Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   22-12-09 16:28

Кое от двете тела да избера. Снимам от всичко по малко [smile], но предимно пейзажи и потрети. Над ISO 400 рядко снимам но не ме изкушава скороста на 1D Mk II. И има ли осезателна разлика в качеството на картинката на 2-та апарата?

благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: ivodam   
Дата:   22-12-09 16:30

Струва ми се, че за пейзажи и портрет фулфрейм ти е за предпочитане.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: lavrentii   
Дата:   22-12-09 16:35

Без да имам никакъв опит с тези тела, категорично фулфреймът ще е за предпочитане за пейзажи и портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   22-12-09 16:36

какво ще ми даде повече фулфрейма пред 1.3х?

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: zariio   
Дата:   22-12-09 16:38

1D Mark II знаеш ли колко е бавно[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   22-12-09 16:46

zariio исках да кажа ме изкушава скоростта на 1D Mark II [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: deniac   
Дата:   22-12-09 16:57

За пейзажи и портрети - 100% 1Ds.
Не виждам нито една причина да избереш 1D.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-12-09 17:20

Земи си едно 5д [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: brandimi   
Дата:   22-12-09 17:49

Препоръчвам 1Ds Mark II! Машинката е доста по-добре разработена от камерите между които се двуомиш. Още малко паричи посъбери и скачай направо на Мк2. Тествай и ще се убедиш!
Успех в търсенето!

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: cicomanco   
Дата:   22-12-09 17:57

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Свършиха се другите апарати и взехте да ги сравнявате помежду тях си!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   22-12-09 18:02

brandimi: Аз едва тези устисквам да не ги похарча за един 70-200/4L IS. А и определено 1Ds Mark II ми е доста над бюджета за фото техника

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: brandimi   
Дата:   22-12-09 18:06

Не си ли доволен от Sigma AF 70-200/2.8 EX APO HSM, с която разполагаш.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   22-12-09 18:07

brandimi : вече не разполагам с нея продадох я но съм забравил да я махна.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-12-09 18:08

Бе добре е като искаш нещо да знаеш за кво ти е.А не само да го искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: brandimi   
Дата:   22-12-09 18:10

Съжалявям! За съжаление умишлено създадената криза ни мачка като много бавен валяк. Но и на тях ще им се върне тъпкано!! ХАХАХА

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-12-09 18:13

Системата е устроена така ,че само ние ядем хурката.Другото по веригата е Ок.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: brandimi   
Дата:   22-12-09 18:14

В този случй съм за 1Ds Mark I. Кадъра с бутилката в моите снимки е заснет с Мк1.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: brandimi   
Дата:   22-12-09 18:20

А това малко ли е??? Тези "ние" съставляваме 75 / 80 % от населението.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: Тед   
Дата:   22-12-09 18:23

В крайна сметка всеки иЗка фул фрейм пИрфектен АФ и 10 к./сек....
Засега няма единодушие в централата на Канон по този въпрос.

Аз бих иЗбрал 1D Mark IIN.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-12-09 20:12

То от тези тела каквото и да избере няма да сбърка но ФФ си е ФФ за портрети и пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   22-12-09 20:47

По принцип ФФ си е ФФ както каза ПД но незнам защо 1Д марк 2 е по добре като инвестиция или аз греша незнам?

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: pc_genius   
Дата:   22-12-09 20:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: gecata   
Дата:   22-12-09 21:02

1дс, няма какво да се мисли....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: deniac   
Дата:   22-12-09 21:03

nevmi, ти камера, която да ти изпълни фотографските цели ли търсиш или инвестираш?

И 1Ds и 1D MkII са достатъчно стари модели, няма инвестиции в тях...

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: gecata   
Дата:   22-12-09 21:05

Че то коя камера е инвестиция, след като за година цените им падат с 40% ?

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   22-12-09 21:14

Аз съм лщбител но искам да си взема по хубаво тяло и да не го сменям поне 2 години

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nodoubt   
Дата:   22-12-09 21:24

взимаш по новото.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: Canon   
Дата:   22-12-09 21:31

Автор: nevmi
Дата: 22-12-09 16:36

какво ще ми даде повече фулфрейма пред 1.3х?

Гарантирано по-мазни крайща [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   22-12-09 21:46

а цветово има ли между двата голяма разлика?

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-12-09 08:08

Абе за какви цветове и цветопредавания говорите като става въпрос за цифрово? [smilie11]
Цветовете ще са такива, каквито си ги направиш. Камерите доста отдавна имат ръчен бял баланс.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   23-12-09 15:37

някой може ли да ми каже защо ФФ е по добре за портрети и пейзажи?

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-12-09 15:43

Точно м/у 12мп ФФ и 8мп на кропка бих избрал ФФ.Пиксела е еднакво голям,разликата е в кроп-фактора на матрицата.Мазните крайща се кропят при необходимост.А при портрети мазните крайща не са проблем ,а дофа е предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: valetvitor   
Дата:   23-12-09 15:46

1Ds [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-12-09 15:50

valetvitor прекрасна изложба [beer] Много сте добри [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: inka0902   
Дата:   23-12-09 15:52

Ти изобщо знаеш ли кво искаш ? Кви са тея въпроси ?? защо по голямата матрица е по добра за портрет и пейзаж [smilie10] Да се чуди човек що ли правят цифрови хасита мамии и фази среден формат.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: deniac   
Дата:   23-12-09 16:09

Да започнем от най-простото предимство на фул-фрейма за портрети. То е, че ползвайки светлосилни обективи можеш да се приближиш повече до модела си и да се радваш на по-яко боке. С кропката като се приближиш на същото разстояние, ще виждаш кропнат образ, без същото пространство около модела. За портрети не ти пука много много за мазните краища, и щракаш предимно на макс отворена бленда (не говорим за студийни портрети на затворени бленди - там и с 1.6х може).

За пейзажи фул-фрейма ти дава възможност за утра широка оптика, изключвайки фишай-те. Няма как на Канон кроп да ползваш изправено изображение от 12мм, 14мм или 15мм. На кропка нямаш такива обективи, а за фул-фрейм има и то доста евтини (Сигма 12-24 е 800лв, Сигма 15-30 е 400лв втора употреба).
Не много умна идея е да вземеш спортна/репортерска бърза кроп камера като 1D и да я ползваш сериозно за пейзажи. Не, че е невъзможно, но не е практично. Със доста скъпия 14мм/2.8 ще виждаш като 18мм, а с не евтиния 16-35мм/2.8 ще получиш широко 21мм. Единствения реално свръх широк за 1.3х кропка е сигма 12-24, ако успееш да я харесаш изобщо.
В същото време за 1.6х кропки имаш обективи 10-нещо си (което ти дава подобие на 16мм при фул-фрейм), откъдето излиза, че 1.6х кроп вероятно е по-удачно за пейзаж и има повече избор на обективи.

Пейзаж се снима основно на много затворени бленди, където 'мазните' краища не са чак толкова фатални.

Не искам тук да казвам, че пейзажи се снимат само със свръх-широко, напротив, но репортерската и спортна камера е по-подходяща за репортаж и спорт, дори студио, а не за пейзаж.

За други удобства на фул-фрейма като светлия голям визьор например няма да коментирам, че не е по главната тема.

Аз започвам с най-простото, нека колегите продължат с по-сериозните аргументи за предимството на фул-фрейм за портрет и пейзаж.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: elrisha   
Дата:   23-12-09 16:34

Не мога да разбера едно - какви са тия любители фотографи,дето имат толкова пари,че да се мятат на професионална техника,без да знаят за какво ще им служи и как се работи с нея?!...

(риторичен въпрос..сещате се)

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   23-12-09 18:17

elrisha: мога да говоря само за себе си но аз предпочитам да дам още 500лв. повече и да си взема тяло от 1 серията отколкото да дам за ново 500Д 1400лв.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   23-12-09 18:19

Благодаря на всички които ми отговориха на въпросите. Май ще си взема 1Дс се пак имам вече една кропка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: minolta9   
Дата:   23-12-09 18:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   23-12-09 18:32

1Дс макр 3 мога само да мечтая за него

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: darksorrow   
Дата:   23-12-09 18:32

Не мога да разбера едно - какви са тия любители фотографи,дето имат толкова пари,че да се мятат на професионална техника,без да знаят за какво ще им служи и как се работи с нея?!

най-скъпата техника се купува от любители, нищо ново под слънцето...

от много, много години е така. от собствениците на маркове, професионалистите дали имат и 30%, според мен...

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   23-12-09 18:35

darksorrow: А мен ми е интересно деленето на профисионалисти и на любители.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: darksorrow   
Дата:   23-12-09 18:36

и какво по-точно ти е интересно около него?

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: jivkojj   
Дата:   23-12-09 18:41

Не мога да разбера едно - какви са тия любители фотографи,дето имат толкова пари,че да се мятат на професионална техника,без да знаят за какво ще им служи и как се работи с нея?!

И добре, че тая изкриевна логика не работи наистина, щото нито хубави апарати щяхме да имаме, нито коли над 150-200кс., нито мощни компютри, нито ........ попълнете си списъка сами.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: Тед   
Дата:   23-12-09 18:51

Защо трябва да си Шумахер, за да караш ферари ?[smilie11]

Професионалистите след като могат да снимат със всичко, защо им е 1-а серия, а не щракат със сапунери[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: markiza   
Дата:   23-12-09 19:19

... Мерак се троши не с пари,а с много пари ... [beer] [shtrak] ... кеф му е на човека и ще си купи това което си е намислил ... що му трошите топките,нима вие му давате парите ... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-12-09 20:12

darksorrow ей тука беше много прав братле [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   23-12-09 20:44

darksorrow: А ти би ли си взел 500Д ако на същите пари може да си вземеш по хубаво тяло?

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: darksorrow   
Дата:   23-12-09 20:47

само що го приемаш лично не разбрах, аз цитирам Елриша, пък ти се афектираш...

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: nevmi   
Дата:   23-12-09 20:55

darksorrow: Просто ме подразни факта с това делене на профисионалист и любител. особено когато става дума за фотография която се води вид искуство. Се пак може да имаш талант и да правиш уникални снимки и да не си профисионалист и никой да не знае за твоето съществуване.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: darksorrow   
Дата:   23-12-09 21:01

да, разбира се - под професионалист и любител ама изобщо не подразбирам качеството на самата фотография.

това не пречи да мога да разграничавам ясно категориите, обаче, както и не отхвърля факта, че принципно професионалистите би следвало да имат по-високи изисквания към техниката си (това в общия случай).

бтв, спрете се с това "уникални", тоя кифленски жаргон (нищо лично към теб) е толкова преекспониран, че всяко второ нещо е "уникално" - при толкова уникати цената им пада драстично да ти кажа...

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: apollo   
Дата:   23-12-09 21:07

Абе какви са тия възвишени разговори[smilie18]

В момента в планините духа ураганен вятър и утре се чудя накъде да хвана а вие спорите кой профи, кой любител, кой сватбар, кой кръчмар[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: elrisha   
Дата:   23-12-09 21:23

Не бе,човече, просто ми писна да ме питат " ох, взех си тука един Марк ..да си снимам децата,ама..може ли да ми обясниш как се снима?"..

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: urgan   
Дата:   23-12-09 22:13

Хахаха Елриша това ми хареса, и съм съгласен с това което казваш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: minolta9   
Дата:   23-12-09 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: urgan   
Дата:   23-12-09 22:24

Забелязал съм винаги се търси лайв вю-то, и като кажеш ми няма и следва отговора, ми какъв е този апарат дето не се вижда на екранчето [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: deniac   
Дата:   23-12-09 22:40

Хахах, на моя 1Ds имам лайв-вю - ZIGVIEW [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: IDA   
Дата:   26-12-09 02:31

Deniac много хубаво е характеризирал разликите между пълноформатен апарат и кропфакторка по-горе, но има още няколко разлики, освен качеството на картината, разбира се, които лично аз считам за много съществени:

1) Преимущество на пълния формат:

Изображението е много по-обемно и пластично, което личи особено осезателно при заснемане на портрети в цял ръст със светлосилни обективи, особено с по-дългофокусните (85, 135, 200 мм). Ако в равнината на модела има и някакъв друг обект - надвиснали клони например, изображението става като тримерно (3D), докато заснето с кропфакторка при същата визия и със същия обектив, стои плоско, като че ли всичко е залепено в една равнина, макар и фонът да е дефокусиран.

2) Недостатъци на пълния формат:

а) Винетирането на отворени бленди, което лично мен ме дразни, тъй като налага индивидуална корекция на почти всеки кадър. Този недостатък отпада при скъпите модели с автоматична корекция, напр. 5Д2;

б) Мазането по ъглите, което, с малки изключения (TS-обективите), прави широкоъгълните обективи практически неизползваеми при напълно отворени бленди - много дразнещо, когато се налага да се снима от ръка широко в затворени помещения или при малко светлина. В такива случаи кропфакторката с EFS 10-22 ми дава значително по-добър резултат и това е една от причините, поради които не мисля да се отказвам от нея, независимо от това, че в последно време снимам почти само с 5Д-то.

в) При снимане на свръхшироко и при един и същ зрителен ъгъл и една и съща визия, перспективните изкривявания при пълния формат са доста по-силно изразени, отколкото при кропфакторката. Пример: един и същ кадър, заснет от една и съща точка веднъж с 5Д на 16 мм фокусно разстояние и втори път с кропфакторка (1,6х) на 10 мм фокусно разстояние. Във втория случай перспективните изкривявания са по-слабо изразени поради факта, че изображението се проектира върху матрица със значително по-малка площ.

г) Обем и тегло - фактор от ключово значение при пътувания, особено с тежка раница на гръб. В такива случаи трицифрената кропфакторка просто няма конкуренция, а компромисът с качеството на картината е пренебрежимо малък.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: juliyan   
Дата:   26-12-09 22:03

а,б.в,г ....да хвърламе ФФ и да взимаме кропфактор викаш[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: IDA   
Дата:   26-12-09 22:26

Това ти го викаш![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: deniac   
Дата:   26-12-09 22:49

ИДА, по проблем 'б' - не е ясно дали е така. Правих си едно задълбочено изследване преди 2 месеца. Тествах 1Ds + 16-35/2.8 II срещу 40D + EF-S 10-22/3.5-4.5.
Резултатът ми беше, че на 16мм (10мм при кропа) системите са много близки. Говорим за повечето важни параметри, най-вече по ъглите (острота, винетиране, аберации). Двете системи са с почти еднакви мегапиксели. Кроп системата, макар доста по-евтина се представи много добре, на по-затворени бленди почти се изравниха. Това не значи, че кроп системата има предимство на широкия ъгъл (евентуално като съотношение цена/качество), а просто, че 10-22 е наистина читав обектив.

Видима е обаче ясната разлика в детайла, особено в тъмните зони на 1Ds, както и повече съхранен детайл при насилие върху роу файла (преекспониране, недоекспониране), но там вече нещата са резултат от яката матрица на 1Ds.
Важно е да се каже, че 10-22 е кроп обектив, тоест прожектира малко кръгче върху малък сензор. Проблемите би трябвало да са си същите както на фул-фрейм обектив върху фул-фрейм сензор. Не искам да казвам, че 10-22 е съизмерим по качество с 16-35/2.8 II, но върши добра работа. И двата са си зле в ъглите обаче, това е истината. Чакам Канон да се отсрами с евентуален 14-24/2.8L.



Публикацията е редактирана (26-12-09 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: IDA   
Дата:   27-12-09 01:13

Deniac,

Може би не съм се изразил съвсем ясно. Това, което постигам на F4 при 10-22 на кроп като мазане по ъглите на 10мм, го постигам едва при F8 на 17 мм със 17-40 на FF, като имаш предвид, че бройката ми (за 17-40 става въпрос), е избирана измежду 4 други и е много добра. Иначе от F8 до F16 резултатът със 17-40 на FF е много добър, но при малко светлина си трябва статив, докато с кропфакторката и 10-22 на бленда 4 мога да снимам и от ръка - това са 2 бленди разлика!

Наскоро снимах с 450Д и 10-22 в препълнената с народ катедрала Свети Петър в Рим и на скорости от 1/3 до 1/15 с., имах не повече от 10% изпуснати кадри. Ако бях с 5Д-то и 17-40, щеше да се наложи да затворя до F8 и щях да отида на скорости над 1с., които са невъзможни от ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: IDA   
Дата:   27-12-09 01:28

Deniac,

Имам един въпрос: При комбинацията 1Ds и 16-35 на 16мм от каква бленда нагоре мазането по ъглите изчезва напълно? Интересно ми е, дали 16-35 е по-добър от 17-40 в това отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: marto   
Дата:   27-12-09 04:17

той неможе да ти отговори...

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: IDA   
Дата:   27-12-09 14:56

Марто,

Ами ако можеш, ти отговори тогава. Въпросът е към всеки, който е тествал двата обектива по показателя "мазане в ъглите при отворени бленди".

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: apollo   
Дата:   27-12-09 15:28

Предполагам след достатъчно задълбочения отговор на горния въпрос някой/и/ ще се успокоят, че най-накрая знаят какво да си купят и как да снимат... и след това ще се отдадат на друго хоби [smilie18]

Иронията ми е очевидна но зад нея всъщност стои нещо друго[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: Canon   
Дата:   27-12-09 16:00

Тестовете на фотозоне.де доста точно отразяват тези параметри, просто трябва вярно да се изтълкуват.
За по-висока точност е препоръчително:

Canon EF 16-35mm f/2.8 USM L II (full format)

Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM - Retest


това отговаря на поста на IDA - в)

Геометричното изкривяване на Canon EF 16-35mm при 16мм е 3.26 срещу 1.21 на Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 при 10мм - не зависи от размера на матрицата, а само от обектива.

За сметка на това ХА при Canon EF 16-35mm дори на 20+ матрица са леко по-ниски.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: IDA   
Дата:   27-12-09 19:39

Canon, благодаря! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: deniac   
Дата:   27-12-09 20:02

IDA, 17-40 имах за кратко преди 2-3 години. Не съм сравнявал сериозно 17-40 и 16-35 II, но след снимане с 17-40 на приятели винаги съм се разочаровал. Досега не съм виждал бройка с приемливи ъгли под бленда 11, вие явно сте късметлии. Това е вероятно най-боклучавия L обектив.
И 16-35 II не е цвете. На 35мм евтиният 24-85 го посрамва, но на 16мм не е толкова зле. Като цена/качество канонските широки са много слаби, ама това си го знаете всички. Май 400-левовата Сигма 15-30, с каквато се сдобих наскоро, е доста по-добра от 17-40. Ще проверя при първа възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: IDA   
Дата:   28-12-09 16:05

Благодаря, Deniac!

Ще ми е интересно да чуя мнението ти за Сигма 15-30 и по-точно, дали е използваема на отворени бленди, т. е. как е с мазането по ъглите на пълен формат.

Иначе от сравнението между 17-40 и 16-35 от сайта, който Canon е посочил по-горе, оставам с впечатлението, че разликите между двата обектива не са чак толкова големи, че да оправдават двойно по-високата цена на втория. Поне на 5Д и 1Дс разликите едва ли биха се усетили осезаемо.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: deniac   
Дата:   28-12-09 19:33

То ако гледаме по нета, можем и друго да намерим.
Например от the-digital-picture.com излиза, че 17-40 е по-добър в ъглите от 16-35 II на най-широко и отворена бленда. Само, че от моите лични тестове излиза съвсем друго. Сигурно е, че 17-40 варира много. Предполагам, че скоро ще се появи втора версия и за него, ако изобщо остане в продуктовата линия.

IDA, давам Сигмата 15-30 да я сравниш с твоя 17-40, ако искаш. Аз време през деня за тестове ще имам чак след Нова година.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark II vs. 1Ds Mark I
Автор: IDA   
Дата:   29-12-09 01:09

Имаш Л. С.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »