снимаш за клиент правиш това което на него му харесва !

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: never_there   
Дата:   26-02-10 00:22

ясно! [smilie24]

само че в различните периоди на всичко в този живот се минава през моди и въприятията се променят. аз за това май питах. ама то селективното четене все не ни дава да се разберем. [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 00:26

г-це Невер Дере,

забелязал съм, че има някаква мода за софтбоксове, както и мода на яките сенки.

В Централна Европа може би има някакъв лек залитаж по твърдо осветление.

Аз също бих го предпочел (понеже обичам репортажен тип кадри, пък там софтбоксовете може би не се връзват)...

та така.

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: never_there   
Дата:   26-02-10 00:33

г-н Тони! как ме сбъркахте с г-ца. поласкана съм.

да но аз не говорих за репортажна фотография, а за портретна/комерсиална...или портретно-комерсиална! както и да е. ех, това селективно четене.


след малко трябва да снимам plus size model. plus size моделите като правило имат невероiaтни лица и кожа на лицето...и как ми се играе с това луничаво лице с малко твърда светлина. да ама не. агентката и иска от мека по-мека. малко смешно че точно в деня, в който пуснах тази тема ще снимам това. след малко може и да пусна снимка на сетъпа с големите боксове да се усмихнем и да си стиснем ръцете. (ако има време). [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: Canon   
Дата:   26-02-10 00:36

Мисля че има една тънка граница - твърда или остра -
Едната е общо силно контрастна, но е от голям източник с изразена насоченост, другата може да е от точков източник, но с много разсеяна компонента ...
И да, има малко носталгия по контраста на филмовалното звучене срещу мекотата на високодинамичните дигитални кадри.



С една дума, из Българията конвейрната ширпотреба се снима с меко, сериозните поръчки (и изпълнени от профита) се снимат съобразно спецификата на модела и възложението - без норми за твърдо, меко, модерно ....

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: vladovg   
Дата:   26-02-10 00:38

Е за това говорим по горе [smilie24] А кадрите си ги чакаме [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: меката светлина
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 01:00

Крис,
аз за комерсиално снимане в Централна Европа имах предвид, че съм виждал твърдо осветление.

За репортажните кадри - понеже не снимам комерсиално, нямам студио и много други работи... просто пиша какво бих предпочел.

много сериозно ти чета темите, да ма прощаваш ... [ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »