Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: мара   
Дата:   15-02-10 16:13

тука по едно време имаше един автор дето по нещо напомняше...ма ся не мога да се сетя ника...тюх...имаше фигури с такива деформации, снимани като отразени в криви огледала...



Публикацията е редактирана (15-02-10 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: chel   
Дата:   15-02-10 16:31

На мен нещо друго ми стана интересно - авторката на автопортрета в началото, Berenice Abbott, била привърженичка на straight фотографията, която "which stressed the importance of photographs being unmanipulated in both subject matter and developing processes. She also disliked the work of pictorialists such as Alfred Stieglitz,... "
Обаче ето как е избрала да представи своя автопортрет. Защо? При условие, че ето как е изглеждала, портетувана от Ман Рей:

http://lemondegala.files.wordpress.com/2009/07/manraybereniceabbott19213gv.jpg


Как възприема човек себе си? Как иска да го възприемат, как се "докарва" или не се "докарва" или предявява някакви претенции с автопортрета си и т.н. Ето за съпоставка автопортрет на Щиглиц:

http://www.masters-of-photography.com/images/full/stieglitz/stieglitz_selfportrait.jpg



Та такива ми ти мисли ми минават, дано имам време още да поровя... А и другите автори от тази изложба от линка по-горе, доста странни и интересни неща може да се изровят.


Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: lipostok   
Дата:   15-02-10 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   15-02-10 16:47

мимезиса или имитацията на реалността/реалното винаги са в центъра на изкуството било то преди или сега
според мен освобождаване няма от това или поне не в смисъл, в който те биха се еманципирали на всяка цена

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: lipostok   
Дата:   15-02-10 16:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: мара   
Дата:   15-02-10 17:02

мисля, че всяко теоретизиране и дефиниране в сферата на изкуството са излишни, освен в частта си за споделяне на мисли и възприятия.

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   15-02-10 17:02

въпрос на убеждения според мен

аз мисля по-скоро, че същността е много близко не в самото имитиране , а в пътя/времето който изминаваме правейки го

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: lipostok   
Дата:   15-02-10 17:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: мара   
Дата:   15-02-10 17:22

абе жена е, ама таман таз, ако бях мъж, щях да я върна за прераборване[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: minolta9   
Дата:   15-02-10 17:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   15-02-10 17:33

Само тя си знае колко е Жена ??

за кво са тия въпросителни?

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: minolta9   
Дата:   15-02-10 17:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: swan_   
Дата:   15-02-10 17:55

Абе такова огънато - явно има намеса. Не ми се вярва да са си такива хората...[smilie18]
А щом има намеса, значи не е докуменетален кадър, а щом не е документален - значи не е фотография, а щом не е фотография - не бива да се обсъжда тук. Това научих от една друга тема, та сега да запитам - ЗАЩО СИ Я КАЧИЛ ТАЗИ СНИМКА ТУК?!?!?
[smilie10] [smilie11] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: chel   
Дата:   15-02-10 18:19

В моите представи изкуството цели комуникация. Чрез него някой казва нещо, което някой друг разбира или не разбира. Много често нишката се къса за едни, за други тя е корабно въже, видимо от километри, а трети виждат кълбета от преплетени нишки, обединяващи цялото световно изкуство [smilie5]
Или пък това с комуникацията може да се илюстрира по друг начин. Отговорът на изначалния въпрос "какво е искал да каже авторът" е различен за всеки възприемащ. Ако някой ми каже на японски подай ми солта, може да помисля, че ме псува. Като гледам, и тълкуването на "произведения на изкуството" зависи от това, дали владееш гладко езика им, дали само поназнайваш нещичко от него, или той просто ти е непонятен.
И пак погледнато откъм езиците, които всеки автор "говори" - ако попаднеш в някоя компания, която си има свой жаргон, или в някое село с негов си диалект, може да ти се изплъзнат доста "значения" [smilie18] Разните автори в разните области на изкуството от различните времена също си имат някаква вътрешна система за комуникация, която е много трудно да бъде "овладяна" и съответно произведенията им разбрани, без да си направи човек труда да понаучи нещо, както когато учи чужд език.
Простете за дългото писане, добре поне че рядко си го позволявам [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: wiseacre   
Дата:   15-02-10 18:20

Замислих се и разбрах - фотографията е велико изразно средство.

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: minolta9   
Дата:   15-02-10 18:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: seal   
Дата:   15-02-10 18:36

Замислих се... за нечий психични отклонения

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: wiseacre   
Дата:   15-02-10 18:48

seal,
знам ли, автопортрета ме кефи. По повод на "Замислих се... за нечий психични отклонения " да ви пусна една извадка, няма да ви казвам откъде е:

"Ние таим стихийно в себе си една незнаеща граници жестокост, един всепоглъщащ егоизъм, една самовлюбеност и наред с нея перверзни желания.

Това е голата истина, няма нормални хора, само така изглеждаме всички."



Публикацията е редактирана (16-02-10 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: radan   
Дата:   15-02-10 21:27

минолта9...
Там, където свършват думите, започва музиката![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Един портрет, който би могъл да ви накара...
Автор: MartenBG   
Дата:   16-02-10 12:45

Получават одобрение тези визуализации които срещат личните кошмари.
Тогава ти изглежда всичко някак познато,лично твое и в представите ти и го одобряваш[smilie5]
Да,изкуството също е вид комуникация.Но на по фино ниво.
[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »