Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Осветление-Broncolor
Автор: kotepate1   
Дата:   31-01-10 09:22

Здравеите,
Икам да попитам ако някой има опит с поръчването на това осветлениие, за колко време стават нещата.
Имам в предвид от Bhphotovideo.com.
Знам ,че и в България има фирма от където може да се купи, но не е ли по-скъпо?

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: photostoykov   
Дата:   31-01-10 09:28

Какво точно искаш да купиш?
В България може да се поръча за доставяне.



Публикацията е редактирана (31-01-10 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: kotepate1   
Дата:   31-01-10 09:29

minicom 40, minicom 80...със софтбоксове

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 09:35

http://www.dynaphos.com/product.php?c=2&sc=40&id=518


това е с по-добри данни и на нормална цена

за техника купена от щатите дължиш мито и ддс

няли се сещаш че с ръчния багаж няма как да дойде.....

а и се замисли после всеки аксесоар колко струва...


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: photostoykov   
Дата:   31-01-10 09:35

Потърси също алтернативни доставчици от EU (Еngland, etc.). Ще си спестиш митническите такси и ДДС!

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: kotepate1   
Дата:   31-01-10 09:42

Знам ,4е и в София има магазин,
но незнам как стоят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: photostoykov   
Дата:   31-01-10 09:45

Не е магазин, а офис и студио в който можеш да си поръчаш да ти доставят срещу предварително заплащане на процент от общата стойност.
Евентуално, ако се съгласят да ти продадат техните уреди?!

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: kotepate1   
Дата:   31-01-10 09:51

Фотостойков благодаря ти.



Публикацията е редактирана (31-01-10 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: kotepate1   
Дата:   31-01-10 09:53

Сега намерих адреса на Арекс.
Мисля да го посетя.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: shama   
Дата:   31-01-10 11:35

Ами джъмбо е прав че аксесоарите може да те изтормозят като цени после,

... но пък да може да се вкара с багажа от щатите и при малко късмет няма да платиш нищо [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 11:57

аз съм с Бронколкори и от 17 години имам сменени само: 1 флаш лампа /от падане/, 4 пилот лампи - изгорели, 1 батерия на ИР синхрона. Явно е защо е скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: shama   
Дата:   31-01-10 12:06

съгласен [smilie24] , струват си парите ако го взимаш за работа

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 12:08

флаш лампите имат приблизително еднакъв живот

това че някой правят по 1000 светвания годишно е логично да изтраят с години.... да речем 25-30 години [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 12:20

джъмбо
Е някои правим по и 1000 на сесия от няколко часа. Но флаш лампите имат различен брой сработвания, за китайските започват от 1000, до обичайните 100 000 светки.
Втори проблем е повторяемост/точност на светенето - но аз го нямам за тези 17 години. Зависи от много елементи, които стареят, на първо място са кондензаторите.

Китайските от най-високоте класове - да, надолу винаги има разни изненади

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: asahi   
Дата:   31-01-10 12:25

В по-скъпите и маркови модели се ползват:
1. По-качествени компоненти. Евтиният кондензатор променя капацитета си след 3-4 години, а от това пряко зависи интензитета на светлинния импулс.
2. По-усъвършенствана електроника - следят се и се регулират повече показатели в схемата, което гарантира стабилност и повторяемост на резултатите.
3. Постига се по-висока надеждност в следствие на горните обстоятелства.

Всичко това изисква повече време и пари за разработка, повече и по-скъпи компоненти и повече контрол в производството. Оттам се вдига себестойността и като добавиш името, дистрибуцията и сервизирането ето ти истинската цена на истинските неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 12:41

това с "обичайните" 100 000 го забрави... може и да светнат толкова но ще са толкова помътнели, че кой знае какво ще излезе от тях като цвят...

аз говоря за качествени немски лампи които имат качествени светвание от типа на 35-40 хиляди...

достатъчно стари светкавици съм гледал с мътни лампи....

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 12:48

джъмбо
Колко стари светкавици точно на бронколкор си гледал - или просто някакви стари светкавици, щото това са малко различни неща.
Нещо като стари ролс-ройс (на 30 години) и стара кола (японска на 7 години)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 12:53

на ролса му се носи слава на скъпа кола... но никой не е казал че е перфектна или надеждна колкото някои нови коли пък били те и японски [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 12:59

То и славата на японските не е в тяхната перфектност или надеждност, а това, че се оптимизират за експлоатация за 7 (вече е 5) години и след това, всичките им системи започват да дефектират. Логично е, за да си я смениш на 7 (5) година.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 13:05

и да имаш нещо ново и модерно [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 13:23

Какво модерно казваш има в свекавиците, освен синхрона.
Обтекаем аеро дизайн, сменяеми капаци в хармония с лака на моделката, звуково управление/команди ...

Я помисли колко малко са моделите, поддържащи серийно снимане - поне 3-5 светки с поне 5 кад/сек и на каква мощност или контролирана дължина на импулса - някакви такива ПРОфи екстри

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 13:31

ми значи даваш 10к лева за 2 лампи бронколор... аз давам 2,5к лева за 2 лампи пролайн... по-мощни с по-голяма опция за намаляване

предпочитам да ги сменям на всеки 5 години и след 20 години ще имам нови светкавици а ти ще си с някакви стари антики с помътнели стъкла и жълти софтбоксове щот е скупо да си купуваш бронски за разлика от тези на пролайн... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

окс аз нямам против

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: shama   
Дата:   31-01-10 13:37

ами мисля новите D1 и Pro-8a Air на Profoto имат някои някои доста добри възможности за контрол [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: shama   
Дата:   31-01-10 13:41

ето едно видео за фенове :)
http://www.youtube.com/watch?v=fRrPFG20xKk



Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: jokevcv   
Дата:   31-01-10 13:49

Абе вие двамата защо не си пишета на скайпа [smilie18]

Скъпата професионална техника винаги оправдава цената си. Друг е въпроса, коя точно марка да изберем, но ако са на едно ниво те често са с много сходни цени и там вече избираме коя изглежда по-добре[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 13:51

джъмбо
По твоята логика за 10К ще си купувам китайски халогенки х 0.5лв парчето и дори по 3 на ден да изхвърлям в кошчето, след 20 год. ще съм с чисто нови 3 срещу твоите помътняли 5 годишни флашове.
Апропо - що ли не са помътняли моите 17 годишни стари светкавични лампи - сигурно защото не са китайски еднодневки?
Всеки сам си решава ...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 13:53

аз съм показал качествена светкавица ни се вреш в нелепи аргументи намесвайки всичко китайско

а както казах с твоите 1000 светвания годишно естетсвено е да са се позапазили...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: ALBIREO   
Дата:   31-01-10 14:06

shama - добър пример [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 14:13

джъмбо
Аре, стига си фанатазира броя на светванията на моите, които работят желязно вече 17 години. Дай гаранция за китайските, колко издържат - 1000 или 50000 светки - това го интересува човека. Ако не можеш да ги гарантираш - твоя си работа

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 14:20

jokevcv
Мисля, че точно скритите/неизяснени/негарантирани параметри на светкавиците е клопката за неинформираните купувачи.
Разликата между мен и джъмбо, че той е продавач и си хвали стоката, колкото и каквато да я има, аз съм пряк потребител, нямам личен интерес от търговската част, а само споделям дълъг професионален опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 14:35

напротив ти си латерна която смята че каквото е взела е най-добро и всичко останало е шит... само че латерната нали знаеш като си мели едно и също и престават да я слушат...

и да китайските светкавици като нашите които са с немски лампи пъркин елмър издъжат над 30 000 светвания без проблем [smilie7]

[smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: deniac   
Дата:   31-01-10 14:44

Интересно, че същите положителни впечатления от Broncolor съм чувал и от други, не само от Canon. Сигурно и авторът на темата е чувал, щом натам се е насочил.

Но съм съгласен, че има и китайска стока с високо качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: GenaDP   
Дата:   31-01-10 15:02

Слонски, не можа ли поне да научиш, че Perkin Elmer е американска фирма, не немска?

А светкавиците от линка ти са корейски, не китайски.

ако и другите ти сведения са толкова достоверни, тежко им на клиентите... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 15:08

свински аз никъде не съм казал че са китайски[ezik] [ezik] [ezik] латерната го споменава

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 15:24

латерната гледа какви бози има въобще в магазина, ама Джимбо чукча-писател, не читател, но поне да си прочете бисерите от сайта:

B250 Студийна светкавица

Професионален студиен моноблок от среден клас.
Мощност (WS): 250
Водещо число: 50
Регулиране на мощността: 1/16 - 1/1 (6 EV, безстепенно)
Време за зареждане: 0.4 - 2.7 сек
Цветна температура: 5300 - 5700 °K


Последно, колко Келвина са: 5300, 5400, 5500, 5600, 5700 или колкото дойде, при Професионален ??? студиен моноблок. [smilie23]

Ми да си пусна един фиш от тотото - по ще позная

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 15:40

ауууууууу латерната не знае че с намаляване на мощноста се променя и цветната температура.... леле горкия

това че от любимата ти марка са си спестили тази информация не значи че не е вярно....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 15:47

Е - вярно, че е така при ниските ширпотребски модели. Ама не е при всички

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: samy   
Дата:   31-01-10 15:47

Само любител,който мрази себеси или професионален мазохист би си купил осветление на Дунафос. Без съмнение обаче търговците на тази марка са най-големите хитреци,щом стативи от по седем долара /цена на едро/ви ги продават за по 200лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: jokevcv   
Дата:   31-01-10 15:57

И двамата сте хора с доста опит, но според мен Джъмбо да предлагаш Динафос, като алтернатива е изключително извън всякаква логика.

БМВ 3-та серия струва 80 000лв. Обаче защо ти е след като за 40 000 можеш да си вземеш Голф с "по-добри" параметри.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 16:02

джокев в линка съм предложил една добра светкавица...

ако имаш път мини през офиса да се увериш сам в качествата и

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 16:05

Джимбо я попрочети за контрола при просистемите - Broncolor Scoro Enhanced Color Temperature Control (ECTC), че се излагаш като кифладжия


http://blog.bronimaging.com/2010/01/broncolor-scoro-enhanced-color-temperature-control-ectc/

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 16:09

арееее пак залитна....

като видя че няма какво да кажеш и намеси генератори за каквито въобще не е ставало дума [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   31-01-10 16:31

Що бе - нали ти изтърси този титанизъм:
ауууууууу латерната не знае че с намаляване на мощноста се променя и цветната температура.... леле горкия

това че от любимата ти марка са си спестили тази информация не значи че не е вярно


Май ти лъжеш яко клиентите си за некви джегетайски боклуци, че са "професионални" - въпроса е дали само от незнание /което е простимо и поправимо/ или съзнателно - което значи, че си измамник и не трябва да ти се вярва за нищо.
Май точно от "любимата ми марка" са професионални флашовете с контрол и повторяемост.
[beer]

Толкова стига - хората вече знаят какво още да гледат при про светкавиците



Публикацията е редактирана (01-02-10 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 16:35

говори се за моноблокове в темата. само че ти издъхнаха аргументите и намеси генератори за хиляди евро щото при моноблоковете няма как да си настроиш цветна температура

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: GenaDP   
Дата:   31-01-10 16:42

Аве слонски, като гледам как се развива разговорът, та се присетих - я ме светни, любезний, в коя точно американска фабрика се сглобяват вашите продукти?

Щото нещо май ей тоя пасаж от сайта ви не ми е много ясен: "Производствения процес се извършва в модерни заводи в Шанхай и в САЩ"

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: asahi   
Дата:   31-01-10 16:51

Джъмбо подмина спирката. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: freestyler   
Дата:   31-01-10 23:43

ми Гената и той какви въпроси задава ... развали хубавата тема


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: frenchev   
Дата:   01-02-10 10:40

17 години е бая време.

аз не съм сигурен, че с динафоските светкавици ще изкарам аз 17 години (бият ток - най ниския клас)

ама сте се зачепкали, който има пари да си взима бронколор, който няма да си взима динафос ще му върши работа.

все едно да сравнявате някой джип на мерцедес или бмв с корейските рекстън. и двете са джипки предлагащи горе долу едно и също нещо. просто едните на едно ниво, другите на друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: ecobo   
Дата:   01-02-10 11:05

Брон си е Брон - изобщо не го сравнявайте с Динафос. Но пък Динафос си имат едно много важно в днешно време достойнство - ниска цена. И вършат работа... Аз имам 2 Динафоса от ниския клас - работят си безотказно, не съм имал проблем.
Имам и един моноблок FE от Гената - много добра изработка и стабилен импулс, на добра цена [smilie24]
Иначе, много ми се иска едно Scoro, ама като му видя цената, ми се отщява моментално [smilie18]
Верно е също, че бият ток малките на Динафос - мислех, че само моята е така... А уж контактите са заземени...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: asahi   
Дата:   01-02-10 11:14

Ако съм на мястото на шефа на Dynaphos бих проучил сериозно въпроса защо бият ток мъниците и бих го решил. В противен случай последствията са много сериозни - проверки, глоби, забрани, обезщетения.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: ecobo   
Дата:   01-02-10 11:20

Добре че в студиото е теракота и съм с обувки, ако съм бос, яко ще ме тресне [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: frenchev   
Дата:   01-02-10 11:26

аз вече не ги пипам (не сменям софтбоксове и прочие) преди да съм издърпал кабела от контакта. иначе светят си и вършат работа

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: dd5   
Дата:   01-02-10 12:08

ecobo,
беше ми споменал веднъж че беше правил измерване на параметрите между две поредни светкания на една марка студийни професионални моноблокове...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: ecobo   
Дата:   01-02-10 15:26

Да, тествал съм, ама не ми се ще тука да казвам какви са резултатите, че ще стане една... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Akeyzerr   
Дата:   01-02-10 16:12

От сума ти време ползвам именно най-ниския клас студийни моноблокове на Dynaphos и проблеми не съм имал. Това, че удряли ток... поне 4 моноблока от клас С са ми минали през ръцете, но такъв проблем не съм имал!

Ай и една снимчицъ с "непрофесионен" моноблок:

https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/nita4471.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/185/k_1258296027_Nataly03.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: nomadsl   
Дата:   02-02-10 11:07

Аз преди време имах проблеми с нисък клас азиатско осветление - няма да споменавам марка. Снимките в Пловдив /къща паметник на културата/. Трябваше да се снима портрет в интериорна среда. Използвахме шест тела. Две рисуващи /горната и долната част от тялото се осветява по различен начин, за да има различен характер/. Едно запълващо и трите останали за проработка на елементи от втория и третия план.

Какво установяваме при преглед на място на комп. Оказва се, че всяко тяло играе нагоре-надолу със силата на импулса в хаотичен порядък с от една трета до половин EV. Тъй като се гонеха гранични стойности работата отиваше на "тука има - тука нема". Наложи се да преснимаме на следващия ден с по-качествена система - Профото генераторно.

Там всичко бе на шест.

Но това не е повод да не се предлага нисък клас осветление. Нали никой не забранява дачиите да се движат по улиците. Важно е само продавачът да не надхвърля в славословията си нивото на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: GenaDP   
Дата:   03-02-10 21:48

Слоницо, ай кажи поне в кой щат е вашта тайна фабрика, щом конкретният град не искате да го кажете... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: asahi   
Дата:   03-02-10 21:58

Шт! Ще скараш двете велики нации!

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: ecobo   
Дата:   03-02-10 22:42

написа:

> Какво установяваме при преглед на място на комп. Оказва се, че
> всяко тяло играе нагоре-надолу със силата на импулса в хаотичен
> порядък с от една трета до половин EV.


Точно за това иде реч. [smilie21]
Освен в силата на импулса, аз установих и "игра" в цветната температура в порядъка на 300-700К, в зависимост от силата на която са настроени моноблоковете... А това е МНОГО!
Но то точно затова тези моноблокове са евтини. Пък и надали повече от 2% от потребителите забелязат подобни разлики [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: vaskoni   
Дата:   03-02-10 23:45

ма вие сериозно ли го казвате това за тока? бият ток...? Ужас[smilie18]
Аз съм с два B-300 Dynaphos, до сега не съм имал подобен проблем, ама това което сега чувам е просто нелепо!!!...за страна от евросъюза.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: alex_stand   
Дата:   04-02-10 01:14

Не искам да взимам отношение по въпроса но, нека се замислим с какви разклонители и контакти работим в студиата... и дали от това може да бие ток а не от самите тела?
Мисля ,че е полезно да знаем кои разклонтели са добре направени и кои носят рискове!
Струва ми се е добре да отворим една нова тема точно за това и хората които са по-добре запознати да изкажат мнението си...
Който е за да казва!


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: GenaDP   
Дата:   05-02-10 21:57

Слонски, що не се обаждаш вече в тая тема? Още ли търсиш адреса на вашите заводи в САЩ? [smilie18]

А, и нещо по повод твоето изказване на тема брой светвания

Автор: джъмбо
Дата: 31-01-10 14:35

и да китайските светкавици като нашите които са с немски лампи пъркин елмър издъжат над 30 000 светвания без проблем


Ето ти тук спецификациите на кръглите лампи за фото-светкавици перкин елмър. Може би ще ти е интересно да научиш, че за всички модели (без два, единият от които - 10Ws) очакваният живот на лампите е 10000 светвания.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: bpavlov   
Дата:   06-02-10 02:58

Я кажете кои са моделите с биещия ток да купя на жена ми

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: seith   
Дата:   06-02-10 03:44

Номада е стигал до половин EV, аз до цяла единица хехех :)) ама на тая цена, не съм сигурен какво повече може да се желае :))

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: vaskoni   
Дата:   06-02-10 09:06

bpavlov [smilie18] [smilie18] [smilie18]
а тя ако го прочете това какво ли ще ти купи...?

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: ilia_dm   
Дата:   06-02-10 10:13

Аз искам китайско.../за тъщата/[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: dd5   
Дата:   06-02-10 11:00

Освен броновете имам и една китайска-Б 250
не нъс забелязал да бие ток
но при мен всяко тяло е в отделен контакт-един ред долу и един ред горе по стените

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: foe   
Дата:   19-04-10 16:20

На който му е интересно

Choosing big lights

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: nkrustev   
Дата:   19-04-10 18:55

Не е точно по темата, но все пак.
А какво бихте казали по дилема от рода на нови китайски или втора употреба немски.
Нещо като Мерцедес втора употреба срещу нова Киа.
Или по друг начин казано Hensel срещу Dynaphos.
Ако Ви интересува бих казал как аз го реших за себе си.


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: GenaDP   
Дата:   19-04-10 18:59

Хензел са доста далеч от мерцедесите... По-скоро VW.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: shama   
Дата:   19-04-10 19:24

от втора употреба до втора употреба има голяма разлика ... ако ти се наложи да ги ремонтираш да не ти излезнат двойно :)

...все пак мисля че инвестиция в добро осветление е оправдана

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: nkrustev   
Дата:   19-04-10 20:22

"Хензел са доста далеч от мерцедесите... По-скоро VW. "

В тази връзка на мен би ми било интересно кои са Мерцедесите, VW-тата, Опелите (Елинхром, Брон, Bowen...).

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   19-04-10 20:29

Ни в клин, ни в ръкав да вметна, че тука доста хора с осветление са се събрали..
Ако някой иска да продаде много запазена глава "Pulso G", нека даде знак. Едно P65 също е добре дошло, както и капак за него.

И за да сьм поне малко полезен в темата ето осветлението, което според мен е Jaguar-а във светлината.
http://www.youtube.com/watch?v=Awl870oeanM

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   19-04-10 20:34

След Briese са Bron и Profoto, а надолу не е интересно..

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: GenaDP   
Дата:   19-04-10 21:06

За Briese не позна. Единственото наистина добро при тях са големите фокусируеми чадъри и дългите импулсни лампи, всичкото друго е на доста по-ниско ниво като възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: ne   
Дата:   19-04-10 21:25

Брииз е особен случай.
Иначе СЛ е прав Брон и Профото са Мерцедес и БМВ, като може да се спори кой кой е (аз харесвам повече Мерцедес [smile] ).
От опит знам, че и с китайско ефтино осветление може да се свърши платена работа.
Но в крайна сметка въпроса е колко често, колко е важен крайния резултат, и неговата повтаряемост. И за колко години напред.
А и нещата много се променят ако човек има нужда от хиляди ватсекунди, специални рефлектори, къси импулси и т.н. т.н - това вече е само при върховите марки, и при тези като фолцваген...
И аз мога да потвърдя че Брон е безотказен години... при десетки хиляди светки...
Това отличава сериозните марки (които години наред са се наложили на пазара и много комерсиални фотографи ги ползват по целия свят) от по-'обикновените' такива...
надежността... повтаряемостта.. за години напред...



Публикацията е редактирана (19-04-10 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   19-04-10 21:44

Да, съгласен съм с Гената за параметрите на Брийз. Обаче има вариянт да се свърже тяхна глава с генератор на Профото или Брон. Освен това металхалогените им също не са лоши. Факт е, че са профилирани в известна степен, но мисля, че ще мога да върша 90% от работата си именно с такива модификатори на светлина. Другото е, че най трудно се постига толкова насочена и чиста светлина, а е лесно да я дифузираш и съсипваш както си искаш. Даже и дизайна и на паурпаковете ми допада.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: GenaDP   
Дата:   19-04-10 22:20

То тея чадъри много фирми ги изкопираха, къде по-добре, къде по-зле... Метал-халогените им не съм гледал, но има едни китайци, дето правят много читави копия на Арри. ФилмГиър чувал ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: Canon   
Дата:   20-04-10 00:54

а мултиблиц, що го забравяте ?

Фирма на половин век

http://www.multiblitz.de/index_frameset.php?lang=en

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   20-04-10 10:16

Не ги знам тия ФилмГиър, сега ги погледнах в нета.. Иначе с китайски копия на Ари съм се срещал, както и с копия на манфрото, копия на рамки, копия на това и онова. Може би сьм сноб, но предпочитам оригинала, дори да плащам много повече за съвсем незабележима разлика. Купувайки копия, имам чувството, че помагам на хора, чието мислене не харесвам и не искам да съм като тях. Да не говорим, че краденото по един или друг начин носи "зараза", която се прехвьрля вьрху начина ти на работа и живот.
Относно "чадърите" които са всъщност сгъваеми параболични рефлектори, не смятам че има копия, които да са толкова или по-добри. Разбира се не следя особено какво има на "копи" пазара, но дори Брон се насраха доста, копирайки концепта и заобикаляйки патента по няколко доста нахални начина. Въпреки, че Парата им е изпълнена с присъщото качество и материали, тя не свети като Брийз. Това всъщност е най-доброто копие, но то пак не е толкова добро. Освен лошата енергия от кражбата която направиха, те нямат дългъг флаш тюб, който да може да се позиционира в средата, параболата им разбита се е друга, рейките им са отвътре, разгъването и сгъването може да причини повреда, ако човека не е супер запознат, което е и основната причина, този рефлектор да има ужасна наемна цена.

Мултиблиц наистина го бях позабравил, но така или иначе независимо от дългата им история, те гравитират около Елинхром, Хенсел..

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: borissov   
Дата:   20-04-10 11:17

s_l: я разкажи за поставянето на Брийз глава на Профото генератор? В Европа някой прави ли такова конветиране? За САЩ знам само за флашклиник.... Догодина мисля да инвестирам в Профото и живо ме вълнува врътката с Брийз :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   20-04-10 11:46

Здрасти, Борисов. За съжаление не знам кой го прави. Виждал съм комбинацията точно с Профото и всичко изглежда е в начина на свързване при куплунга. Има едни хора, мм не извинявай немци са - казват се Бахт. Та те правеха всички специални тела за Брон и Профото, Брийз.. Примерно лайт-стика, опичния зоом-спот, френел, твърди стрипове и боксове и даже ринг флашовете бяха техни и само брандирани с марките, които ги искат в своята гама. Всички техни неща са вид гава, т.е. със флаш тюб пилотно и охлаждане. Ако искаш да поръчаш директно от тях само казваш за коя система ти трябва и те слагат куплунга. Т.е голяма разлика във флаша, пилотното и охлаждането няма.
Мисля, че ако се сдобия с глава на Брийз, тука хората които се занимават със сервиза на Брон ще могат да ми го направят. Ако се окаже, че главата трябва по някакъв начин да се инициализира пред генератора, ще потърся навън хората които са го правили, но за сега не сьм ровил.

Ето ги милите Бахт:
http://www.bacht.net/



Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   20-04-10 13:51

Скивай кво ти намерих:
http://luminous-landscape.com/forum/index.php?showtopic=42410&hl=briese


Айде скачай в джаза или аз ще го купя..


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: n1x0n   
Дата:   20-04-10 15:43

В Европа някой прави ли такова конветиране?

Виждал съм Hensel закачен на Briese рефлектори в едно немско студио, но ми казаха, че конверсията практически изисква да се жертва оригиналната Hensel-ска глава.

Ще питам дали в Европа са им правили конверсията.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   20-04-10 16:42

Странно ми звучи, да се жертва глава за коверсията.. Особено при условие, че Брийз ползват батериен генератор на Хенсъл за мобилно решение. Разбира се сигурно е видоизменен малко. Ето да видиш:
http://www.brieselichttechnik.de/en/flashlight/products-overview/generator/porty.html



Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: n1x0n   
Дата:   20-04-10 19:15

Главите на Porty и Mini Pro 1200 са различни от тези на студийните генератори /Tria и т.н./ и то не само като куплунг. Предполагам, че затова се налага да вземат част от оригиналната електроника на главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: borissov   
Дата:   21-04-10 01:05

s_l: благодарско, сега ще прегледам Бахт :-) Мятай се на комплекта от линка, аз догодина ще ги правя тия работи, рано ми е - първо да накупя профотото, пък после ще ги мисля Брийз :)

адаш, мда, има логика да се жертва главата... мамка му, скъпо удоволствие е туй Брийз, пък и като добавиш една профотовска глава фира... Най-големият им рефлектор е 27к евро, бах маата. Точно три пъти колкото бронколорския пара 330. Хм, чак пък толкова да е невероватно.... Бтв, точно въпросното голямо Брийз използват в последния филм на Вендерс, много е любопитно :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: s_l   
Дата:   21-04-10 10:29

Борисов, не купувай брат. Казва ти го човек който е купил какво ли не. Вземи си асистенти и като имаш проект, им казваш какво да наемат. Отиваш снимаш и си тръгваш, те се занимават да събират връщат и т.н. Само камера си заслужава да имаш, щото ти е пряк туул и трябва да е настоен перфектно. Ако вземеш да се занимаваш да инвестираш в техника, забрави, това е друго занимание, ще ти пострада свободата и от там снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: dd5   
Дата:   21-04-10 11:51

s_l ,

прав си за купуването[smile] то май само в българия и испания се хвърлят толкоз пари за техника,обикновено се наемат студия и необходимата техника

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление-Broncolor
Автор: borissov   
Дата:   21-04-10 23:54

s_l: знам, знам, прав си, ако слушаме здравия разум... но смятам и за кеф да снимам все пак в някакво неопределено бъдеще(въпреки че отдавна не съм го правил), и ми се иска поне основните неща да си навзема - 2 х pro8 2400, 2 х B3 1200, 6-7 глави, ринг, един Брийз по-големшък и един за локация, боксове и разните основни дреболии, пък да рентвам само работите, които не използвам често - френели, HMI, екзотики разни... Само да се разбере къде точно ще живея (и да се понауча да снимам:)) и почвам да си сковавам едно хубаво студийце полека-лека, силно се надявам догодина вече да започне да се случва. Пък нищо не пречи перото за наем на техника в бюджета да си го пиша на моя милост :-) Сега без собствено студио ми е мъка, а и не ме кефи идеята да завися от рентъл... Въпреки че е много освобождаващо и доста фотографи от по-младите така си карат - щъпукат си по света с един апарат и 2-3 обектива и всичко се рентва, агенциите им ги обгрижват.... Ама то си е до човека :-)))


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »