Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: minolta9   
Дата:   13-02-10 23:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: danbi   
Дата:   14-02-10 00:03

Човек бързо свиква на хубавото.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: minolta9   
Дата:   14-02-10 00:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: otvorenia   
Дата:   14-02-10 03:16

Статията не ми казва нищо ново, просто една ретроспекция на диг. апарати до сегашно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: ivodam   
Дата:   14-02-10 08:18

Оги, има всъщност едно-единствено ценно изречение в статията, което показва къде Никон загубиха битката и защо ще го духат:

So with the 1D Mark IV, Canon kept the same photodiode size, but they shrunk the rest of the pixel to fit more of them on the same-size chip as its predecessor).

Написаното означава, че Канон увеличиха резолюцията с 60%!! без това да се отрази на качеството на изображението. Като прибавим и факта, че всички тестове показват, че почти няма разлика в шума спрямо малокръвния Никон на високите ИСО-та, работата изглежда много зле за жълтия отбор. Затова се гответе за засилване на истерията, включително и форумната, и за четене в близко бъдеще на куп теми, богато подкрепени с линкове, относно фокусирания, "Канон снима само на слънчев бряг" и всякакви подобни, само и само да не става дума за качество на изображението, и особено детайл и микродетайл, да не дава Господ. [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: mitku   
Дата:   14-02-10 08:50

Хубава статия... и написана на "народен език", което никак не е лесно - хем да напишеш всичко правилно и обосновано, хем да го напишеш тъй, че да се разбира от "масите". Много ясно, че не казва нищо ново, но просто много хора не го знаят всичко туй... а много други се правят, че не го знаят. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: джъмбо   
Дата:   14-02-10 09:03

хаха талибаните ще ме уморят от смях.... ма нека си талибанстват щом ги радва.... бялото си е на изчезване [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: Mec   
Дата:   14-02-10 09:46

Тази статия въобще не е писана на "Plain English", поне така ми изглежда на мен който не живее в Америка или Англия.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: danbi   
Дата:   14-02-10 11:05

Иво бе, ти нещо с логиката май-май? [smilie8]

От следните две съждения, какво съждение правиш ти?

1. Никон D3 има по-добра чувствителност от Канон 1Dmk3.

2. Канон 1Dmk4 е запазил чувствителността на 1Dmk3.

3. (за допълнителен размисъл) По-бързия процесор на Канон 1Dmk4 му позволява да използва по-сложни алгоритми за шумоподтискане.

Та....

А да, има и теория, че чувствителността може да се мащабира заради по-голямата плътност.

N: Абе Иво, според теб, какво пречи на Никон да направят СЪЩОТО като Канон в следващ модел? Да увеличат броя сензори, като запазят размера им? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: ivodam   
Дата:   14-02-10 14:32

Оо, здравей Данби и останалите от жълтото братство, прощавайте, ако с нещо съм ви засегнал през изминалата година, а на вас дано Господ ви прости заблудите [smile] [cool]

Сега, по темата - според теб не е ли постижение, ако Канон са запазили чувствителността (каквото и да значи това, при положение, че четворката има нови, къде-къде по-високи нива на ИСО), а са увеличили и то значително резолюцията? А защо Никон не го правят, не знам, те си знаят, вероятно изпитват някаква техническа немощ за реализирането на това нещо. Нали се сещаш, че не е просто така, хванали и нарязали. На презентацияга в Шератон лекторът каза, че процесът е бил съпроводен с изцяло нова технология например за микролещите - гаплес, от една страна, от друга - по-близо разполагане до диодите - и така нататъка.
При Никон има очевидно проблем с повишаването на броя на пикселите - Д3х е един доста шумящ апарат.
Има и друг момент - Никон подчертават, че остават на 12 МП защото това им давало оптимално качество и съотношение в комбинация с наличните обективи. Мисля, че провалът на повечето обективи с Д3х доста ги е стреснало, и това всъщност е едно признание, че нямат обективи способни да захранят ефективно едно примерно 18 МП на кропка. Докато аз самият, бидейки скептичен в началото, съм много впечатлен наистина от детайла, който вади 7Д с канонските обективи.

Разбира се, ако за тебе е все едно, че ще изкарате някакъв подобен модел след 2-3 години, нямаш проблем, но дали светът ще чака Никон да се натутка, е друг въпрос [cool]



Публикацията е редактирана (15-02-10 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: vassilk   
Дата:   14-02-10 15:39

В спора се разжда истината, с боя идва правдата....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: mitku   
Дата:   14-02-10 16:16

Мда... мегапикселите са си мегапиксели - най-важното нещо на света. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: jivkojj   
Дата:   14-02-10 16:23

Цанон имат наистина смазващ аргумент - МЕГАПИКСЛИИИИ.
Добре, че поне това им остана, че да могат поне някъде феновете им да сразяват друговерците. [smilie18]

По тоя повод - за 1-ви април 600Д с 21мегапиксела [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: rorus   
Дата:   14-02-10 16:51

Това, което има смисъл тук да се каже според мен е следното:

1)Многото МП ознaчават по-скъпи камери - и всичко по веригата - по-скъпи обективи, по-големи карти, по-мощни компютри. ИСО чувствителноста спада.

2) НО ако става дума за печат - това се компенсира от многото МП до определена степен в сравнение с по-малко МП. Например ако печатате на А3/А4 формат разликата между D3x и D3 на 1600/3200 ИСО ще е доста малка.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: minolta9   
Дата:   14-02-10 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: danbi   
Дата:   14-02-10 20:12

Иво, здрасти, прости ми, ако съм те карал да се съмняваш в правата вяра, и че един е Канон...

Колкото до "постижението" на Канон, ако прочетеш коментара ми, а и собственото си писание което коментирам преди това, ще установиш, че всъщност Канон нищо не са и постигнали -- освен да направят това, което е трябвало да направят в самото начало -- да сложат пикселите по на гъсто. [smilie5]
Същите пиксели Иво, като на стария фотоапарат, с НОВ процесор и софтуер, заради които изглеждат по-малко шумни. А всъщност си шумят пак толкова. [smile]

А за D3x не се притеснявай -- това все още е 24x36 DSLR с най-добро качество на картинката. Разбира се, затова струва и най-много --- просто в този бизнес качеството се продава добре.

Това, че не разбираш защо е по-добър не променя фактите.

Пък и, я ми кажи, за какво му е на един репортерски фотоапарат повече от 12 мегапиксела? За да се четат по-бавно кадрите от картата? За да се обработват по-бавно на компютъра?

Разликата, между една 'перфектна' но за съжаление не станала и една 'добра' но станала снимка е.. съществена. [smilie5]

Най-голямото проклятие на добрите е, че някои от тях се опитват да бъдат перфектни. Неуспешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: minolta9   
Дата:   14-02-10 20:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: didesignbg   
Дата:   14-02-10 20:53

истината е че сони дават най-много банг фор дъ бъкс[smilie24]
вива а850/900

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: minolta9   
Дата:   14-02-10 21:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: gam3ra   
Дата:   14-02-10 21:15

D3s е ли най-безшумния DSLR? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: Canon   
Дата:   14-02-10 21:26

Данби
Коментарите ти са детинско наивни монолози, време е порастеш. Скъпо не е синоним на "качествено" отдавна.
А и е много странно "нищото" на постижението на Канон. Цяла поредица бюджетни и про тела във ФФ. Сега и Сони с агресивна си стратегия ще прецапат през 20+ ФФ територията, в която (доста неуспешно) Никон се опита да се класира.
Песента за "какво му е ..." си има много нови успешни отговори - и от Канон и от Сони.

И да, за какво казваш му е на репортера недотепан апарат Д3, дето при бързо серийно снимане от 11 кадъра/сек дава само първия на фокус, а на останалите не може да фокусира, че то си направо студиен апарат за статични обекти, ама за това пък са му малко МП-лите.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: didesignbg   
Дата:   14-02-10 21:42

на 11 к/с, не само че не може да фокусира, ами снима на 6 мп[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: pmartinov   
Дата:   14-02-10 21:45

[smilie5]

Не ривьете защото идва D4 [ezik]

Tам всичко ще бъде [smilie24]

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: Canon   
Дата:   14-02-10 21:57

pmartinov
Ха дано тази година излезе Д4 - с по-нормални цени и по-реални възможности - стара утвърдена марка като Никон заслужава поне един актуален и читав апарат да има в производствената си листа.

Отговори на това съобщение
 Re: Why ISO Is the New Megapixel
Автор: minolta9   
Дата:   14-02-10 22:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »