Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Батерии за светкавици
Автор: sirkhann   
Дата:   13-01-10 19:19

npelov- евала [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: Sumuelll   
Дата:   14-01-10 00:29

През няколко месеца се повдига темата и все пеобладава Енелупа 2100 имам 5 комплекта батерии. Средно седмично ги презареждам всичките по веднъж защото са свършили. Най-много ме е дънил въпросния Енелуп. Ползвам Маха зарядно и зареждам всичко както си му е реда, но Енелупа не му е силата за интензивна работа. Най-много съм доволен от тези които посочва jivkojj, но то се вижда и от диаграмата посочена от special_k
През Март ще подменям 5те компекта - в никакъв случай няма да си взема Енелупа. За хора които презареждат през 3 месеца са мечта, за тях са правени, но за тези които снимат интензивно и в серия не мисля че е обективно да се хвалят.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: analgina   
Дата:   14-01-10 01:18

Май аз съм единственият със SONY 2500 mAh. Зареждам ги с "простото" им зарядно, с което ги взех. Дозареждам ги даже, защото святкам сравнително рядко и забравям как съм ги оставил, но засега издържат на безхаберното ми ползване. Издържат достатъчно за нуждите ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: oduh   
Дата:   14-01-10 10:45

@analgina
И аз ползвам същите SONY 2500 mAh.
И аз зареждам безхаберно.
И аз смятам, че отговарят на моите очаквания.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: legop4o   
Дата:   04-02-10 16:00

Как да разбера приблизително колко от капацитета на батериите е изразходван? Светкавицата не е достатъчно умна, за да го показва..

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: IDA   
Дата:   04-02-10 16:51

По-горе съм писал как, ама кой да чете!!! НИКАК !!! Снимаш до отказ и сменяш комплекта. Това ще ти отнеме само 20-тина секунди, но за сметка на това, винаги ще имаш читави батерии.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: IDA   
Дата:   04-02-10 17:15

Кратък коментар към поста на npelov относно бързия заряд.

Такива "достатъчно умни" бързи зарядни, които с висока точност да засекат момента на пълен заряд просто няма или ако има, са адски скъпи. С 99% от бързите зарядни на пазара вероятността да си скапете батериите в резултат на бързо зареждане (0,5 до 2,0C) e на порядъци по-висока, отколкото ако ги зареждате бавно (с 0,1 до 0,3C). От личен опит мога да кажа, че формирането на кристали обикновено се получава, чак когато батериите са били зареждани и разреждани стотици пъти и вече са към края на живота си. В този случай те все още работят, но имат ускорен саморазряд. Ако се саморазреждат за няколко дни след пълен заряд, значи вече са свършили. Лично аз имам батерии, които са на над 10 години и още работят нормално и държат заряда, но винаги съм ги ползвал по описания в първия ми пост начин.

Иначе, ако една батерия се зарежда с 0,1C, тя може да се зарежда 12 до 16 часа без особен риск от повреждане. Този толеранс от 2-4 часа компенсира спада в капацитета вследствие продължително ползване, за което стана въпрос в поста на npelov.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: bozo   
Дата:   05-02-10 00:34

Energizer 2500 mAh с 15 минутно зарядно с активно охлаждане... Втора година търкалям няколко комплекта батерии и още се държат. А който има време да чака - да, хубаво е да се зареждат 12-16ч. Между другото това зарядно скапа за няма 15 цикъла едни Sony 2700 mAh.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: special_k   
Дата:   11-03-10 10:33

Автор: gpi72
Дата: 03-01-10 16:21

Не с охлаждане зарядно ами с регулиране на тока на заряд трабва. Това дето си го показал на картинката не струва.
[cool]


добре...

аз ги ползвах 2 години и съм изключително доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: GMir   
Дата:   11-03-10 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: avela   
Дата:   11-03-10 15:42

Още един глас за Eneloop

победители са във всички тестове и откакто ги имам нямам никакви грижи[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: bpavlov   
Дата:   11-03-10 17:22

А как може да сме сигурни, че купуваме оригинални Санио? И откъде? В Метро има комплект от 4 Енелупа, които струват повече от уж същия комплект с добавена зареждачка. Като се вгледаш внимателно и се вижда, че отдалеч изглеждат еднакви, но от близо има разлики

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: папач   
Дата:   12-03-10 11:19

Дадоха ми енелоп със зарядното,но няма нищо общо със енергайзера,дори произведен в малайзия или не знам къде точно.
Зареждам ги винаги на бавно зарядно над 20 часа и само при нужда ползвам бързото за 15-30 мин.Вече ги ползвам 3 години и енергайзера държи,а енелопа издъхва и се саморазрежда за 3 дни.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: doca   
Дата:   12-03-10 11:23

Eneloop 2000 mA/бели/ със зарядното се продават за 29 лв. Яка работа. И за светкавици и за Пентаксите, супер са.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: Alex_stand   
Дата:   12-03-10 19:20

И аз гласувам за Eneloop , но от 2-3 месеца ползвам и ТЕЗИ , засега съм много доволен ,но требе си време да ги видим :)


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: marrio31   
Дата:   12-03-10 19:33

те това са [smile]

http://us.sanyo.com/Dynamic/ImageManager/HomeAppliances/SANYO%20Universal_4-Position_Charger.jpg


много бавно се саморазреждат,това им е плюса,имам и обикновенни sanyo 2700-нищо общо

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: rlk   
Дата:   12-03-10 20:39

Линк към и-Бей ... ползвам тези комплекти които си купувам вече трета година подред. Комплекта е за две светкавици 580 на Канон с пауърпак ((4+8)х2=24), които ме изкарват на една сватба без проблем до около 6-700 кадъра и ги зареждам когато ми падне със зарядно на Energizer . На следващата година си вземам нов комплект, като има някоя друга умряла батерия на втората година от ползването. Имат и нещо като фирмен сайт , където мисля да им пробвам новите за бързо зареждане батерии.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »