Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Никон Д3000
Автор: sigmadelta   
Дата:   04-12-09 17:15

Здравейте ! Реших да мина на другия бряг, какво е мнението ви за Никон Д3000?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   04-12-09 17:28

sigmadelta,
питай PD, той едновременно е запознат с Д5000/Д3000/Д90 и тъкмо и той минава от единия бряг на другия [smile]

На серизоно обаче - основно пейзажи ли смяташ да снимаш (само от снимките от профила ти ми дойде тази мисъл) и имаш ли самия ти вече идея за някакво конкретно обективче?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   04-12-09 17:32

Бижу за малко пари! Това ми е нението![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sigmadelta   
Дата:   04-12-09 17:37

Да , Снмам повече природа , ще се радвам ако ми препоръчате и обектив !


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   04-12-09 17:40

16-85! Напълно достатъчен![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   04-12-09 19:12

За природа, за тези пари, няма по-добро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   04-12-09 19:21

никакъв смисъл няма в тая работа.

сега най-вероятно си с ентри тяло канон, ще вземеш някакъв безмоторник на никон. и двете са пръчки и и двете казват нищо за марката, а да са повод за "минаване на другия бряг" е просто абсурдно според мен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   04-12-09 19:31

ползвам го и съм доволен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: showtime   
Дата:   04-12-09 19:37

D3000 го з**б*и. Много бързо ще ти се прииска D5000 или D90 Ориентирай се към D80 втора ръка или D5000.
16-85 ще ти дойде доста солен за първи обектив и затова те съветвам да погледнеш към 18-105 VR или 18-135 или 18-70.



Публикацията е редактирана (04-12-09 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rhyan   
Дата:   04-12-09 20:27

Абе хора - що го морите човека. Д3000 е супер, не ти трябва да разбираш кой знае колко за да го ползваш. Всъщност с него никон се целят точно в пазарната ниша "Искам снимки като професионалист, ама не разбирам нищо". Целия апарат е изработен с идеята да прави всичко сам, ако си прочел това-онова, и си разгледал РТФМ-а може да ръчнеш и по менютата, ама там са едни картинки, едни неща мърдат, дупки разни се отварят, затварят, за 0 време ще зарежеш.
Като гледам, че обикаляш по планините, що ще носиш такова чудо - с някой обектив ще идва към кило някъде, което не е никак малко като гледам по какъв отвес се кандилкат хорицата от снимките в профила ти.

Вместо това защо не разгледаш нещо по-компактно и не по-малко качествено - Например Olympus Pen, или Panasonic G1 серията? Вярно, не изглеждат професионално, ама пък правят почти професионални снимки. Да не казвам, че ако избираш д3000 заради цената, ще вземеш също толкова скъп обектив, и в крайна сметка резултата ще е същия като от PEN.
Ама не носиш 1 кило на гърба си, а чантичка на кръста, или дори просто прибран в някой по-голям джоб.

В крайна сметка - каквото и да вземеш - важното е да ти е удобно и да те радва. Няма значение дали е никон, канон, оли, сони, пентакс или каквото и да било друго. Щом те радва, кво ти пука?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   04-12-09 20:51

С обектив , статив , чанта и карта в момента мна пазара няма кой да се мери с него за цена от 899лв.!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rhyan   
Дата:   04-12-09 20:53

Така е, като съотношение цена/качество няма. Ама с всичко изброено минаваш 2кг.ПОНЕ!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sigmadelta   
Дата:   05-12-09 09:48

Пен и Панасоник GH1 привличат внианието ми , но имам малко информация за тях и цените им са солидни ,не знам кой от тях е по - сполучлив !


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   05-12-09 16:55

И аз съм си го харесал този моде в комплек с 18-105 VR [smile] И това което знам за него е че е софтуерно подобрена версия на D60 което ми се струва много изгодно предложение .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   05-12-09 19:02

Д3000 ~ Д60 с по-добра автофокусна система (и малко по-голям размер на дисплея).

Д3000 ~ Д80 без мотор; по-лош визьор; без горен дисплей и с по-ентри управление и ергономия.

Аз при подобен избор бих взел Д80 на старо (и showtime го е казал по-горе). Но и Д3000 като за парите си, нов... си е много добро апаратче. Вски си има глава за за си преценява плюсове/минуси/цена. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shpexy   
Дата:   06-12-09 00:52

добра оферта си е, но наистина можеш да помислиш за Д80 и обективи! И все пак не си обяснявам какво се очаква от пускането на подобни теми - само ще се объркаш от толкова различни мнения - това си е лична преценка![beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-12-09 01:06

При наличието на Д90 кво се мъчите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toti   
Дата:   06-12-09 23:00

Помисли и за новия 18-200ВР.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boyanb   
Дата:   06-12-09 23:40

zemi си един К-х, хем ще си ползваш наличната стъклария [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-12-09 23:54

d3000 препоръчвам пред д80.
Д5000 и д90 са с по хубава матричка и видео.
като д90 има и по добре ергонимия и визьор.
Всичките тела са с еднакъв автофокус като същия би трябвало да е най-добър при последните тела излязли с него т.ест д90,д5000 и д3000.
Основния - на д3000 и д5000 е ,че нямат мотор в тялото.50 1.8 и 85 1.8 ги забравяш ако ти пука въобще.Има прекрасен 35 1.8г.
Като тяло...мисля ,че д5000 е най-добре за теб :) така ще си по-добре от д3000 ще имаш видео и няма да ти липсва д90.Картинката ще ти е близа до д90 и д300.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   07-12-09 07:22

Пд О90 ир е кдм,длф роекйр'кд=

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dickbg   
Дата:   14-07-10 11:17

deathzone написа:

> Пд О90 ир е кдм,длф роекйр'кд=

Много добре казано, само дет' нищо не се разбира.

И пред мен седи същата дилема. Откраднаха ми стария сапунер Canon A720 . И сега гледам офертата на синтезиса и се самозарибявам. Иска ми се DSLR, а бюджета ми е доста орязан. Ken Rockwell, направо ме заби с ревюто си и най-вече с подзаглавието Nikon's Worst DSLR — Ever. .
Че така както беше казал някой във форума кажи какво искаш да чуеш и да ти кажем и аз чакам някой да каже че офертата на синтезиса си заслужава и да поемам към магазина


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   14-07-10 12:01

Никон Д3000 няма мотор за автофокус на безмоторните обективи за Никон и няма стабилизация на сензора за ползване с евтините зумове 70-300 от Тамрон и Сигма.

Аз вече съм се прекарал купувайки един път евтин Никон и повече така няма да правя, обещавам.
Има евтини Сонита тука:

http://www.kamera-express.nl/Products.aspx?c1=4277


само 299 евро + 119 евро за един 70-300 Тамрон и си готов.

http://www.kamera-express.nl/ProductDetail.aspx?id=13721



Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: victory13   
Дата:   14-07-10 13:55

не разбирам как е възможно да се толерира покупката на безмоторен никон тук [smilie10]
каквото и да вземеш на старо от д80 нагоре, все е по-добре... твърди обективи има точно един да кажем бюджетен за безмоторните, плюс един полубюджетен /60мм макрото/, и всичко друго след това те закопава... дълбоко...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
с моторно тяло ползваш една камара автофокусни обективи с прекрасни качества... [beer]
ма имам чувството, че някой като се е пр####л, много държи още някой да прекара [smilie18]
рано или късно безмоторника се хвърля в коша /базара/, и се взима нещо свястно [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: dnachev   
Дата:   14-07-10 14:03

Като собственик на D3000 съветвам да се мине към D90 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: MauMyHa   
Дата:   14-07-10 14:20

asahi
[smilie24]
а що се отнася за обектива вземи 18-135

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-07-10 14:43

Не минавам никъде [smilie3]

Това с което блести д3000 е ,че има най-добрия автофокус в този клас.
Също така е доста евтин и малък фотоапарат.
Има чудесна картинка до 800 исо.
[beer]
Комбиниран с едно китаче и един 35 1.8г ще е страхотно телце.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: botzi   
Дата:   14-07-10 15:10

"Вярно, не изглеждат професионално, ама пък правят почти професионални снимки. "
Аз професионални снимки ли правя ?
Много интересни коментари ........
Колкото до тяло какт оказвa pd едно D3000 с 35 mm 1,8 или едно d80 с 50mm 1,8 са чудесни варианти, аз съм за d80 като по качествено и масивно тяло, щом ще снимаш предимно природа се предполага че ще е в светлата част на деня :) а Д80 в базара има за 600-650 лв :)
Та освен за тял омисли и какво ще му завинтваш отпред според нуждите ти :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   14-07-10 16:00

victory13

Това са учебни тела. Не им е целта да заменят Хаселблад. С тях се учиш на настройки и работа с тялото. Може и никога да не искаш да минеш на нещо по-високо. Може и да се уплашиш. Дай като не знаем какво искаме да минаваме на среден формат. На много хора китовите обективи са им предостатъчни. Много е относително всичко. И не разбирам защо толкова се плюе по тези апарати и то се изтъква най-малкият им проблем - липсата на мотор. Само визьорът на другите класове е напълно достатъчен аргумент за каквот и да било. Като смениш пет пъти настройките в менюто за по-малко от час и ти се иска да има и отделни бутони вече. Какво сте заорали в тези прословути мотори, особено при задаващите се AF-S праймове.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: hemilio   
Дата:   14-07-10 16:44

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: victory13   
Дата:   14-07-10 17:01

уве... това им е единствения недостатък на тези тела, а не най-малкия... аз други забележки нямам...
и пак казвам, че е нелепо при наличието на идеални обективи от преди 20 и кусур години, аз да чакам благоволението на никон да ми пускат ес обективи... и то в темпо на година по лъжичка...
здраве да е, който го взима, да му мисли...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: georgivelev   
Дата:   14-07-10 17:13

Хехе, аз когато си взимах Д40то почти нямаше обективи AF-S и добре че тогава не се допитах до височайшия форум, че жив щяхте да ме одерете.

Оказа се много добра инвестиция за свободното време. Е да, сега ми липсва, че не мога да закача 50/1.8 или 85/1.8, но пък и това, което имам ми върши перфектна работа. Даже бих казал, липсата на мотор ме предпази да не профукам пари за какви ли не обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   14-07-10 17:21

victory13

То има и не лоши тела втора ръка, както и обективи. Подходящи и за малък бюджет, особено с един универсален обектив, както в случая. Моя безмоторник също си го обичам, за момента се справя отлично, но просто наистина има един куп други, далеч по съществени минуси, според мен, които обикновено се пропускат или се спира на мотора. На това се дразня. Не е нито конкретно към теб, някак си по принцип ми стана рефлекс, като чуя мотор като аргумент.[smilie5] [smilie24] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: gpi72   
Дата:   14-07-10 18:24

pd:"Това с което блести д3000 е ,че има най-добрия автофокус в този клас."
K-x е от същия клас и има по-добър 11 точков автофокус както и сащата матрица като на Д5000 и Д90.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: chicken   
Дата:   14-07-10 19:05

Че не е върха д3000 си е вярно, ама що го набутвате човека д80. Аз съм си с него де и не бих го сменил за д3000, но единственото разумно решение е намиране на парички за д90. Друг е въпроса, че ако не е снимал с д80 или д90 и нагоре, нама да му липсват разните неща щото няма да ги е пробвал. Е, при всички положения д3000 е по-добър вариант от която и да е трицифрена Канонска пръчка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: gpi72   
Дата:   14-07-10 19:57

Ето какво ми попадна в нета. Статийка от един Никонец явно за това какво от гамата си струва да се копува.
http://www.kenrockwell.com/tech/recommended-cameras.htm



Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: simbon4o   
Дата:   14-07-10 20:29

D5000 - всичко хубаво на D90 го има + въртящ дисплей и минус малко ергономия което ще се преглътне по-лесно. В този клас друго не бих си купил за толкос пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   14-07-10 22:29

тоя kenrockwell много послъгва, забравил е че има един куп обективи за Никон от Тамрон, Токина, Никор и Сигма без мотор и за тях трябва Д90. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: gpi72   
Дата:   14-07-10 22:45

Напълно съм съгласен с Мес, малко залита Кен ама поне се е постарал да пише [smilie18]

simbon4o Д5000 е ентри а Д90 вече е в по-високия



Публикацията е редактирана (14-07-10 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: simbon4o   
Дата:   15-07-10 00:23

ентри ама е по-лош само в ергономия и визьор[smilie5] ясно ми е какво може, служебен ми е.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: chicken   
Дата:   15-07-10 08:51

Mec, дали на човек, който купува Д3000 - 5000 му пука, "че има един куп обективи за Никон от Тамрон, Токина, Никор и Сигма без мотор"
При положение, че има достатъчно с мотор. Нали се сещаш, че ако му притрябват обективите без мотор ше му трябва и ново тяло. Останалото е изхвърляне. Чул някой, че тоя обектив... ама то било много вървежно да имаш оня...
А еди кой си ви послъгва щото четете. Аз си копувам всичко без да съм погледнал дори ревю. Пазара е пренаситен, ама в края на краищата за дадена цена нещата са ясни. Тук едно чудене, едно маене... Едни притеснения да не се прекара човек... с Токина или Тамрон за 200 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: didesignbg   
Дата:   15-07-10 08:58

Просто, в ниския клас, Никон и Канон ебават яко потребителите си, които пък са зомбирани, че Канон и Никон са върха.
За какво му е на човек да си купува Н, или К, като смята да го ползва със Сигми, Тамрони и др. Сони, Пентакс, че даже и Олимпус предлагат много повече за парите си в ниския клас. Всеки обаче има право да си харчи парите за каквито си иска измишльотини. Все пак ако не са потребителите на д3000 и д5000, никога няма да видя обективите, които искам.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: serjy   
Дата:   15-07-10 09:05

didesignbg [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: kapitancho   
Дата:   15-07-10 09:49

Това че Д3000 е безмоторен не е проблем. Всички зумове на Никон имат мотор, без най-старите, които сега не се предлагат и които и без това не са удачни за кроп (28-80, 28-100, 28-200, 70-300 без ВР). Има достатъчно добър избор от обективи с мотор, така че това не е проблем. а тази цена, Д3000 си е супер, макар че и един Д40 върши чудесна работа в този клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   15-07-10 10:35

chicken написа:

> Mec, дали на човек, който купува Д3000 - 5000 му пука, "че има
> един куп обективи за Никон от Тамрон, Токина, Никор и Сигма без
> мотор"
> При положение, че има достатъчно с мотор.

-------

Абсолютно не съм съгласен с твоето мнение.
Няма достатъчно с мотор.

Я си представи че искам да снимам на ф2.8 за да ми е по-висока скоростта без да вдигам ИЗО-то, защото не искам да губя детайли. Не ми трябват хиляди изнесени копчета за всяка функция нито 7 кадъра в секунда. Трябва ми само фотапарат който да може да работи например със Сигма 70мм Ф2.8 макро. След като от конкуренцията предлагат модели не по-скъпи от Д5000 с мотор, защо на мене да ми се подиграват от Никон да ме карат да им плащам Д90 ???

Аз пък, като по-тарикат, може да искам да не наливам пари в фотапарат който само след две години вече ще е остарял, а вместо това да купувам обективи които ще ги ползвам многооооо повече време.
Не сме длъжни всички да се правиме на фоторепортери и да купуваме тежък Д300.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: georgivelev   
Дата:   15-07-10 10:55

Mec написа:

> Няма достатъчно с мотор.

Има достатъчно с мотор. И стават все повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: d_ave   
Дата:   15-07-10 10:59

Хехе - с мотор, без мотор:))) Ни(кон)-ски неволи:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: kapitancho   
Дата:   15-07-10 11:22

Мес, който иска зум 2.8, няма да иска Д3000 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   15-07-10 15:01

kapitancho

>>Мес, който иска зум 2.8, няма да иска Д3000 :)
----------

Твърдите на Ф1.8 и Ф2 също могат да снимат на Ф2.8 като Сигмата 70мм макро.

Много адвокати има тука на тази жълта фирма.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: kapitancho   
Дата:   15-07-10 15:50

Мес,
просто е дразнещо само за безмоторност да се говори. Колко хора от мераклиите на Д3000 ще ползват твърди? На повечето им стигат зумовете, а за твърд има 35/1.8 на поносима цена и с мотор. Който има финансова възможност за по-скъпи обективи, той ще може и да вземе по-добро тяло, отговарящо на тази възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   15-07-10 19:44

Или да ги зареже Никон и купи фотоапарат от друга марка, нали така ?

Разбирам че може да е дразнещо за хората които са ни накупили скъпа никонска техника, да се подбива реномето на марката на която са заложили. Но аз като не съм харчил луди пари за Никори и не ми пука за репутацията на Никон. Освен ако не вземат да пуснат някой обектив който да ми хареса много и заради него да продължавам да им давам пари и в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: chicken   
Дата:   16-07-10 09:59

Мдааа. На времето, като купувах Никоня, нямах предпочитания към дадена марка. Имах някакви пари и трябваше да се съобразявам с тях. И като се поогледа човек кой какво предлага избора автоматично си идва. То, което предлагаха Канон в трицифрените си тела беше бля-бля.Функционалност, ергономия, материал 9и на вид и на пипане)... Злета! Вградената светкавица! Горния дисплей! Mec, не можеш ме накара да снимам със животно, дето за всичко трябва да виждаш менюто а то се облещило на голямото нещо отзад и като го погледнеш него на тъмно после половин час се цъклиш да видиш нещо друго. Това непрекъснато за най елементарни снимки да съобразявам каква компенсация на светкавицата да слагам да не изгори щото бил близо обекта и веднага след това да е тъмен щото се отдалечил... Да бе да. Който иска да се занимава с глупости. О тканон най малкото което си харесах беше 40Д. Другите марки въобще не съм си правил труда да ги заглеждам. Защо? Кое при изграждането на тяхна система излиза по-евтино? Като дръпнеш чертата дали не излиза същото? Ако е по-евтино дали не е с компромиси, направени на момента и дразнещи сума ти време?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: georgivelev   
Дата:   16-07-10 10:40

Това, че моя фотоапарат няма мотор, си е един вид спирачка да не тръгна с голямата торба за обективи. До тук съм спестил няколко хилядарки.

Пък и си имам Токина 12-24, която няма мотор, ама ей на, пак си снимам.

Така че, проблем няма. и 85/1.8 няма, ама на мишок като мен не му трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   16-07-10 12:11

Искате ли да ви пусна един много дълъъъъъъг списък на продавани в момента нови обективи за Никон които нямат вграден мотор ???

Каква фирма са само тия от Никон !?
Продават фотоапарат Никон за 1000 лв който не може да работи с безмоторни обективи произведени от Никор и други Сигми, Тамрони, Токини и т.н.

Смях и сълзи ! [smilie23]

Потребителят който щял да си купи фотоапарат за 1000 лв, според Никон, задължително е некакъв си там льольо който трева пасе и няма никога да разбере че съществуват и обективи с отвор на блендата на Ф1.8 . И нямало било никога да му трябва да снима в църква кръщене или сватба, та за това щял да си кара щастливо с тъмните никорски зумове.
Аз така го разбирам отношениеето на Никон към мен, като потребител на фотоапарат произведен от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: georgivelev   
Дата:   16-07-10 12:25

> Каква фирма са само тия от Никон !?
> Продават фотоапарат Никон за 1000 лв който не може да работи с безмоторни обективи произведени от Никор и други Сигми, Тамрони, Токини и т.н.

Пишеш пълни глупости. Разбира се, че апаратът може да работи с тези обективи. Не може да автофокусира с тях, което не е същото.

Айде стига спами темата с компетентните си мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: tantris   
Дата:   16-07-10 12:30

Mec, въпрос на време е никон да махнат моторите и от про-телата си. Като изкарат АФ-с версията на всичките обективи де.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: kapitancho   
Дата:   16-07-10 13:10

18-35, 24-85, 14/2.8, 20/2.8, 24/2.8, 28/2.8 и 35/2 са без мотор, но за безмоторни кропки са напълно безмислени. 85/1.4, 105/2, 135/2, 180/2.8, 80-200/2.8 са достатъчно скъпи за да не са по джоба на тези с безмоторните апарати.
Остават 50/1.8, за който има алтернатива (50/1.4, но да кажем, че е по-скъпа) и 85/1.8. Та този дълъг списък от ... 2 обектива е просто [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   16-07-10 14:51

@georgivelev
Имам Никор 50мм Ф1.8 безмоторен и знам много добре колко невъзможно е да фокусираш бързо ръчно с него, заради прекалено малкия (късия) ход на гривната. Апаратът уж потвърждава кога е на фокус, но докато го нацелиш в тъмния малък визьор и пилето взело та отлетяло на друг клон. [smilie5] [smilie23]
А иначе темата си е точно за безмоторник.

-------------

@ tantris
времето при Никон тече много бавно, само като си помислиш от кога не са си сменяли байонета и се отказваш да чакаш от точно тези японци каквито и да са сериозни промени.

------------

@ kapitancho
Безсмислени са за теб, за мен не са.
Така както съм с Д40, така са ми по джоба много обективи.
И има и още много други които липсват от изброените от теб набързичко.
Например Сигма 70мм Ф2.8 макро

След това, като пуснат от Никор нещо ново, то се оказва два пъти по-скъпо от конкуренцията защото било с VR. Тая стабилизация се опитват да я продават в някои от новите им обективи на цената на цяло стабилизирано СОНИ. Ето това е пълна безсмислица, от моя гледна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: jivkojj   
Дата:   16-07-10 14:57

Хмм, Mec, не те разбирам изобщо. Колко време стана повтаряш това за безмоторниците и колко си недоволен от Никон.

Стегни се за 1-2 часа и пусни нещата в ebay, поне имаш възможност да продадеш всичко изключително лесно.

После си купи Канон, Пентакс или там каквото те кефи и толкоз. Не разбирам що така се гърчиш вече колко време стана [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: georgivelev   
Дата:   16-07-10 15:02

@mec
>Имам Никор 50мм Ф1.8 безмоторен и знам много добре колко невъзможно е да фокусираш бързо ръчно с него, заради прекалено малкия (късия) ход на гривната. Апаратът уж потвърждава кога е на фокус, но докато го нацелиш в тъмния малък визьор и пилето взело та отлетяло на друг клон

Така де, и аз това казах. можеш да ползваш обектива (да го закачиш на апарата и да снимаш с него), това, че не умееш да го фокусираш си е твой проблем. Едно време като не е имало автоматичен фокус хората пак са правели снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   16-07-10 15:14

georgivelev
обективът не е правен за ръчно фокусиране и ходът на гривната е прекалено малък. Визьора на безмоторния Никон също не е правен за ръчно фокусиране и е тъмен, малък, без това което го имаше преди в фотоапаратите направени за ръчно фокусиране.

Малко смешно ми изглежда да кажеш на човек който има от 1990г. Зенит с ръчно фокусиране, че не умеел да фокусира.
Ще взема да се запиша при теб да изкарам един курс по ръчно фокусиране с Никор 50мм Ф1.8 [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: chicken   
Дата:   16-07-10 15:40

Аз не успях да разбера байонета защо трябва да сменят[smilie11] Се ми е на ума, че в момента си е предимство това, че не е сменян. цанон го направиха в момент, в който и без това бяха умрели и никой не губеше нищо. Мина достатъчно време да се натрупа внушителна( а дали достатъчна) колекция обективи. Никон що да го сменят? И кой друг?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »