Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 оптичната стабилизация на Канон
Автор: mitadoc   
Дата:   11-02-10 09:35

Колеги,може да ви се стори смахнат въпрос,но има ли пределно ниска скорост ,до която да работи ефективно оптичната стабилизация на Канон 450Д?Случвало ми се е да размазвам снимки на скорост 1/13.

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: toddybear   
Дата:   11-02-10 09:38

Първо стабилизацията няма общо с тялото.
Стабилизацията зависи от обектива.
Поне при Канон.



Публикацията е редактирана (11-02-10 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: asahi   
Дата:   11-02-10 09:43

Снимка можеш да размажеш на всякаква скорост със или без стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   11-02-10 09:51

mitadoc,
от факта, че не различаваш в поста си тялото от обектива - да разбираме ли, че имаш предвид EF-S 18-55 IS ?

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: autosvet   
Дата:   11-02-10 09:55

А защо снимаш на такива "мъртви скорости" без статив или поне монопод?

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: kapitancho   
Дата:   11-02-10 10:41

autosvet,
че какво му е лошото да си щракаш примерно вкъщи на лампа или нощен пейзаж навън на 1/6, 16мм и бленда 5.6, примерно, и да не вдигаш ИСО-то до небесата?

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: autosvet   
Дата:   11-02-10 10:56

И какво снимаш в къщи на лампа на 1/16 - жълтеещи цветя на ИСО 200, хора и животни така или иначе не излизат добре на такава скорост. Нощен пейзаж на 1/16 ...не е сериозно това.

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: Mec   
Дата:   11-02-10 11:12

ако не мърда човека може и на 1\8 да се снима, през никонския софт щрак с мишката без да мърдам (вътре в стая) и става добра снимка за паспорт...

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: rusinov   
Дата:   11-02-10 11:16

Mec за канон пита човека, мдаа за КАНОН, иначе знаем, че никон всичко му е по-добре.[smilie3]

Иначе, отностно стабилизацията наистина няма определан скорост, до която има ефект. Ако не ти е стабилна ръката и трепериш докато снимаш и двойна стабилизация на обектива няма да ти помогне при такава скорост. Конкретно за този стабилизирания китов - до към 1/20 примерно няма да имаш проблем ако ръката ти е стабилна. [beer]



Публикацията е редактирана (11-02-10 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: skodi   
Дата:   11-02-10 11:37

Чашка ракия, преди снимане на ниски скорости [smilie21] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: mario007   
Дата:   11-02-10 11:57

Смяна-4 и Зенита немат никва стабилизация, рийш. Снимаш си нормално и всичко е шест.
Не си мъчете мозъците с подробностите. Важното е какво виждат очите ти и дали умееш да го предадеш на зрителя, с възможно най малко цапаници и измишльотини.

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: dau   
Дата:   11-02-10 11:59

на мен 1/40 ми е предела на около 70мм, ама аз съм зле в ръцете, хора снимат на 1/5 на тези мм

няма технически отговор на този въпрос, всичко е според зависи...

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: dido2   
Дата:   11-02-10 12:03

Има значение каква е скоростта дотолкова, че оптичната стабилизация компенсира успешно по-високочестотни отклонения, с малка амплитуда. Такъв е случая примерно когато снимаш на относително висока скорост и стабилизатора обира движението от пръста ти на спусъка.

В случая при снимане от ръка на ниска скорост - да вземем бруталния пример от 2-3 секунди, отклоненията генерално са с голяма амплитуда и няма стабилизатор, който да ги компенсира.

Това същото важи когато снимаш на висока скорост, но отклониш тялото твърде много - поради по-силно трепване на ръката да речем.

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: autosvet   
Дата:   11-02-10 12:07

Аз за пробата с Панасоник ФЗ 30 съм вадил рязък кадър на 1/10 при 420 приравнено от ръка ... въпроса е, че реално това няма почти никакво приложение и резултата е непредсказуем т.е. брака е твърде голям. Примерно с Никор 24-120ВР съм докарвал 1/25 и то като се съсредоточа в това да държа апарата, а не да си мисля по кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: jivkojj   
Дата:   11-02-10 12:17

Има разни чалъми на държане на камерата при дълги еспонации от ръка. Клипчета се намират в youtube.

Аз един път се пробвах с една такава техника видяна там - апарата сложен на рамото и 2-те ръце една върху друга на грипа, с 35мм на 1 сек, без стабилизация. Стана съвсем добре, друг е въпроса, че така не става за нормално снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: surg   
Дата:   11-02-10 13:07

ако снимаш на лайфвю, е доста по трудно да не мърдаш....
всичко започва с правилна и стабилна стойка, захват, мерене през окуляра...и е доста лично...

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: vth41   
Дата:   11-02-10 13:13

Погледни тук

http://www.dpreview.com/lensreviews/canon_18-55_3p5-5p6_is_c16/page3.asp



... и ще получиш отговор.


Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: mitadoc   
Дата:   11-02-10 18:10

да,с 18-55 ис съм.доста неща сте поизписали докато бях на работа[smile]



Публикацията е редактирана (11-02-10 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: mitadoc   
Дата:   11-02-10 19:50

пък и невинаги нещата са идеални като в студио-хубаво осветено и с изчистена околна среда...тук говорим за натурални като ситуация снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: autosvet   
Дата:   11-02-10 23:36

Този лаф за "натуралните" снимки говори преди всичко за неопитността ти.

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: mitadoc   
Дата:   12-02-10 08:36

тук всички ли сте толкова мили с "неопитните" или ти полагаш особено старание?



Публикацията е редактирана (12-02-10 09:07)

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: IDA   
Дата:   12-02-10 13:53

Снимането от ръка на ниски скорости със или без стабилизация изисква сериозна тренировка. Като начало можеш да пробваш да направиш рязък кадър с двата лакътя подпрени на маса, след като поемеш дълбоко въздух и не дишаш, докато не направиш кадъра. След това можеш да опиташ прав, като си опреш лактите отстрани на тялото. Винаги търси някакъв начин да опреш ръцете и/или тялото върху стабилна основа (перваз, колона, дърво, ограда, покрив на кола и пр.). Има и редица други трикове, описани в мрежата, но всичките изискват сериозна тренировка. При ниски скорости винаги прави по 2-3 и повече кадъра и избирай най-резкия, а другите ги трий.

След съответната тренировка, като станеш достатъчно добър, с 18-55/IS би трябвало да можеш да правиш резки кадри и на 1/4, дори 1/3 с. И запомни, най-добрата стабилизация е стативът! За 450Д с 18-55/IS едно малко джобно стативче с гъвкави крака в редица случаи върши чудесна работа. Когато работиш със статив, изключвай стабилизацията.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: imitev   
Дата:   12-02-10 14:32



Естествено това важи за неподвижни обекти.

Ако ще снимаш хора - си трябва светлина...

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: bobihot   
Дата:   12-02-10 14:55

С пентакса до 1/3 съм слизал

Отговори на това съобщение
 Re: оптичната стабилизация на Канон
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   12-02-10 14:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »