Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   25-12-09 17:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: asahi   
Дата:   25-12-09 18:01

Що не чете преди да го купуваш?
Когато е тъмно исото се вдига на 400. Направи достатъчно светло и то само ще падне.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   25-12-09 18:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: C41   
Дата:   25-12-09 18:08

На каква настройка бичиш в стаята?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: asahi   
Дата:   25-12-09 18:26

Три крушки по 100 вата не могат да се сравнят със слънчев ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: tvk75   
Дата:   25-12-09 18:27

нещо си объркал настройките на Хапарата

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   25-12-09 19:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: Mec   
Дата:   25-12-09 19:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   25-12-09 19:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: tvk75   
Дата:   25-12-09 19:36

не съм чувал за апарат дето да няма настройки на ИСО-то [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: asahi   
Дата:   25-12-09 19:40

Вече има.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: ege   
Дата:   25-12-09 19:40

Тоя модел няма. Щом ти дава 400, значи му е тъмно. И да сложиш по-ниско ще се размаже снимката само.
Поиграй си със сцените, сигурно може да се излъже, пробвай да сложиш на пейзаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: tvk75   
Дата:   25-12-09 20:01

егати апарата,разгледах го,много са смотани от Никон,подозирах това отдавна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: C41   
Дата:   25-12-09 20:02

ISO sensitivity (full resolution) Auto (80 to 800)
Никонски неволи.

Вдигай броя на крушките, или ватовете. Има много яки 500 ватови халогени...[smilie21] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   25-12-09 20:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: bobihot   
Дата:   25-12-09 20:38

Пускай блескавицата

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: джъмбо   
Дата:   25-12-09 20:39

можеш ли да четеш?????

има характеристики за всяка камера която се продава.... и там е написано

с една дума никой не ти е виновен

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: asahi   
Дата:   25-12-09 21:01

Лоши Синтезис, лоши и вносителите, че н епревели ръководството н аапарата, ами само 4 странички.

Ама и ти, Авторе, що не драсна 2 реда да питаш "каква сапунерка"? Не че няма по 3 такива теми седмично, ама поне нямаше да се разочароваш така.
Никон имат хубави ДСЛР-и, но в сапунерките постижения нямат в последно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: pmartinov   
Дата:   25-12-09 21:05

[smilie5]

Апарата ми пречи да снимам [smilie2]

Неговата м...

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: mbs   
Дата:   25-12-09 21:09

500 ватови халогени ...[smilie18] [smilie18] [smilie18] и една пароструйка в ъгъла (за модела)


Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: джъмбо   
Дата:   25-12-09 21:18

асахи пак ръси "умнотии" ама му е простено... при него това е патология не се лекува

аз отивам да си играя с лошото постижение Кулпикс Р6000, което си намерих днес под елхата [smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: asahi   
Дата:   25-12-09 21:20

Играйкай си. Като дойде време да снимаш си вземи друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: landstar   
Дата:   25-12-09 22:07

Щракни му със запалката пред него , да видим. Може да се уплаши сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-12-09 22:11

Оооооооооо, [smilie10] джъмбо [smilie10]
Това ли ти остави Дядо Коледа под елхата?
Ама ти още вчера преди обяд намекваше за нещо подобно - доста преди да дойде Дядо Коледа в България - нещо на манипулация и корупция ми мирише - не те ли е срам да предрешаваш така предварително избора на добрия старец [smilie3]
[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: seuret   
Дата:   25-12-09 22:20

За това ли говорим http://www.dpreview.com/reviews/specs/Nikon/nikon_cpl100.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: asahi   
Дата:   25-12-09 22:20

Сигурно и пари му е бутнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: ege   
Дата:   25-12-09 22:23

В нета има толкова изчерпателна информация за тоя модел, че никой не ти е крив, дето си го купил, преди да си прочел. Това, че те домързало да четеш си е твой проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: kadar   
Дата:   25-12-09 22:55

абе какви са тия Никон-и ..........за нищо не стават........[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   25-12-09 23:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: sandesko   
Дата:   25-12-09 23:19

вьпреки,че снимам с никон,смея да кажа,че няма по-калпави сапунери от никон,пентакс и практика!Ама ми е много чудно как такава фирма може така да се излага при сапунерите!

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-12-09 23:33

sandesko, аз пък за разлика от теб не снимам с Никон, а с Канон, но пък мога да ти кажа, че Никон не се излагат, както ти го представяш. Просто има различни модели за различни потребители - нямаш си на идея просто колко много хора снимат без да имат нужда от някакво високо качество на изображението, но пък за тях е за предпочитане и дори е важно камерата им да не ги занимава с такива неща като избор на режими, избор на ISO, скорост или бленда... Просто за всеки влак си има пътници, а производителите се стремят да покрият нуждите на всички пътници, за да продават. Целта на тази камерка я описват така: " Nikon took its budget-friendly megazoom--the Coolpix L100--the other direction by limiting shooting options and setting the price below $280 offering up a purely point-and-shoot experience with a wide-angle 15x zoom lens on front".
В случая камерката с нищо не е виновна, според мен - просто не е точния инструмент за целите на собственика и. За някой друг, обаче, тази камерка може да се окаже красивото мъниче, което без да го ангажира с абсолютно никакви настройки снима почти от под носа му чааааак до хоризонта. И освен това прави прекрасни кадри за профила в Facebook и за изпращане през Skype...
Просто човек трябва да внимава преди да избира - "това е по-хубаво от онова" не винаги означава и "това ще ми свърши работата, за която ми трябва".

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: mitku   
Дата:   25-12-09 23:41

Мда... нагледно представяне на лафа "кой ми с*а в гащите". [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   26-12-09 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: sandesko   
Дата:   26-12-09 00:15

Георгиев,по-скоро исках да кажа,че в ниския ценови клас е така,там канон и панасоник са доста по-напред от никон,поне според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: FilipPanchev   
Дата:   26-12-09 03:55

Абе то хубаво няма настройки за исо-то, ама фиктивно дори да можеш да го свалиш до 100 като не можеш да компенсираш с бленда или скорост, и да го свалиш пак смисъла се губи.. Освен със статив...ама пък портрет на бавна скорост...човека трябва да е препариран май ако искаш да "цепиш косъма"[smilie25] А и не виждам какво протестираш срещу тез 400 аса - http://www.letsgodigital.org/images/producten/2080/testrapport/nikon-l100-photos.jpg мисля, че е доста прилично за сапунер от този клас [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: compur   
Дата:   26-12-09 09:13

[smilie18]



Публикацията е редактирана (26-12-09 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   26-12-09 10:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: biser_todorov   
Дата:   26-12-09 11:11

Ето един пример, на 800 ISO, само че ръчно настроено. Пак вътре в стая.
Поне аз не забелязвам шум в кадъра.
Снимано е пак с турбосапунер на Nikon P90, и без статив.



http://212.36.3.59/site_pics/183/s_1260443468_DSCN1338.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   26-12-09 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: mbs   
Дата:   26-12-09 15:55

Вместо да му се ядосваш защо не го пуснеш в базара? Така де, не сте се венчали... Обяви му атрактивна цена и ако някой се впечатли и му върши работа - да му се радва. Ти пък почети, поразпитай и си вземи после нещо, което да ти е на сърце. Хайде, весели празници [beer]



Публикацията е редактирана (26-12-09 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: bobihot   
Дата:   26-12-09 16:12

МОйто пентакс под 200 не пада пустото! [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   26-12-09 16:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: jokevcv   
Дата:   26-12-09 16:20

@nexaxa

Знаеш ли защи в магазина не са ти казали че няма настройки на ISO-то?
Защото в 90% от случаите трябва да обесняват и какво е ISO на купувачите. Хората които купуват тези апарати не ги интересуват ръчни настройки.

А ти след като имаш такива големи изисквания към ISO-то да беше питал в магазина. Когато купувам нещо и някои функции са ми важни - питам това, това и това има ли го и така. Никой с нищо не то е виновен. А щом НИКОН-а ти е казал, че ISO-то ще е 400 в тази ситуация, промяната му от твоя страна само ще влоши нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   26-12-09 16:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: джъмбо   
Дата:   26-12-09 16:34

Не вярвях че са сложили качествен ВР на сапунерката си Никон.

с моя Р6000 снимах 1/2 сек... колкото и да не ми се повярва... но едва ли всеки път ще мога толкова ниска скорост

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: ipolit   
Дата:   26-12-09 16:34

Ами туй е сега концепцията - никакви копчета, че да не се обърква потребителят. Ама е доста олигофренско от тяхна страна да слагат такива чувствителности - аз май не съм виждал сапунерка дето над ISO 100 да прави прилична откъм шум снимка. Питай дали няма да ти го сменят с нещо друго за същите пари или малко отгоре. Даже може да извадиш две-три снимки на хартия дето ги е направил на осем хиляди исо и да кажеш че не може да снима.
И като обобщение - ако ще си купуваш сапунерка, гледай да е панасоник с широк обектив. Всичко друго е ташак, поне това, което е под 500 кинта. И друго обобщение - супер зумовете май са голяма глупост.


Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   26-12-09 16:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: джъмбо   
Дата:   26-12-09 16:46

за да се появи зелен квадрат значи е фокусирал и си на полу спусък.... ако не трябва да прекадрираш просто донатискаш веднага.... иначе почва да ти птрепери ръката

а ако прекадрираш насочваш задържайки спусъка и пак донатискаш..... светлени квадрата спусъка не се отпуска защото иначе упражнението започва от ново

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: A.C.N.   
Дата:   26-12-09 17:59

К'во му се притесняваш на ISO-то, щтркай си и да не ти пука. И не се вталявай за тоя шум- сигурен съм, че апаратчето си е хубаво, просто трябва да свикнеш- щтркай смело и безотговорно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: asahi   
Дата:   26-12-09 18:32

Преоразмери готовите файлове за печат и ги разгледай на view print size във фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: MarinY   
Дата:   26-12-09 18:56

Колко коледна радост се е изляла в една тема за бюджетен апарат в ниско-средния клас.

Има влакове за всички видове пътници. И ако някой е сбъркал къде да се качи, влакът не му е виновен.

Господстващата тенденция - гледане на 100%, върху евтини (в повечето случай) монитори, калибрирани "на око", вместо да се радвате на процеса, води до едно единствено нещо - живот в сивата зона, заобиколени от разочарования.

Не само за Автора на темата: копирайте си скапания, шумен кадър на "огромния" размер А4. Казвам А4, защото колко от хилядите снимки, които правите си позволявате да стигнете до него? Разгледайте го (с радост от постигнатото) и обявете, къде виждате този прословут шум.
Май не се вижда, а?
Е, за какво се дърляме?

[beer] [shtrak]

П.П. Всичко, което казах, не се отнася за професионалните фотографи. Там нещата са друга манджа.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: nexaxa   
Дата:   26-12-09 20:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: wiseacre   
Дата:   26-12-09 20:23

Ама наистина ли тъй прави никона, нещо да не са сбъркани все пак настройки ли, какво ли ...
Ей сега опитах с моя сапунер (сони н50), редовно си пада на сто исо набича ли го срещу нощната лампа.
nexaxa, опита ли примерно да дадеш "фабрични" настройки или нещо подобно ?

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: asahi   
Дата:   26-12-09 21:02

За домашно ползване не е необходимо да купуваш фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   27-12-09 00:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никончето ми слага iso 400 в стая
Автор: lavrentii   
Дата:   27-12-09 15:12

nexaxa

Ми като искаш да снимаш портрети на закрито, що не си взе един DSLR на старо с 50/1.8 на старо. Малко повече парички щеше да ти излезе, ама щеше доста повече възможни да имаш, освен зуум.

"as so often in life, you get what you pay for"

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »