Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Помогнете
Автор: karstov   
Дата:   22-02-10 10:54

Здравейте на всички.Решил съм да си взема цифров фотоапарат.Никога не съм се занимавал с фотография.Като гледам какви чудеса сте качили тук направо се възхищавам.Надали някога ще достигна такова майсторство.Харесал съм този модел Olympus SP-600U.Струва ли си според Вас?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: tofo   
Дата:   22-02-10 13:55

Струва си.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: sokola   
Дата:   22-02-10 18:27

Смени заглавието на темата с нещо по-подходящо.
Тогава има вероятност да получиш повече съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 18:54

Не искам да те разочаровам, но апарата сам по себе си нищо не прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: mudman   
Дата:   22-02-10 19:16

Това също е готино- Nikon Coolpix L110
Аз бих ти препоръчал 100 пъти, да вземеш едно лентово тяло, и да се хващаш да снимаш [smilie21] , но ако не ти се задълбава, си вземи цифрово :) Все пак е голяма мания [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: karstov   
Дата:   22-02-10 20:50

Интересно предложение е да взема лентов апарат.Нали се сещате че трябва да съм милионер за да си позволя да купувам ленти?Хубавото на цифровите е че това което не се получава може да се изтрие.А при мен ще има доста брак.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: georgi969   
Дата:   22-02-10 20:51

Рано или късно ще си кажеш:
"Що ли не си взех ДСЛР?"
Моя съвет е, изчакй малко,събери още някой лев,и си вземи огледално рефлексен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 21:15

Откъде си, Карстов?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: tonitka   
Дата:   22-02-10 21:15

И това цък е много добро решение![smile] Като минат няколко месеца и ти е все още интересно ще си вземеш и ДСЛР! Аз също съм почнала със "сапунерка" и то много по-простичка! Успех...и чакаме снимки с покупката![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: karstov   
Дата:   22-02-10 21:25

Благодаря за съвветите и пожеланията.Този Nikon Coolpix L110 ми хареса.Ще трябва да се консултирам.Иначе съм от Пазарджик.Използвам възможноста да покажа с какво се занимавам.
http://www.pzhistory.info

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: tonitka   
Дата:   22-02-10 21:35

От много консултации може да се объркаш съвсем! По скоро трябва да задаваш въпроси какви опции е добре да има един апарат![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: karstov   
Дата:   22-02-10 21:41

Хубав съвет,но като не знам какво да питам?Смятам да снимам пейзажи.Интересно ми е ефектите как се получават.Искам да попитам решен ли е въпросът със сервиза на Никон?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 21:43

Забрави за ефектите.
50% светлина, 40% фотограф, 10% техника. Това е рецептата за добрата фотография. Никакви ефекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: karstov   
Дата:   22-02-10 21:54

Тези 40% ми липсват.Продължавам да чета из нета за този Nikon Coolpix L110.Все повече ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: gam3ra   
Дата:   22-02-10 21:57

Бате, по-добре недеееййй...

Виж в базара има FZ18 за 260лв, ако толкова искаш "турбо-зуум".

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 22:02

Никон в този клас нямат нищо конкурентно. Панасоник или Фуджи 2nd hand или нов Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: Magnifico   
Дата:   22-02-10 22:10

В този клас апарати нямам опит, но съм снимал с предния на този модел - Olympus 590UZ.
За мен лично снимките са напълно приемливи, дори добри. Аз лично останах доволен от апаратчето, полезно е с това варио :)
Това са само илюстративни снимки, да видиш какво би могло да получиш като кадър. Като качество мисля, че каквото и да вземеш в този клас, няма да видиш голяма разлика.


http://photo-zona.net/images/user63003/album19505/large/1266869296_uzel3392_P6180058-small.jpg




http://photo-zona.net/images/user63003/album19505/large/1246706470_spoj9043_P7020107.jpg




http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=307558




http://photo-zona.net/images/user63003/album19505/large/1266869298_cbii4496_P6180111-small.jpg




Публикацията е редактирана (22-02-10 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: tonitka   
Дата:   22-02-10 22:15

Мислите ли че човека ви разбира за какво говорите? Той си е казал, че никога не се е занимавал с фотография, но му е интересно! Според мен колкото по-малко пари дадеш, толкова по-добре! Отиди в някой магазин, щракни с няколко различни апаратчета и на който картинката ти хареса най-много като цветове, контраст и т.н. - взимай го!! По-късно когато понаучиш повече за фотографията и увлечението ти нарастне ще си вземеш хубава машинка![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: karstov   
Дата:   22-02-10 22:45

Няма да се задоволя с нещо елементарно.Искам да навляза навътре в нещата.От публикациите Ви разбирам че и двата модела си заслужават.Като неспециалист забелязах само че единия няма скоростно снимане на няколко кадъра.Не знам как е термина точно за тази функция.Може като имам хубава техника да постигна и някакво майсторство.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: gam3ra   
Дата:   22-02-10 22:49

Може като имам хубава техника да постигна и някакво майсторство.

Едва ли.

Вземи си джобен апарат с ръчни настройки, като за начало. Преглеждай фотографски книжки в интернет

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: asahi   
Дата:   22-02-10 23:07

Ти кога стан афотограф, кога стана картечар?
Остави скоростното снимане за след няколко години.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: tonitka   
Дата:   22-02-10 23:16

https://photo-forum.net/i/1121396
Тази снимка е правена с простичко Sony W50 ![smilie3] Пейзажчетата също стават добре! Сам си направи изводите ....



Публикацията е редактирана (22-02-10 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: mudman   
Дата:   22-02-10 23:43

Човече, при всички случаи, един ден ще ти се прииска, да можеш да си смениш обектива(независимо, че голяма част от "сапунерките, си имат своите достойнства откъм "зуум(много гадна дума)", пък и откъм светлосила на обективите) Ти предполагам искаш, да си вземеш нова техника, защото , ако си готов да "смъкнеш" летвата, до нещо втора ръка- за тези пари можеш да си вземеш читав DSLR - и пак да се научиш, да снимаш готино. По този начин, ще се запознаеш нагледно с някои от основните принципи за регистриране на изображение( Диафрагма/бленда, скорости, чувствителност, спрямо спектралният състав на светлината)- изобщо, много е интересно и ако искаш да влезнеш по- навътре във това изкуство- направо яхвай големият апарат и излизай да снимаш.[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: mudman   
Дата:   22-02-10 23:48

Виж това .. вече говорим, за съвсем друга машинка (макар, че ти препоръчвам все никони, аз самият имам канон и съм страшно доволен)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: atrifonov   
Дата:   23-02-10 00:01

karstov не трябва да забравяш че фотографията е скъпо хоби и голяма краста и хванеш ли се на хорото връщане на зад няма[smilie24] [smilie19] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: sir_sky   
Дата:   23-02-10 05:31

karstov, ще ти кажа това което казвам на повечето си приятели, които никога не са се занимавали с фотография, и искат да снимат. вземи си първо нещо по евтино (добре ще е да има ръчни), пробвай с него много работи, експлоатирай фо максималко, и чак когато сам разбереш защо не ти стига вече, и какво повече искаш, тогава вече си готов за по-сериозен апарат, ще знаеш какво точно търсиш, и има смисъл да го вземеш! Успех! :)[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: digitalgab   
Дата:   23-02-10 06:57

Връщане назад нямало, омръзва му играчката и снима през отпуските, после апарат като нов в базара.



Публикацията е редактирана (23-02-10 06:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: karstov   
Дата:   23-02-10 10:32

Благодаря Ви за мненията.Ще се постарая да взема най-доброто за моя случай.Забелязах че този Никон няма ръчна настройка на обектива.Това недостатък ли е и какви ефекти се постигат с ръчната настройка?Знам че е скъпо хоби ама какво да се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: tonitka   
Дата:   23-02-10 11:17

Аз не бих си взела Никон Д3000!!! Само след месец ще кажеш: " Как можах да се набутам така"....взимай или нещо евтино, което да остане за семейството след време, или давай достатъчно пари за нещо наистина стойностно! Всичко което е на стойност 700-1200 /за ново/ за мен е компромис![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: boll   
Дата:   23-02-10 11:54

http://webscm.blogspot.com/2010/02/blog-post.html

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: karstov   
Дата:   23-02-10 12:28

Благодаря за съвета,но нали разбираш че 2000 лева не са шега работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: tofo   
Дата:   23-02-10 14:00

В твоя случай най-добре е да си вземеш турбосапунерка. Каквато и да вземеш, няма голяма разлика. Даже си я вземи от базара. А какво точно ти трябва, то само ще те намери кат му дойде времето. Според мен е грешка начинаещ да взима ДЛСР. Докато го разцъкаш, той е остарял без да си му използвал адекватно възможностите. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: karstov   
Дата:   23-02-10 15:14

Извинявам се ултра тъпия въпрос,но какво е турбосапунерка.Може ли да ми покажете конкретни модели?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: tofo   
Дата:   23-02-10 15:23

Това, за което си питал струва ли си. [smilie5] Друго име- DSLR like . Общо казано- сапунерка с разширени възможности и с грубо над 8х оптичен зуум.[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-02-10 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: 3df   
Дата:   23-02-10 18:12

Речник:
Сапунер -
малък компактен апарат, на който обектива се прибира в тялото на апарата. КАто се включи машинката обектива излиза на пред.

DSLR -
Дигитален апарат много приличашщ на стандартен фото апарат с филм , като Практика, Пентакон Екзакта, Киев и други подобни.
НА тези апарати може да се сменят обективите ( те биват широкоъгълни, нормални и телеобективи)
след обектива има огледало след огледалото затвор след него матрица - устр. което приема светлината и формира снимката.
SLR такъв тип апарат, като DSLR ама няма матрица а на неиното място се слага филм.

Всъщност SLR е бащата на DSLR.

Абе вземи един апарат ZNENIT разгледай го по снимай с него и ще разбереш, какво е.

DSLR like и Turbo сапунер:
Апарати които приличат на DSLR ама не са такива.
Turbo сапунер:
сапунер, който има обектив за доста голямо приближение т.е. доближаване до теле обектив ама не точно.
[smile]



Публикацията е редактирана (23-02-10 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: karstov   
Дата:   23-02-10 21:12

Сърдечно благодаря.Страхотно описание.От това имах нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете
Автор: asahi   
Дата:   23-02-10 21:15

Част от проблема е, че в Пазарджик няма среда, в която да се учиш, подвизаваш, реализираш.
Ей го Севлиево - уж малък град, ама с будни фотографи, дето са се организирали и се подпомагат.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »