Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   15-07-10 19:44

Или да ги зареже Никон и купи фотоапарат от друга марка, нали така ?

Разбирам че може да е дразнещо за хората които са ни накупили скъпа никонска техника, да се подбива реномето на марката на която са заложили. Но аз като не съм харчил луди пари за Никори и не ми пука за репутацията на Никон. Освен ако не вземат да пуснат някой обектив който да ми хареса много и заради него да продължавам да им давам пари и в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: chicken   
Дата:   16-07-10 09:59

Мдааа. На времето, като купувах Никоня, нямах предпочитания към дадена марка. Имах някакви пари и трябваше да се съобразявам с тях. И като се поогледа човек кой какво предлага избора автоматично си идва. То, което предлагаха Канон в трицифрените си тела беше бля-бля.Функционалност, ергономия, материал 9и на вид и на пипане)... Злета! Вградената светкавица! Горния дисплей! Mec, не можеш ме накара да снимам със животно, дето за всичко трябва да виждаш менюто а то се облещило на голямото нещо отзад и като го погледнеш него на тъмно после половин час се цъклиш да видиш нещо друго. Това непрекъснато за най елементарни снимки да съобразявам каква компенсация на светкавицата да слагам да не изгори щото бил близо обекта и веднага след това да е тъмен щото се отдалечил... Да бе да. Който иска да се занимава с глупости. О тканон най малкото което си харесах беше 40Д. Другите марки въобще не съм си правил труда да ги заглеждам. Защо? Кое при изграждането на тяхна система излиза по-евтино? Като дръпнеш чертата дали не излиза същото? Ако е по-евтино дали не е с компромиси, направени на момента и дразнещи сума ти време?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: georgivelev   
Дата:   16-07-10 10:40

Това, че моя фотоапарат няма мотор, си е един вид спирачка да не тръгна с голямата торба за обективи. До тук съм спестил няколко хилядарки.

Пък и си имам Токина 12-24, която няма мотор, ама ей на, пак си снимам.

Така че, проблем няма. и 85/1.8 няма, ама на мишок като мен не му трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   16-07-10 12:11

Искате ли да ви пусна един много дълъъъъъъг списък на продавани в момента нови обективи за Никон които нямат вграден мотор ???

Каква фирма са само тия от Никон !?
Продават фотоапарат Никон за 1000 лв който не може да работи с безмоторни обективи произведени от Никор и други Сигми, Тамрони, Токини и т.н.

Смях и сълзи ! [smilie23]

Потребителят който щял да си купи фотоапарат за 1000 лв, според Никон, задължително е некакъв си там льольо който трева пасе и няма никога да разбере че съществуват и обективи с отвор на блендата на Ф1.8 . И нямало било никога да му трябва да снима в църква кръщене или сватба, та за това щял да си кара щастливо с тъмните никорски зумове.
Аз така го разбирам отношениеето на Никон към мен, като потребител на фотоапарат произведен от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: georgivelev   
Дата:   16-07-10 12:25

> Каква фирма са само тия от Никон !?
> Продават фотоапарат Никон за 1000 лв който не може да работи с безмоторни обективи произведени от Никор и други Сигми, Тамрони, Токини и т.н.

Пишеш пълни глупости. Разбира се, че апаратът може да работи с тези обективи. Не може да автофокусира с тях, което не е същото.

Айде стига спами темата с компетентните си мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: tantris   
Дата:   16-07-10 12:30

Mec, въпрос на време е никон да махнат моторите и от про-телата си. Като изкарат АФ-с версията на всичките обективи де.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: kapitancho   
Дата:   16-07-10 13:10

18-35, 24-85, 14/2.8, 20/2.8, 24/2.8, 28/2.8 и 35/2 са без мотор, но за безмоторни кропки са напълно безмислени. 85/1.4, 105/2, 135/2, 180/2.8, 80-200/2.8 са достатъчно скъпи за да не са по джоба на тези с безмоторните апарати.
Остават 50/1.8, за който има алтернатива (50/1.4, но да кажем, че е по-скъпа) и 85/1.8. Та този дълъг списък от ... 2 обектива е просто [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   16-07-10 14:51

@georgivelev
Имам Никор 50мм Ф1.8 безмоторен и знам много добре колко невъзможно е да фокусираш бързо ръчно с него, заради прекалено малкия (късия) ход на гривната. Апаратът уж потвърждава кога е на фокус, но докато го нацелиш в тъмния малък визьор и пилето взело та отлетяло на друг клон. [smilie5] [smilie23]
А иначе темата си е точно за безмоторник.

-------------

@ tantris
времето при Никон тече много бавно, само като си помислиш от кога не са си сменяли байонета и се отказваш да чакаш от точно тези японци каквито и да са сериозни промени.

------------

@ kapitancho
Безсмислени са за теб, за мен не са.
Така както съм с Д40, така са ми по джоба много обективи.
И има и още много други които липсват от изброените от теб набързичко.
Например Сигма 70мм Ф2.8 макро

След това, като пуснат от Никор нещо ново, то се оказва два пъти по-скъпо от конкуренцията защото било с VR. Тая стабилизация се опитват да я продават в някои от новите им обективи на цената на цяло стабилизирано СОНИ. Ето това е пълна безсмислица, от моя гледна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: jivkojj   
Дата:   16-07-10 14:57

Хмм, Mec, не те разбирам изобщо. Колко време стана повтаряш това за безмоторниците и колко си недоволен от Никон.

Стегни се за 1-2 часа и пусни нещата в ebay, поне имаш възможност да продадеш всичко изключително лесно.

После си купи Канон, Пентакс или там каквото те кефи и толкоз. Не разбирам що така се гърчиш вече колко време стана [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: georgivelev   
Дата:   16-07-10 15:02

@mec
>Имам Никор 50мм Ф1.8 безмоторен и знам много добре колко невъзможно е да фокусираш бързо ръчно с него, заради прекалено малкия (късия) ход на гривната. Апаратът уж потвърждава кога е на фокус, но докато го нацелиш в тъмния малък визьор и пилето взело та отлетяло на друг клон

Така де, и аз това казах. можеш да ползваш обектива (да го закачиш на апарата и да снимаш с него), това, че не умееш да го фокусираш си е твой проблем. Едно време като не е имало автоматичен фокус хората пак са правели снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: Mec   
Дата:   16-07-10 15:14

georgivelev
обективът не е правен за ръчно фокусиране и ходът на гривната е прекалено малък. Визьора на безмоторния Никон също не е правен за ръчно фокусиране и е тъмен, малък, без това което го имаше преди в фотоапаратите направени за ръчно фокусиране.

Малко смешно ми изглежда да кажеш на човек който има от 1990г. Зенит с ръчно фокусиране, че не умеел да фокусира.
Ще взема да се запиша при теб да изкарам един курс по ръчно фокусиране с Никор 50мм Ф1.8 [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д3000
Автор: chicken   
Дата:   16-07-10 15:40

Аз не успях да разбера байонета защо трябва да сменят[smilie11] Се ми е на ума, че в момента си е предимство това, че не е сменян. цанон го направиха в момент, в който и без това бяха умрели и никой не губеше нищо. Мина достатъчно време да се натрупа внушителна( а дали достатъчна) колекция обективи. Никон що да го сменят? И кой друг?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »