Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Препоръчайте фотоапарат
Автор: Sensoria   
Дата:   10-02-10 18:01

Здравейте
От много скоро се занимавам с фотография и съм от най-начинаещите и за това реших да се допитам до хора по-компетентни от мен. Сама не мога да преценя към какъв фотоапарат точно да се насоча, знам само че ще го използвам предимно за портрети и пейзажи и максималната сума която мога да дам е 600лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: tziko   
Дата:   10-02-10 18:02

Черен, задължително!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: gam3ra   
Дата:   10-02-10 18:11

с бял обектив!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: Mec   
Дата:   10-02-10 18:14

Ето този модел фотапарат:
http://www.fotokonijnenberg.be/product/1347493/canon_eos_1000d_body.html

Почти е в бюджета ти.
Ако се поразтърсиш, трябва да го откриеш някъде за точно 399 евро с китовия обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: tziko   
Дата:   10-02-10 18:15

gam3ra, бял обектив до 600лв ако намериш, вземи и за мен ще ти платя после.

Sensoria търси клас турбо-сапунер, зарежи тез 1000д и въобще всички ДСЛРи само пари гълтат. До 600лв може да се намери свестен апарат със суперзум за портрети и статив за пейзажи и готово. [beer]



Публикацията е редактирана (10-02-10 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: Sensoria   
Дата:   10-02-10 18:15

аз си бях харесала един син на лилави цветчета но и вашите предложения са страхотни


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: wiseacre   
Дата:   10-02-10 18:19

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09053034

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: tofo   
Дата:   10-02-10 18:20

Земи си синия. Щото, щом питаш така- каквото и да вземеш- ще ти е много. Инак- турбосапунерка.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: Mixmike   
Дата:   10-02-10 18:26

"скоро взех книжка, обичам да карам по магистрали и планински пътища. Каква кола да си купя за 10 000лв?"[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: stardriver   
Дата:   10-02-10 18:30

Червена - да те забелязват от далеч [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: Sensoria   
Дата:   10-02-10 18:31

Mixmike, аз ти препоръчвам един камаз и си 6
а за апарата не се тревожи намерих си един от онези с лентата останал от детството утре го вземам и отивам на полето да снимам



Публикацията е редактирана (10-02-10 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: Mixmike   
Дата:   10-02-10 18:48

Mixmike, за апарата не се тревожи...

Тюх, браво! ЦелА нощ немаше да мигна[smilie10] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: gbrain   
Дата:   10-02-10 19:54

tziko, gam3ra, tofo, stardriver, Mixmike:
Само спам правите.

Sensoria,

Canon PowerShot SX200 IS - 600лв + 4GB SD
Потърси го тук, има го, не ми дава да вмъкна дългия линк
http://www.photopavilion.com


Ръчни настройки, 28мм е широкото до 12х оптически зум , опт. стабилизация, ХД видео ... с 1 дума - забава. Ако ти се дават 6 стотака, според моя кратък обзор, си заслужава.
И най-важното - малък е , можеш да си го носиш в джобу.

Не съм имал такъв, не съм го пробвал.

ps към админите: Тия 100 символа пак почват да ме дразнят...



Публикацията е редактирана (10-02-10 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: gam3ra   
Дата:   10-02-10 20:18

sx200 е малко гаден - страхотни хроматични аберации, меко изображение на 28мм, особено по краищата, докато снима видео не работи оптичното приближение.... TZ7

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: gbrain   
Дата:   10-02-10 20:25

Автор: gam3ra
Дата: 10-02-10 20:18

sx200 е малко гаден - страхотни хроматични аберации, меко изображение на 28мм, особено по краищата, докато снима видео не работи оптичното приближение.... TZ7


Разбирач...
Може и да си прав... е това се искаше



Публикацията е редактирана (10-02-10 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: surg   
Дата:   10-02-10 20:38

не е лошо да прочетеш последните теми по такива въпроси....

като за теб чудесен избор е
Канон СХ120.....отличен набор от качества и в резултат добра снимка за апарат под ДСЛР класа
Канон С200 е следващитя , но е по скъп, ....а не дава кой знае какво...

не взимай апарат без ръчни настройки...

забрави за апарати по стари от 8 -12 месеца на пазара, забрави и за филмови предложения, както и за такива втора ръка, освен ако нямаш нещо специално на ум.. забрави и всички приказки сд уми които не знаеш още, като аберации, мазня, по ъглите и т.н.......те имат значение в някои други умове, и най вече когато гововрим за парати с цена над хиляди левове



Публикацията е редактирана (10-02-10 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: stardriver   
Дата:   10-02-10 20:39

gbrain ...аз в темата спам-нах, но за сметка на това на ПМ и дадох някои насоки [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: gam3ra   
Дата:   10-02-10 20:40

Разбирач... не е необходимо, просто не ме мързи да чета.
Като цяло до 600лв има голям избор от сапунерки, стига да се понапише малко по-точно какво се търси.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: wiseacre   
Дата:   10-02-10 20:43

Да речем, че прави добри снимки за условията, поставени от Sensoria
http://www.letsgodigital.org/en/22044/canon-sx200is-photo-gallery/



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: BirdOfPray   
Дата:   10-02-10 20:45

Sensoria написа:

> намерих си един от онези с лентата останал от детството утре го вземам и отивам на полето да
снимам


Да покажеш после като проявиш - какво се е получило! Само внимавай да не настинеш, че то сега на полето си е истинска зима, голем бахър...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: dent   
Дата:   10-02-10 21:01

TZ7, FZ28... Тия канончета https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: marin_mv   
Дата:   10-02-10 21:04

Миличка, за съжаление надеждитети, че в специализиран форум ще намериш помощ са "леко" излъгани. В БГ много хората все още използват форумите за самоизтъкване и избиване на комплекси, а не за взаимопомощ(което на моменти си е подигравка с труда на хората създали форума...) Та на твоя въпрос - ако си решила да се занимаваш по-сериозно с фотография турбосапунерките бързо ще ти омръзнат. DSLR за 600лв едва ли ще си намериш... Ако имаш възможност си вземи на изплащане някой DSLR входящо или средно ниво Nikon D3000, D5000 .. Sony A 230, A330, A 380 ... или еквиваленти на други марки. Фотосинтезис имат добра програмам за закупуване на първи DSLR. Така хем ще имаш апарат който ще ти върши работа за определен период от време и ще разбереш дали фотографията е за теб или не, хем няма да вложиш твърде много средства.....

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: teoget   
Дата:   10-02-10 21:04

Ето и моите предложения;
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=3867&show=additional#slides-pane-0
или
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=5384&show=additional#slides-pane-0
или
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=3534&show=additional#slides-pane-0
другото е FZ28


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: surg   
Дата:   10-02-10 21:15

не забравяйте ценовата граница от 600 лева

иначе не се срамувайте, спретнете й една комбинацийка от 11 250 лева да речем

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   10-02-10 21:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   10-02-10 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: tofo   
Дата:   10-02-10 22:05

Глей ся! Разбрахме, че отскоро се занимаваш с фотография и искаш да продължиш нагоре. Ама под тоя чадър попадат страшно много фотоапарати. Светни с какво снимаш сега или с какво си снимала, качи снимка, ориентирай по някякъв начин искащите да помогнат. Според мен, щом си начинаеща- сапунерка за 200 кинта, за да те ориентира какво ти трябва. После то само ще те намери. Ако се изсипеш за ДСЛР с обективи, докато го разцъкаш, ще му мине времето без да си му използвала потенциала.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: kote   
Дата:   10-02-10 22:08

Мартин_Илиев добра камера предложи[smilie24]
моето предложение е да си вземе панасоник ЛХ3 ако го намери за до 600 лева
за пейзажи и портрети е перфектен

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: shmirgela   
Дата:   10-02-10 22:26

Вземи си огледално рефлексен на старо от базара. Има оферти за по 300-500лв и нагоре разбира се.
Дори да е от преди 3-4 години, със сигурност е по-добър от всяка сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   11-02-10 00:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: Mec   
Дата:   11-02-10 11:28

Един нов обектив за канон 50мм Ф1.8 е около 95 евро, ако купи само тялото на старо ще се вмести в предвидения й бюджет.
На един друг форум ги карах да направят със сып0нэркЪ като това което аз бях качил правено с Никор 50мм Ф1.8 затворен на Ф5.6, ама никой не успя да го направи, или ако е успял не го е показал [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Същата снимка я качих по-късно и на един чуждоезичен никонски форум и веднага някой написа че обектива дава много рязко изображение, сам си го е видял човека без да е писано в темата в предишните постове за рязкост.

При условие че те съветват да снимаш с огледално-рефлексен, снимането със сып0нэркЪ е оправдано само ако не може да се ползва ДСЛР при някакви обстановки, или когато качеството на снимката няма никакво значение.

И на този форум има качени снимки правени със сып0нэркЪ и в някои случаи просто те е яд що не е снимал с ДСЛР. Хванал е неповторим момент някой си, ама снимката с шум, лоши детайли и т.н.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »