Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: iasen2   
Дата:   10-02-10 13:41

Наистина не се занимавайте с глупости .....
Препоръчвам ти да си вземеш бюджетен комплект светкавици и софтбоксове от "Динафос" и или нещо подобно .
Разликата ще я усетиш още на първите снимки . само трябва да имаш фотоапарат с ръчни настройки и изход за светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: Sumuelll   
Дата:   10-02-10 15:29

Веднага се сещам за един ресторант в който осветлението е 4500К а може и да е 6100, но определено 3200К изглежда смешно по време на снимки /фото и видео/. Смешно е и когато подпитах шеговито 'професионалния' видеооператор на колко келвина са му ламбите, а той два пъти ми отговори че са на по 500W. [smilie18] С оглед на това че са сравнително студени тия лампи според мен са идеален избор за видеооператори които като решат могат да слагат и филтри отпред, а не да боядисват стъкла. В студиото си имам един ринг с 12 крушки всяка от които равносилна на по 125 вата и често ползвам приспособлението в комбинация с една до две светкавици които осветяват фон или са контра.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: Alex_stand   
Дата:   10-02-10 16:03

Не ви ли писна да търсите под вола -теле...
Светкавиците са си най-доброто и най лесното решение!А колкото до синхронизаторите :)....ми те вече са без пари :)


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: landstar   
Дата:   10-02-10 16:18

Алекси, те и на динафос са китайски - по тяхна поръчка ги правят. Вероятно лампите са по-мощни от написаното, но покритието им филтрира по-тесен спектър на светлината. Инак са около 5 пъти по-скъпи от обикновените енергоспестяващи.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: borovinka   
Дата:   10-02-10 17:15

До края на февруари ще правя безплатни лекции на тема "Въведение в студийната фотография". Ако някой желае, моля, нека заповяда. Освен много други неща, ще може да научи защо постоянното осветление (от какъвто и да е вид) намира ограничено приложение във фотографията.
Повече за лекциите можете да научите от новините в сайта на Dynaphos - http://dynaphos.com/news.php


Иначе, колегата Alex Stand, както и други по-горе, са го казали съвсем ясно - студийна фотография се прави със светкавици!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: pefoto01   
Дата:   11-02-10 03:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: Shmidt   
Дата:   11-02-10 10:15

borovinka
[smilie24] [smilie24]

Поздравления за идеята

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: ARGO   
Дата:   11-02-10 11:01

Аз си щракам дрешки с 2 ей такива закупени от Динафос и съм много доволен [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: iasen2   
Дата:   11-02-10 12:05

И аз до преди един месец щраках драшки с постоянно осветление. Видях ,че нищо не става и вече се сдобих със студиина техника за около 2000лв дето даже я няма и в професионалите студия в Русе [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: GenaDP   
Дата:   11-02-10 12:31

И ква е тая студийна техника, дето и профи студиата я няма? Ако не е тайна, разбира се...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: iasen2   
Дата:   11-02-10 13:39

Имам предвид ,че студията в провинцията са специализирани в снимането на сватби и и раждания , не за продуктова фотография .
Фотографите наблягат на снимки навън и репортажни светки , а не на студиино осветление.
Разполагам със стандартно за продуктова и модна фотография осветление - моноблокове , отражатели ,софтбоксове и т.н.


Но това е съвсем друга тема ............

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: GenaDP   
Дата:   11-02-10 14:10

В русенските студиа имат същите неща като твоите... Както и в студиата в други градове. Ако някой ти е наприказвал обратното - излъгал те е.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: iasen2   
Дата:   11-02-10 14:25

Е щом казваш, ти си вътре в бранша . Аз съм само шивач :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: GenaDP   
Дата:   11-02-10 14:39

Апропо, ако си "щракал" дрешките си не в/у хора, а в/у манекени или закачалки - и с постоянно осветление става.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли енергоспестяващи лампи за осветление
Автор: fosto-original   
Дата:   11-02-10 14:43

Преди 4-5години ползвах няколко но горяха за по малко от месец

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »