Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: kerekovski   
Дата:   07-09-15 10:21

Мисля, че това е правилната тема, в която да си задам въпросите. Имам отдавна един Хелиос 44М 2/58. Вътре се виждат няколко прашинки, а и има омазняване по ламелите на блендата. Къде в София мога да го дам за профилактика, евентуално какво би струвало и струва ли си изобщо това или да търся друга бройка в по-добро състояние (въпреки че предпочитам все пак да профилактирам този)?

Следващият ми въпрос е свързан с преходник за Nikon F-mount. ТОЗИ подходящ ли е? Вече му направих на обектива модификацията с парченцето от пълнител за химикал така, че блендата винаги да е "задействана". Гледам, че преходникът с този оптичен елемент дава възможност за фокусиране в безкрайност, но ме интересува, как става меренето на светлината, за да се настрои експонацията?

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: Антивик   
Дата:   07-09-15 10:32

А мене много ме интересува някой правил ли е поръчка към завода на който е даден линка тук?
Ако има такъв да сподели как става поръчката, плащането, получаването.....изобщо дали си заслужава да се занимава човек, що като гледам има добри неща за сносни цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: todorzuboff   
Дата:   07-09-15 13:27

@kerekovski

Относно преходника си мисля:

1. Струва повече от обектива ти.
2. Хелиоса е готино стъкло, но за малко повече пари от цената на преходника ще си намериш 50 mm nikkor ai в добро състояние /например nikkor 50mm ф1:2/.
3. Преходникът с оптичен елемент най-вероятно ще съсипе драстично качеството на картинката.


Edit:
Бях написал, че Наско ремонтира стари обективи, току що научих, че бил починал.

Мир на праха му.



Публикацията е редактирана (07-09-15 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: todorzuboff   
Дата:   07-09-15 13:32

Картинка с Хелиоса 85/1.5


https://farm1.staticflickr.com/638/20896706529_10e8a12023_o.jpg

_MG_6967 by Тодор Зъбов, on Flickr



Публикацията е редактирана (07-09-15 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: hrup   
Дата:   07-09-15 13:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: todorzuboff   
Дата:   07-09-15 13:38

Мир на праха му.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »