Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Питане за таблет
Автор: ejko   
Дата:   11-02-10 16:12

Здравейте!
До сега не съм ползвал таблет и ми трябва, за да се уча на него. Не съм художник, нямам навик да работя с рамото, така че и размерът не ми е толкова важен..., още повече че става дума тепърва да свиквам. Бюджетът е доста ограничен и на този етап съм се спрял на Bamboo Pen: http://www.wacom.com/Bamboo/bamboo_pen.php
.
Питам дали този компромис е много фатален и дали за тези пари има някакви по добри варианти?!?!
Знам, че има и други фирми, които правят таблети, но не съм запознат с тях, така че ще се радвам на всякакви предложения, съвети и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: solar_sea   
Дата:   11-02-10 16:27

Супер е таблетът!
Имам същият и ми върши прекрасна работа за обработка на снимки и любителски рисунки.

За цената му надали можеш да си намериш по-добър, вземай смело :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: MarinY   
Дата:   11-02-10 16:29

Изобщо не е фатален. [smilie3]
След седмица ще му свикнеш и ще видиш че с мишката е доста по-дървено. Единствено не си взимай най-малкия. Ще ти излиза ръката от него непрекъснато. За Домашна работа формата А5 (половината на стандартен лист).
Успех!

П.П. Разгледах ти линка. "Фъна" е размерът.



Публикацията е редактирана (11-02-10 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: bozo   
Дата:   11-02-10 16:31

Върши чудна работа, компромиса ти е само с размера, wacom е правилен избор. Таблета е чудесен за елементарни манипулации, бързо ще свикнеш с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: ejko   
Дата:   11-02-10 16:47

Разбирам..., размерът!
Добре, кофтито е че аз не мога да си ги представя нещата като не съм работил с таблет. За мишката ми трябва работна площ от около 5см диаметър, защо с писалката да ми трябва работна пло6т, колкото поставка за мишка?
В смисъл по трудно се работи на по-малкото или хич не може да се работи???

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: asahi   
Дата:   11-02-10 16:51

Чувствителността може да се променя, оотам и необходимата площ. Вследствие на промяната се променя и точността.
Обикновено с напредване на заниманията се сменя и таблета.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: ejko   
Дата:   11-02-10 16:55

аха..., чувствителност..., дам, не се бях замислял...! Иначе за сменянето е ясно..., вие все така ще кажете:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 17:04

А, чудно, че се отвори темичка за таблет, та и аз да попитам [smilie5] [smilie5] Какво може и какво не може да се прави с това таблетче?! И каква е например разликата ето с това таблетче на Wacom?! [smilie11] [smilie8] [thankyou] [thankyou]



Публикацията е редактирана (11-02-10 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: didesignbg   
Дата:   11-02-10 17:23

размера много зависи от това с колко монитора и с какво съотношение на страните работиш.
За ретуш размера е повече от ок, но ако си с два монитора нещата стават малко тегави...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: MarinY   
Дата:   11-02-10 18:14

Идеята е, че можеш да правиш прецизна крива, без да я прекъсваш от вдигането на ръката (както е при мишката).

Амиго, разликата е една мишка (неизползваема) и прсграма за рисуване (също ненужна). [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: ejko   
Дата:   11-02-10 18:16

Добре де а някакви други фирми няма ли...? Онези с мишките genius или там както бяха..., нямат ли някакви модели, които да са Ок и да дават повече за подобни кинти?
Защото аз много-много по фирмите не съм, за кола, телевизор, фотоапарат, разликите между фирмите ми се виждат козметични, общо взето всичко ми върши работа, стига да не е боклук!
Или при таблетите само тея wacom, си стуват?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 18:22

[thankyou] [thankyou] Добре де, а със самото ли писало се извършват и нужните команди?! [smilie11] [smilie8] Защото аз съм рисувал едно време и ми се струва едно такова нещо по-удобно от мишката за фотошопа [smilie8] Ама чета из амазона, че нещо с натиска не било прецизно на тая уакомска джаджаи трябвало да се свиква доста?! [smilie11] [smilie5] Изобщо какво е улеснението на работата с таблет пред мишката - доколкото схващам много по-удобное да се "рисува" във всички посоки, макар и не като на лист? [smilie11] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: MarinY   
Дата:   11-02-10 18:29

Има и други. Водят се "професионални" и са доста скъпи и голями.
Ваком е лидер и действа във всички нива. Можеш да му се довериш.
Има и кучи марки, където е въпрос на късмет. Съвет за тях ... няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: MarinY   
Дата:   11-02-10 18:33

Удобството идва от естественото държане на писалка, а не на мишка. Натиска се настройва и работи като молив. По-силен - по-черно или по-широка линия. Бутоните са на писалката и се свиква.

П.П. За ползващите Никон Капчъра - Има бъг в програмата и понякога се държи странно. С ФШ-то няма проблем.



Публикацията е редактирана (11-02-10 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: shama   
Дата:   11-02-10 18:35

не се занимавай да експериментираш с други марки накрая пак ще дойдеш на wacom. Аз имах една 4х6" graphire 4 и я ползвах повече от 3 год без проблем (още работи даже) идеална ми беше за фотографските нужди

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 18:38

MarinY написа:

>
> П.П. За ползващите Никон Капчъра - Има бъг в програмата и
> понякога се държи странно. С ФШ-то няма проблем.
>

>
> Публикацията е редактирана (11-02-10 18:34)



Кепчърът по принцип си е бъгав [smilie9] особено 2-ката [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: ejko   
Дата:   11-02-10 18:43

ок, разбрах ви...! Благодаря много.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: plamendoc   
Дата:   12-02-10 08:26

Никон кепчър потдържа ли настройки за натиск и наклон /май не или аз не знам как се сетват[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: nnenov   
Дата:   12-02-10 09:43

Наложи ми се да обработвам стотина снимки наскоро.

Изваждане на обекти от кадъра, махане на боклуци, корекция на отблясъци, селективно изсветляване/потъмняване, селективен контраст, селективно изостряне, абе, доста играчка на всеки кадър, при това различни и неподходящи за action-и неща.

Първите четиридесет ги правих с мишката - може би ден и половина работа, направо изкукуригах.

Последните шестдесет ги правих с бамбу пен+тъч - казвам ти родих се. Отне ми 1 ден, като в това включвам времето, което си трябва за да му свикнеш.

Във фотошоп и в лайтрум се работи просто великолепно бързо и удобно с него.

Не, че не може човек и с мишката да се оправи, но ако си цениш времето и не са ти проблем 200 лева изобщо не се колебай.

И другото, таблетът дава възможност да правиш обработки и маски, които с мишката или биха се правили много трудно, или биха били невъзможни.

Както знаем едно и също нещо във фотошоп може да се направи по много начини, но таблетът просто го прави по-бързо, точно и приятно.

Относно скъпите модели на wacom - не съм работил с тях и нямам идея каква може да е разликата с "евтиния" bamboo. Просто не мога да си представя какво повече могат да предлагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: asahi   
Дата:   12-02-10 09:47

Предлагат издържливост, по-голяма площ, чувствителност на натиск и наклон, вероятно някоя контрола повече, въобще по-добро чувство. Можеш да пишеш с Шнайдер от 20ст. или Паркер от по-скъпите. Все пишат, ама има разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: danny_falin   
Дата:   12-02-10 10:12

силно препоръчвам intuos серията, съвсем друго магаре е от бамбуто, дори и най-малкия от intuos, по-голям ще ти трябва ако си с повече от 1 монитор, ако не е голяма разликата между този който си си харесал и най-малкия intuos въобще не се чуди, разликата е до небето

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: erotila   
Дата:   12-02-10 10:17

... не ползвам мишка, само хаби батерията!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: dobriquet   
Дата:   12-02-10 10:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: Amigo   
Дата:   12-02-10 11:38

nnenov [smilie24] [thankyou] [thankyou] нали за това става дума?

Bamboo Pen&Touch
http://www.adcom.bg/Таблети/Bamboo-серия/Bamboo-PenTouch/flypage.tpl.html


А гледам, че има някакъв Bamboo Fun Pen&Touch S, който е само малко по-скъп от първия

http://www.adcom.bg/Таблети/Bamboo-серия/Bamboo-Fun-PenTouch-S/flypage.tpl.html

А операционната система на компа има ли значение, че мисля скоро да инсталирам Windows 7?! [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: nnenov   
Дата:   12-02-10 11:56

Амиго: да, аз съм с този, и цената е тази, аз го взех от мултирама.

До колкото се задълбочих във фън версията има някаква орязана версия на фотошоп + цвета е различен. И е малко по-скъп.

Мисля че драйверите му си работят под win7, няма да имаш проблеми.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »