Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Пак за снимките в документите за самаличност
Автор: fove   
Дата:   04-12-09 10:38

Как тълкувате последните изменения на закона?
Чл. 22. (1) (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) За издаването на български лични документи лицата са длъжни да представят снимки, отговарящи на следните изисквания:

1. размер на снимката - 45 мм на 35 мм;

2. изобразеното на тях лице да е заснето фронтално;

3. (изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) височината на изобразеното лице от брадата до върха на главата да е между 31,5 мм и 36 мм.

(2) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 31.10.2007 г.) Когато в пунктовете за приемане на заявления има техническа възможност, цифровото заснемане на лицето се извършва там.

(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 31.10.2007 г.) Останалите изисквания към снимките по ал. 1 се определят с акт на Министерския съвет.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   04-12-09 11:39

Ами това вече беше обсъждано. Когато паспортните отдели си имат собствена техника за снимане, няма да приемат снимки, правени другаде.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: c41   
Дата:   04-12-09 12:57

Което не е редно, ако са спазени всички изисквания в закона.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   04-12-09 16:00

Аз и за това поисках мнението ви.Защо се изхарчиха едни милиони,като няма да са оборудвани всички паспортни отделения.То има и други недомислици,ама карай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   04-12-09 16:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   04-12-09 16:18

Какво значи редно? Все едно е по-редно в ресторанта да не ти дават да си консумираш твой алкохол, стига да е същия като предлагания от тях. Нали трябва да си избият изхарчените милиони хората :-) А и предполагам, че необорудваните паспортни отдели ще са само в разни много затънтени населени места, където са сметнали, че няма да им се изплати инвестицията.

Може и да е тъжно, но това е реалността - държавата ще обясни на обществото как иска да му спести пари и това, че фотографите ще имат намалени приходи, никой няма да го сложи в уравнението. И на мен не ми е приятно, че Бойко Борисов забрани на всички министерства да си поръчват календари, коледни картички и сувенири, ама абсолютно нищо не може да се направи, поне не преди следващите избори.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mish   
Дата:   04-12-09 16:25

Със зелените карти на американците се справя ме, пък какво остава за БГ-документите ......! :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   04-12-09 16:37

Не знам дали е разумно да няма снимки на хартиен носител,както примерно е в Румъния.Не искам да мисля,какво ще се случи при евентуален срив в системата им,както често се случва примерно в КАТ.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за паспорти
Автор: tofo61   
Дата:   04-12-09 16:43

всичко е българска идоитщина!!! в много страни от ЕС НЯМА КОЙ ЗНАЕ КАКВИ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ТЕЗИ СНИМКИ!!! ДОКАТО ТУК СЕ ИЗМИСЛИЛИ ВСИЧКО СРЕЩУ ФОТОГРАФИТЕ--ФОН-РАЗМЕР НА ЛИЦЕТО... И Т.Н. ЦЕЛИ 15 ТОЧКИ!!! ПРЕДИ 10ГОДИНИ СЕ ИЗРЪСИХМЕ ПО 30000 ТОГАВАШНИ ЛЕВА=30ЛВ. СЕГАШНИ НА РПУ ЗА ЕДНИ ОБРАЗЦИ!!! ДАЖЕ МАФИЯТА В ПОЛИЦИЯТА Е СТИГНАЛА ДОТАМ ЧЕ ПРИЕМА САМО ОТ ОПРЕДЕЛЕНО ФОТО СНИМКИ ЗА ДОКУМЕНТИ!!![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   04-12-09 16:57

То фотографите са им най-малката грижа.Въпросът е,че въпреки изхарчената огромна сума,нещата не само,че не са обмислени,но ще се решават в движение и това неминуемо ще доведе до пълен бътак.Въпросът се е свеждал само до изразходването на едни суми и получаването на съответните комисионни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chovecheto   
Дата:   04-12-09 17:13

Никъде изрично не е споменато, че ще се приемат само и изключително снимки направени в полицейската служба. Нещо повече, в ал.1, пише, че "лицата са длъжни да представят....", т.е. гражданина си носи снимката, тъй като ако се е заснел в Полицията, няма да представя нищо, защото то си е там.
Освен това какво значи "Когато в пунктовете за приемане на заявления има техническа възможност, цифровото заснемане на лицето се извършва там"??? Откъде гражданина да знае, има ли няма ли? Значи трябва веднъж да отидеш за да провериш, какъв е твоя случай, а после, ако нямат, да ходиш да се снимаш в ателие???
Според мен тия разпоредби съвсем скоро ще бъдат отново променени.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   04-12-09 17:28

Абе нали и аз това казвам.Нооо пито платено.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chicken   
Дата:   04-12-09 17:34

...ДОКАТО ТУК СЕ ИЗМИСЛИЛИ ВСИЧКО СРЕЩУ ФОТОГРАФИТЕ...
Кое е проблема на фотографина? Размера или фона. Или да мрънка щото му е скучно. Щото изискванията са си изисквания, и ако не може да направи една снимка според тях, ами .... го във фотографина. Да не говорим, че 2/3 от ателиетата трябва да ги затворят заради неуважение към фотографията. Че ми взимате една камара пари и ми изаквате на едно листче четири...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   04-12-09 17:54

@chovecheto, според мен всичко е казано абсолютно ясно - когато има възможност, СЕ ИЗВЪРШВА ТАМ - не "може и да се извършва и там". И не виждам друг проблем в това, освен че това фотографите не ги кефи. Очевидно като за документи всеки може да снима - даже и онези на входа в Метро. Да не ти казвам как са ме снимали за документи "професионалисти" преди години. По-добре - полицаи!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   04-12-09 18:00

А "лицето" дали знае като отива да си подава документите в съответните "пунктовете за приемане на заявления има техническа възможност, цифровото заснемане на лицето се извършва там".Особено ако "лицето" е от Горно Дивдядово и пункта е в Долното такова.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   04-12-09 18:04

Тази тема изобщо дали е за фотографски форум?

Едва ли чичкото в мазето до полицията със сапунерката и принтерчето за по 100лв се смята себе си за фотограф?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: грегари   
Дата:   04-12-09 18:24

tofo61
недей крещя бе човек. чува ме те и с малки букви.
в германско са наслагали ония кабинки с перденцата и термопринтерчето, буквално на перона на мн.гари. па ние сага ще изхарчим едни огронми пари за студия, за фонове, за разрешителни...... за пулни гуш на разни чиновници.
това е - родна картинка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   04-12-09 18:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   04-12-09 18:43

То не е само до капацитета.МВР НЯМА ГОТОВНОСТ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: portradamus   
Дата:   04-12-09 18:45

За Лотарията за зелени карти в САЩ изискванията са подобни. Не виждам какъв е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kadar   
Дата:   04-12-09 18:53

Мдам , чакаме развитие наистина ! Според мен ще настъпи пълен хаус като му дойде времето :)
Убеден съм че самите РПУ-та няма да се справят !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-12-09 21:52

В началото ще има емоции. Не е зле да се поизчака с подмяната.
А в закона нещата са казани точно и еднозначно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   04-12-09 22:07

За хората е най-добре да ги снимат на място в полицията, а не да ходят до фото, да дават по 6 лева за едно картонче с 4 снимки и после да ходят в полицията.
Друг е въпросът, че доста ателиета ще изпуснат пари.
Но какво да се прави - във всяко РПУ могат да се доставят по две - три сапунерки и да се направят снимки за документи.
Но както по-горе един съфорумец каза, полицията просто няма да се справи с обема на работата и сигурно ще позволят хората да си носят и снимки на хартия.
Щото не виждам как бай Пешо от село, ще вземе диск за да му запишат файла със снимката в ателието и ще го носи в РПУ.
А това, да се пращат по нета снимките, просто съвсем няма да стане.
Щото объркванията ще са жестоки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-12-09 22:09

Файлове трябва да се трансферират само между фотоапарата в РПУ-то и компютъра им. За дядо Пешо и останалите, снимани извън РПУ-то - на хартия. И то само ако в РПУ-то няма снимачка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shama   
Дата:   04-12-09 22:15

аз имам опит с щатския КАТ, за шоф. книжка отиваш даваш документа , после една крачка в страни пляс снимчица и тва е. Не виждам защо да не се направи и тук , както всички знаят в чужбина паспортните снимки ги правят по супермаркетите само у нас е професия.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »