Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Пак за снимките в документите за самаличност
Автор: asahi   
Дата:   18-08-10 11:03

В печатницата са ги пуснали в отпуск. Ще извикат хората и ще напечатат. Не виждам някакъв проблем. Познавам хората - няма да се изложат.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за снимките в документите за самаличност
Автор: ivanov65   
Дата:   18-08-10 11:09

Ама те вече се изложиха!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за снимките в документите за самаличност
Автор: asahi   
Дата:   18-08-10 11:43

Кой се е изложил трудно може да се каже ако не си вътре в процеса. Прави разлика между организация на процеса (МВР), технологично обезпечаване (Siemens) и доставка на консумативи (Semens, печатницата, за която говорих, някой друг). Ако печатницата имаше заявка на 15.08.2010 да е подготвила 300 000 заготовки за международни паспорти тя щеше да ги е направила.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за снимките в документите за самаличност
Автор: Mec   
Дата:   18-08-10 11:45

Абе българската работа си е българска работа [smilie5]
организация = НУЛА
редя се аз 120 минути навън на опашка в 30 градусова жега и като ме пуснаха да предплатя с 3-те лева комисонна (не знам за коя си банка на коя дама), оная дръпнатата ми вика:
"Експресни поръчки не правиме тук"
демек бегай се реди още няколко часа на друго място на още по-голяма опашка.
Не иска да ти вземе парите за експредна поръчка и това е. [smilie23]

Добре поне че те снимат на място вече да не ходи човек по разни фота и там да се ядосва.
То така и така половината от снимката не се вижда от някакъв печат, та "качеството" няма никаквооооо значение. Пробвах я новата лична карта на летището в Брюксел и ме пусна да мина за 3 секунди. Явно не гледат много, много дали е същата мутра като на снимката[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за снимките в документите за самаличност
Автор: shsphoto   
Дата:   18-08-10 15:15

Доколкото разбрах Сименс се излагат много в момента защото те доставят печатните материали - кориците за паспортите са най-проблемните.
Не съм си мислил, че може така да се изложат, чувал бях от тук от там да стоя по-далеч от Сименс, че не са много коректен партньор в бизнеса и не го вярвах - ама вече повярвах.
Онзи ден минах да си направя нова карта - минах за 10-15 минути - 2 чакания по 5 минути, първо да си взема заявлението което е попълненпо и ти само проверяваш и слагаш няколко отметки и после за приемането и снимането.
Чакането можеше и да е по малко ако работеха и 2те кабинки за снимане - тогава работеше само една.(2 гишета даваха заявленията които проверяваш и 2 приемаха заявленията - и опашките се двичеха доста бързо.Чаках и 2минути за плащането на касата.
Аз искам да попитам защо трябва да се плаща на каса, аз съм клиент на същата банка и ако им преведа парите с вътрешен превод ми струва 0.50лв, а на касата ми искат 3лв без значение дали имам сметки при тях или нямам - там е голямата далавера в тези такси за банката като сметнете по 2 или 3 такси на човек - карта, паспорт, шоф.книжка - какво излиза 20-40 млн.лева ще прибере банката от такси - може би някой е взел 1-2млн.комисионна за тази работа, защото това не е и според действащото в момента банково обслучване - да ми вземат 3лв вместо 0.50лв. - 6 пъти повече.
В София няма начин да има толкова много хора, има 1млн. и нещо, като гледам на колко места цели апартаменти и етажи са празни, всичките тези големи цифри са да се оправдаят за трафика и задръстването - по които 20 години нищо не се правеше.
А набедените бизнесмени и инвеститори настроиха офис сгради за които няма наематели за да могат да си изперат парите - и сега реват защото видиш ли далаверата се обърка нещо.
Кой среден или малък бизнес може да плаща 15Е на кв.м за офис клас ААА - могат няколко големи вирми - офиси на чужди фирми които ползват евтина работна ръка - инженери и програмисти.А тези "отлични" офис сгради са толкова добри, че работниците не могат да намерят място за паркиране като идат сутрин защото свободните места/нужните места са 1/10 - е как няма да има задръстване.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »