Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 13:51

джъмбо
По твоята логика за 10К ще си купувам китайски халогенки х 0.5лв парчето и дори по 3 на ден да изхвърлям в кошчето, след 20 год. ще съм с чисто нови 3 срещу твоите помътняли 5 годишни флашове.
Апропо - що ли не са помътняли моите 17 годишни стари светкавични лампи - сигурно защото не са китайски еднодневки?
Всеки сам си решава ...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 13:53

аз съм показал качествена светкавица ни се вреш в нелепи аргументи намесвайки всичко китайско

а както казах с твоите 1000 светвания годишно естетсвено е да са се позапазили...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: ALBIREO   
Дата:   31-01-10 14:06

shama - добър пример [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 14:13

джъмбо
Аре, стига си фанатазира броя на светванията на моите, които работят желязно вече 17 години. Дай гаранция за китайските, колко издържат - 1000 или 50000 светки - това го интересува човека. Ако не можеш да ги гарантираш - твоя си работа

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 14:20

jokevcv
Мисля, че точно скритите/неизяснени/негарантирани параметри на светкавиците е клопката за неинформираните купувачи.
Разликата между мен и джъмбо, че той е продавач и си хвали стоката, колкото и каквато да я има, аз съм пряк потребител, нямам личен интерес от търговската част, а само споделям дълъг професионален опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 14:35

напротив ти си латерна която смята че каквото е взела е най-добро и всичко останало е шит... само че латерната нали знаеш като си мели едно и също и престават да я слушат...

и да китайските светкавици като нашите които са с немски лампи пъркин елмър издъжат над 30 000 светвания без проблем [smilie7]

[smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: deniac   
Дата:   31-01-10 14:44

Интересно, че същите положителни впечатления от Broncolor съм чувал и от други, не само от Canon. Сигурно и авторът на темата е чувал, щом натам се е насочил.

Но съм съгласен, че има и китайска стока с високо качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: GenaDP   
Дата:   31-01-10 15:02

Слонски, не можа ли поне да научиш, че Perkin Elmer е американска фирма, не немска?

А светкавиците от линка ти са корейски, не китайски.

ако и другите ти сведения са толкова достоверни, тежко им на клиентите... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 15:08

свински аз никъде не съм казал че са китайски[ezik] [ezik] [ezik] латерната го споменава

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 15:24

латерната гледа какви бози има въобще в магазина, ама Джимбо чукча-писател, не читател, но поне да си прочете бисерите от сайта:

B250 Студийна светкавица

Професионален студиен моноблок от среден клас.
Мощност (WS): 250
Водещо число: 50
Регулиране на мощността: 1/16 - 1/1 (6 EV, безстепенно)
Време за зареждане: 0.4 - 2.7 сек
Цветна температура: 5300 - 5700 °K


Последно, колко Келвина са: 5300, 5400, 5500, 5600, 5700 или колкото дойде, при Професионален ??? студиен моноблок. [smilie23]

Ми да си пусна един фиш от тотото - по ще позная

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 15:40

ауууууууу латерната не знае че с намаляване на мощноста се променя и цветната температура.... леле горкия

това че от любимата ти марка са си спестили тази информация не значи че не е вярно....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 15:47

Е - вярно, че е така при ниските ширпотребски модели. Ама не е при всички

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: samy   
Дата:   31-01-10 15:47

Само любител,който мрази себеси или професионален мазохист би си купил осветление на Дунафос. Без съмнение обаче търговците на тази марка са най-големите хитреци,щом стативи от по седем долара /цена на едро/ви ги продават за по 200лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: jokevcv   
Дата:   31-01-10 15:57

И двамата сте хора с доста опит, но според мен Джъмбо да предлагаш Динафос, като алтернатива е изключително извън всякаква логика.

БМВ 3-та серия струва 80 000лв. Обаче защо ти е след като за 40 000 можеш да си вземеш Голф с "по-добри" параметри.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 16:02

джокев в линка съм предложил една добра светкавица...

ако имаш път мини през офиса да се увериш сам в качествата и

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 16:05

Джимбо я попрочети за контрола при просистемите - Broncolor Scoro Enhanced Color Temperature Control (ECTC), че се излагаш като кифладжия


http://blog.bronimaging.com/2010/01/broncolor-scoro-enhanced-color-temperature-control-ectc/

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 16:09

арееее пак залитна....

като видя че няма какво да кажеш и намеси генератори за каквито въобще не е ставало дума [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 16:31

Що бе - нали ти изтърси този титанизъм:
ауууууууу латерната не знае че с намаляване на мощноста се променя и цветната температура.... леле горкия

това че от любимата ти марка са си спестили тази информация не значи че не е вярно


Май ти лъжеш яко клиентите си за некви джегетайски боклуци, че са "професионални" - въпроса е дали само от незнание /което е простимо и поправимо/ или съзнателно - което значи, че си измамник и не трябва да ти се вярва за нищо.
Май точно от "любимата ми марка" са професионални флашовете с контрол и повторяемост.
[beer]

Толкова стига - хората вече знаят какво още да гледат при про светкавиците



Публикацията е редактирана (01-02-10 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 16:35

говори се за моноблокове в темата. само че ти издъхнаха аргументите и намеси генератори за хиляди евро щото при моноблоковете няма как да си настроиш цветна температура

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: GenaDP   
Дата:   31-01-10 16:42

Аве слонски, като гледам как се развива разговорът, та се присетих - я ме светни, любезний, в коя точно американска фабрика се сглобяват вашите продукти?

Щото нещо май ей тоя пасаж от сайта ви не ми е много ясен: "Производствения процес се извършва в модерни заводи в Шанхай и в САЩ"

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: asahi   
Дата:   31-01-10 16:51

Джъмбо подмина спирката. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: freestyler   
Дата:   31-01-10 23:43

ми Гената и той какви въпроси задава ... развали хубавата тема


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: frenchev   
Дата:   01-02-10 10:40

17 години е бая време.

аз не съм сигурен, че с динафоските светкавици ще изкарам аз 17 години (бият ток - най ниския клас)

ама сте се зачепкали, който има пари да си взима бронколор, който няма да си взима динафос ще му върши работа.

все едно да сравнявате някой джип на мерцедес или бмв с корейските рекстън. и двете са джипки предлагащи горе долу едно и също нещо. просто едните на едно ниво, другите на друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: ecobo   
Дата:   01-02-10 11:05

Брон си е Брон - изобщо не го сравнявайте с Динафос. Но пък Динафос си имат едно много важно в днешно време достойнство - ниска цена. И вършат работа... Аз имам 2 Динафоса от ниския клас - работят си безотказно, не съм имал проблем.
Имам и един моноблок FE от Гената - много добра изработка и стабилен импулс, на добра цена [smilie24]
Иначе, много ми се иска едно Scoro, ама като му видя цената, ми се отщява моментално [smilie18]
Верно е също, че бият ток малките на Динафос - мислех, че само моята е така... А уж контактите са заземени...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: asahi   
Дата:   01-02-10 11:14

Ако съм на мястото на шефа на Dynaphos бих проучил сериозно въпроса защо бият ток мъниците и бих го решил. В противен случай последствията са много сериозни - проверки, глоби, забрани, обезщетения.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »