Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Спад на интерес ?
Автор: kamiabg   
Дата:   16-02-10 13:32

Все по често виждам двуцифрено число логнатите посетители във ФФ. Въобразявам ли си или........?

 Re: Спад на интерес ?
Автор: Davidoff   
Дата:   16-02-10 13:43

Ми то и по форума си личи, още преди месеци започна да ми прави впечатление. Преди не можеше човек да насмогне да чете темите, сега се мъдрят с дни 5-6 поста. Увеличена активност забелязвам само като почне масово драчене в някоя тема [smilie5]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: nikola_bathory   
Дата:   16-02-10 14:04

Време беше. [smilie24]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: kamiabg   
Дата:   16-02-10 14:05

Така ми се струва и на мен.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: dau   
Дата:   16-02-10 14:06

ами остаравят хората...
 Re: Спад на интерес ?
Автор: J0R0   
Дата:   16-02-10 14:10


http://www.tyxo.bg/?1655


http://bgcounter.com/?sts,day,,,,phforum
 Re: Спад на интерес ?
Автор: rusinov   
Дата:   16-02-10 14:11

Не ти се струва, а си е така. Преди и обява като се пуснеше се продаваше техника супер бързо. Сега се продава бързо само от обяви като да речем "продавам Canon 24-70 L за 1200 лева" и всички се избиват. Иначе и във форумите едни и същи теми застояват, и в базара си стоят постоянни обяви и така....
 Re: Спад на интерес ?
Автор: kapitancho   
Дата:   16-02-10 14:12

Да, напоследък има страшно малко интересни теми и дори и по тях често стават безмислени спорове извън темата. Нормално е да има отлив.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: pefoto01   
Дата:   16-02-10 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: rusinov   
Дата:   16-02-10 14:15

kapitancho длъжен съм да те попрява....не е често, а е винаги. А недай си боже да са намесени Канон и Никон в заглавието на темата. Пуканки, бира и сядаш да гледаш за какъв филм иде реч. [smilie18]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: kamiabg   
Дата:   16-02-10 14:16

И кво правиме сега ? [smilie8] като почнат да падат логнатите под 50 и аз изчезвам. Иначе няма какво да чакаме от админите , каквото си го направят форумците- ТОВА ще е.



Публикацията е редактирана (16-02-10 14:19)
 Re: Спад на интерес ?
Автор: asahi   
Дата:   16-02-10 14:34

Въпросът е - Мадона или Костов?
 Re: Спад на интерес ?
Автор: kamiabg   
Дата:   16-02-10 14:38

asahi - Въпросът е :

Ако е Костов , защо ?
 Re: Спад на интерес ?
Автор: texa   
Дата:   16-02-10 14:40

За форума и базара незнам, но ми направи впечатление липсата на стойностни кадри по галериите. Преди с часове висях и гледах снимки, а сега за 10 мин. разглеждам някоя и друга по добра снимка в категориите, които са ми интересни.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: aeobs   
Дата:   16-02-10 14:47

Те хора по улиците не останаха ти във форума.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-02-10 14:47

A защо да не е Дянков Пийт.?
 Re: Спад на интерес ?
Автор: janav   
Дата:   16-02-10 14:48

На мен ми прави впечатление, че в момента навсякъде е така. Не само по сайтовете, но и по улиците.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: alextu   
Дата:   16-02-10 14:52

Автор: rusinov
Дата: 16-02-10 14:11

Не ти се струва, а си е така. Преди и обява като се пуснеше се продаваше техника супер бързо.


Как си я мислите тая работа, хората нямат пари.
Вчера влизаме в един хипермаркет за играчки. Нямаше нито един човек !!!
Такова нещо не бях виждал.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: мара   
Дата:   16-02-10 15:30

ми че кат нямат, таман тогава требе да висят у форума! ама-ха! няма кой да ми види последната снимка! и да ми гласува! ужасно просто[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
...ама си е така. даже и аз трябва да бачкам [smilie5]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: iasen2   
Дата:   16-02-10 15:40

Трябва повече снимки на мадами с по-малко дрехи [smilie19] . Там е истината [smilie3]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: Mec   
Дата:   16-02-10 16:08

Регистрирайте си по 3-4 ника и се логвайте от всичките едновременно, така ще има повече народ виртуално.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: mitadoc   
Дата:   16-02-10 16:25

Ако сте регистриране с повече от един ник-админът има право да ви изрита и изтрие акаунта ви...Иначе аз съм сравнително нов съфорумник,който изживява любов от втори поглед към фотографията.Първията поглед беше преди повече от 15 години,когато ходех на кръжоци по фотография и помагах на баща ми -също фотограф -любител-да проявяваме чернобели снимки в банята у дома..Наскоро си закупих Канон 450Д с 18-55 ИС и любовта пак пламна...Естествено,че изникват много въпроси,които аз задавам в теми или си правя специални теми,но в повечето случаи освен помош,получавам и подигравки,че съм некомпетентен,неопитен и абсолютни нищо незнаещ,което ми оставя лоши впечатления от много хора във форума.Никой не се е родил научен.Аз питам,защото ме интересува.Всички сте минали през моето положение...
 Re: Спад на интерес ?
Автор: pefoto01   
Дата:   16-02-10 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: ivodam   
Дата:   16-02-10 16:50

kamiabg
Дата: 16-02-10 13:32

Все по често виждам двуцифрено число логнатите посетители във ФФ. Въобразявам ли си или........?

Не си въобразяваш, криза е...
 Re: Спад на интерес ?
Автор: PlamenT   
Дата:   16-02-10 17:19

Кризата е в управлението на форума.[cool]
На мен ми писна да виждам простотиите писани по всички теми от PD т.е. ПеДито от Варна.
Има и още няколко като него, но той е най-големият титан, може би всички по-малки титанчета взети заедно правят едно ПеДи.
Това е моята причина да посещавам по-рядко ФФ.

 Re: Спад на интерес ?
Автор: alextu   
Дата:   16-02-10 17:25

ПД-то май го блокнаха оня ден админите. [smilie18]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: ivodam   
Дата:   16-02-10 17:27

Що бе, кви ги е свършил младежът, че са го отгърмели?
 Re: Спад на интерес ?
Автор: alextu   
Дата:   16-02-10 17:30

Re: Nikon D90 18-105 vs Canon EOS 500D 18-135
Автор: admin
Дата: 11-02-10 23:04

pd, няма да правиш каквото си искаш. Няма да пишеш във форума щом не знаеш как да се държиш с хората. Никой не те е обидил, за да го наричаш "идиот". Въобще не смятаме да търпим арогантното ти поведение. [/i

[smilie19]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: minolta9   
Дата:   16-02-10 17:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: acklay   
Дата:   16-02-10 17:48

Нещо ми убягва връзката между кризата и посещаемостта на форума [smilie11] , но може и да греша.[beer]

За ПД - [smilie18] [smilie18]

 Re: Спад на интерес ?
Автор: toncho   
Дата:   16-02-10 17:51

Като им гледам брояча в тиксото дето го показаха по-горе, не им е паднала посещаемостта.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: gam3ra   
Дата:   16-02-10 17:54

Хмм, че то това заради мен станало с PD-то [smilie8]

Аз харесвам форума заради знаещите/разбиращите хора и обичам да чета спорове, винаги научавам по нещо ново [beer] Отделно има и много хумор, с голям интерес следя темите и поспамвам тук-там.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: flipbeat   
Дата:   16-02-10 20:51

"Аз харесвам форума заради знаещите/разбиращите хора и обичам да чета спорове, винаги научавам по нещо ново" - това преди колко време беше?

Пишат се безкрайни тъпотии от очевидно неграмотни хора ...за нещо, което някъде на запад са нарекли изкуство.

А повечето от вас не знаят, че и в професионалните среди ясно се вижда колко е паднала летвата с мотива "Хората нямат пари". И съответно "За 100 лв - толкова".

 Re: Спад на интерес ?
Автор: wiseacre   
Дата:   16-02-10 21:27

Дори да е само заради десетината човека, пишещи редовно, в които съм съзрял прагматизъм, чувство за хумор и интелект, засега не мисля да мърдам оттук.
Освен това, винаги прочитам неща, които ме карат да искам да науча нещо.
ФФ [smilie24]

 Re: Спад на интерес ?
Автор: dimitar_p   
Дата:   16-02-10 21:39

Факторите са няколко.

Първо се пишат пълни глупости, защото хора, които са се докоснали веднъж или два пъти до някаква техника добиват самочуствие, че разбират от нещата.Започват спорове, което сваля драстично културата на форума и той вече не може да функционира като средство за предаване на компетентна информация.

Втори фактор- Хакнаха сайта. Дадоха се права на хора, които нямат нужните точки да публикуват снимки в Б категориите. Колкото и да ги псувахте тези категории, те даваха някакъв стимул и мотивация да постигнеш нещо. Да си заслужиш нещо. Това, че системата беше организирана върху кофти логика, и да си зависим от мнението и точките на хора, които не посещават Представяне-то, мда това е тъпо. Това създаде теми, които имаха задачата да извадят и да покажат и малкото качествени кадри останали в тази категория. Спомням си че "Тъма" организира първата такава тема, което е похвално. Но след като хакнаха сайта се паявиха гащите на леля Пенка не в категория Представяне, а в категория Портрет. Свалянета на качеството на тези теми сваля и посащаемостта. На хората не им се иска да гледат някоя гола мацка в двора на село, а заснета в студио и то такаче да си кажеш евала на фотографа и на модела. Но когато срещнеш и двете явления на едно място, значи има нещо объркано.

Трети фактор- Едни от доста уважаваните от мен фотографи се изхабиха, просто нямаше какво ново да покажат. Същите кадри с други модели. Всичко се изтърква с времето. Даже бях виждал на някои от въпросните фотографи снимки, в които оная им работа беше закрита с чорап. Евала и за изкуството, което показаха. Даже светлината не беше на ниво.

Четвърти фактор- Нехайство но Админите, които не следяха нивото на култура във форума. Цялата селения, която се изля отказа хората.

Днес влизам от месец насам и се питам- "защо ли сайтът е западнал, защо ли?"

Благодаря ви, че изчетохте всичко това. Явно мнението ми се препокрива с числата отразяващи посащаемостта на сайта. Лошото е, че веднъж спаднал интересът, той никога няма да се вдигне до най-восокото си ниво.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: the_drug   
Дата:   16-02-10 21:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: pefoto01   
Дата:   16-02-10 21:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: xm_style   
Дата:   16-02-10 21:59

Вече има много малки форуми и блогове и хората се ориентират към тях.
.. а и щом го няма педито още повече - така развеселяваше с глупостите си! [smilie18]
Това е като икономиката кризи и възходи не може само възходи - тогава се прегрява.
Мисля, че и култа зле върви ..

 Re: Спад на интерес ?
Автор: Kanonir   
Дата:   16-02-10 22:09

Четвърти фактор- Нехайство но Админите, които не следяха нивото на култура във форума. Цялата селения, която се изля отказа хората.




Нехайни, нехайн, колко да са нехайни?!
Кликове нали има - тия дет дават парите това ги интересувало, не съдържанието на кликовете....
 Re: Спад на интерес ?
Автор: hebros   
Дата:   16-02-10 22:11

Аз пък съм много благодарен на Фото Форум, защото много интересни неща съм изчел тука и съм научил Чета го с интерес и до днес. Това че някой се закача или заяжда не ме дразни какво ми пука. В живота е така, един се заяжда, друг е любезен, трети и тако и вако.
Близък е до живота и това ми харесва.
Пък за посещаемостта, като гледам само днес колко теми има по форума, клуба и базара, не мога да ги преброя.
Ровичкам и по други сайтове и нови и по-стари, ем пълна скука е в сравнение с тука.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: mavar   
Дата:   16-02-10 22:21

Много ги ядете тея админи [smilie19] Все някой крив на българина. Ходя да гледам изложбите дето ги организират и евала за всичко.
Аз ако бях да съм ви теглил една майна [smilie19]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: Myth   
Дата:   16-02-10 22:33

Да бе какво толкова станало, паднала културата, много се заяждали, обиждали, някои знаещи. Ами да понякога са малко по-резки, някои хора (от знаещите) но са много малко и второ... ами такива са защото едни и същи въпроси се задават всеки месец, а на повечето въпроси отговора го има в гугъл. И в крайна сметка все пак се помага на питащите хора. А и да ви кажа всичко БЛАГОДАРЯ на админите, че са толкова либерални и обикновенно в темите цари веселие, иначе би се получило доста сухичко. Обикнах го тоя форум за краткото време (вече близо 3 години) в което го посещавам, заедно с хората в него. Е вярно е, може би в някои отношения нивото на кадрите е поспаднало, но пък в крайна сметка цифровата фотография стана и доста достъпна. Дразнят ме само някои неща но те са до самия сайт. Така и не оправиха цитирането при отговор във форума и нещо търсачките не са много в час. Останалото си зависи от всички нас, които посещаваме тоя форум.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: m.d.   
Дата:   16-02-10 22:45

Da go duhat adminite[smilie23] Iztriha mi kolekciata ot po6tenski karti4ki, hem im kazah 4e sama sam si gi presnimala s moia si aparat[smilie19] [smilie23] [smilie19] [smilie23] [smilie19] [smilie23] [smilie19] [smilie23]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: P-B   
Дата:   16-02-10 22:49

"Те хора по улиците не останаха ти във форума." \aeobs\
Моля, бройте и нас от немила-недрага чужбина. Сайта е късче България и аз го ценя много.
"Трябва повече снимки на мадами с по-малко дрехи [smilie19] . Там е истината [smilie3]" - iasen2
Гола мадама не означава висока репутация на сайта. Очите се радват на всичко хубаво и интересно. Няма значение дали е мадама или мадагаскарска хлебарка.
Искам да изкажа благодарността си за помощта, която съм получавала във форума и възхищението си от оригиналността на някои фотографи. Вярно е, че всяко стадо си има и черни овци, но без тях неможе. \за съжаление\ Дано само те не са определящи за авторитета му.[shtrak]

 Re: Спад на интерес ?
Автор: Ang3l   
Дата:   16-02-10 22:51

pefoto01 Абсолютно съм съгласен с теб. Време е администраторите да се замислят за този проблем, а той наистина съществува и е доста голям. Макар, че ме съмнява, защото съм забелязал, че ФФ е едно общество от 50 активни потребителя, който може би нямат работа и висят по цял ден да се забавлят (нареждаики някого който за тях е невеж, а той човечеца виж сега започнал да се занимава и му е интересно) или просто си изкарват проблемите върху някого. Та мисилта ми беше едва ли админ-те ще бан-ат тези, който са им приятели. Така, че дърдорковците ще си останат тук. По важно е да не им обръщаме внимание - така може и да се поспрат малко. (Убий глупака с мълчание). [beer] [smilie24]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: Ang3l   
Дата:   16-02-10 22:53

[smilie24]



Публикацията е редактирана (16-02-10 22:54)
 Re: Спад на интерес ?
Автор: P-B   
Дата:   16-02-10 23:02

Автор: aeobs
"Те хора по улиците не останаха ти във форума."
Много моля, бройте и нас от немила, недрага чужбина. Сайта е късче България и аз го ценя много.
Автор: iasen2
"Трябва повече снимки на мадами с по-малко дрехи [smilie19] . Там е истината [smilie3]"
Все пак аз смятам, че тук събралите се хора са повечето интелегентни и умни. Мисля си, че една хубава и стойността снимка може да бъде всякаква. Няма никакво значение мадама ли е или мадагаскарска хлебарка.
И накрая искам да изкажа благодарност за помощта, която съм получавала във форума и възхищението си от наистина талантливите фотографи от които се старая да се уча.
Всяко стадо си има черни овци, без тях неможе.Но нека те не определят нтелектуалната стойност на сайта. [shtrak]

 Re: Спад на интерес ?
Автор: Mec   
Дата:   16-02-10 23:03

Ако искате да знаете, точно когато се скарат за нещо най-полезни неща казват. Иначе някои имат навика да се таят като насрано дете и нищо да не казват. Обаче, настъпиш ли ги по мазола стават по-приказливи.
Всъщност има един чалъм, регистрираш си ник с женско име и качваш първо някакви снимки от Америка в профила ти. После след време си задаваш въпросчето като се правиш на много руса мадама. И ще дойдат чичковците и дядовците да те обслужат с по-смислени съвети. Услужливи, внимателни, добри ...
 Re: Спад на интерес ?
Автор: nechovek   
Дата:   16-02-10 23:18

пд е пич веднага да му върнат правата...ще ми е скучно без него, сега седи сигурно в някой ъгъл и плаче самотен..плюс това засега е никонаджия
 Re: Спад на интерес ?
Автор: asahi   
Дата:   16-02-10 23:38

Ако заместим "спад" с "насищане" нещата ще си дойдат на мястото.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: Lalinda   
Дата:   17-02-10 00:19

Ами... ако не бях питала разни работи тук за философията на фотографията, никога нямаше да бъда поканена да участвам в курс по философия на фотографията, лектор, в който бе и човек, напуснал сайта и изтрил продукцията си...

Там можах да кажа доста неща, които тук не се възприемаха по никакъв начин, пък и нямаше опасност да ме баннат за това, че съм обидила някой автор или пък модел...

Научих доста неща, а и оттук научих доста за настроенията в групи, конфликти, конкуренция, масови психози и други неща, които ме интересуваха от първа ръка, чисто изследователски...

А и на провокациите ми отговаряха с разбиране.

Всъщност, още на първото занятие казах, че не самата фотография и снимките ме интересуват, а мотивите на хората да правят и показват фотография и конфликтите, в които се оказват и как излизат от тях...

Тъй че... имах известна полза и от тукашните си непослушания и провокации.
[smilie3]

Но снимки, така или иначе, престанах да правя и дори да гледам...
[shtrak]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: the_drug   
Дата:   17-02-10 00:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: asahi   
Дата:   17-02-10 00:32

Пък ако някой те е слушал от любопитство, поради добро възпитание или по принуда това не означава, че не е изпитвал минимум досада или че е възприел нещо от думите ти. Като почнат да те цитират можеш да се понадуеш малко.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: Kanonir   
Дата:   17-02-10 00:34

недей ве, още малко и ще гръмне....
 Re: Спад на интерес ?
Автор: asahi   
Дата:   17-02-10 00:37

Голямо важно.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: Kanonir   
Дата:   17-02-10 00:42

ахам, то сега смърди във всяка тема, а тогава....
 Re: Спад на интерес ?
Автор: pefoto01   
Дата:   17-02-10 00:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: borkond   
Дата:   17-02-10 01:54

Ха,ха... хе не знам защо,но човешката мотивация изобщо не ми изглежда сложна - тя се движи от две основни емоции(дори с установени анатомични центрове):страх и удоволствие.Не е необходимо да си филосф за да го разбереш това.Друг е въпроса,че по-голяма част от философите са метафизици,логици или парадоксалисти.Спекулата е по важна за тях от всичко останало и те са като едни изолирани играчи на стъклени перли в собствените си стъклени кули с пътища,които не водят за никъде.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: markiza   
Дата:   17-02-10 02:30

Чета темите с интерес, има и полезни има и тъпи теми. Едно нещо ми е направило голямо впечатление, това са Аsahi и Canon... те почти винаги дават изчерпателни отговори и никога не се държат пренебрежително с хора питащи, учещи се да снимат. Евала им правя, ако 20% от регистрираните тук се държат като тях, ФФ щеше да е на много по-голямо ниво от сега. Аз следя темите и се радвам, че винаги научавам нещо ново. [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: mitku   
Дата:   17-02-10 08:50

Нормално е да спадне интересът. Причини - много:

1. Над половината от мненията са Никон вс. Канон. А туй сигурно сваля интереса на случайните хора... от друга страна ако хипотетично тез мнения се махнат - ще е стане пълна скука и още повече ще намалеят. Параграф 22. [smilie7]

2. Приди ВСЕКИ можеше да си публикува снимката НАРАВНО с останалите (пък макар и по-малко снимки и по-рядко от "заслужилите"), а сега не може... трябвал бил рейтинг и точки и не можело било щракачите да се мотаят между великите. Да бе. [smilie19]

3. И може би най-важното и прозаично - макар че хората с фотоапарати са повече (както и тез с Интернет и дори без да гледаме спадът на процентът "качество" заради туй разводняване), сайтовете/форумите пък пък са много ПЪТИ повече от преди... конкуренция. Има си и добри и лоши страни. Но просто трябва да се развиваш и съобразяваш с нея. [smile]
... и още много други причини.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: mavar   
Дата:   17-02-10 09:13

Митку, спри да бъдеш щракач или не качвай снимки.[smilie19]
Аз само на последната страница от форума открих много полезни теми и дискусии - примерно за портрети на дневна светлина и още много други.[smilie24]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: Myth   
Дата:   17-02-10 09:51

Аз пък съм си за рейтинговата система, такава, каквато е.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: serjy   
Дата:   17-02-10 12:51

За мен спадът е поради неудачната система за оценка на снимките, при която потребителите влагат усилия преди всичко в това да наложат снимата си и да получат точки, а не се стараят да правят просто по-добра фотография. Така, тези които имат силна фотография в профила си, но не им се занимава с "пласмент" получават по-ниски оценки от тези които се стараят достатъчно за да "пласират" снимката си и да получат просто точките. В резултат тези които "го могат" се отдръпват и въобще не качват, а гледаме само плявата на голата амбиция.
 Re: Спад на интерес ?
Автор: sirkhann   
Дата:   17-02-10 12:59

Автор: ivodam
Дата: 16-02-10 16:50

Не си въобразяваш, криза е...
-----------------------------


Мда, интелектуална...
 Re: Спад на интерес ?
Автор: MR_GO   
Дата:   17-02-10 13:01

Дата: 16-02-10 14:14
pefoto1 :
"Има една група грубияни,на които първите седем години възпитание им липсват,и си избиват комплексите и отблъскват нови хора във форума.
Крайно време е администраторите да започват да банват дежурните подигравчии и заяждачи във този форум.Те са няколко души и са известни сигурно и на админите,и на цял форум.
Нека и форумните нагли досадници замълчат."

Съгласен съм напълно. [smilie3]
Питаш нещо конкретно и се започват едни заяждания, едно спамене[smilie11]



Публикацията е редактирана (17-02-10 13:03)
 Re: Спад на интерес ?
Автор: chukov   
Дата:   17-02-10 13:19

Има си причина всичко това.
Прекалено много се говри на тема тази срещу онази марка техника, какво щели да пуснат Никон и какво няма да пуснат Канон, 10000 теми за д700, д3, 1дсмарк4, ама на 12800 исо, ама на 25600 исо, коментира се техника, която болшинството от хората са виждали, виждат и ще виждат само на снимка.


Изчезнаха чисто фотографските теми, неизменно опошлени от шепа комплексирани педераси.

Малко го обърнахме от фотофорум във форум за техника.

Подайте тема за фритюрници и ще се окаже, че всички и от това разбираме и ще изредим 9000 поста отдолу.



Форумът като такъв
Качеството му,
посещаемостта му
интересът към него

зависи само и единствено от това какъв НИЕ ще си го направим.


Апелирам към по-новите участници (и ние сме били някога такива) повечко да четат какво е писано, а не всеки да пуска тема затова, че му излязла пъпка на изхода на гъза, а то в 200 теми преди това сме обсъждали какъв мехлем е подходящ за там

Малко съм циничен, ама това съм аз
 Re: Спад на интерес ?
Автор: markiza   
Дата:   17-02-10 13:39

Добре го каза Чуков, на мен ми хареса ... [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-02-10 13:40

Но снимки, така или иначе, престанах да правя и дори да гледам...
----------------------------------------------

това казва всичко..
[smilie21]
 Re: Спад на интерес ?
Автор: admin   
Дата:   17-02-10 13:54

Уважаеми форумци,
тази тема я пускате всяка година по два пъти - през февруари и през август.
Сега за пореден път в нея се изказват коренно противоречиви мнения, че даже и обиди. Оставихме я по-дълго, за да видим дали ще кажете нещо по-различно, но явно няма нищо ново под слънцето...[smile]
Рейтинговата система не е пречка за развитие на добрите автори, напротив. Добрите автори винаги са излизали напред именно заради рейтинговата система и примери за това има хиляди.
Всъщност ако гонехме масовост на всяка цена, нямаше да правим рейтинг Б и ограничения. В момента благодарение на тези ограничения много лесно и бързо могат да бъдат разгледани най-добрите снимки от 2003г до сега.
Темите за фотография ги има постоянно и дори в момента се обсъждат теми за филмови портрети, цифрови портрети, съвети за работа със светлина, първите цветни снимки от началото на века и т.н. Какви теми се пускат зависи от всички вас. Изказвали са се десетки пъти мнения, че били малко темите за фотография и за това сме виновни ние. Появиха се много алтернативни сайтове, но и там не виждаме да пускате теми за фотография, че даже и никакви теми няма. За това няма как пак ние да сме виновни:)
Относно нежеланите мнения и спама - сложили сме бутон за спам и стриктно преглеждаме и отстраняваме всички спам съобщения, които е маркирал авторът на темата.
Относно преяждането с фотография - да така е. Всички са преяли, трудно се впечатляват и критериите са много по-високи от преди 6-7 години.
Относно посещаемостта - многократно през годините разни хора вещаят смъртта на ФФ.

За ваша информация :
Октомври 2008 - 512 928 посещения, Октомври 2009 - 614 716 посещения

Ноември 2008/2009 - 508 590/603 940
Декември 2008/2009 - 463 102/574 080
Януари 2009/2010 - 568 514/ 644 764 (Януари 2010 ФФ има абсолютен рекорд като посещаемост за всички месеци до сега)

За 2008 посещенията са 5 594 867 , за 2009 - 6 552 901

Ако някой се интересува от по-подробни данни, можем да му представим извадки от гугъл аналитикс.

Бихме желали да ви съобщим, че смъртта на ФФ е силно преувеличена[smile]

Пожелаваме ви успехи, независимо къде показвате снимките си.
От наша страна можете да очаквате нови конкурси и изложби, защото сме доказали през годините, че сме единствените, които държат на това. 30 фотографски изложби са нещо с което се гордеем и смятаме, че тези които ни уважават виждат по-далече от дребния спам в някоя тема никон/канон.

До нови срещи със същата тема през месец август[beer]
 

 Тази тема е затворена