Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: Canon   
Дата:   30-12-09 18:19

Опитай с фотошопа - фри трансформ за успоредности на февруари юли ноември


Шифт/тилт принципно и при синар:
http://www.studio-7c.com/Studio-7C-Blog.html

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: DOCer   
Дата:   30-12-09 18:21

браво[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: shilo   
Дата:   30-12-09 18:22

Хубав е календара. На мен ми харесва.

Типично по български виждаме полупразната чаша, вместо полупълната такава. С наличната си техника и познания, човекът се е справил повече от добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: MarinY   
Дата:   30-12-09 18:26

Канон, ето затова пуснах темата. [smilie24]
Панорамите (февруари и ноември) наистина търпят изправяне и ще бъдат по-добре. Юли, беше "много крива" и я пипах с фри трансформ, но там се получи неестествено уголемяване на горните части на сградата и спрях по средата.

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: asahi   
Дата:   30-12-09 18:28

Най-добър резултат се постига с избор на добра точка за снимане. Другото е светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: Kanonir   
Дата:   30-12-09 18:30

Във фотошопа Filter/Distort/Lens correction върши добра работа, когато нямаш тилт/шифт И когато снимаш с идея за постпроцес с използването на въпросната функция.

редакция - подчертах И-то[smilie3]



Публикацията е редактирана (30-12-09 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: MarinY   
Дата:   30-12-09 18:35

Асахи, да бе, така е. Аз точките ги намерих, ама повечето са върху осем лентови каскади на трето-четвърто ниво и или ще ме арестуват или ще викнат 911 за да ме съберат. [smilie10]
Светлината? - мисля, че с нея се разбрахме и сенки, отражения и проблясъци има всякакви. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: MarinY   
Дата:   30-12-09 18:38

Канонир, това не съм го ползвал, но то не е ли за по-финни корекции, като barrel distortion, например? Май за перспективни корекции не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: Canon   
Дата:   30-12-09 18:44

И малко виж декември

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   30-12-09 18:47

MarinY,

Ако трябва да бъда откровен, трябва да ти кажа, че ако не бях прочел разговора ти тук с Canon и другите щях да съм напълно уверен, че геометричните изкривявания, които ги има в някой от кадрите си ги търсил нарочно [smilie24]
Вярно е, че календара изглежда малко "ърбън" [smile] , както е писал Людмил, верно е, че има изкривявания, както е посочил Canon, но на мен ми се струваше като го разглеждах, преди да прочета темата, че всичко това е умишлено така за да се подчертае усещането от града - изглежда някак си подчертано висок, а и извисен и освен това още стремящ се нагоре [smilie24] Не съм бил, честно казано в такава точно среда, но ми се струва, че усещам съвсем осезаемо атмосферата. А ако не е атмосферата оттам, а някаква друга, създадена от теб - още по-добре, точно това е изскуството [smilie24] [smile]
Общо взето - според мен прекрасно усещане оставя този календар. Това обаче го казвам само като зрител, тъй като снимането на архитектура изобщо не е моята област [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: Kanonir   
Дата:   30-12-09 18:47

Еми пробвай де![smilie3]
Дисторсиите са само една от възможностите му, но така или инак трябва да си създадеш представа как трябва да е изходния материал та да стане по-лесно и по-добре после!


Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: Canon   
Дата:   30-12-09 18:52

HSGeorgiev
Умишлените са като януари и май - там си стои добре засилената переспектива и не трябва да се изправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: MarinY   
Дата:   30-12-09 18:53

Георгиев, изкривяванията са търсени. Абстрактност и динамика.
Това което е проблем са панорамите, които с чистите вертикали, мисля, че ще бъдат по убедителни. И не защото ще бъдат "по-правилни", напротив, ще са неестествени като перспектива и ще влязат по добре в общия тон на абстрактност. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   30-12-09 19:01

Canon, да общо взето [smilie24] , но не точно. За мен съвсем на място е подчертаването на перспективата не само при януари и май, но така също и при март, юни, август, сетпември, октомври.
При декември общо взето няма такива.
И в края на краищата леки корекции в геометрията се оказва, че ще са на място само при общите планове при ноември, юли, април и февруари.

MarinY, да [smilie24] прав си - доста добър интегриран подход към цялата серия кадри в календара [smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: Canon   
Дата:   30-12-09 19:08

HSGeorgiev
Аз като цяло почти никога не коментирам публично творческата страна - тя винаги е доста по-сложна, по-детайлна и абстрактно-субективна материя спрямо техническия анализ. Сега може би е по изключение и не ми се задълбава в подробности.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: tnt   
Дата:   30-12-09 19:33

много ърбън, много модърн [smilie5]

Иначе като цяло ми харесва, мнението ми е като това на Бони.... Ама пусто като ме влече старата Европа [smilie8] [smilie8] [smilie8]


Браво, MarinY! Весели празници! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: MarinY   
Дата:   30-12-09 19:39

Тинти, за съжаление не е модерн. Тук "голямата архитектура" е умряла преди двайсе години. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: tnt   
Дата:   30-12-09 19:40

имах предвид в преставите на широката публика... а и, съгласи се, че е време да се възроди "голямата архитектура". Аз много ще и се зарадвам ако е в нова, различна посока [smile] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: MarinY   
Дата:   30-12-09 19:43

Тук? няма да стане! Дълго е за обяснение с писане.
Разхождай се из Европа. Все още крепи нивото.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   30-12-09 20:11

Canon
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: pmartinov   
Дата:   30-12-09 20:18

[smile]

Честито !

И най-дългия път започва с първата крачка .

[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: h.svinaroff   
Дата:   30-12-09 20:47

Супер са си !!! Хич не се връзвай на Лалка, за нея всички знаят, че си изкарва хляба и салама като цепи атоми с мисъл [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: Пърпъла   
Дата:   31-12-09 06:23


http://212.36.3.59/site_pics/158/4_1262066941.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: MarinY   
Дата:   31-12-09 07:06

Пърпъл, готино, но внушението е друго. Това е мравуняка, цивилизацията на партерно ниво (има разказ). Моята идея беше,... на някаква снимка и бях дал име - лего за възрастни. По-абстрактно и еднозначно.
[beer]



Публикацията е редактирана (31-12-09 07:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Я-а, още един календар ... ;-)
Автор: BateBorko   
Дата:   31-12-09 08:35

Чудесен!
Използвал си пълноценно възможностите на техниката (обектива много добър!).
Най-добри пожелания за новата година!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »