Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: палатка (шатра) за предметна фотография
Автор: charger   
Дата:   25-02-10 18:00

Гена,щото чиляка не знае,че има различни размери сиви карти,а явно пробва да вкара 20х40 карта в куб 30х30х30 [smilie5]

@iasen2
1.има по малки сиви карти
2.махаш куба,снимаш картата,слагаш куба. Разликата е в характера на светлината,а не в качеството и.

Отговори на това съобщение
 Re: палатка (шатра) за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   25-02-10 18:06

Хех... Кво пишело в дебелите книги... А ти чел ли си ги, или само са ти ги разказвали? Щото за точно цветопредеване сивата карта не върши кой-знае каква работа. Обикновено се ползват цветни.

Отговори на това съобщение
 Re: палатка (шатра) за предметна фотография
Автор: iasen2   
Дата:   25-02-10 18:18

Аз питах как се справяте вие конкретно с това ?

Аз моята съм си я разрязъл на две и ползвам едновременно сивата и бялата страна.
все пак това е бюджетно решение

Отговори на това съобщение
 Re: палатка (шатра) за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   25-02-10 18:28

Като ползваш контролирана светлина, сиви/бели карти не са ти необходими. Нагласяш съответната цветна температура в камерата или в RAW процесора, и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: палатка (шатра) за предметна фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   25-02-10 18:31

махаш куба,снимаш картата,слагаш куба. Разликата е в характера на светлината,а не в качеството и

Зависи от какво е правен кубът. Ако за дифузионен материал са ползвани стари чаршафи - цветната температура може да се измени доста, особено ако не са били прани скоро... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: палатка (шатра) за предметна фотография
Автор: ka7   
Дата:   25-02-10 18:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »