Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony developing Foveon-like chip?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-09 23:45

rhyan Nikon d3x 24.6 мп-та с каква матрица е? Не е ли Сони 24 мегапиксела подобен на А900?

http://nikonrumors.com/2008/12/02/nikon-d3x-sensor-made-by-sony-designed-by-nikon.aspx


Матриците на Д3 и Д700 дори да се правят от Сони се правят само и единствено за никон.

Личното ми мнение е, че Сони най-верочтно правят повече пари от сензори на никон отколкто от собствени ДСЛР-и.

ФФакт е, че Пентакс и Никон ползват 12 мп ЦМОС матрицата дори в най-ниския си клас ДСЛР-и, а Алфа ДСЛР-ите от ниския клас още ги правят с 10 мп ЦЦД сензора (Д3000 също де).

Когато излезе 10мп ЦЦД-то Никон имаха прево да го ползват ексклузивно за почти година!!! Преди сони да пуснат А100. Д300 и А700 ги пуснаха заедно, но мисля, че много добре са разграничени - нямаше никакви никонци дето даскокнат на А700 и да зарежат никон - дори никонския вариант е 14 битов (дори това е да е с някакви хакове).

Темата никон и Сони е дълга. Има и момента че Сони позлват техника на никон в производството на полупроводници. Та тия сензори се бичат с машини на никон в завод на сони .....

При D2/D2Х се знаеше, че сензорите се правят от Сони само и единствено за Никон - без рпаво да се ползват то друг



Публикацията е редактирана (17-12-09 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony developing Foveon-like chip?
Автор: rhyan   
Дата:   18-12-09 00:18

Така е - съгласен съм - големите сензори не се знае знае ли се. Има някакви официални изявления, и същевременно по сайтовете навсякъде пише или сони под въпрос, или manufacturer unknown.
И все пак сони си остават относително консервативно настроена компания - нашето си е наше и толкова. Нека да тръгне някой ден сони с фовеон-подобен сензор, пък тогава ще го мислим.

До тогава - [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony developing Foveon-like chip?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-09 00:45

[beer] Да прав си рибата е в реката


И аз се надявам коиот и да направи пробив в техниката да споделя. Все пак Сони дори да правят прилични ДСЛР-и има още какво да учат от другите. Пък и със всеки друг това е истина.

Малко глупава е американската идея, че може и трябва да се патентова кажи речи всичко и да се ограничи ползването от конкуренти

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »