Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 мнение д90
Автор: odut   
Дата:   20-01-10 23:03

Здравейте.

Досега съм снимал с Олимпус Е-410 и вече ми се иска да сменя системата. Спрял съм се на Никон д90, който в павилиона е на цена 1999лв. и е с два обектива(китовия и 38мм 1.8). Напълно осъзнавам, че са важни обективите като мисля, че тези двата са много добри като качество и цена а и ще ми вършат наистина добра работа. Също така е важно и тялото. Проблема е там, че д90 е вече на почти две години и незнам какво ново ще пуснат Никон и за колко ще мога да продам д90 примерно след две години. В същото време немога да чакам дълго понеже ще ставам баща и това ще стопи значително семейния бюджет. Демек сега или никога:):) Че въпроса ми е дали имате някакво по-добро предложение, мнение или съвет- дали да изчакам още 2-3 месеца и може ли да падне цената на д90?

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: victorcito1978   
Дата:   20-01-10 23:08

Не чакай! Пазарувай!

Перфектен е, и само по-скъпи от него - Д300 и тн си струват повече!

Надолу всичко е шит. Имам Д60, имал съм Канон 450Д, 500Д и Никон Д5000.

Съвет от любител - не съм про, все пак. ПОне относно фотографията!

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: asahi   
Дата:   20-01-10 23:21

Докато не му изстискаш възможностите не мисли за смяна. Само загуба на пари. Снимките не стават по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: dufresne   
Дата:   20-01-10 23:31

Съгласен с Асахи [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: georgivelev   
Дата:   20-01-10 23:34

Китовият 18-105 е загуба на пари. При положение че не си начинаещ знаеш за недостатъците на 3.5-5.6 зумовете

35/1.8 си заслужава, но китовият определено не ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: taricate   
Дата:   20-01-10 23:40

georgivelev,
ти само си чувал ,че "китовите" не са хубави... или от опит знаеш, че 18-105 VR не струва ???
Този обектив е един от най-добрите(да не казвам "най-най") "китови" и определено си струва, още повече, че и цената в пакета е добра !
35/1.8 също е добър !
Като цяло: Промо пакетът е добър.
[beer]



Публикацията е редактирана (20-01-10 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: alffastar   
Дата:   21-01-10 00:10

Д90 е на година и четири месеца някъде, доколкото помня. Аз също снимам моето новородено дете (и не само него). Минах и през канон (40Д) и смятам, че за любител по-добро тяло от д90 няма. Не е толкова тежко и голямо като 40д и д300, има приличен визьор, хубаво видео, авто исо с маь исо и мин скорост, супер екран. Няма какво да чакаш за друго поколение.
Относно обективите - за малко дете ще ти трябва портретен обектив - аз бих избраял 50 1.4 Г (може и Д). 85 1.8 е преклрасен , но е неудобен за малки помещения като се ползва с Д90. 35 1.8 е прекрасен, но е за по-общи снимки. За снимки на бебе трябва по-дълъг. Аз в момента съм със съвсем новия тамрон 60 2.0 макро - има недостатъци, но общо взето съм доста доволен. Замислям се дали да не го сменя за сигма 50 1.4, но ще видим.
18-105 е хубав, но на мен не ми хареса достатъчно. Аз също смятам, че офертата 1999 лева за тази конфигурация е доста добра, но така няма да имаш портретен, а той е задължителен за твоя случай, казвам от опит. Разбира се, може да добавиш 50 1.8 (сравнително евтин - 220 лева чисто нов). Добър е, но не като 50 1.4. Все пак е доста добър вариант като конфигурация - 'нормален' обектив 35 1.8, който е за общи снимки в затворено помещение без светкавица, 50 1.8 - портретен и пак за снимки без светкавица, 18-105 - добро варио. Трябва да редвидиш пари за памет, чанта и в бъдеще, евентуално светкавица (сб600) за да я ползваш за вариото. Това е моето мнение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: Scouse   
Дата:   21-01-10 01:17

Взимай, взимай, заместник на д90 сигурно ще има чак септември, а сега цената е добра. Със същата комбинация съм и честно да ти кажа, 18-105-цата си седи предимно в чантата, но за общо снимане си е идеална, само да не и беше пластмасов байонета, но какво да се прави.
С 35-цата ще има да снимаш бебока, да си вдигаш исото колкото ти е кеф и да се радваш на хубавите снимки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-10 01:25

Това е тялото което ще те накара да останеш с Никон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: gbrain   
Дата:   21-01-10 09:15

Прав е Асахито, като ти казва да не бързаш... снимките нямат да станат по-добри. Добре е като обективи да покриваш от 12мм до 200-300 мм, това е

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: mikluho   
Дата:   21-01-10 09:20

определено това е един от фотоапаратите на Никон който си заслужава , а и в момента на перфектна цена /1400 лева/
Мисля че и видео прави.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: didesignbg   
Дата:   21-01-10 09:21

Нищо няма да ти даде този д90.
Покриването на фокусни разстояния е най-голямата глупост, която можеш да направиш. Купи един обектив и снимай с него, месец, година. Сам ще разбереш какъв друг обектив ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-10 09:25

При условие че не знае каво и как да снима , от къде може да разбере какъв обектив му трябва???
Осъзнайте се бе хора! Смяната на един фотоапарат с друг не носи нищо друго от ЗАГУБИ!!!
Особено за хора които смятат че фотоапарата снима вместо тях!

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: gbrain   
Дата:   21-01-10 09:47

Ако пък кропнатия формат не ти стига като размер на изображението, можеш да правиш панорами като тази:


http://212.36.3.59/site_pics/184/r_1264059796_FFFF.jpg



от 6 кадъра - 2 реда по 3 снимки на 50% застъпване (за по-сигурно),на 55мм.
В Сопата използваш "photomerge" и готово - имаш широкия формат.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: gbrain   
Дата:   21-01-10 09:49

Макар, че снимката ми изглежда все едно й са люснати 5-6 кофи с цветна боя...но това е друга тема



Публикацията е редактирана (21-01-10 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: Scouse   
Дата:   21-01-10 16:29

@gbrain, има си място, където се качват снимките, даже може и да се гласува за тях... Защо каквато и тема да се обсъжда, някой почва да си вади снимките и да си ги показва?
Човекът ще му се ражда бебе, предполагам то ще му е приоритетно за снимане... Следователно светлосилен обектив и високо исо са абсолютна необходимост, нещо, което Олимпусът явно не може да му предложи. Има парите, защо пък да не ги даде? До сега не съм чул някой да е минал от Оли на Никон или Канон и да се оплакал ;)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: deathzone   
Дата:   21-01-10 16:33

Аз съм с Д5000 и щях да го сменям, но се отказах, защото просто няма смисъл. Но ако ти падне Д90 взимай и няма да съжаляваш

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: odut   
Дата:   21-01-10 16:44

Благодаря на всичики за мненията. Долу- горе съвпадат с моите планове. А за смяната просто съм се вманиачил по този д90. Мисля, че ако не го сменя преди да се роди бебето завинаги ще си остана с Олито, което все пак не ти дава много възможности. Иначе за обективите не съм привърженик на макро и теле обективи. Снимам за удоволствие и точно затова смятам, че никона и двата обектива удоволетворяват нуждите ми. Е по- нататък сигурно ще ми трябва си мисля по светлосилен обектив(50 1.4). Също така и опцията снимане на видео може да се ползва за бебока или за изтъкване на предимствата на д90 пред майката.:):):) Само не разбрах asahi за коя смяна приказва на Олито или на Никона след 2-3 години?


Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: victorcito1978   
Дата:   21-01-10 16:48

Гаджетата се сменят на година, жените - на 3, а цифраците - на 7 максимум. Виж, аналоговия апарат може и цял живот да изкараш с него ...

:) Вземай Д90 и не го мисли повече. И снимай бебето с кеф и с 35 1,8 ... :)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: kapitancho   
Дата:   21-01-10 16:51

Аз щракам бебока с 35/1.8 и снимките са чудесни. Взимай и се наслаждавай [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: gbrain   
Дата:   21-01-10 17:00

Scouse, не разбрах, че става въпрос за снимане на бебенцето....
В този случай ще мисля кое е добро за детето , не за мене. По-добре си спести парите, защото после ще имаш нужда от тях за семейството. Баси как може да се обсъжда подобно нещо ???

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: gbrain   
Дата:   21-01-10 17:06

С компактна фотокамера за 250 лв пак ще го заснемеш , OMG!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: Scouse   
Дата:   21-01-10 17:16

To по тая логика и с GSM може да го снима
Ето две снимки на бебета:

http://www.foodandbeverage.info/img/upload/Baby_eating_baby_food.jpg




http://www.kenrockwell.com/nikon/images1/35mm-f18/DSC_7362-1200.jpg



Има известна разлика, нали :)

Така или иначе, човекът се е надъхал да си го купи д90-то, но си търсише малко подкрепа :)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: odut   
Дата:   21-01-10 17:17

Баси gbrain много си прав. Всъщност става въпрос за кефа на бащата, което е също важно нещо. Просто не искам да ставам като дядо си, който като се пенсионира си купи два бинокъла понеже цял живот много искаше бинокъл. Не са му останали пари докато се щура да гледа деца и строи къща. Тези бинокли в крайна сметка никой не ги ползваше понеже били много "ценни". А никона се явява бинокъл но преди да се запретна не след като грохна. Мисля, че двата обектива са добра инвестиция за бъдещото ми свободно време и живот и здраве спомени. А парите и времето ми са изцяло за семейството. Аз искам само един д90.:):):) Както е да е не искам да ви занимавам с глупости. Явно трябва да избера едната крайност. Май вече съм избрал и сега се боря със себе си относно финансовата страна на въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение д90
Автор: listec   
Дата:   21-01-10 17:20

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Точно с този промо пакет съм. Заслужава си и китовият и 35 са много добри за цената.
Добра сделка е! Чантата на никон от тази оферта не е на ниво, но е някакъв бонус.
Дали ще има по-добро като наследник но д90 - сигурно, но и времето със сигурност не се връща назад...
Взимай и [shtrak] !
Успех и радости с новия член на фамилията!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »