Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   17-01-10 02:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   17-01-10 02:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: Пешо   
Дата:   17-01-10 03:42

[beer]



Публикацията е редактирана (17-01-10 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   17-01-10 04:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: maycal   
Дата:   17-01-10 09:46

Искат да спечелят нЕкой лев, хората! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: shama   
Дата:   17-01-10 11:20

pefoto01, аз не те познавам нито ти мен тъйче да ми говориш че съм "паралия от малък" е несериозно защото нито съм бил нито съм такъв. Представи си че съм бачкал като луд кво ли не за да мога да си платя в даскало да уча фотография. Не знам ти какво си вложил в фотографията но аз 4 години (като изключим гимназията по фотография) бачкане и лишаване от близки хора.

Работата е в това че в България хората си мислят че информацията трябва да е без пари. Не оставай с грешно впечатление , нито познавам някой от лекторите/организаторите нито ще го посетя курса , защото и аз като Пешо не се интересувам от тази сфера поне за сега.

Хората са сметнали колко са им разходите , колко искат да спечелят и колко струва тази информация. Аз в България освен тези курсове не виждам къде другаде човек може да научи нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: Пешо   
Дата:   17-01-10 12:06

[beer]



Публикацията е редактирана (17-01-10 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: seuret   
Дата:   17-01-10 15:42

Каквото и да говорите, 560 лева са прекалено много за подобен курс! За тези пари можеш да си купиш доста хубав обектив. Да беше поне наполовина, щях да разбера. На реални събития можеш да ходиш и сам, никакъв проблем, катастрофи, митинги, протести, изложби и т.н. Безумна цена, независимо от курса.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: photojurnalista   
Дата:   17-01-10 23:22

Днес завърших курса на булфото в плевен, няма какво да кажа освен, че научих доста неща за които си нямах и представа как се правят. Тези от вас, които отидат на курс няма да съжаляват за това и ще научат доста неща за репортажният начин на правене на снимки в при различни условия.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   17-01-10 23:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: amelid   
Дата:   18-01-10 00:28

Иии, брее не ви разбирам тия, дето много разбирате...
Неведнъж се каза (пък и нужно ли е някой да го прави, ама като не се сещате) - който предлага курса е направил преценка кое колко да струва. Aко ти е по вкус и мярка - записваш се, ако не - не. Още повече Булфото и поканените лектори са си баш хора, които е адекватно да водят подобен курс.

И ето поводът да пиша, че взеха да ме дразнят разни изказвания напосоки - за 560 лв можеш да си купиш обектив, но не и чак доста хубав, камоли пък дългофокусен, предпочитан за репортажни кадри (тематично на курса). И какви са тия реални събития, дето можеш да си ходиш сам - ако отидеш на една омазана катастрофа, камоли пък ако има труп, да не говорим за убийство на накой клечковец - да видим как ще снимаш - ще те спре пазителят на реда още отдалече. Навярно знаете, че на отразяващите дадено събитие им се отрежда по-специално място - примерно на концерт (само броени хора биват допуснати непосредствено до сцената / а на други трябва да се промъкваш с шапка навидимка), пък дори и протест.
Още нещо - как мислиш да научиш за подобно събитие, като катасртофа - единственият шанс е да попаднеш случайно там, докато във фоторепортерските среди си има информационни канали.
И какво значи "безумна цена, независимо от курса"? Логиката е точно обратнaтa - все едно да те питам колко струва "една кола", и ти да ми кажеш 50000 лв - да, ако искам да си джиткам с нещо ей тъй, и 5000 ще ми се сторят много, но ако съм екстремист и искам да карам як джип за офроуд може и малко да са.

Повечето, които мрънкат тук, си имат едно или повече други занимания, и този курс ги вълнува или само от любопитство или за обща култура. Но всъщност курсът е само за онези, които наистина ги интерсува и желаят да се занимават с това основно, да се посветят.

Не бих отказала да знам каква е философията, теорията и практиката на този жанр; тактики при снимане, подход при контактуване. Дори общи неща, от посочените аспекти в курса - като тарифи и авторски права, договори; акредитации, че и празници и ритуали (само отворете сайта на Булфото и вижте колко рубрики има - преди известно време видях там непознатата за мен думичка "Удбол" - вид спорт). И да, за изброените току що неща сигурно не бих дала 560 лв - но на този курс се предлага много повече, просто аз нямам нужда от него!! Аз не бих го посетила, защото знам, че тази професия не ми се нрави - изглежда ми особняшко и неприятно да се бутам с още дузина в първа редица за ключова позиция; нямам нерви да съм постоянно в час кой къде какво как защо; не желая да съм на повикване и постоянно "с отворени очи", да се състезавам за предаване на кадри, търчейки към редакцията.
Въпреки това не омаловажавам фотожурналистите, а дори им се възхищавам за смелостта и силите, които имат, за умението да покажат в един кадър именно кой как къде какво. И защото те не само могат, но и харесват да правят това, което аз не бих.
И в добавка - че някои (дори само в определени моменти и ситуации) успяват да внесат и творчество и индивидуализъм, освен необходимата информация. Веднага ще апострофирам възможната реплика, че са попаднали на точното място в точното време и само са натиснали копчето. Помислете си с каква скорост трябва да работи механизмът в главата на репортера - за преценка на сюжета, ключовите фигури, точният момент, гледната точка, като прибавим в началото наличност навреме (а не когато затварят ципа на трупа) и после заемане на позиция (от балкона на баба Миче)... Оттам нататък чак започва творческият процес, присъщ като основен за повечето форумци - за определяне на композиция, състояние, внушение, експозиция... Виждала съм фотографии (не случайно го казвам вместо кадри) на фоторепортери, които са ме удивили и разчуствали с посланието си.
И отново ще апострофирам една възможна реплика - че за 7 дни по няколко часа и няколко събития това няма да го научиш. Да, това не е вълшебна кутия за преобразяване в майстори, а като всяко обучение просто ти дава началото - посоката, формулите (за каквото има), средата - оттам нататък си ти, за да го развиеш.

Колото до коментарите за разликата в цената провинция/София - просто направете рзлика между това какво се случва в провинцията и в София. А ако не можете да си отговорите, просто забежелете, че в София живеят 1,250,000 души (с положителна прогресия), а общо в България по-малко от 8,000,000 (с отрицателна прогресия).

А, и за да завърша многословието си, ще обърна внимание, че цената е 470 лв без ДДС. Предполагам повечето ще се запишат от личен интерес - т.е. няма да искат фактура и да плащат ДДС. Ако пък имат фирма и поискат фактура, то на края на годината ще си го възстановят.



Публикацията е редактирана (18-01-10 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 01:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: amelid   
Дата:   18-01-10 01:33

pefoto01

Никъде не съм споменала, че постът ми е изцяло адресиран към теб. Той е отнесен генерално към недоволстващите тук. Тук там в частност към някои (за провинцията е за теб), но ме подтикна да пиша seuret.
Та сега си направих труда да прочета специално твоите коментари и мога да кажа, че и според мен не си прав.

Отговорът na portradamus е съвсем ясен, просто не е казан буквално, а иронично - с две думи - кофти преценка си направил.
Отговорът към теб от Булфото си е напълно адекватен (без надменност, арогантност, далавераджийско-мутренски тип), но на теб явно нещо не ти е удобен. Ако наистина вярваш (както си написал), че професионализмът на Булфото е безспорен, то не би имал забележки по организацията на курса (не и предварително, виж после може).
Не се казва, че трябва да заплатиш всякаква цена, и ако не се запишеш то не се мотивиран. Нито, че който не намери пари не е мотивиран. Просто е - който е наистина мотивиран ще намери пари (подразбирай ще направи всичко възможно).


И по обобщението ти:
Мисля, че курсът изобщо не засяга групата А - курсът е за хора, които вече снимат, но желаят да се профилират съвсем конкретно в този жанр.

Пък и нещо ми звучи неподходящо да намесваш "фотобизнес". Изобщо какво значение има бизнеса тук?
Естествено е изкарали курса да изкажат мнение - и то е по-ценно от всички хипотетични съждения (моите включително)

И за последно - не мога да се съглася с "Битието определя съзнанието". Нямам намерение да оборвам Карл Маркс (май беше негова сентенция), но съм на противоположното мнение. Защото първо се ражда мисълта, идеята, а после с търпение и усилие се реализира, материализира. Цитатът ми звучи като обреченост, носене по течението, оправдание за неуспехите ни. Именно онова, с което се отличаваме от другите живи същества - възможността да мислим и свободата да творим, ни дава предимство да начертаем сами своето битие. Въпрос на гледна точка - както и във фотографията ;)



Публикацията е редактирана (18-01-10 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: alex_vt_91   
Дата:   18-01-10 01:36

Автор: seuret
Дата: 17-01-10 15:42

Каквото и да говорите, 560 лева са прекалено много за подобен курс! За тези пари можеш да си купиш доста хубав обектив. Да беше поне наполовина, щях да разбера. На реални събития можеш да ходиш и сам, никакъв проблем, катастрофи, митинги, протести, изложби и т.н. Безумна цена, независимо от курса.


към seuret: Каквото и да говорите, 800-1000лв са прекалено много за шофьорски курс! За тези пари можеш да си земеш направо Голф'о II на старо!

Към трезво мислещите хора, които знаят какво искат: И аз завърших курса в Плевен. И аз си мислех, че много знам. Но се оказа, че за по-голямата част от техниките на снимане не съм и подозирал... Лошото е, че няма от къде да се прочетат. Доброто е, че има кой да разкрие тайните на фотофепортажа и да поднесе готов, "смлян" материал, който само трябва да се усвои. Този курс е единственият, който може да предложи такова обучение. Щом е единствен, то това го прави уникален. А как едно уникално и единствено нещо може да бъде смятано за скъпо, когато няма друго нещо с което да се сравни?


Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 01:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: amelid   
Дата:   18-01-10 02:12

охх...
Коментарът ми в първия ми пост за провинцията е отнесен към теб
За таргет групите явно не сме се разбрали, ама ми додея да пиша, че да не влизам в група C - на писачите.
Ако, както казваш - това е положението, какво има да му се говори? Аз изразих мнение върху изказванията на теб и други хора.. Има смисъл да се пита по същество - от желаещите към организаторите, лекторите и посетили предни издания на курса.

И за да се опитам да върна темата в посоката й - ще спра.
Просто отбележете мненето на двамата души, които са посетили вече курса:
photojurnalista
alex_vt_91



Публикацията е редактирана (18-01-10 02:17)

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 02:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: ivan_ivanoffff   
Дата:   18-01-10 03:08

pefoto01

Стига реваа бе човече за тия пари...ако имаше толкова огромно желание ..колкото рев изрева..щеше да се запишеш на курса в Плевен. Там ни излезе без ПАРИ като сложиш и разходите за хотел и кръчми [smilie21] Искам да кажа че това което научих АЗ и всички колеги е БЕЗЦЕННО(няма 2 мнения по въпроса). Бенджи и страхотен професионалист, и благодарение на него научих това за което изминах доста километри :)
И престанете да говорите глупости след като ама ХИЧ си нямате на идя за кво иде реч.
Наздраве на всички колеги, който бяхме част от тоя страхотен курс [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: seuret   
Дата:   18-01-10 03:19

Смешно и нелепо и човек който е СТРАНА в случая да се произнася, нали така Амелид. Между другото се пише "камо ли", а не "камоли"...
За 560 лева можещ да си купиш много хубав обектив!
Ходил съм и съм снимал на истински събития, най-смешното, че даже са ми плащали впоследствие. За събитията, откъде да разбереш...
В един интересен сайт, в който можеш да си намериш прекрасни обективи за по 560 лева се продават и един хубави радиостанции...Повече няма какво да добавя.
Шапка невидимка, пазители на реда, дрън-дрън, нима някой би се вързал на това?
Относно цената на курса ще се повторя, независимо от курса, това са много пари! Ако ще Дилков и Попов да го водят!
Ако цената беше като в Плевен, щях да се запиша, но най-лицемерното, е как ти ми обясняваш, че било нормално в провинцията да е по-евтино... Ами защо не бъдат по-евтини и апаратите и обективите които продавате, отколкото са в София :) Не мога да повярвам, че има човек който да си позволи да разделя живеещите в София от живеещите в провинцията.
Това никоя партия(дори) не си е и помисляла да направи...
Искам новия 70-200 с 50% намаление, ще си купя от Разлог. Свържете се с Никон и им обяснете, че в провинцията трябва да е по-евтино......

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: MartenBG   
Дата:   18-01-10 07:58

Кой ти мисли за народа с тези цени и данъци?

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: volenE   
Дата:   18-01-10 15:26

От много време се опитвам да намеря адекватно обучение по фотография. Фотожурналистиката ми е най-любимия от всички жанрове във фотографията. Имам няколкогодишен опит в тази сфера и отивайки на този курс си мислех, че няма какво да науча. И вместо да получа суха теория и практика с неясни задачи получих жив опит. С две думи - много съм доволен. Препоръчвам го на всички.

Благодаря на БулФото за това, че си правят труда да ограмотяват колегите.
Благодаря на г-н Бенковски, освен за вложеното "ум и сърце" в преподаването и за откритостта и приятната компания.

Успех на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   18-01-10 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КУРС ЗА ФОТОРЕПОРТЕРИ В СОФИЯ
Автор: special_k   
Дата:   18-01-10 16:08

[smilie5] LOL

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »