Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: BulFoto   
Дата:   13-01-10 21:00

Поради големия интерес дойде време за Курс за фоторепортери и журналистическа фотография и в София. Обява и подробности: ТУК


Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: kbl   
Дата:   13-01-10 21:13

Е щом Бенджи ще води курса,записалите се няма да съжаляват!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pivanov   
Дата:   13-01-10 22:23

А с Бургас какво стана?

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: Amigo   
Дата:   13-01-10 23:06

Цена: 470 лева без ДДС [smilie10] [smilie10] кво му плащаш [smilie5] [smilie5] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   13-01-10 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: Doriyan   
Дата:   13-01-10 23:52

Е какво толкова - 40лв/час... от всеки курсист [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: flipbeat   
Дата:   14-01-10 00:02

Леле-е-е-е-е, 470 лв без ддс???
Ще дойда само да ви снимам физиономиите след като сте разбрали за какво сте си дали парите...
"Завършилите курса получават диплом от Агенция Булфото"- диплома, дето никой никъде не признава...дано поне да не пишат "преминал седем дневен курс".
Само да спомена за протокола- като фоторепортер преминалите този курс ще изкарват месечно ма-а-а-а-алко над сумата, дадени за обучението им. Не познавам лектора и искрено се надявам да си заслужава.



Нищо лично.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: novi4ok   
Дата:   14-01-10 01:35

[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: portradamus   
Дата:   14-01-10 03:08

От коментарите до тук мога само да си направя извода, че 470 лева за такъв курс са много.

Вероятно някъде се предлага същия курс за по-ниска цена и с включено ДДС. Пращайте линкове на ЛС (ирония и сарказъм).

Като е много скъпо. БулФото ще ходи гладен един месец, и като прави същия курс ще иска наполовина. Ако скочим хиляда човека да му се смеем колко скъпо иска, а в същото време 20 платят и се запишат за курса, пак ли ще е "много скъпо".

Хаселблад продават дигитални гръбове за 50 хиляди в зелено, но пред техните магазини няма тълпи от хора да им викат че е много скъпо.

Обаче ние не можем да се примирим че някой познат може да вземе пари за нещо което и ние можем да организираме, но нямаме топки или опит или познания. В такъв случай е по-лесно да му се присмиваме отколкото да осъзнаем собствената си мижитурщина.


Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   14-01-10 03:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: kbl   
Дата:   14-01-10 15:21

Скъпо или евтино - всеки сам решава за себе си.
Ако някой си мисли, че ще отиде на курса и там ще му обяснят "що е то бленда,скорост,ISO или RAW", то по-добре да потърси друг курс.
Този курс е за хора,които познават техниката си и имат нужда да доусъвършенстват уменията си в динамична среда,където няма време за мислене и подготовка,т.к. времето си тече и събитията покрай нас минават и заминават,а през тези няколко секунди има възможност само за един кадър. Именно тук правилният подход и точният ракурс са решаващи. На това ще ви научи този курс и лекторът Любомир Бенковски!

На бъдещите курсисти пожелавам Успех!



Публикацията е редактирана (14-01-10 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: Amigo   
Дата:   14-01-10 16:22

Едно нещо ми направи странно впечатление - курсът в Плевен, който е обявен като 3 дена по 6 часа, струва 150 лв. (не пише дали с ДДС или без), а в София - 7 дена по 2 часа струват 470 лв. без ДДС. [smilie5] Сигурно щото Плевен е някъде в Третия сват, а София е в Япония или Скандинавията...?! [smilie8] [smilie5] [smilie5] Просто отбелязвам... [smilie8] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: stardriver   
Дата:   14-01-10 16:35

Може да са се объркали и да е 170 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: thumper   
Дата:   14-01-10 16:38

Ако беше конКУРС щях да проявя интерес. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: boradaff   
Дата:   14-01-10 17:19

Всеки има право да организира курс и определи каквато цена иска!На мен ми се вижда пресилена и няма да се запиша.А имах такова намерение...
Обаче мисля,че организаторът добре си е направил сметката - от София със сигурност ще се намерят 15-20 човека поне които ще платят .А за повече няма да има място...



Публикацията е редактирана (14-01-10 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: momchi73   
Дата:   16-01-10 12:13

Искането не е като даването [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: BulFoto   
Дата:   16-01-10 15:10

За курса в София има включени допълнителни лектори. Осигурява се снимачна техника от Канон и Никон има възможности за снимане на реални събития и ред други неща, които са описани в обявата. Дали е скъпо или евтино всеки сам решава за себе си доколко е мотивиран. Ние не продаваме мартеници, че да държим на оборот. Предпочитаме да има 5 човека, които наистина тематика ги вълнува, отколкото 15 с неясни очаквания дошли да убиват времето.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   16-01-10 16:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: Пешо   
Дата:   16-01-10 16:16

[beer]



Публикацията е редактирана (17-01-10 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   16-01-10 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: gen_cho   
Дата:   16-01-10 19:04

Фоторепортерството е скъпо занимание, но и е нелошо платено спрямо българския стандарт, ако си наистина добър в професията си. Терминът "арогантност" относно цената е твърде емоционален, защото никой не е принуден да идва или плаща насила този курс. Наистина разчитаме на малко, но силно мотивирани и нахъсани курсисти. В рамките на кратко време те трябва да вземат ударно количество информация, която да ги насочи в професионалната им работа нататък. Защото другият път също не е лесен - да си стажант за жълти стотинки в добро издание, за да научиш същите неща за шест месеца, например.
За курса в София сме подбрали повече лектори, организирали сме присъствие на събития и практически занимания. В момента в София няма често интензивни курсове с лектори актуални фоторепортери, чиито снимки излизат на първа страница всеки ден. Преди години имаше чудесни семинари, платени от фондацията на агенция Ройтерс с чуждестранни гости, но вече не не провеждат. Зад гърба на Бенковски има вече две успешни групи курсисти, всички доволни и реализирани, а в момента в Плевен тече трети курс, също с голям успех.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: demolution   
Дата:   16-01-10 19:38

Браво!!!Страшно...
Явно някой от Булфото е закъсал за пари и с невероятните си качества на фоторепортер и изклиючителните си познания в сферата, с нечовешката заплата от 500лв. са решили да не правят пари а да учат разбираш ли хората за да стигнат къде: точно там където са те - никъде!
Подкрепям едно изказване тук, че никой от тия които завършат тоя курс няма да изкарват толкова кoлкото са платили дори,фоторепортери колкото искаш кои работни кои безработни и пак се бият за 500лв в най-добрият случай.Въпреки тва всеки има право на мнение както и на избор,не го казвам тва с цел да навредя по някъв начин пичовете от Булфото да направят пари или както те биха ме поправили да научат някой на нещо макар и аз и те да знаеме,че всичко е за кеша,като предлагате курс за нещо нека поне тия където не са в тая сфера да знаят,че като хвърлят тия пари с цел да научат нещо за да си намерят после работа не се залъгват,че дори някой ще им обърне внимание...успех въпреки тва на всички които ще опитат.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: shama   
Дата:   16-01-10 19:57

абе никой не ви кара да ходите , защо трябва да плюете

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: gen_cho   
Дата:   16-01-10 20:16

...Достатъчно фоторепортери изкарват над 500 лева, просто нямат време да се хвалят с това във форума, защото са заети да работят. Всяко нещо е с пари - и снимките, и ученето. Кризата е факт, но който се оплаква от малко пари, е по-добре да търси причината първо в себе си. За тези които намират цената за скъпа - да заповядат на някои от следващите курсове извън София, те ще са по-евтини. На тези, които намират поредния повод просто да си чешат езиците по някоя форумска тема - благодаря за вдигането и нагоре.
Ще се радвам на повече въпроси относно програмата, събитията и допълнителната техника за снимки. Говорейки за пари - една от лекциите ще е посветена на пазара на снимки в БГ и в чужбина - реално плащани хонорари, заплати, тарифи и авторски права, видове договори и начини за търсене на права за откраднати снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: demolution   
Дата:   16-01-10 23:13

Значи като си каже човек мнението и то не съвпадне с нечие веднага автоматично това става плюене, типична неадекватна преценка у някои хора?!!Сигурен съм,че много от участниците в този форум имат общо с фоторепортерската професия и в същият момент съм два пъти по сигурен във факта,че повечето си нямат и идея за какво сатава дума.За това както казвате нека не си чешаме езиците с тва колко са хората които са фоторепортери и трудовото им възнаграждение чисто без евентуални хонорари е над 500лв.с тия приказки не си правите реклама определено.Искам да кажа само,че на фона на всеобщата мизерия при някои зависеща изцяло от тях си, при други определено извираща от цялото държавно безхаберие и дебилизъм цената от 470лв.изглежда бегло казано абсурдна за да може впоследствие да изкарва човек една идея повече...да оставим факта,че явно в прованса са с преференции от към цена щом тактично по-бедните ги пращате там [smilie3] Дано съм ви качил темата с още едно стъпало явно изпитвам неконтролируемо удоволствие да си чешам езика [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   17-01-10 02:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   17-01-10 02:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: Пешо   
Дата:   17-01-10 03:42

[beer]



Публикацията е редактирана (17-01-10 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   17-01-10 04:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: maycal   
Дата:   17-01-10 09:46

Искат да спечелят нЕкой лев, хората! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: shama   
Дата:   17-01-10 11:20

pefoto01, аз не те познавам нито ти мен тъйче да ми говориш че съм "паралия от малък" е несериозно защото нито съм бил нито съм такъв. Представи си че съм бачкал като луд кво ли не за да мога да си платя в даскало да уча фотография. Не знам ти какво си вложил в фотографията но аз 4 години (като изключим гимназията по фотография) бачкане и лишаване от близки хора.

Работата е в това че в България хората си мислят че информацията трябва да е без пари. Не оставай с грешно впечатление , нито познавам някой от лекторите/организаторите нито ще го посетя курса , защото и аз като Пешо не се интересувам от тази сфера поне за сега.

Хората са сметнали колко са им разходите , колко искат да спечелят и колко струва тази информация. Аз в България освен тези курсове не виждам къде другаде човек може да научи нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: Пешо   
Дата:   17-01-10 12:06

[beer]



Публикацията е редактирана (17-01-10 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: seuret   
Дата:   17-01-10 15:42

Каквото и да говорите, 560 лева са прекалено много за подобен курс! За тези пари можеш да си купиш доста хубав обектив. Да беше поне наполовина, щях да разбера. На реални събития можеш да ходиш и сам, никакъв проблем, катастрофи, митинги, протести, изложби и т.н. Безумна цена, независимо от курса.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: photojurnalista   
Дата:   17-01-10 23:22

Днес завърших курса на булфото в плевен, няма какво да кажа освен, че научих доста неща за които си нямах и представа как се правят. Тези от вас, които отидат на курс няма да съжаляват за това и ще научат доста неща за репортажният начин на правене на снимки в при различни условия.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   17-01-10 23:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: amelid   
Дата:   18-01-10 00:28

Иии, брее не ви разбирам тия, дето много разбирате...
Неведнъж се каза (пък и нужно ли е някой да го прави, ама като не се сещате) - който предлага курса е направил преценка кое колко да струва. Aко ти е по вкус и мярка - записваш се, ако не - не. Още повече Булфото и поканените лектори са си баш хора, които е адекватно да водят подобен курс.

И ето поводът да пиша, че взеха да ме дразнят разни изказвания напосоки - за 560 лв можеш да си купиш обектив, но не и чак доста хубав, камоли пък дългофокусен, предпочитан за репортажни кадри (тематично на курса). И какви са тия реални събития, дето можеш да си ходиш сам - ако отидеш на една омазана катастрофа, камоли пък ако има труп, да не говорим за убийство на накой клечковец - да видим как ще снимаш - ще те спре пазителят на реда още отдалече. Навярно знаете, че на отразяващите дадено събитие им се отрежда по-специално място - примерно на концерт (само броени хора биват допуснати непосредствено до сцената / а на други трябва да се промъкваш с шапка навидимка), пък дори и протест.
Още нещо - как мислиш да научиш за подобно събитие, като катасртофа - единственият шанс е да попаднеш случайно там, докато във фоторепортерските среди си има информационни канали.
И какво значи "безумна цена, независимо от курса"? Логиката е точно обратнaтa - все едно да те питам колко струва "една кола", и ти да ми кажеш 50000 лв - да, ако искам да си джиткам с нещо ей тъй, и 5000 ще ми се сторят много, но ако съм екстремист и искам да карам як джип за офроуд може и малко да са.

Повечето, които мрънкат тук, си имат едно или повече други занимания, и този курс ги вълнува или само от любопитство или за обща култура. Но всъщност курсът е само за онези, които наистина ги интерсува и желаят да се занимават с това основно, да се посветят.

Не бих отказала да знам каква е философията, теорията и практиката на този жанр; тактики при снимане, подход при контактуване. Дори общи неща, от посочените аспекти в курса - като тарифи и авторски права, договори; акредитации, че и празници и ритуали (само отворете сайта на Булфото и вижте колко рубрики има - преди известно време видях там непознатата за мен думичка "Удбол" - вид спорт). И да, за изброените току що неща сигурно не бих дала 560 лв - но на този курс се предлага много повече, просто аз нямам нужда от него!! Аз не бих го посетила, защото знам, че тази професия не ми се нрави - изглежда ми особняшко и неприятно да се бутам с още дузина в първа редица за ключова позиция; нямам нерви да съм постоянно в час кой къде какво как защо; не желая да съм на повикване и постоянно "с отворени очи", да се състезавам за предаване на кадри, търчейки към редакцията.
Въпреки това не омаловажавам фотожурналистите, а дори им се възхищавам за смелостта и силите, които имат, за умението да покажат в един кадър именно кой как къде какво. И защото те не само могат, но и харесват да правят това, което аз не бих.
И в добавка - че някои (дори само в определени моменти и ситуации) успяват да внесат и творчество и индивидуализъм, освен необходимата информация. Веднага ще апострофирам възможната реплика, че са попаднали на точното място в точното време и само са натиснали копчето. Помислете си с каква скорост трябва да работи механизмът в главата на репортера - за преценка на сюжета, ключовите фигури, точният момент, гледната точка, като прибавим в началото наличност навреме (а не когато затварят ципа на трупа) и после заемане на позиция (от балкона на баба Миче)... Оттам нататък чак започва творческият процес, присъщ като основен за повечето форумци - за определяне на композиция, състояние, внушение, експозиция... Виждала съм фотографии (не случайно го казвам вместо кадри) на фоторепортери, които са ме удивили и разчуствали с посланието си.
И отново ще апострофирам една възможна реплика - че за 7 дни по няколко часа и няколко събития това няма да го научиш. Да, това не е вълшебна кутия за преобразяване в майстори, а като всяко обучение просто ти дава началото - посоката, формулите (за каквото има), средата - оттам нататък си ти, за да го развиеш.

Колото до коментарите за разликата в цената провинция/София - просто направете рзлика между това какво се случва в провинцията и в София. А ако не можете да си отговорите, просто забежелете, че в София живеят 1,250,000 души (с положителна прогресия), а общо в България по-малко от 8,000,000 (с отрицателна прогресия).

А, и за да завърша многословието си, ще обърна внимание, че цената е 470 лв без ДДС. Предполагам повечето ще се запишат от личен интерес - т.е. няма да искат фактура и да плащат ДДС. Ако пък имат фирма и поискат фактура, то на края на годината ще си го възстановят.



Публикацията е редактирана (18-01-10 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 01:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: amelid   
Дата:   18-01-10 01:33

pefoto01

Никъде не съм споменала, че постът ми е изцяло адресиран към теб. Той е отнесен генерално към недоволстващите тук. Тук там в частност към някои (за провинцията е за теб), но ме подтикна да пиша seuret.
Та сега си направих труда да прочета специално твоите коментари и мога да кажа, че и според мен не си прав.

Отговорът na portradamus е съвсем ясен, просто не е казан буквално, а иронично - с две думи - кофти преценка си направил.
Отговорът към теб от Булфото си е напълно адекватен (без надменност, арогантност, далавераджийско-мутренски тип), но на теб явно нещо не ти е удобен. Ако наистина вярваш (както си написал), че професионализмът на Булфото е безспорен, то не би имал забележки по организацията на курса (не и предварително, виж после може).
Не се казва, че трябва да заплатиш всякаква цена, и ако не се запишеш то не се мотивиран. Нито, че който не намери пари не е мотивиран. Просто е - който е наистина мотивиран ще намери пари (подразбирай ще направи всичко възможно).


И по обобщението ти:
Мисля, че курсът изобщо не засяга групата А - курсът е за хора, които вече снимат, но желаят да се профилират съвсем конкретно в този жанр.

Пък и нещо ми звучи неподходящо да намесваш "фотобизнес". Изобщо какво значение има бизнеса тук?
Естествено е изкарали курса да изкажат мнение - и то е по-ценно от всички хипотетични съждения (моите включително)

И за последно - не мога да се съглася с "Битието определя съзнанието". Нямам намерение да оборвам Карл Маркс (май беше негова сентенция), но съм на противоположното мнение. Защото първо се ражда мисълта, идеята, а после с търпение и усилие се реализира, материализира. Цитатът ми звучи като обреченост, носене по течението, оправдание за неуспехите ни. Именно онова, с което се отличаваме от другите живи същества - възможността да мислим и свободата да творим, ни дава предимство да начертаем сами своето битие. Въпрос на гледна точка - както и във фотографията ;)



Публикацията е редактирана (18-01-10 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: alex_vt_91   
Дата:   18-01-10 01:36

Автор: seuret
Дата: 17-01-10 15:42

Каквото и да говорите, 560 лева са прекалено много за подобен курс! За тези пари можеш да си купиш доста хубав обектив. Да беше поне наполовина, щях да разбера. На реални събития можеш да ходиш и сам, никакъв проблем, катастрофи, митинги, протести, изложби и т.н. Безумна цена, независимо от курса.


към seuret: Каквото и да говорите, 800-1000лв са прекалено много за шофьорски курс! За тези пари можеш да си земеш направо Голф'о II на старо!

Към трезво мислещите хора, които знаят какво искат: И аз завърших курса в Плевен. И аз си мислех, че много знам. Но се оказа, че за по-голямата част от техниките на снимане не съм и подозирал... Лошото е, че няма от къде да се прочетат. Доброто е, че има кой да разкрие тайните на фотофепортажа и да поднесе готов, "смлян" материал, който само трябва да се усвои. Този курс е единственият, който може да предложи такова обучение. Щом е единствен, то това го прави уникален. А как едно уникално и единствено нещо може да бъде смятано за скъпо, когато няма друго нещо с което да се сравни?


Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 01:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: amelid   
Дата:   18-01-10 02:12

охх...
Коментарът ми в първия ми пост за провинцията е отнесен към теб
За таргет групите явно не сме се разбрали, ама ми додея да пиша, че да не влизам в група C - на писачите.
Ако, както казваш - това е положението, какво има да му се говори? Аз изразих мнение върху изказванията на теб и други хора.. Има смисъл да се пита по същество - от желаещите към организаторите, лекторите и посетили предни издания на курса.

И за да се опитам да върна темата в посоката й - ще спра.
Просто отбележете мненето на двамата души, които са посетили вече курса:
photojurnalista
alex_vt_91



Публикацията е редактирана (18-01-10 02:17)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 02:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: ivan_ivanoffff   
Дата:   18-01-10 03:08

pefoto01

Стига реваа бе човече за тия пари...ако имаше толкова огромно желание ..колкото рев изрева..щеше да се запишеш на курса в Плевен. Там ни излезе без ПАРИ като сложиш и разходите за хотел и кръчми [smilie21] Искам да кажа че това което научих АЗ и всички колеги е БЕЗЦЕННО(няма 2 мнения по въпроса). Бенджи и страхотен професионалист, и благодарение на него научих това за което изминах доста километри :)
И престанете да говорите глупости след като ама ХИЧ си нямате на идя за кво иде реч.
Наздраве на всички колеги, който бяхме част от тоя страхотен курс [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: seuret   
Дата:   18-01-10 03:19

Смешно и нелепо и човек който е СТРАНА в случая да се произнася, нали така Амелид. Между другото се пише "камо ли", а не "камоли"...
За 560 лева можещ да си купиш много хубав обектив!
Ходил съм и съм снимал на истински събития, най-смешното, че даже са ми плащали впоследствие. За събитията, откъде да разбереш...
В един интересен сайт, в който можеш да си намериш прекрасни обективи за по 560 лева се продават и един хубави радиостанции...Повече няма какво да добавя.
Шапка невидимка, пазители на реда, дрън-дрън, нима някой би се вързал на това?
Относно цената на курса ще се повторя, независимо от курса, това са много пари! Ако ще Дилков и Попов да го водят!
Ако цената беше като в Плевен, щях да се запиша, но най-лицемерното, е как ти ми обясняваш, че било нормално в провинцията да е по-евтино... Ами защо не бъдат по-евтини и апаратите и обективите които продавате, отколкото са в София :) Не мога да повярвам, че има човек който да си позволи да разделя живеещите в София от живеещите в провинцията.
Това никоя партия(дори) не си е и помисляла да направи...
Искам новия 70-200 с 50% намаление, ще си купя от Разлог. Свържете се с Никон и им обяснете, че в провинцията трябва да е по-евтино......

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: MartenBG   
Дата:   18-01-10 07:58

Кой ти мисли за народа с тези цени и данъци?

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: volenE   
Дата:   18-01-10 15:26

От много време се опитвам да намеря адекватно обучение по фотография. Фотожурналистиката ми е най-любимия от всички жанрове във фотографията. Имам няколкогодишен опит в тази сфера и отивайки на този курс си мислех, че няма какво да науча. И вместо да получа суха теория и практика с неясни задачи получих жив опит. С две думи - много съм доволен. Препоръчвам го на всички.

Благодаря на БулФото за това, че си правят труда да ограмотяват колегите.
Благодаря на г-н Бенковски, освен за вложеното "ум и сърце" в преподаването и за откритостта и приятната компания.

Успех на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: special_k   
Дата:   18-01-10 16:08

[smilie5] LOL

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: special_k   
Дата:   18-01-10 16:16

Некви хора писали, писали.... като им влезеш в профила почваш да се чудиш що си си губил времето да им четеш дрънканиците :Д

Голям спор, голямо нещо....

Хората предлагат просто курс и то НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН [smilie5] , не е нужно да се напъвате да търсите кусури ако не ви кефи офертата.....баси байганьовщината

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 16:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 16:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: MartenBG   
Дата:   18-01-10 21:29

Явно хуморът ми бе неразбран.Със снимката.
Затова го казвам директно :


Курсът на Булфото е мноооого полезен.
Това е една сериозна организация ,с професионално отношение към работата си.
Мда.Бих и се доверил спокойно.

Цената явно е свързана с допълнителните възможности по време на курса които се предлагат от Булфото в София.

Тези които нямат средства да го посетят а имат желание и са преценили че имат нужда,да бъдат търпеливи.Щото на ушенце ми казаха че ще има и друг такъв курс скоро.....

Пожелавам им да имат тази възможност и да получат нужните знания.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: boradaff   
Дата:   19-01-10 16:37

Голям спор се разгоря тук!
Нямаше да го има ако разликата в цените не беше такава...
"Щото на ушенце ми казаха че ще има и друг такъв курс скоро....."
Явно и аз ще чакам следващият курс в който няма да има осигурена техника от Никон и Канон.
Поздрави на всичкии не се палете толкова. Нали всичко това е в името на Фотографията и целта е да правим по-добри снимки...


Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: urgan   
Дата:   19-01-10 17:35

Да вярно правим го в името на фотографията, но не мисля че цената от 500 лв е реална. 500 лв изобщо не са малко пари колкото и желание да имаш да учиш.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: mondragon   
Дата:   19-01-10 18:09

pefoto01, искаш да научиш много за без пари, ама не става. Всички разбрахме,че "най-вероятно си социално слаб". Ние също не ринем парите с лопата, но имаме поне достойнство и не хленчим насам-натам. Вместо да използваш опциите за провинцията, ти се оплакваш...


seuret, тва с радиостанцията[smilie8] много Джеймс Бонд си гледал ми се струва. А и видяхме, че хал хабер си нямаш от основни положения в живота, политиката и бизнеса.
В провинцията винаги е по-евтино отколкото в София. Като започнеш от апартаментите, минеш през дрехите и стигнеш до храната. Но всички гледат да дойдат в столицата, а после хленчат, че е скъпо. Що не се оплачеш, че бензина не е по-евтин в Бургас, дето е до Нефтохим-а, а е толкова колкото в София?Ама нали трябва да се хленчи. Това, че някой ти е дал бадж за Дрийм Тиатър НИЩО НЕ ЗНАЧИ и снимките ти го показват. Единия захапал чинелата и с изражение все едно има запек, другия с изпържено теме и безизразен поглед...[smilie8]ти ли точно коментираш ?

Ще ви кажа само, че от екипа на Булфото ще научите много. Фактът, че и в тази тема писаха доволни хора, които са го преминали е показателен.
Другите нека си лаят.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: seuret   
Дата:   19-01-10 23:28

Мондрагон,
Съжалявам, че не си уловил хумора ми що се отнася до цените в София и провинцията. Макар и саркастичен си беше хумор.
Що се отнася до радиостанцията и Джеймс Бонд ще кажа само, че ОЧЕВИДНО ТИ не си запознат с това какви радиостанции можеш да си внесеш и какво можеш да слушаш с тях...Таксита, полиция, любители и т.н.
Бадж никой не ми е давал, ако имах може би щеше да е друго.
За снимките ми, да така е, могат да са и много по-добри и се старая постоянно да се развивам. Никой не се ражда научен. Още по-малко пък някой ще ми каже какво мога или не мога д акоментирам!!! Не съм коментирал някоя хай-арт снимка или нещо от сорта. Коментирам нещо от реалния живот с което доста съм запознат, а очевидно ти не си! Драги ми, Смехурко :)Основни положения в живота, политиката и бизнеса...
Знаеш ли ти, колко струва един семестър в провинциален университет(понеже говорим за преподаване, а не за апартаменти чиято цена зависи от това къде са ситуирани)? Сравни УНСС със Свищов или НБУ с ВСУ. Може и СУ с ВТУ. Най-добре ТУ София и ТУ Варна... Много ми е интересно какво ще установиш, понеже си много запознат с основните положения в живота.
П.П.
Между другото, не съм попадал на профила ти досега, но съм много очарован!

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: mondragon   
Дата:   19-01-10 23:41

seuret, само заради послеписа ти, няма да пиша нищо повече. [beer] Стига и той да не е саркастичен, тогава ще ти отделя още малко време. [smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: seuret   
Дата:   19-01-10 23:49

Не, не е саркастичен, а напълно откровен. Не съм лицемер, нито лъжец. Казвам това което мисля и именно поради това се "забърках" в това :)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: minolta9   
Дата:   19-01-10 23:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: muh3yxap4e   
Дата:   20-01-10 00:41

Срещал съм се с фотографи и фото репортери и съм провеждал диалог с такива хора и честно да ви кажа повечето от тях бяха "ВИж ме къф съм голям държа господ за обектива, ти нищо не разбираьшь" а и като цяло тези курсове за мен ..... лично почти нищо ново не бих научил освен да придобия опит с техника за която пари нямам. А и наистина 470 алоуууу .... каде витайте е
Като цяло искам някой ден да видя курсове за аналогова фотография и техники за промиване с тъмната стаичка с червената крушка със светлилините и да науча самите похвати при експониране на негативите .... честно да си кажем цифровата фотография навлезе като цунами и вече всеки сулю и пулю е станал фотограф.Лично аз съм виждал фото репортери на светски събития с напулно любителски апаратчета и това не им пречи да си ги побликуват по весниците...... но както в нашата мила татко вина всичко е изкелифинчено ... хубаво е все пак че има малко или много такива курсове, имам парите имам възможността да дойда и да искарам курса но е малко рисково ... не е 100 процента сигурно че ще си намеря работа по специалността нали ..... и за нас младите хора ни пълен шах и мат кадето и да се опитаме да се развиваме ..... айде с ПИйййс и сичкото му там .... щтракайте и се веселете ...



Публикацията е редактирана (20-01-10 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   20-01-10 02:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: mondragon   
Дата:   20-01-10 13:30

pefoto01: Не че съм длъжен да ти давам обяснение, но понеже се интересуваш от личността ми, ще ти кажа.
цитат:"Не се сърди,но ти не можеш да имаш меродавно мнение,щото като гледам,колко техника си си писал,имаш тонове оборудване,което подсказва за мнооого парички,не че ме интересува." - и ти не се сърди, но моето мнение може да е едно от най-меродавните.Започнал съм от нищото и съм работил точно това, за което става дума в темата, при хората, които водят курса. И започнах с моя личен ОТГЛАДУВАН(виждам, че ти харесва тая думичка) Д50 18-55mm f/3.5 - 5.6G и 70-300mm f/4-5.6D ED.
Така, че не ми обяснявай колко си изтерзан и едва ли не, че си единственият.

цитат:"...което подсказва за мнооого парички,не че ме интересува... - защо споменаваш нещо, което не те интересува?[smilie8]

Цитат:"...Млад-зелен си още, ако се съди по снимката ти..."
Ами виж сега щях да ти кажа нещо за АКО-то, ама пак ще кажеш, че съм арогантен. [smilie8] Звучиш ми като човек около 40-те отчаян и неискащ да приеме това, че остарява и това, че младите прогресират и не се оплакват, а работят. И най-вече, че коментарът ми за хленченето ти трябваше да ти подскаже, че всички имаме проблеми с финансите. Я ми кажи ти на боб ли гледа, та реши, че имам "много" пари? Опс пак ще ме обвиниш в арогантност [smilie18] [smilie18]

Айде стига сме писали в темата на колегите!!!



Публикацията е редактирана (20-01-10 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   20-01-10 16:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: flipbeat   
Дата:   20-01-10 17:12

"Сигурен съм,че много от участниците в този форум имат общо с фоторепортерската професия и в същият момент съм два пъти по сигурен във факта,че повечето си нямат и идея за какво става дума" тотално вярно! Цялата тема вече е смешна.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: mondragon   
Дата:   20-01-10 17:14

цитат: "Нямам 40г ,но съм във втората половина на 30те." - не врат, а шия [smilie18] [smilie18] [smilie18] както и да е. Мисленето ти е като на застаряващ, това е по-лошото!!!

Не съм учил никой, нямам и амбиции да го правя.
От никоя група не съм и не адвокатствам. Само опитах да ти обясня, че срещу парите, които даваш ЩЕ НАУЧИШ МНОГО. Ти не спря да говориш за печалбарство и ала-бала.
Ето, че даже не можеш и да вникнеш в смисъла на думите ми, за изтерзания и единствен, но спирам да пиша.
Успех ти желая, приятелю !!!

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   20-01-10 21:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: amelid   
Дата:   21-01-10 01:10

pefoto01
Спри се, човече, за резил стана.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   21-01-10 02:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: divpetel   
Дата:   21-01-10 02:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: kimbo   
Дата:   22-01-10 10:13

Любопитно: тук


Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: BulFoto   
Дата:   26-01-10 13:01

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: boxer   
Дата:   26-01-10 13:30

Не искам да вземам отношение по въпроса дали е скъп или евтин курсът, дали е полезен или не е.

Искам обаче да попитам какви са тези "дипломи" за които Бенджи говори в интервюто си?
Доколкото съм запознат със законите, дипломи могат да издават само учебните заведения. Откога Булфото има такъв статут?

Но дори и да ги издават в нарушение на закона, от юридическа гледна точка това са обикновени хартийки, каквито всеки може да отпечата на компютъра си.

Това е принципен въпрос, иначе нищо лично и нищо против курса.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: gen_cho   
Дата:   26-01-10 18:51

Това наистина е принципен и точен въпрос. Като управител на Булфото отговарям: Агенцията наистина не е учебно заведение от формална гледна точка. В това отношение удостоверението за завършен курс няма да вдигне категорията за пенсия на курсиста. Нашата цел е хората, завършили курса, да си тръгват от него с придобити нови реални умения, които да им помогнат в живата практика на терен. Когато при мен кандидатства фотограф да работа или за сътрудник, аз никога не го карам да си носи дипломата. Карам го да покаже какво е снимал, и какво снима в момента.
Ако снимките са подходящи, работим с него независимо от дипломата. Образователните изисквания са да може да пише грамотно, което държавната диплома не гарантира по никакъв начин. Иначе от жив опит мога да кажа, че е по-вероятно някоя медиа да вземе човек, обучаван в Булфото, независимо от хартийката, а не от официално учебно заведение. При всичкото ми уважение към хората които е дало на професията, но във единственото средно училище за фотография почти половината ученици, които я изучават в наши дни, даже не са си купили фотопарати. Това не е шега, сподели ни го наша стажантка, която в момента го завършва...



Публикацията е редактирана (26-01-10 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: excessmind   
Дата:   27-01-10 09:40

boxer, дипломи и грамоти и каквото още се сетиш всеки може да издава. Доста голяма част от програмисти/сисадмини и други занимаващи се с компютри имат подобни хартийки от Microsoft, Cisco, Oracle... и други известни и неизвестни компании. Всяка хартийка си тежи, там където трябва и колкото трябва, за разлика от дипломата за висше образование, която напоследък отива все по-надолу в CV-то.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: protey   
Дата:   27-01-10 12:16

Курсът на Булфото е полезен.
Това е една сериозна организация ,с професионално отношение към работата си.
Разгледах изложбата на курсистите от Варна[smilie24]
Препоръчвам!

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: BulFoto   
Дата:   15-02-10 16:47

Работата на курса върви с пълна пара и вече имаме курсисти с публикации в централната преса от първото практическо занимание.
http://bulphoto.com/events/19941/



Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: tedic   
Дата:   15-02-10 18:53

Мъка... Някой хора нямат спирачки и това си е...

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: gen_cho   
Дата:   16-02-10 13:10

tedic - Цецо Трънков от Варна, не влизай през профила на дъщеря си... [smilie18]
Детето е малко, не го изкарвай да прилича на отегчен от живота чичко.



Публикацията е редактирана (16-02-10 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: tedic   
Дата:   16-02-10 13:38

Гена, всички знаят кой съм, че това е профила на щерка ми, а ти много добре знаеш за какво говоря... Дайте малко по-скромно бе хора - не сте само вие фоторепортрери в Родината.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: gen_cho   
Дата:   16-02-10 13:49

Вярно е, не сме само ние. Както аз, така и другите от агенцията уважаваме постиженията на колегите, както и това което снимаш ти. Но към момента ние организираме курсове, и не виждам нищо лошо в това да похвалим постиженията на курсистите. С това, надявам се, не накърняваме ничие самочувствие и увереност в себе си. Успехът не другите не бива да е повод за лоши чувства.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: excessmind   
Дата:   16-02-10 14:19

Не му се сърдете на Булфотото, те видяха че курсистите са прекалено скромни за да се хвалят сами и затова ... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: BulFoto   
Дата:   18-02-10 17:33

Първата група завърши в София
http://www.bulphoto.com/events/19971/



Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »