Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: mitakabus   
Дата:   14-02-10 08:11

написа:

> Проблема си е пословичен за този тамрон. Имах Никон Д300 и се
> бях влюбил в този обектив - Тамрон 17-50/2.8, но колкото и
> бройки да пробвах + калибрацията в тялото не успях с нито един
> тамрон да получа точен фокус. Дори бях пуснал и тема миналата
> година. Имам един приятел в Бургас със същото фуджи и той се
> отказа от тамрона поради същата причина - абсолютно грешен
> фокус. Смени обектива и ще си дойде всичко на мястото.

..Ух недей , че сега са те утепали - този прословут Тамрон. Недей така, пПпПперфектен е да ЗНАШ! ..сакън
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: netizen   
Дата:   14-02-10 09:38

тоя тамрон не е ли прословут с твърде "точния" си фокус [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: Pavel   
Дата:   14-02-10 09:41

Наистина е перфектен стига да го нацелиш, пробвах 7 различни бройки, с и без мотор моделите - нема фокус и тва е. Като бях с Д300 успях да го настроя с калибрацията на 50 мм, но пък после бягаше още повече фокуса на 17 мм, и обратното. Все пак за съжаление не съм единствения който се е сблъскал с този проблем. Според мои наблюдения проблема се среща най-често във варианта за никонския байонет, при канонската версия дори не съм чул някой да се е оплакал, но предполагам че има. Все пак не съм тръгнал да преравям интернета, просто съм попадал само на никонски неволи, за абсолютно никаква статистика не претендирам. Заради този обектив мислех да мина на канон, много ме кефеше и много си го исках за основен. Приятеля за който споменах в предния пост също се бе влюбил в този обектив, но поради същата пречина не можа да си намери бройка която да пасва на неговото С5 Про. Това е, за нищо не претендирам, само споделям патила разни [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: didesignbg   
Дата:   14-02-10 10:51

не бе, канонци с никой обектив нямат фокус на 2,8, та затова не се оплакват от Тамрона[smilie18]
Антоане, първо мрънкаш, след това гледам си затрил снимките, като ощипана госпожица. Не стават така нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: antoan   
Дата:   14-02-10 11:41

Снимките ги свалих, защото те бяха пример за лошо качество а не за критики и обиди!!!! И аз си мислех, че тамрона може да е причината, незнам, понякога и на Д80- ми дава безфоксни снимки и предимно на 50мм. снимани от далече, иначе при 50мм на близки обекти си има по-добър фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: asahi   
Дата:   14-02-10 11:45

Чак пък да те е обиждал някой не забелязах. А снимката не е само рязкост и цвят.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: dau   
Дата:   14-02-10 13:22

А аз не мога да разбера защо някой, който не си познава техниката и не може да снима, снима сватба по дяволите? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: iasen2   
Дата:   14-02-10 13:40

Аз имам един принцип :
Не се е.... с техниката, за да не се е... тя с вас.
Според мен ако искаш да правиш вълнуващи снимки, забрави за репортажните светкавици,качени на фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: solar_sea   
Дата:   14-02-10 13:43

https://photo-forum.net/i/1197628 - ето ти една сватбарска с фуждито, директен jpeg от апарата.

Фокус ли липсва, цвят ли, контраст ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: Vector   
Дата:   14-02-10 13:43

И аз не мога да разбера защо някой, който не може да кара, кара по улиците и пречи на движението... по дяволите!?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: charger   
Дата:   14-02-10 14:14

Автор: antoan
Дата: 14-02-10 02:30

...Не съм казал лошо за Фуджито на danny_falin .....просто снимам за втори път с него та затова ......


На мен ми е чудно друго....За втори път снимаш с това тяло,явно не го познаваш, а се хващаш да снмаш нещо доста отговорно - за младоженците.
Чакаш да чуеш къде е проблема, казаха ти го-научи се да снимаш и се запознай с техниката си и какво може и какво не.


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: landstar   
Дата:   14-02-10 15:15

Да не би С5 /д200 всъщност/ нещо да не се разбират с СБ900?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: pmartinov   
Дата:   14-02-10 15:17

[smilie5] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: jokevcv   
Дата:   14-02-10 16:16

смятам, че след последните 5-6 поста, автора няма да се обади повече в темата. Пък камоло да пуска друга тема да пита нещо [shtrak] [smilie18]

Но наистина не е добра практика да изпробваш техниката си на такова важно събитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: BirdOfPray   
Дата:   14-02-10 16:52

написа:

> смятам, че след последните 5-6 поста, автора няма да се обади повече в темата. Пък камоло да пуска друга тема да пита нещо [shtrak] [smilie18]


В заблуждение си човече - автора има зад гърба си много такива теми, и много техника дето не се справя със сватбена фотография в ръцете му... ТО не бяха тела, ефтини китаци, първа светкавица, термосублимациоони принтери... той от както е хванал апарат с това се занимава - да търси кусурите на техниката и защо не ще да прави хубави сватбени снимки таз пуста техника.. и то как се на него все се случва това... не доумява [smilie2] Поизтрие някоя снимка от темата и/или от профила си - и скоро пак се появи с някоя мъка...


> Но наистина не е добра практика да изпробваш техниката си на такова важно събитие.

Антоан с това се занимава от години - да се учи да снима по хорските сватби. За жалост напредъка, който показва за 2-3 години е вълнуващо минимален...


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: asahi   
Дата:   14-02-10 16:53

Ама недей така да се заяждаш с човека, защото няма да хареса тона ти и ще се обиди.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: dau   
Дата:   14-02-10 17:01

Eто едно логично обяснение защо аз не снимам сватби... ама явно човека няма съвест [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: victory13   
Дата:   14-02-10 19:20

павел е много прав... и аз видях някакъв ужас с тамрона ми и едно д300... никакви корекции не коригираха огромния му фронт фокус [smilie10]
добре, че не се продаде, при мене си е наред...

относно темата, няма ги снимките, нищо не се вижда вече... на бленда 4 трябва да е ок този обектив, но 1/60 е наистина ниско...
абе снимане му е майката викам [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: didesignbg   
Дата:   14-02-10 19:30

ти със тамрон ли си?
Да го вземеш следващия път като играем тенис, че аз изкъртих още един никон.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: antoan   
Дата:   14-02-10 19:50

Някой хора расъждават много елементарно...като се заяждат те дори и не подозират за какво става дума....Има една поговорка-Керванът си върви а кучетата си лаят ли лаят.....И е много тъпо да се мисли, че като съм си купил нова техника съм снимал цялата сватба с нея, много елементарно умозаклщчение камо ли тезата за това , че си експирементирам на чужди сватби с нея не че ми пречи.....както на всички нормално мислещи вече стана ясно просто зададох Нитъо въпрос относно това как се справя Фуджито на тъмно......а някои умници решиха че не мога да снимам сватби.....Това е то зависта. Нито снимам за първи път сватба, нито това ми е единствената техника....а ако някой от заяждащите се ми покажат един кадър аз ще им покажа 2 кадъра от сватба пък да се учим, а????

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: victory13   
Дата:   14-02-10 19:55

кой изкърти, пластмасовия ли ...
ще го взема [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: didesignbg   
Дата:   14-02-10 20:35

мда, много впечатляващо при това[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: pefoto01   
Дата:   14-02-10 23:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: tantris   
Дата:   15-02-10 12:24

D700 + 50/1.4 & 14-24/2.8G
И нещата ще придобият друг облик. Едно е да се гърчиш с исо 800, друго е да кефариш на 6400[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S5 pro- не съм доволен от снимки на закрито
Автор: didesignbg   
Дата:   15-02-10 12:36

написа:

> D700 + 50/1.4 & 14-24/2.8G
> И нещата ще придобият друг облик. Едно е да се гърчиш с исо
> 800, друго е да кефариш на 6400[smilie8]


Без да съм видял снимките, по коментарите на виделите ги, смятам че ще се промени единствено заглавието на темата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »