Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Копривщица - моля, предложете интересни места за снимки
Автор: biser_todorov   
Дата:   02-12-09 11:11

Здравейте,
Предстои ми ходене до Копривщица. Реших да Ви попитам, ако някой от вас знае интересни места за снимане там. Ще се радвам да ги сподели. Понеже досега не съм ходил там и не знам. Порових се из мрежата, намерих доста информация. За сега съм се спрял на възрожденските къщи като потенциални обекти за заснемане.
По-скоро питането ми е за пейзажи, къде мога да намеря хубави гледки около и в Копривщица ?
Ще взема и статива за да няма много мъки ако условията и светлината са неподходящи.
Благодаря Ви.
Успешен ден.

 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   02-12-09 11:16

понеже подобните теми станаха много, а и съм сигурен, че на твоята ще има кой да отговори.. аз леко да поразсъждавам оффтопик..

от една страна - ок, правите си подготовка някаква и като отидете, директно търсите и си действате - това хубаво.

обаче ако сте получили съвет от форум и сте избрали най-популярните места от тия, дето ви казват, то по тоя начин си гарантирате снимки... ами като на всички други. [smilie11]
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   02-12-09 11:19

От друга страна Копривщица не е Токио , че да не можеш да я обиколиш за 4часа пеш.....
 Re:
Автор: exile   
Дата:   02-12-09 11:34

"Къде може да намеря хубави гледки около и в Копривщица"

Задаваш отговори.
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   02-12-09 12:00

За 4 часа и пълзешком можеш да я обиколиш.
Що не питате в какво време стават интересни снимки?
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   02-12-09 12:03

Асахи , аз говоря да я обиколиш със се снимането за толкоз....Аз като се заснимам някъде и си откарвам по 20-30мин..... и така на 4-5 места , кога погледнеш ей ти ги 4 часа..![smilie11]
 Re:
Автор: biser_todorov   
Дата:   02-12-09 12:11

Здравейте,
Asahi, ще имам 2 дни на разположение. Разбрах кога стават интересни кадри (сутрин малко след изгрев и привечер малко преди залез). Поне така пише по книгите. Вече конкретните условия не знам какви ще са, но дано имам късмет.
Със сигурност няма да правя същата грешка както лятото при рилските езера. Тогава нямах време и затова се случи да снимам в неподходящо време, по обяд.
Todmarin, благодаря Ви.
Благодаря Ви.

 Re:
Автор: asahi   
Дата:   02-12-09 12:29

Затова питай за конкретните условия.
Едно питане в Гугъл за снимки от Копривщица ще онагледи търсенията ти.
 Re:
Автор: dashikov   
Дата:   02-12-09 12:32

Той така и не попита за конкретните условия, да питам аз тогава :)В какво време стават интересните снимки в Копривщица.
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   02-12-09 12:39

Питайте Гъгъл, той знае повече.
http://www.koprivshtitza.com/pictures.php
 Re:
Автор: Зорки   
Дата:   02-12-09 13:24

Търпение и късмет за кадър без климатик или сателитна антена.....[smile]
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   02-12-09 13:37

... или паркиран автомобил.
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   02-12-09 14:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: dikra   
Дата:   02-12-09 14:22

При тия жици с които е опасана Копривщица и колите спрени край възрожденските къщи снимането там е доста трудно. Красиви гледки има по пътя за връх Богдан.
 Re:
Автор: biser_todorov   
Дата:   02-12-09 15:15

Благодаря dikra.
ka7, точно от това дето си показал(а) гледам да бягам, но някой път е много трудно.
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   02-12-09 15:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-12-09 15:33

Уф, не остана много за снимане в Копривщица... Жици, коли сателитни чинии, климатици, а и кичови реклами на бири, пещерска и т.н. Красиво е и към Войводенец (май така се казваше местността, дето правят надпяването). За там има път, който се отклонява малко преди да се стигне Копривщица, (идавйки от Пирдоп), както и в самата Копривщица.
 Re:
Автор: doca   
Дата:   02-12-09 15:36

Има един паметник и една чешма и тук-там някоя битова механа- това е Копривщица, особено в това мъгливо време освен интериор, не виждам какво друго ще снимаш. Наблегни на салатите.
Иначе осветлението, както казват някои, е дифузно.[smilie18]



Публикацията е редактирана (02-12-09 15:36)
 Re:
Автор: TheBossBG   
Дата:   02-12-09 17:25

Къщата на Дебелянов е доста интересно място. Имам няколко кадъра от там. До входа има още една къщичка, от там можеш да хванеш по-висок ракурс. Пък и като се опреш на дока, повечето хора ще да на салатка, та може и да успееш да понаснимаш.
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   02-12-09 17:54

Абе като ходих последния път преди 2 години отвсякъде висят и стърчат само кабеляци в изобилие [smilie8] [smilie8]
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   02-12-09 18:10

Последния път кога ходих снимах само компанията, щот другото съкс.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.