Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: next_time   
Дата:   02-02-10 23:17

То понеже перилните препарати са напълно безвредни.

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: gnedkov   
Дата:   02-02-10 23:49

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] ако си в София скана в фото Мираж на 5-те кюшета е 4 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: asahi   
Дата:   03-02-10 00:02

И като го прояви кво после? Пак скан. Не го ли копираш ръчно смисълът се губи.

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: maksym   
Дата:   03-02-10 00:06

Абсолютно съгласен с Асахи...

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: brandimi   
Дата:   03-02-10 05:09

Успехи и от мен Елмо!!!
Това е най истинския момент. Магията да се случи.
Не забравяй да ползваш винаги Филпона за по минутка!
[shtrak]
Очаквам кадри. И обектива си го бива.
Ако имаш нужда от сканиране ще свършим работа.
УСПЕХ

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: Vatman   
Дата:   03-02-10 08:43

kirile написа:

> Ватмане,
> работиш в най-големия замърсител в България (а и не само в
> България) и критикуваш човека, че си е проявил един филм?!?!?!?
> [smilie10]
> Много лицемерно [smilie23]
>
> screaming_elmo [smilie24]

Нещата са фундаментално различни. Почти всяка икономическа дейнст замърсява, но това не се прави за кефа на някой си. Ти що не спреш да караш колата си? (за да не замърсяваш)

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: aleksandr   
Дата:   03-02-10 15:02

:))))) Браво...!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: geokar   
Дата:   03-02-10 16:10

Кеф си е отвсякъде - преди около 40 години първият ми самостоятелно заснет със собствен фотоапарат, самостоятелно проявен (с "Фохар" - нашенска тогавашна разновидност на Родинала)... Не ме е оставила тая краста и до днес - и в момента две агфи и едно доисторическо орво чакат за оживяващата баня. И, ако позволите, един съвет - пригатвям работния разтвор и го довеждам до нужната температура, след което го наливам в дозата, гася и чак тогава зареждам филма, внимателно го потапям два-три пъти, преди да го оставя и затворя дозата. Така се избягва образуването на мехурчета, които, особено ако дозата е със спомагателна лента, има опасност да развалят цялото удоволствие. Дребна работа и по-опитните я знаят, но за начинаещите може да бъде от полза. Ако водата е с правилната температура, може разтвора да се приготва директно в дозата, все едно, после ще се излее (говорим за Родинал!)

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: dtv   
Дата:   03-02-10 16:20

ей, нямаш представа колко ти се радвам!:)
задето ти се е случило нещо, още повече задето нещо те е зарадвало, а най-много - задето толкова много те е зарадвал точно този процес и точно тази малка случка:)

кога ще го видим?

имам идея - просни го да съхне на кръстовището и стой и ти под него, хем по-скоро ще го видя, хем няма как да не ви забележа:))

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: Vatman   
Дата:   03-02-10 16:24

написа:

> Кеф си е отвсякъде - преди около 40 години
...
> все едно, после ще се излее (говорим за Родинал!)

Горе долу оттогава няма скумрия и някои други видове в Черно Море :)

Твърде често хората не осъзнават вредите, които вършат и, че всъщност те са много по-големи отколкото осъзнават.

Замислете се само колко питейна вода се ползва и това е най-безобидният проблем. Някай ден за това ще плащаме, дори вече започнахме, децата ни дори още по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: screaming_elmo   
Дата:   03-02-10 17:40

Автор: dtv


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: alexi   
Дата:   03-02-10 17:49

Браво

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: geokar   
Дата:   03-02-10 18:34

Уважаеми Ватмане, химичното замърсяване не е най-страшното на този свят, по-горе други колеги са Ви обяснили, че фотографския дял в него е минимален в сравнение с другите - пък, на всичкото отгоре се и рециклира, вади се среброто и т. н. Според мен има много по-страшни видове замърсяване и електронното спада към тях - вярно е, че още не му се е чул гласа, но ще се чуе - и ще бъде страшничък, меко казано - само си представете мрежата от "връзки", през която бедната ни психика се промъква всеки ден, без да подозира, електронните емисии на милиарди безжични телефони, телевизионни и радиовръзки и т. н. Не ги виждаме, не ги усещаме, обаче вече чувстваме, че нещо не е наред... Много обичам природозащитниците, смятам се за един от тях (например никога не съм притежавал автомобил, нито пък имам книжка!), но ми се струва, че тяхна основна грешка е, че се хващат за дреболии и пропускат, съзнателно или не, основните неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: auron   
Дата:   04-02-10 01:12

А не се ли замисляте, че след пускането на мобилните телефони се появи и нуждата от "Ин Витро" - едва ли е съвпадение.
Вие къде си държите телефоните?
В дънките в джоба, до сърцето(евентуално в някое джобче), до главата(като говорим) Все места вредни. Само намеквам.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: mrge.org   
Дата:   04-02-10 01:29

Тука му е мястото да споделя как се зарадвах, като намерих в един шкаф ОРВО Р-09 неразпечатана бутилка от 1 литър.

Това беше най-радостния ми момент от упражнението "Опаковане и пренасяне на апартамент в друг град"

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: caro-anton   
Дата:   04-02-10 08:33

леле, намерил си проявител за 200 филма!!!

моят приключва, трябва пак да си забъркам.

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: icikonti   
Дата:   04-02-10 09:19

А на мен вчера един възрастен човек от фотоклуба ми каза, че имал едно малко шишенце на Орво.Искал да ми го подари.

Гледайте какъв автор съм си намерил от скоро nickdul .
На 14 години е и си прави всичко сам в лабораторията!Пинхолката с която снима я модифицира вече трети път.
Копира си сам в лаборатория, която сам си е направил.Бърка си сам проявителите.Голям химик.Предпочита Фохар, Орво и Р-09



http://87.121.7.213/site_pics/161/7_1263710456.jpg




http://87.121.7.213/site_pics/105/i_1265211055_vcbdf.jpg




http://87.121.7.213/site_pics/184/c_1264784240_Untitled-Scanned-04.jpg




http://87.121.7.213/site_pics/175/i_1259125725_FF.jpg





Публикацията е редактирана (04-02-10 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: screaming_elmo   
Дата:   04-02-10 09:59

мда и аз съм попадал на снимките му
евала

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: FANTAZIA   
Дата:   04-02-10 10:00

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: caro-anton   
Дата:   04-02-10 10:10

Ама дайте да се свържем с младежа, да го разцентроваме леко... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: icikonti   
Дата:   04-02-10 12:57

Ха..ха... няма да можеш да го разцентроваш!Много е целенасочен.
Скоро си е купувал и химикали ца цианотипия.Аз си приказвам с него на срещите във фотоклуба ми.
Направил си е на проточен принцип "бойлер" за топла вода с електронен датчик!!!Събра ми очите.Поставя ваните за химията върху парче стиропор, за да не изстиват.За това и аз не се бях сещал.Мери температури със сонди и ел. термометри.Мери итегли с електр. везни.Даже ми обяснява каква била допустимата грешка между т.н. везни за дома и тия в училището му- стотни от грама!Аз тия работи ги не знам!!!
Прави си сам фиксаж и то алкален, щото не знам какво си- лесно се миел.Абе толкова е напред, че аз се чувствам като неандерталец.
Хи.. хи..
Чукнете по някоя точка под снимките му.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: caro-anton   
Дата:   04-02-10 13:58

минах като ураган през точките...
слушай, това момче учи в техникум по химия, сигурно, ооо, ще го разцентровам леко... да не е само той учил химия в тоя форум??? [ezik]

и верно, алкалният фиксаж лесно се мие, ама нека пробва филм шанхай да видим какво ще стане... хихи.

баси младежа златен... във възторг съм.

14 години.. това кой клас е? 7-и? Че той още нищо не знае по химия??? а стига бе!!! кво ли ще е като научи!!!

Момчета,.... ще ни помете след няколко години... от къде е това момче?

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: icikonti   
Дата:   04-02-10 16:54

Не съм го питал къде учи, но в обикновено училище в града ми.На 14 г. е 8-ми клас.
От Севлиево е.
Страшен ентусиазъм.Експонира 20 минути с пинхола и тича до у тях и обратно, за да презареди хартията.И така десетина пъти.[smilie24]
Май беше миналата година на Олимпиада по физика много напред.Това по памет.

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: geokar   
Дата:   04-02-10 17:54

icikonti, благодаря за споделянето, не го бях виждал досега. Фотографията си е маняшка работа - за фанатици!!! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Току що си проявих сам първия ч/б филм
Автор: caro-anton   
Дата:   04-02-10 18:24

тцтцтц... физика, значи...

е, да си призная, на фона на физиката химията бледнее. Всеки неуспял физик става или математик, или химик - а може и инженер...хаха.

Знаете ли за какво се сетих, като си припомних как преди 14 години седнах да чета първата си книга по фотография - за голямата ми изненада от ролята на натриевия сулфит в проявителя - и ви предлагам да изброим какви са ролите на натриевия сулфит в проявителя - а може и младежа да се включи : ) и с какво проявителят се променя при добавянето или отнемането на натриев сулфит. Щото много се подценява. Съгласни? Да си направим дискусия?

НикДул, включваш ли се? Ще помагаш ли?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »