Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За ДДС-то
Автор: boyski   
Дата:   18-12-09 18:11

ЗА темата с ДДС-то
Понеже все повече в базара изкачат някакви спамове за ДДС Фактури ,искам да напиша следното:
За всички които имат "някакъв приятел който работи във фирма регистрирана по ДДС"
1 Едно ДДС за да се вземе , трябва някой да го е внесъл. Което директно ни праща в магазина или при вносителя.
2 Фирмата на чието име е купен става негов собственик и започва да му отчислява амортизационни.
3 Ако реши да го препродаде пак трябва да му на числи ДДС върху остатъчната стойност.
4 Ако имате лична фирма или участие в такава която е регистрирана по ДДС и закупуването на фото техника е икономически оправдано то тогава какъв е проблема да се купи от магазина ,а се търси в базара.
5 ДДС-то се заплаща от крайния потребител.
6 И кренвиршите и пържолите са с ДДС.....и тяхното ли го теглите.
Учил съм икономика само 1г. и то много отдавна. Ако има икономисти, моля да ме поправят ако греша
или да добавят нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: ksuhorukov   
Дата:   18-12-09 18:30

Бойски, принципно е така, ама има врътки, дето ще ги научиш малко по-нататък. Ако "накъсаш" сумата по фактурата на по-малки части (до 500 лв.) няма да се налага да се отчисляват амортизационни :). ДДС-то не се губи, просто по този начин някой може да реши да ти направи услуга. Или да даде парите на държавата или да ги даде на теб. В него и в двата случая не остава нищо, освен ако не се договорите по някакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: IvanChohadjiev   
Дата:   18-12-09 19:59

Въпрос?

За да купиш нещо с фирмени пари, трябва първо да си ги спечелил, а за печалба дължиш на държавата 10%

Та за да купиш нещо за 100лв то трябва първо да си ги декларирал, да си платил данък печалба от 10лв и чак тогава да чакаш 20-те % ДДС

Май малко фирми се усещат, че като взимат нещо за ТРЕТИ лица, то сметката не е точно -20% [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: alsash   
Дата:   18-12-09 20:01

долу ДПСто

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: cicomanco   
Дата:   18-12-09 20:03

Смрът!!![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: mitakabus   
Дата:   18-12-09 20:14

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: Orlin   
Дата:   18-12-09 22:05

Бойски,
Не е точно така. Фирмите си имат счетоводители и те преценяват какво може и какво не.
Има различни ситуации, но в повечето случаи няма проблем с ДДС кредита.
И да уточня - амортизациите не са нещо лошо а обратно - хубаво.

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: biso   
Дата:   18-12-09 22:11

амортизациите имат ли нещо общо с ддс-то

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: asahi   
Дата:   18-12-09 22:23

Имат общо с печалбата. Един апарат за 1000 лева трудно ще го отчислиш за една година. Вариант е 500+500 за две години. Това означава, че срещу разход от 500 лева е добре да имаш приоход, надвишаващ го. На надвишението (печалбата) ще платиш 10% корпоративен данък печалба.

Съотношението печалба/оборот е добър индикатор за бизнеса и резките отклонения от статистическите норми са сигурен критерии за данъчните да се заровят в счетоводството ти. Поради това се налага експертното мнение на счетоводителя дали и как това е възможно към днешна дата.

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: boyski   
Дата:   18-12-09 23:05

Къде прочетохте ,че амортизациите са лошо нещо?????????????????? Но купите ли го през фирма която не е ваша "де юре" и той не е ваш.

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: mitakabus   
Дата:   19-12-09 07:38

boyski , това, че е взет с ф-ра за фирмата и тя си е приспаднала ДДС което трябва да внесе , не означава, че не е мой...[ezik]
Нищо не редно няма тук, разни мафиоти обраха държавата с внос/износ на чужд/наш бензин и горива,както и я смляха с фалшиви бандероли!!! НИЕ ЛИ ТУК господа ще ощетим държавата с 300-400лв ддс за един апарат !!![smilie10]
[smilie23]

..АЙДЕ МОЛЯ ВИ СЕ! Който има възможност да го прави - няма нищо не редно, нито крадеш нито убиваш! Правиш си кефа и то да СНИМАШ!
..цялата тема мирише още с пускането и . boyski ми се струва пряко ощетен и в завистта си иска да разбере дали е прецакан или какво?



Публикацията е редактирана (19-12-09 07:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: chicken   
Дата:   19-12-09 07:46

Да бе, да. Ами нали при една ревизия нещото трябва или да е продадено или да е налично.
IvanChohadjiev, данък печалба пък къде го сложи? Още повече, че като ги спечелиш 100те лева и след това ги изхарчиш за нещо, което ти се признава като разход, съответно нямаш печалба



Публикацията е редактирана (19-12-09 07:49)

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: boyski   
Дата:   19-12-09 08:55

Изглежда много хора не са ме разбра ли .Писах ,че тегленето на ДДС-то има смисъл когато закупената стока идва от магазин , а не когато е втора ръка както от базара. И още нещо темата не е лично за мен. Аз отдавна не завися то 100-200 лв. които ще изтегля от ДДС. Когато нещо ми хареса просто си го купувам. Знам ,че звучи нескромно ,но това е истината.
Пожелавам на всички уникално красиви кадри ,най-малко рейтинг 100 Б!!![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: asahi   
Дата:   19-12-09 09:19

Бойски, тук така става. Накрая стигат до сестра ти без значение дали си я имал някога.

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: boyski   
Дата:   19-12-09 09:30

Прав си колега!!! А на онзи господин дето темата му миришела искам да го уверя че миризмата не идва от нея.Просто да провери да не е забравил нещо на котлона...

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: НАСОО   
Дата:   19-12-09 10:02

ама не може да пишете такива работи и чак да спорите. Не може да си дръпнеш ДДСто без фирмата да има ДДС за приспадане, т.е. ДДС/пари които е дала, което пък значи че е същото като фирмаджията приятел да ти извади парите от джоба си. Единствения начин да гепиш пари от ДДС е да си купиш апарата на името на фирма създадена за точене на ДДС, която после се оставя на прокуратура и т.н. което веднага те слага в кюпа. Пък и как ги подпукаха едва ли вече има такива и най-малкото те пък нема да гепат некой милион а ще тръгнат да ти правят услуга за некъв си дрислив апарат. Друго е аз да си купя апарата на мойта фирма. Няма нищо сложно. Но това с фирмата на приятел айде нема нужда. То в БГ вече всеки втори познава поне трима големи мафиоти, тегли си ДДСто, не спира на куки, знае всички кръчми, в дискотеките охраната са негови хора, да звънне и ще причернее от Г-класи и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: asahi   
Дата:   19-12-09 10:07

Счетоводителят има решаващата дума.
Ако някой приятел-фирмаджия ти каже веднага "нямаш проблеми" това все още нищо не значи. Правили са ми такива услуги и нито е бързо, нито е лесно, често не е и в пълния размер.

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: likeduh   
Дата:   19-12-09 10:20

Правил съм такава услуга два или три пъти за 10 години....Истината е, че давам на приятеля кеш ДДС, което мен ми се приспада в общия кюп....сиреч ако не тръгна да го тегля/ревизии и куп разправии/ това ДДС, то минава само на бумага,като намалява дължимата от мен към държавата сума за ДДС.
Далаверата, ако може така да се нарече е твърде относителна...на общия фон ,ако е за едното хапаратче ..не се усеща....
Когато сумата по ДДС е много голяма може да се получи ефект на кредитиране от държавата, но това незначи , че няма да го плащаш по-късно това ДДС.
При добър счетоводител...ДДС не е проблем, а много писане

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: mitakabus   
Дата:   19-12-09 10:21

Когато фирмата се заниамва с неубходимата дейност и може да си позволи да си купи апарат за да извършва дейността си , няма проблем да го закупи! А при все , че издава ф-ри повече от колкото за закупуване на стока/ примерно се занимава с проектиране/ и има нужда от приходни ф-ри за да намали данък печалба както и внясянето на ДДС..повече няма да обяснявам..... [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: Георги   
Дата:   19-12-09 10:25

хора, що не си гледате снимането [smilie11] [smilie5]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: mitakabus   
Дата:   19-12-09 10:36

Точно... [shtrak]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: likeduh   
Дата:   19-12-09 10:37

само уточнението..не приходни, а рзходни фактури...и е събота ...и що не си гледате снимането....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: Gruyu   
Дата:   19-12-09 10:42

Като стана въпрос за снимане: ако имам фирма по ддс, чиято дейност не е свързана с фотографията, а искам и да снимам официално издавайки фактури за фотографски услуги, трябва ли да плащам и патент за фотография или не?

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: likeduh   
Дата:   19-12-09 10:45

не, нетрябва..
в решението на съда в дейности си пише:-всички разрешени от закона дейности.

Вече ако искаш да правиш нещо с лицензионен режим-цигари, алкохол, хазарт...ще си платиш лиценза....

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: Gruyu   
Дата:   19-12-09 10:49

[beer] благодаря,likeduh!

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: dindrein   
Дата:   19-12-09 11:39

Ако говорим за "фотографски услуги" и фирмата ти не е регистрирана по ЗДДС, тогава дейността се регулира от "Закона за занятите" и патент по ЗМДТ ("Закон за местните данъци и такси").
Ако говорим за предоставяне на права върху авторски фотографии (например, качването им в сток сайтове), тогава е съвсем друга бира и се облага по-съвсем друг начин - доста по-изгоден.



Публикацията е редактирана (19-12-09 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: ittv   
Дата:   19-12-09 11:52

Не знам вие може да си говорите цял ден става ли или не и кое е ОК и кое не, моя кум си купи канонския 70-200/4 и с ДДС-то си купи 85/1.8 :):) и никак не му е зле [shtrak]

На цената на един обектив да си купиш 2 еми извинете ама на мен ми се вижда много изгодно, пък вие си дрънкайте за данъци печалби и амортизации и т.н.

ТАКА ЧЕ както твърди Бойски тегленето на ДДС-то има смисъл когато закупената стока идва от магазин!!!!!!!!!!!


Темата може да се затвори [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За ДДС-то
Автор: lansky   
Дата:   19-12-09 19:57

ЗА темата с ДДС-то
Понеже все повече в базара изкачат някакви спамове за ДДС Фактури ,искам да напиша следното:
За всички които имат "някакъв приятел който работи във фирма регистрирана по ДДС"
1 Едно ДДС за да се вземе , трябва някой да го е внесъл. Което директно ни праща в магазина или при вносителя.
*звучи логично, но не е верно - достатъчно е да имаш данъчна фактура, която може да не си платил и още няколко неща изброени в ЗДДС

2 Фирмата на чието име е купен става негов собственик и започва да му отчислява амортизационни.
*зависи от прага на същественост приет във фирмата, както горе казаха - няма нищо лошо в амортизациите


3 Ако реши да го препродаде пак трябва да му на числи ДДС върху остатъчната стойност.
* абсолютно грешно - (отделно едва ли във фирмата ще му сложат остатъчна стойност, сигурно си имал предвид балансова) ако продаваш на свързано лице има едни ограничения по чл 27 и там се начислява ДДС на ПАЗАРНА стойност.

4 Ако имате лична фирма или участие в такава която е регистрирана по ДДС и закупуването на фото техника е икономически оправдано то тогава какъв е проблема да се купи от магазина ,а се търси в базара.
*Ако имаш лична фирма, не се гледа дали е оправдано икономически, а се гледа дали ще извършваш последващи облагаеми доставки по ЗДДС. сиреч ако държиш шкембеджийницата на сточна гара - може да си регнат по ЗДДС, но няма за какво да използваш апарата - затова дори всичко да ти е изрядно нямаш право на кредит по ЗДДС

5 ДДС-то се заплаща от крайния потребител.
*да така е

6 И кренвиршите и пържолите са с ДДС.....и тяхното ли го теглите.
*ако си шкембеджийницата на сточна гара какъв ти е проблема с ДДСто???

и последно
ДА - аз разбирам от счетоводство за разлика от всички "писатели" изписали глупости нагоре включително за занаяти и патенти....

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »