Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: 35mm   
Дата:   17-12-09 21:31

Трябват ми зарядни АА батерии + зарядно. Нямам си никакви.
Някои от фотоапаратите ми побират 8 броя АА, но конкретно сега ми трябват за светкавицата.

Ако взема 8 броя - и използвам в 90% от случаите 4 броя в светкавицата, но в другите 10% сложа 8 броя във фотоапарата?-да речем че тия 4 броя на слагани често на светкавицата са по-износени, - слагането им в комплект с другите 4 във фотоапарата би ли създало проблем? Почти във всеки ел.уред пише да не се слагат стари и нови батерии заедно. Пише го и в упътванията на фотоапаратите. Дори да направя по 1.2Волта и осемте след зареждане, едните 4 броя ще са по-разработени - по-бавно да речем ще "паднат" от новите, не толкова често използвани 4 броя.

Решението което сам мога да намеря (аз не разбирам много от батерии) е да си ги номерирам от 1 до 8 с фулмастер и да следя всяка батерия да получава честа среща със светкавицата в употреба. Проблем ли е наос=истина смесването на 4 броя нови и 4 броя разработени батерии, за да се налага да ги следя коя колко използвам?



Най-важния въпрос - КОИ СА НАЙ-ДОБРИТЕ БАТЕРИИ? - Саньо? Панасоник? Сони?
Не държа на кратко време за зареждане. Даже гледам малко подозрително на реклами като 15 минути за зареждане. Мога да чакам цяла нощ да се зарецдат, но искам после и толкова да изкарват в светкавицата(Никон СБ-800).


Благодаря на тези които ще ми дадт съвет.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: photostoykov   
Дата:   17-12-09 21:37

Надявам се знаеш, че Джъмбо и компания, в това число и аз ползваме SANYO eneloop.
Купи си "интелигентно" зарядно устройство и 8 (осем) броя eneloop!

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: 35mm   
Дата:   17-12-09 21:38

Благодаря.
Какво значи "интелигентно" за едно зарядно?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: Prakticar   
Дата:   17-12-09 21:40

Имам Саньо енелуп и съм доволен. Имам Дурацел с малък саморазряд и също съм доволен.
Батериите ползвам винаги в комплект (надписани са) и един комплект винаги си върви заедно, без да се разделя.
Зареждам си ги с интелигентно зарядно и 1/10 ток.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: pmartinov   
Дата:   17-12-09 21:40

Микропроцесорно управление и контрол на всички режими.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: photostoykov   
Дата:   17-12-09 21:41

За скандинавските експедиции, ще ти се наложи да ползваш външно захранващо устройство, което да носиш под топлите дрехи.
Така автоматически броят на акумулаторите, тип АА нараства на 16-32 броя.

Успех! И на топло!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: asahi   
Дата:   17-12-09 21:45

Maha Powerex MH-C9000

https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/wqxu5034.JPG


http://servaas.com.au/images/m04.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: photostoykov   
Дата:   17-12-09 21:47

На Асахи е по-хубаво, аз ти предлагам бюджетно:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=47&i=63069&t=63069&phorum_uriauth=


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: pmartinov   
Дата:   17-12-09 21:48

[smile]


Спестяваш едно дежурно осветление със зарядното на Асахи [smilie24]


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: Нели   
Дата:   17-12-09 21:50

Асахи, преди беше 145лв, а сега + батерии от 32лв е 132. [smile]



Публикацията е редактирана (17-12-09 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: fixt00l   
Дата:   17-12-09 21:50

Най-добрите батерии са онези, с нисък саморазряд, особено подходящи за снимане от дъжд на вятър.И след месеци не си губят заряда.Sanyo Eneloop са прекалено надценени, и в пряк, и в преносен смисъл.Според тестовете абсолютно най-добрите батерии са на Maha-Powerex Imedion 2100 maH, следвани от GP Recyko, също 2100 maH.Тия пощенски пликове Eneloop ги забрави.От Фотопавилион можеш да си вземеш въпросните Maha, в комплект с интелигентно зарядно, както ти препоръчаха.Powerex 9000 с четирите батерии е само 130лв, а имат и един промоционален пакет за 70лв.



Публикацията е редактирана (17-12-09 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: dsmt   
Дата:   17-12-09 21:59

Какво значи "интелигентно" за едно зарядно? -Ами да умее да разрежда батериите и да "знае" кога точно да прекрати заряда на батерията.....това е в общи лини.Зарядният ток би трябвало да и импулсен,ама не съм много сигурен в това.

Обикновенно изглеждат така[smilie7]
https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/eecl3835.JPG


http://i283.photobucket.com/albums/kk318/ptc2oo8/0026fld29nov2008/mh-c9000-bc900-side-by-side.jpg


А тук пише как се ползва,но на руски[smilie25]

цък



Публикацията е редактирана (17-12-09 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: 35mm   
Дата:   17-12-09 22:00

photostoykov, то за там направо ми казаха да си взема малък генератор за батерии, иначе въобще да не нося техника която използва батерии за да функционира. Това дето го четох по И-Нет за средните температури през Януари там от около -25 нещо не се оказа вярно. По телефона водача ми каза че си е около -40 и някои дни си е до -60. Вятъра прави нещата още по-зле.
В упътването за Литиево-Йонните батерии ( и в телефона ми и във фототехниката) пише че една Лит. Йон. батерия не може да се зареди ако температурата е под 0 градуса.

По принцип си нямам зарядни.Трябват си ми за тука да си имам 8 броя.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: vatan   
Дата:   18-12-09 15:48

Това с батериите донякъде е тото. По отношение на саморазряд аз съм доволен от Варта. Но зарядното на Варта зарежда около 16-20 ч. Много съм доволен също от Сони 2500 мА, които ги купих преди 4-5 години комплект със зарядно. То обаче е на друг режим - зарежда ги около 3-4 часа и авт. изключва. Понеже съм доволен от тях, миналата година си купих само батерии. Те обаче изкараха няколко месеца и вече са неизползваеми - за 1-2 дни се саморазреждат. Техномаркета разбира се не поемат никаква гаранция.
Li-ion и NiMH нямат памет и затова не е необходимо да се разреждат преди заряд. За тях е важно да не се разреждат силно и да се пазят от висока температура. Информация за това как батериите могат да издържат по-дълго има ТУК


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: vatan   
Дата:   18-12-09 16:18

35мм, за работа при ниски темп най-добри са може би NiCd батерии, но те имат 'памет' и преди заряд трябва да се разреждат. Но за нормални условия едва ли са най-хубавите. Изобщо няма най-добри батерии за всякакви ситуации!

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: erolkamburov   
Дата:   18-12-09 17:08

Здравейте, понеже става дума за батерии... искам да задам следния въпрос: миналата година с купих едни калпави батерии 2300mAh NI-MH комплект 4 батерии и зарядно. Може ли това зарядно да зарежда батерии 2700mAh? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: photostoykov   
Дата:   18-12-09 18:37

@erolkamburov: може, но с удължаване времето за зареждане.
Най-добре виж какъв заряден ток в mA има това зарядно устройство! Тогава лесно ще изчислиш времето за зареждане като разделиш капацитета на акумулаторите (2700 mAh) със стойността на зарядния ток (напр. 250 mA).

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: emil_manolov   
Дата:   18-12-09 18:39

@erolkamburov: Може да си зареждаш и 2700mAh батерии, но за да се заредят напълно, ще трябва да се зареждат малко повече време, отколкото старите ти 2300mAh батерии. Ето тук има калкулатор, с който можеш да си сметнеш колко време горе долу ще трябва, за да се заредят батериите: http://www.csgnetwork.com/batterychgcalc.html

Въвеждаш капацитета на батериите (2700mAh при теб) и с какъв ток зарежда зарядното ти (това трябва да го пише на самото зарядно или в упътването към него; например 200mA - може да е повече, може и по-малко [smile] ).

Идеята е горе долу следната: ако зарядното ти може да даде например 230mA за един час, тогава ще ти зареди 2300mAh батерии за 10 часа. Но тъй като ефективността при зареждане на NiMH батерии е 66% (т.е. зарядното ти подава 100mA за един час,а всъщност батерията запазва в себе си само 66mA от тези 100mA), формулата за пресмятане на нужното време за зареждане става малко по-сложна и за това добри хора са направили калкулатор [smile]

Разбира се, това се отнася за обикновени (не умни) зарядни устройства, каквото предполагам е твоето (моето също).



Публикацията е редактирана (18-12-09 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: d256h   
Дата:   18-12-09 18:42

Проблема на всички калпави зарядни е че не знаят кога да спрат! Зарядния ток не е толкова важен за съсипването на метал-хидридните батерии, колкото презареждането им. Няколко презареждания (собственика ги забравя за два дни в контакта със зарядното) и това е достатъчно да съкрати живота им много, както са си нови!

По отношение на саморазряда батериите на Sanyo eneloop нямат конкуренция, те се разреждат за една година само 15%

Скоро си купих зарядно с процесорче, което показва капацитета на батерията след като я зареди. От 8 броя Sanyo eneloop 2000, които си купих, 7 се заредиха до капацитет 2150мА и една до 2000мА. Запаса е съобразен така, че в продължение на около две години батерията да има оптимален капацитет и да служи вярно на стопанина си...



Публикацията е редактирана (18-12-09 18:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: erolkamburov   
Дата:   18-12-09 19:10

Колеги, балгодаря Ви за информацията.
Аз мисля да си сменям батериите с GP 2700mAh, и за това попитах. Зарядното ми отзад пише следното:2xAA(2.8VDC 150mA); 2xAAA(2.8VDC 50mA)
[thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: Prakticar   
Дата:   18-12-09 19:13

Не разбрах точно къде ще ходиш и какво ще правиш, но ако снимките са важни и е трудно да се повторят, си вземам 1-2 комплекта най-обикновени, еднократни, батерии дурацел и си ги държа в раницата като последна резерва, ако всичко друго ме предаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: turn-off   
Дата:   18-12-09 19:40

За ниски температури може да ползваш тези:http://www.energizer.com/products/hightech-batteries/lithium/pages/lithium-batteries.aspx
. Хвалят ги много, но са малко скъпички за еднократни батерии. Лично аз не съм опирал до тях.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: cade   
Дата:   18-12-09 19:45

BC-900 [smilie24] по-удобно е [beer] а за батерии--eneloop [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: MarinY   
Дата:   18-12-09 19:47

За тежки условия,договорна обвързаност и невъзвратимост на момента, Практикар го е казал - торбичка с батерии, а вида им е - Търн-оф, ги е показал.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии? Кои са по-(най-)добрите
Автор: jingov   
Дата:   18-12-09 20:03


"За ниски температури може да ползваш тези:http://www.energizer.com/products/hightech-batteries/lithium/pages/lithium-batteries.aspx
. Хвалят ги много, но са малко скъпички за еднократни батерии."
"За тежки условия,договорна обвързаност и невъзвратимост на момента, Практикар го е казал - торбичка с батерии, а вида им е - Търн-оф, ги е показал."
Няма най добро еди к"во си нещо...но е факт,че един Енерджайзер ми стой в тъпия китайски часовник/будилник вече /от 97година/тамън излязоха/не /в БГ/....годена е до 2011,а после ще му мисля.Интересно ми е защо като спомена името им ме гледат като паднал от небето и не само в петък [smilie18] ,за да пълнят гушката на Дурасел или ?
Инак съм съгласен с Асахи ,но таквиз видове само в прованса се намират...[smilie19]
Енелупа са добри,ако ще се ползват не постоянно,винаги имат заряд,но за ежедневна качествена батерия си требе друго,особенно в лоши климатични условия.Бих си купил еднократни бат.от там където ще се намирам,например в Сибир..хе хе ..стоката в повечето случай е съобразена поне донякъде с региона,в който ще се ползва ![smilie21] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »