Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 18-55 ИС на Канон
Автор: mitadoc   
Дата:   21-01-10 16:16

Здравейте,интересува ме дали е хубав по принцип китовият обектив на Канон.Ползвам го с 450Д.Струва лис и да го сменям като начинаещ фотограф любител с някой скъп?Естествено,че средтсвата не са ми излишни,така,че ако друг обектив до 1000 лв не си струва-няма смисъл да сменям.А,забравих да кажа-снимам каквото ми попадне-портерти,пейзажи,нещата от живота.Рядко макро,рядко и надалече.Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: thumper   
Дата:   21-01-10 16:33

ако друг обектив до 1000 лв не си струва-няма смисъл да сменям [smilie10] Има много обективи под 1000лв, които са с пъти по-добри от въпросния китак. Най-доброто в твоя случай е Canon 17-55mm F2.8 USM, но далеч не е единственото. Виж по-широките светлни зумове на Tamron и Sigma. Canon 17-40 L също е с пъти по-добре от китака и втора ръка е под 1000лв.
Друг е въпросът и колко си начинаещ. Щом питаш дали си заслужава - вероятно не си. Ще си заслужава, когато сам осъзнаеш нуждата от по-добър обектив.



Публикацията е редактирана (21-01-10 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: uBaH   
Дата:   21-01-10 16:35

Имал съм стария "китак" на Канон, сега имам и стабилизирания. Втория е много по-добър от гледна точка на острота, има си и стабилизация - за тези пари толкова.

Естествено има много по-добри обективи от него. Ако, като диапазон, "китака" ти е достатъчен, то виж този Тамрон. Вписва се в цитирана сума.


Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: nnenov   
Дата:   21-01-10 17:33

Основното, което липсва на твоя обектив като изразно средство е светлосилата и от там малката дълбочина на рязкост и "боке"-то.

Това можеш да го решиш с нещо твърдо на 1.4-2 или с някой зум на 2.8 - тамрон, сигма и т.н. Всичкита са ти в рамките на бюджета.

По-горе някой спомена за 17-55/2.8 на канон - но той е доста над 1000 лева по последни спомени.

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: mitadoc   
Дата:   21-01-10 20:32

Аз гледах точно този
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=64&product=1127&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: thingfish   
Дата:   21-01-10 21:29

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&product=970&show=additional#slides-pane-0
двойно над бюджета



Публикацията е редактирана (21-01-10 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: nnenov   
Дата:   21-01-10 21:36

по-скоро гледай ТОЗИ

По-добър е.

Излизат из базара чат пат на добри цени.

Аз моя ще го продавам след известно време, защото съм си заплюл Канонския 24-70/2.8L

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: asahi   
Дата:   21-01-10 22:33

Следващата стъпка е да зарежещ зумовете и да снимаш с твърди обективи. Препоръчвам ти следния ред на придобиване:
EF 50/1.4
EF 85/1.6
EF 28/2.8
Sigma 30/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: HP   
Дата:   21-01-10 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: asahi   
Дата:   21-01-10 22:57

Пичатна грешка.
EF 85/1.8

Ти да не се уплаши, че нямате такова в Никонската продуктова линия?

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: imitev   
Дата:   21-01-10 22:57

След китака по-скъпите зумове не мисля че си струват парите за любителско снимане, освен ако кефа няма цена [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: trusinov   
Дата:   21-01-10 23:03

Колега един съвет от мен, ако искаш разбира се. Минал съм по точно същият път, реших да сменя китака, да увелича колекцията и т.н. Започнах да взимам разни Тамрони, Сигми.....Всичко съм продал след това. Моето мнение е дръж си китака, снимай си с него - китака си е супер за парите. Ако си решил да отделиш средства аз ще ти кажа какво бих направил на твое място. Китака ми подсигурява достатъчно голям ъгъл за любителски пейзажи с доста добро качество, купи си един Canon 85/1.8 - невероятен портретен обектив, един от най-добрите на марката съпоставимо с цената. Мошеш да намериш ако потърсиш повече за към 550. Вземи по-нататък един 70-200 4L, нестабилизирания, защото цената му в момента втора ръка е доста прилична - също страхотно стъкло. С тези си покупки мисля, че ще покриеш един много добър диапазон от мм и то с наистина добри стъкла. Другото е добро настроение и страхотни кадри [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: stoyanas   
Дата:   21-01-10 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: mitadoc   
Дата:   22-01-10 00:25

Благодаря за експресните отговори и съвети.Все още съм любител-шматка,тъй като снимам през свободното си време,непрофесионално и несвикнал още с пълните ръчни настрйки,но твърдо стоя зад тях,дори не поглеждам приоритетни бленди или скорост...както и да е.За портретен мислих за 50/1,8 ,естествено заради цената,но няма да е скоро-сега трябва да посвикна и да поизстискам китака.Иначе съм много доволен от покупката-за 2 дни след работа съм понащракал над 300 кадъра...

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: bozata   
Дата:   22-01-10 03:48

Китак [smile] Не бях го чувал това [smile]

И аз го ползвам с 450Д и макар че не е върха е ОК за това което правя. Ето ти критерий за това кога и какъв обектив да купуваш: Ако усещаш че те спира да направиш нещо, достигнал си границата и имаш нужда да сменяш. Иначе, щракай с това което имаш. В 90% от случаите проблемът е зад а не отпред фотоапарата [smile]
Какво точно снимаш? Пейзажи, портрети, архитектура...? "Китака" е добър за всичко и не е отличен за нищо, т. нар. "walk-around" обектив.
Аз си взех Канон 50 II защото е много евтин за качеството което предлага - в САЩ е около $80 много запазен. Използвам го предимно с много отворена бленда - за портрети и други специални ефекти където има нужда от "bokeh". Бих искал да е по-малък (35 ще е супер) заради малкия сензор на апарата, но тези са доста скъпи.
За дълъг zoom ползвам Сигма 70-300 АПО ДГ. Отново добра цена за качеството, което предлага - в САЩ е $190 нов. Всъщност, като го усетиш Сигмата прави доста добри портети на 100/7.0 - резки, с "bokeh" и т.н. Само че трябва да се поотдалчиш малко [smile]
Така че помисли дали опираш до възможностите на техниката и ако е така - какво точно ти пречи/липсва. Иначе и аз искам L стъкло но ако тръгнеш по този път ще се разориш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: markiza   
Дата:   22-01-10 07:44

Следващата стъпка след 18-55 ИС ти е 55-250 ИС ... задължителен е https://photo-forum.net/joro/emoticons/foto1.gif



Отговори на това съобщение
 Re: 18-55 ИС на Канон
Автор: trusinov   
Дата:   22-01-10 07:48

Колегата е напълно прав, аз съм подходил от гледна точка на бюджета, с който си обявил, че разполагаш. Но 50-ката е наистина добър, но не много вариант. Първо наистина конструкцията му е уникално калпава. Имаш чувството, че е детска играчка [smilie18], ако искаш портретен обектив вземи 85-ца и не взимай 70-200 Л за да не похарчиш повече. 50-ката идва маалко къса за портрети и прави лицето леко плоско, докато 85-цата заради милиметрите си оформят много по приятно контурите и формите. Да не говорим, че конструкцията му е мноооого по сериозна. Ако пък прецениш вземи само 70-200 4L. Заради милиметрите си този обектив освен, че ти подсигурава добро по-дълго варио ти подсигурява и много добър портретен обектив с доста хубаво боке. Ето ти пример:


http://teskey.smugmug.com/photos/562993249_Y9t2m-L.jpg


Мисля, че дори само 70-200 да вземеш няма да съжаляваш и пак ще влезеш в бюджета си. 55-250 по всички параметри покрива перфектно парите си, но ти искаш нещо, което няма да тръгнеш да го сменяш след някой друг месец, а ще се снимаш за удоволствие години. Така, че според мен по разумния вариант е 70-200. Разбира се това си е мое лично мнение и не ангажирам никого с него. [shtrak]
[beer]



Публикацията е редактирана (22-01-10 09:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »