Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Разлики
Автор: maycal   
Дата:   15-01-10 12:22

Моля за коментар и сравнение на две снимки: едната е на сафира и в момента има 329/112 точки, като 4 от тях съм дал аз. Ето я снимката:

http://212.36.3.59/site_pics/177/a_1263479543_PC242013-a1_mod.jpg



Другата е следната моя снимка, от "Представяне", която има 12 точки. Ето я и нея:

http://212.36.3.59/site_pics/158/4_1261846257.jpg



Има известна прилика в израженията. При снимката на сафира има повече ТОПЛИНА В КОЛОРИТА, повече ЕКЗОТИКА (бедуинска)). При моята снимка е налице изявена персонална самобитност на модела, която е част от характерно българско "звучене" на живота. Впрочем, тази жена е една от представените наскоро - в "Отечествен фронт", от Мартин Карбовски.

Без да считам, че снимката ми е забележителна, отчитайки и това, че в "Представяне" не е видяна от много хора, мисля, че огромната разлика в оценяването между нея и тази на сафира е несъответна. :)
 Re: Разлики
Автор: Alex-dan   
Дата:   15-01-10 12:23

[smilie10]
 Re: Разлики
Автор: gam3ra   
Дата:   15-01-10 12:23

[smilie18]
 Re: Разлики
Автор: Shmidt   
Дата:   15-01-10 12:24

Голяма работа - важното е ти какво мислиш за снимката си ... за***ги тези точки. [beer]
 Re: Разлики
Автор: maycal   
Дата:   15-01-10 12:24

[smile] Що сЕ пулите?

Да сигнализирам ли за спам? [smilie3]

отнася се за : Alex-dan; gam3ra

[smile]



Публикацията е редактирана (15-01-10 12:26)
 Re: Разлики
Автор: Mixmike   
Дата:   15-01-10 12:24

Преведи си какво буквално значи "фотография" от гръцки и ще си отговориш на въпроса[smilie24]



Публикацията е редактирана (15-01-10 12:25)
 Re: Разлики
Автор: autosvet   
Дата:   15-01-10 12:26

Тя снима с Никон от това ще да е [smilie3]
 Re: Разлики
Автор: sirkhann   
Дата:   15-01-10 12:27

Моето виждане:

1) Твоята снимка търпи изостране и вдигане на контраста, при снимката на Сафира това си го има. При теб дава усещане за недовършеност. Ей така, все едно си изпердашил една снимка и си я качил, без да й обърнеш внимание. Другите получават същото усещане и не й обръщат внимание, съответно.

2) Сравни задния фон на Сафира и твоя [smilie3] Разсейващ е, нали?

3) Аз снимки на бабички не обичам и не гласувам за тях. Не ме кефят. Бедуини няма много из София, затова и аз съм сложил там едно рамо.
 Re: Разлики
Автор: jekopj   
Дата:   15-01-10 12:29

Мен ме впечатлява най-вече мъката в очите на първата снимка,безнадежност се чете сякаш...

Втората излъчва непукизъм,поне според мен...

 Re: Разлики
Автор: jivkojj   
Дата:   15-01-10 12:29

Скоро имаше нещо подобно - снимка на котка в снега пусната "по погрешка" от известна форумка и същата снимка от "неизвестна".
В единия случай беше 250/100 или подобно, а същата снимка на неизвестната беше оценена с 4/0 [smilie18]
 Re: Разлики
Автор: maycal   
Дата:   15-01-10 12:34

sirkhann , съгласен съм, но аз, за себе си, държа и на автентичност. Тогава времето не беше слънчево, освен това усета за нюанс за известна условна метафорична сивота също е част от конкретната реалност. Има ги и контрапунктите, обаче, които предизвикват интереса, който е накарал и Карбовски да направи предаването.
Не съм съгласен, че всеки и винаги трябва да се прекланя на това, което е "лъскаво" (контрастно и т.н)

Фона на моята снимка си има своята стойност.

Иначе, наистина не е направена с ДСЛР. Не че вече нямам такъв. :)



Публикацията е редактирана (15-01-10 12:35)
 Re: Разлики
Автор: sirkhann   
Дата:   15-01-10 12:35

maycal - не става дума за "лъскавост" тук. Става дума дали ни предлагаш изкуство, творение, фотография, или обикновен булеварден момент. Това, че ти откриваш някаква стойност в твоя кадър, не означава, че си я предал така, че и другите да я открият. Ако имам време и не ме мързи, може да ти пусна една много лека редакцийка да видиш за какво говоря.
 Re: Разлики
Автор: maycal   
Дата:   15-01-10 12:37

jekopj, а не мислиш ли, че елемента на "непукизъм" също може да е достатъчно интересен, както и това, че "мъката и безднадежността" (!?) , за които говориш - впогледа на бедуина, могат да са и БАНАЛНИ!?
 Re: Разлики
Автор: stardriver   
Дата:   15-01-10 12:40

Много комплекси породени от разни цифри [thankyou]
 Re: Разлики
Автор: maycal   
Дата:   15-01-10 12:40

sirkhann, забравяш, че фотографията може включва и елемент на РЕПОРТАЖНОСТ! А ако някой е душевно беден и с ниска емоционална интелигентност ( не визирам теб!), ще му допадат само "лъскави" и "колоритни" неща!
 Re: Разлики
Автор: maycal   
Дата:   15-01-10 12:42

stardriver , кажи по-добре, нещо интересно!... Сега , пък, да не се КОМПЛЕКСИРАШ ([smilie3]), че си неинтересен ( в моите очи) ? [smilie25]
 Re: Разлики
Автор: stardriver   
Дата:   15-01-10 12:47

Започни да си играеш с неща като шарп, контраст и т.н. и може би ще ти се вдигнат цифрите[beer]
 Re: Разлики
Автор: sirkhann   
Дата:   15-01-10 12:47

maycal- ти ни налагаш твоя вкус, твоето виждане и искаш хората да го "кльопат". Разликите между кренвирш с хляб и хотдог е в кетчупа, ама ... си е разлика, нали [smilie5]

А това със стила върви, ако можеш да предложиш нещо уникално, а не нещо твърде обикновено... no offense



Публикацията е редактирана (15-01-10 12:52)
 Re: Разлики
Автор: alcap007ne   
Дата:   15-01-10 12:55

добър ден ... [smilie19] [smilie18]
 Re: Разлики
Автор: matzo_tn   
Дата:   15-01-10 13:01


http://www.downfallguild.org/files/images/1241311768176.gif



 Re: Разлики
Автор: ninikolov   
Дата:   15-01-10 13:04

1. Фокусът.
2. Погледът.
3. Фонът.

 Re: Разлики
Автор: Lito   
Дата:   15-01-10 13:12

на мене нито едната нито другата ми харесва..
има достатъчно примери във форума, как трябва да изглежда един завършен портрет на подобна екзотична / за жалост 99% възрастна и сбръчкана=невероятно емоционална,драматична бла бла булшит/ личност. ако някой не е съгласен ще отделя време и ще дам примери. На прима виста ми изникват в съзнанието автори като DeePPaSSion, tycoon, Stanivoev... със сигурност има и още...:)

със здраве и дано не съм ядосал някого :) [beer]
 Re: Разлики
Автор: maycal   
Дата:   15-01-10 13:24

Lito
Дата: 15-01-10 13:12

"на мене нито едната нито другата ми харесва.."


[smile] Но ето това е ОСНОВНОТО!!... Аз съм отбелязал, че моята снимка не е изключително добра. Освен това, въпреки че и аз гласувах със ЗЛАТО за снимката на сафира, просто считам, че тя не е така значима, че да има толкова висок и категоричен рейтинг Б.

Впрочем, моля някой, ако желае и може, да ми практическа КОНКРЕТНА информация и напътствия за програма за обработка ( Фотошоп ли?, ГИМП , други.. - но безплатни!), защото ползвам една съвсем обикновена на Пенаткс с минимални възможности. Благодаря предварително



Публикацията е редактирана (15-01-10 13:27)
 Re: Разлики
Автор: shmirgela   
Дата:   15-01-10 13:29

Ти определено си един неразбран гений на нашето време.
Метафорично извисен, титаничен контрапункт на заинтригуващ автор.

Що се отнася до конкретната снимка, освен вече изказаното от другите, ще добавя, че кадрирането на "Бедуина" е по-добро. Отдолу има описание, доста по-богато от "Аз и казах, тя ми рече..."

С подобни теми, определено няма да си вдигнеш рейтинга.

 Re: Разлики
Автор: maycal   
Дата:   15-01-10 13:34

shmirgela, достатъчно ми беше да видя ето тази твоя снимка, за да разбера колко правдиво и ценно е ироничното ти отношение към мен - човек (като теб), който прави подобни снимки (като показаната от мен, твоя) има право на това:
http://212.36.3.59/site_pics/177/h_1234558277_IMGP3160.jpg



[smilie3]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена