Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Какви филтри за Никор 70-300 и Никор 10-24
Автор: munich   
Дата:   15-12-09 19:46

Абе тея филтри изобщо струват ли си масрафа - хем скъпи, хем и капачката не може да се сложи. И всеки път махаш филтъра, прибираш и тогава слагаш капачката?

Зле...

Отговори на това съобщение
 Re: Какви филтри за Никор 70-300 и Никор 10-24
Автор: Prakticar   
Дата:   15-12-09 20:23

Колко са скъпи?
Ако апарата ти седи в чантата и го вадиш само за да снимаш, може и без капачка - само с филтъра.



Публикацията е редактирана (15-12-09 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви филтри за Никор 70-300 и Никор 10-24
Автор: MarinY   
Дата:   15-12-09 20:49

Munich, за съжаление си струва. С никон капчъра, можеш да постигнеш, горе-долу ефекта, но ... не е съвсем същото.

А хубавите са 160-250 долара.

Сетих се още нещо: с широкоъгълния, особено в края на 10-те мм, ще имаш голяма разлика в наситеноста на цвета, по широчината на кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви филтри за Никор 70-300 и Никор 10-24
Автор: jivkojj   
Дата:   15-12-09 20:52

Абе тея филтри изобщо струват ли си масрафа - хем скъпи, хем и капачката не може да се сложи.

Другите флтри иди-дойди може да ги удурдисаш софтуерно, но поляризационния, и донякъде ND - няма как.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви филтри за Никор 70-300 и Никор 10-24
Автор: vuc   
Дата:   15-12-09 22:53

Капачката не я мисли, моят b+w cpl mrc slim си имаше в комплекта капачка която си е направена да се нанизва върху филтъра /като капачка на фишай/. Успех с избора!


Отговори на това съобщение
 Re: Какви филтри за Никор 70-300 и Никор 10-24
Автор: munich   
Дата:   15-12-09 23:44

Единствено мисля още последно на каква резба да купя - дали 2 за широкоъгълния или 2 на 77 мм с преходник. Второто е по-добро, но само ако нямам наистина недостатъци в последствие с сенници и капачки.

Като цяло се спирам на това:

Поляризационен - B+W CIRCULAR-POL SLIM MRC
При градиентните и неутралните има реално по 2.
При градиентните малко повече ме блазни синьо заради небето или сиво - какъв е вашият опит?
При неутралните 0,9 достатъчно ли е или по-скоро 1,8?
Поразгледах и инфрачервените - и с тях съм гледал много интересни снимки, особено из природата, ама ми се струва че доста по-рядко бих го ползвал, отколкото другите.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Какви филтри за Никор 70-300 и Никор 10-24
Автор: MarinY   
Дата:   16-12-09 00:20

Мюних каза: Единствено мисля още последно на каква резба да купя - дали 2 за широкоъгълния или 2 на 77 мм с преходник.

10-24(т.н. широкоъгълен) е 77 мм. филтър

Отговори на това съобщение
 Re: Какви филтри за Никор 70-300 и Никор 10-24
Автор: neuromancer   
Дата:   16-12-09 01:34

За пейзаж си вземи неутрален градиентен, за предпочитане правоъгълен, а не кръгъл
само неутрален почти няма да ти трябва, освен ако решиш да експериментираш с дълги експозиции на светло. Поляризационния филтър на свръхширокия обектив да не се изненадаш като почне да прави небето да прелива от тъмно към светло [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »