Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: Sumuelll   
Дата:   22-02-10 13:58

Тази работа я ясна- графиците на някой хора са пълни, но въпроса е че ако през 2009 се женят 1000души с 950 фотографа тази ще е нещо като 850 сватби със 700фотографа. Това исках да кажа. Категорично бюджета на младоженците не е като времето в което се отпскаха яко кредити, а то това е сватбата често пъти- един голям кредит.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: dd5   
Дата:   22-02-10 14:19

Шарен свят-хора всякакви-интереси-още повече [smile]
На 14-ти снимах подписване в ритуалната зала и лека сесийка след това
вчера беше купона в ресторанта-обадиха ми се да им намеря оператор -не желаеха снимки в заведението [smile]
А както каза Sumuelll -сега май наистина е сезона на бременните булки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: ittv   
Дата:   22-02-10 14:24

не мога да ги разбера тези хора дето предпочитат само с видео, това за мен е леко селски манталитет, давай двд-тата и гледай на плазмата [ezik][ezik][ezik][ezik][ezik][ezik]

Няма нищо по-хубаво от качествената снимка уловила момента, с видео кво ще си спирам на пауза ли, кво [ezik][ezik][ezik][ezik]

Аз съм само любител, но един ден живот и здраве на моята сватба ще предпочитам дори 2-ма фотографи пред фотограф и оператор [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: dd5   
Дата:   22-02-10 14:42

ittv ,

ако знаеш че мечтая да попадна на клиент като теб [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: gnedkov   
Дата:   22-02-10 14:56

На мойта сватба отказахме оператор, един професионалист, приятел на фотографа, мина за около 40 мин (и символично възнаграждение разбира се) да снима кратък клип с взимането на булката качването в колата 2-те мин в църквата с короните и сценките пред църквата. Толкова. Останалото - снимки в ретроалбуми (и 2 диска отстрани [smilie5] )

Всичко е въпрос на вкус...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: max-1   
Дата:   25-02-10 16:28

Сватбата в 3 мин :
http://vimeo.com/1531870

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: Tonidi   
Дата:   25-02-10 17:03

max-1, това ти ли си го снимал/монтирал ?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: d_devil   
Дата:   08-03-10 22:39

За тези които миналата година, а и не само миналата, е била добра и тази ще е добра прав си!
А инак бездарни оператори сватбари, с по 20 на годишен стаж които се правят на фотографи с камера и 5 секунден клип не могат да си направя, но са в нещата, дал господ [smilie18] [shtrak] и тука се намират такива [smilie18][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: cicomanco   
Дата:   09-03-10 10:09

Aбе има в момента и друго течение....Взе да се завръща времето на Човека-оркестър , който с един фотоапарат (или камера) снима и видео и фото - щото можел....Когато предложа екипа с който работя - още едим фотограф , диджей и видеооператор , често отговора е " Ми те роднините казаха че ще потърсят.."
Винаги е по-добре да се работи с препоръчани хора отколкото със случайни! Не е лъжа , че някой път може да се уцели и перфектния "случаен" , но в повечето от случаите не се...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: fove   
Дата:   09-03-10 10:15

Абе,явно има криза.Всички са се свили и чакат да се случи нещо,а то все не се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: frenchev   
Дата:   09-03-10 10:30

аз пък ги разбирам младоженците.

800 лева за фотограф [smilie10]

или по скоро 800 лева за снимки от любител с полупрофесионален фотопарат [smilie10]

ама така е като сме на принципа ден година храни.

нямам нищо против че има фотографи с хонорар 800 лева или 1500 лева. Свободен пазар е все пак. Но се дразня когато тези фотографи започнат да се оплакват, че нямат работа и че младоженците наемат фото любители с цена 200 - 300 лева.

Малко ни е нисичък стандарта за тези цени. Две три средни заплати за фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: antoan   
Дата:   09-03-10 10:38

800-1500 лв. ??? Има ли такъв хонорар за сватба в БГ? Ако има според мен тези фотографи си имат и определена клиентела- средна класа и нагоре....Иначе за болшинството сватбари това е доста скъпичко..Но ако клиентът може да си го позволи а фотографът може да им даде за тези пари и съответния продукт на ниво- с фотокнига поне 20/30 и всички кадри обработени и неповторими като визия- няма лошо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: hebros   
Дата:   09-03-10 11:30

600-800лв е съвсем нормална цена за хубава фотография от добър фотограф.
Щом могат да се дават 1000лв за ракети и 2000 за украса, която всички ще забравят още утре, е много смешно да се пести от фотограф. Точно от фотограф не трябва да се пести. Стига да е добър разбира се.
Аз бих спестил от всичко друго, но бих наел наистина добър фотограф, за да ми остане нещо все пак от тая сватба. Има и друго нещо, майсторите в жанра май не взимат повече от 3-4 ангажимента на месец, за да имат време да работят спокойно по снимките след това. Сега търсихме за братовчедка ми добър фоторгаф и тези, които тя си хареса, въпреки цените над 700лв само за заснемане и обработка, са всичките заети. Направо се е отчаяла, преровила е всичко, но за юли от тези, които си е харесала няма свободни. [smilie2] Има свободни такива за по 300, но не и харесват въобще.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: dd5   
Дата:   09-03-10 11:55

Хеброс,
поне в бургаския район не мислят като теб за ракетите и украсите
масово искат да спестят точно от фотограф и видеоператор [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: digitalgab   
Дата:   09-03-10 12:00

Ми то така, в София са парите, културата и стандарта въобще, кво искаш от разни овньоси в прованса.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: dd5   
Дата:   09-03-10 12:06

digitalgab,
за парите и стандарта съм съгласен
за културата-малко ме учудваш с тази констатация [smile]
особенно като видиш как в петък всички поемат по родните места [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: hebros   
Дата:   09-03-10 12:07

Хора всякакви. Аз като тръгна да се женя, в никакъв случай няма да пестя от фотограф.
Какво, да взема някой головодник, който снима за 300, а не добър фотограф за 600 ли? Не че няма и головодници дето искат 600 де, но пък за майстор и 800 давам.
То човек като е решил да прави сватба има купища разходи, все ще отреже от по-маловажните неща, за да доплати 200-300лв за по-добър фотограф. Получаваш все пак артистичен продукт, чиято стойност не се измерва само в шракането, а в умението на човека, който работи.
Лани бяхме на една сватба на приятели в Пловдив - бяха платили 500лв за свирачи, а фотографа им бил 250. Сега няма какво да покажат и ги е срам и яд като гледат на други хпра снимките. Даже се изпокараха после много здраво кой бил виновен, че се поциганили за фотограф, ама късно[smilie5] Накрая искараха виновна тъщата[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: vladod   
Дата:   09-03-10 12:11

Защо се притеснявате - нека сватбарите си решават кое е по-важното. За някои е най-смислено да излезат от панелния блок и да се качат в Бентли, че да цъкат съседите, а за качествени снимки парите им се виждат все много.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: hebros   
Дата:   09-03-10 12:16

Или да друснат едно хорце в локвите около панелката[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: digitalgab   
Дата:   09-03-10 12:27

В прованса, ако им кажеш 800 лева ще те вземат за луд.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: boni   
Дата:   09-03-10 12:33

На мен пък половината ми сватби за тая година са в провинцията, даже им излиза по-скъпо от тези в София, защото плащат транспорт и хотел.
Имам и една в дълбоката провинция - Залцбург[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: digitalgab   
Дата:   09-03-10 12:37

Пробил си яко в елита Бони.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: boni   
Дата:   09-03-10 12:52

Зависи какво разбираш под елит. За мен елит са интелигентни и културни хора, те най-често не са супер баровци, но са с нормални финансови възможности, определен вкус, разбирания и приоритети.
Освен това интернет няма граници и можеш да покажеш нещата си навсякъде, а и да пътуваш навсякъде.
От една тема с портфолио в ДПревю примерно, имам клиент за 2011г извън БГ.

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1037&message=33789045&changemode=1




Публикацията е редактирана (09-03-10 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: digitalgab   
Дата:   09-03-10 13:26

Да, благодаря, може да се пише там, но е добре първо да се стигне до А900.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде сте сватбарииии...?
Автор: cicomanco   
Дата:   09-03-10 14:50

На мен ли ми се струва , или снимките ти са кадрирани 4/3?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »