Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Доста въпроси ...
Автор: Chipsy   
Дата:   01-02-10 06:50

Тъй , след като два дни четох , умувах и мислех ,не стигнах до нищо умно , реших да попитам по-знаещите от мен .
Дилемата ми е следната :
Искам да си купя качествен твърд обектив . Снимам с Канон 20Д , с тенденция да си купя още едно тяло есента - сигурно старото 5Д . Дилемата ми е между Canon 85/1.8 , Tamron 90/2.8 Macro , Canon 100/2 , Canon 50/1.4 и Sigma 50 1.4 ... Целта е да се обзаведа с добър портретен обектив . Главно за портрети навън . За вътре имам Тамрон 17-50 . Доколкото знам , 85 и 100 на Канон са като братя по качество , Тамрона е супер остър , Сигма 50/1.4 HSM е за предпочитане пред Канон същия . Това е теория за мен , не съм пипал нито един от тях , нямам и възможност да ги "пипна" , няма фотомагазини около мен . Компромис с качество не искам да правя , цените на първите 4 са сходни - около 360-390 долара по цени на Адорама , от там пзарувам . Сигмата е по-скъпа със 100-на долара , но може да смъкна 8% чрез Bing и eBay .
Притеснява ме , че 85 и нагоре ще е прекалено дълго за вътре , навън не ме притеснява дължината . Бокето също не е от огромно значение . Ще зе ползва и в импровизирано студио също . Засега се колебая между 85 и 50 на Сигма , Тамрон 90мм също ме блазни , но четох , че фокуса му бил бавен .
Приемам решения и варианти всякакви :)

Още един въпрос , начинаещ съм , при снимки навън , кой е най-удачния начин да се ползват рефлектори и дифузери ? Закрепени на стенд ? има ли преиспособления за закрепяне ? Велкро ? Или да се занимавам с направи си сам ?
Мерси предварително !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Доста въпроси ...
Автор: Amigo   
Дата:   01-02-10 08:22

От личен опит ти казвам, че Тамронът е бавен и доста шумен. [smilie8] Иначе е ехтра. [smilie8] Да, и в сумрак "хънтва" доста [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-02-10 08:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Доста въпроси ...
Автор: danny_falin   
Дата:   01-02-10 08:23

имаш 70-200 ф4л и търсиш обектив за портрети на открито [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Доста въпроси ...
Автор: Chipsy   
Дата:   01-02-10 08:27

Дани, вече го няма 70-200 ...
Амиго , да знаеш дали е по-бавен и шумен от 17-50 Тамрон ?



Публикацията е редактирана (01-02-10 08:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Доста въпроси ...
Автор: Petri   
Дата:   01-02-10 08:54

При 85/1.8 има доста аберации в определени сутиации, дори и със сенник. Сигмата 50/1.4 е супер, но понякога ще ти идва къса за портети особено на 5д-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Доста въпроси ...
Автор: djfroggy   
Дата:   01-02-10 09:54

Не съм снимал много с Канон,но много ми допадна портрет с 100/2.Макро обективите шумят много и търсят фокус винаги първо където го няма.[smilie18] Поне с моя Минолта 100/2,8 е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Доста въпроси ...
Автор: Petri   
Дата:   01-02-10 10:45

Канонското макро (100/2,8, старата версия) не шуми особено. Определено е по-остър от 85/1.8, а откъм аберации е просто страхотен. Новата версия надхвърля доста бюджета ти, иначе навън за портрети се е утепал.

Отговори на това съобщение
 Re: Доста въпроси ...
Автор: st_dimov   
Дата:   01-02-10 11:07

Аз съм с Петри. Снимал съм точно с 20D и старото 100 macro (т.е. не новото L) портрети и после като вадих 30-40 ме питаха с какво съм снимал. Супер остро е. Е да, 2.8 е а не 2.

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/157/cat/10

Отговори на това съобщение
 Re: Доста въпроси ...
Автор: Chipsy   
Дата:   01-02-10 21:27

Ей сега му теглих спусъка на 100/2.8 , мерси за отговорите . Излезе 475 минус 37 кеш-бек от Bing . Чакам да дойде , нямам търпение да ги разцъкам !!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »