Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: ne   
Дата:   19-04-10 21:25

Брииз е особен случай.
Иначе СЛ е прав Брон и Профото са Мерцедес и БМВ, като може да се спори кой кой е (аз харесвам повече Мерцедес [smile] ).
От опит знам, че и с китайско ефтино осветление може да се свърши платена работа.
Но в крайна сметка въпроса е колко често, колко е важен крайния резултат, и неговата повтаряемост. И за колко години напред.
А и нещата много се променят ако човек има нужда от хиляди ватсекунди, специални рефлектори, къси импулси и т.н. т.н - това вече е само при върховите марки, и при тези като фолцваген...
И аз мога да потвърдя че Брон е безотказен години... при десетки хиляди светки...
Това отличава сериозните марки (които години наред са се наложили на пазара и много комерсиални фотографи ги ползват по целия свят) от по-'обикновените' такива...
надежността... повтаряемостта.. за години напред...



Публикацията е редактирана (19-04-10 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   19-04-10 21:44

Да, съгласен съм с Гената за параметрите на Брийз. Обаче има вариянт да се свърже тяхна глава с генератор на Профото или Брон. Освен това металхалогените им също не са лоши. Факт е, че са профилирани в известна степен, но мисля, че ще мога да върша 90% от работата си именно с такива модификатори на светлина. Другото е, че най трудно се постига толкова насочена и чиста светлина, а е лесно да я дифузираш и съсипваш както си искаш. Даже и дизайна и на паурпаковете ми допада.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: GenaDP   
Дата:   19-04-10 22:20

То тея чадъри много фирми ги изкопираха, къде по-добре, къде по-зле... Метал-халогените им не съм гледал, но има едни китайци, дето правят много читави копия на Арри. ФилмГиър чувал ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   20-04-10 00:54

а мултиблиц, що го забравяте ?

Фирма на половин век

http://www.multiblitz.de/index_frameset.php?lang=en

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   20-04-10 10:16

Не ги знам тия ФилмГиър, сега ги погледнах в нета.. Иначе с китайски копия на Ари съм се срещал, както и с копия на манфрото, копия на рамки, копия на това и онова. Може би сьм сноб, но предпочитам оригинала, дори да плащам много повече за съвсем незабележима разлика. Купувайки копия, имам чувството, че помагам на хора, чието мислене не харесвам и не искам да съм като тях. Да не говорим, че краденото по един или друг начин носи "зараза", която се прехвьрля вьрху начина ти на работа и живот.
Относно "чадърите" които са всъщност сгъваеми параболични рефлектори, не смятам че има копия, които да са толкова или по-добри. Разбира се не следя особено какво има на "копи" пазара, но дори Брон се насраха доста, копирайки концепта и заобикаляйки патента по няколко доста нахални начина. Въпреки, че Парата им е изпълнена с присъщото качество и материали, тя не свети като Брийз. Това всъщност е най-доброто копие, но то пак не е толкова добро. Освен лошата енергия от кражбата която направиха, те нямат дългъг флаш тюб, който да може да се позиционира в средата, параболата им разбита се е друга, рейките им са отвътре, разгъването и сгъването може да причини повреда, ако човека не е супер запознат, което е и основната причина, този рефлектор да има ужасна наемна цена.

Мултиблиц наистина го бях позабравил, но така или иначе независимо от дългата им история, те гравитират около Елинхром, Хенсел..

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: borissov   
Дата:   20-04-10 11:17

s_l: я разкажи за поставянето на Брийз глава на Профото генератор? В Европа някой прави ли такова конветиране? За САЩ знам само за флашклиник.... Догодина мисля да инвестирам в Профото и живо ме вълнува врътката с Брийз :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   20-04-10 11:46

Здрасти, Борисов. За съжаление не знам кой го прави. Виждал съм комбинацията точно с Профото и всичко изглежда е в начина на свързване при куплунга. Има едни хора, мм не извинявай немци са - казват се Бахт. Та те правеха всички специални тела за Брон и Профото, Брийз.. Примерно лайт-стика, опичния зоом-спот, френел, твърди стрипове и боксове и даже ринг флашовете бяха техни и само брандирани с марките, които ги искат в своята гама. Всички техни неща са вид гава, т.е. със флаш тюб пилотно и охлаждане. Ако искаш да поръчаш директно от тях само казваш за коя система ти трябва и те слагат куплунга. Т.е голяма разлика във флаша, пилотното и охлаждането няма.
Мисля, че ако се сдобия с глава на Брийз, тука хората които се занимават със сервиза на Брон ще могат да ми го направят. Ако се окаже, че главата трябва по някакъв начин да се инициализира пред генератора, ще потърся навън хората които са го правили, но за сега не сьм ровил.

Ето ги милите Бахт:
http://www.bacht.net/



Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   20-04-10 13:51

Скивай кво ти намерих:
http://luminous-landscape.com/forum/index.php?showtopic=42410&hl=briese


Айде скачай в джаза или аз ще го купя..


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: n1x0n   
Дата:   20-04-10 15:43

В Европа някой прави ли такова конветиране?

Виждал съм Hensel закачен на Briese рефлектори в едно немско студио, но ми казаха, че конверсията практически изисква да се жертва оригиналната Hensel-ска глава.

Ще питам дали в Европа са им правили конверсията.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   20-04-10 16:42

Странно ми звучи, да се жертва глава за коверсията.. Особено при условие, че Брийз ползват батериен генератор на Хенсъл за мобилно решение. Разбира се сигурно е видоизменен малко. Ето да видиш:
http://www.brieselichttechnik.de/en/flashlight/products-overview/generator/porty.html



Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: n1x0n   
Дата:   20-04-10 19:15

Главите на Porty и Mini Pro 1200 са различни от тези на студийните генератори /Tria и т.н./ и то не само като куплунг. Предполагам, че затова се налага да вземат част от оригиналната електроника на главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: borissov   
Дата:   21-04-10 01:05

s_l: благодарско, сега ще прегледам Бахт :-) Мятай се на комплекта от линка, аз догодина ще ги правя тия работи, рано ми е - първо да накупя профотото, пък после ще ги мисля Брийз :)

адаш, мда, има логика да се жертва главата... мамка му, скъпо удоволствие е туй Брийз, пък и като добавиш една профотовска глава фира... Най-големият им рефлектор е 27к евро, бах маата. Точно три пъти колкото бронколорския пара 330. Хм, чак пък толкова да е невероватно.... Бтв, точно въпросното голямо Брийз използват в последния филм на Вендерс, много е любопитно :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   21-04-10 10:29

Борисов, не купувай брат. Казва ти го човек който е купил какво ли не. Вземи си асистенти и като имаш проект, им казваш какво да наемат. Отиваш снимаш и си тръгваш, те се занимават да събират връщат и т.н. Само камера си заслужава да имаш, щото ти е пряк туул и трябва да е настоен перфектно. Ако вземеш да се занимаваш да инвестираш в техника, забрави, това е друго занимание, ще ти пострада свободата и от там снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: dd5   
Дата:   21-04-10 11:51

s_l ,

прав си за купуването[smile] то май само в българия и испания се хвърлят толкоз пари за техника,обикновено се наемат студия и необходимата техника

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: borissov   
Дата:   21-04-10 23:54

s_l: знам, знам, прав си, ако слушаме здравия разум... но смятам и за кеф да снимам все пак в някакво неопределено бъдеще(въпреки че отдавна не съм го правил), и ми се иска поне основните неща да си навзема - 2 х pro8 2400, 2 х B3 1200, 6-7 глави, ринг, един Брийз по-големшък и един за локация, боксове и разните основни дреболии, пък да рентвам само работите, които не използвам често - френели, HMI, екзотики разни... Само да се разбере къде точно ще живея (и да се понауча да снимам:)) и почвам да си сковавам едно хубаво студийце полека-лека, силно се надявам догодина вече да започне да се случва. Пък нищо не пречи перото за наем на техника в бюджета да си го пиша на моя милост :-) Сега без собствено студио ми е мъка, а и не ме кефи идеята да завися от рентъл... Въпреки че е много освобождаващо и доста фотографи от по-младите така си карат - щъпукат си по света с един апарат и 2-3 обектива и всичко се рентва, агенциите им ги обгрижват.... Ама то си е до човека :-)))


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »