Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дубай или как може да свърши една мечта
Автор: dau   
Дата:   02-12-09 00:33

http://lens.blogs.nytimes.com/2009/11/30/showcase-85/


Интересна статия и снимки ot NYTimes за нещата, които стават в Дубай. Щом и те толкова са го закъсали...

гледайте на Full Screen

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-12-09 00:41

Отива и техния балон...последен но и той...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: portradamus   
Дата:   02-12-09 04:28

Хич не ги мисля Дубайците. Все едно да строим лунапарк на Марс и да се чудим защо никой не идва. Лошото е, че Шотландската Банка се е набълбукала с Дубайски облигации. Да не вземе да се окаже, че каквото видяхме през Март е било само разгрявка.

(Днес си поръчах малко Сребърни Американски Орли, че да има да си купувам дъвки и бонбони когато се срути долара).


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   02-12-09 08:25

Аз пътувам често до Дубай по работа и напоследък се усеща мощен отлив на хора. Последните няколко години животът там поскъпна в пъти. Отначало си мислехме, че този регион ще го подмине кризата, ама не би. Хората реват, че търпят огромни загуби. По спад на цените на недвижимите имоти май в момента са на челно място в света.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-12-09 09:13


http://bp0.blogger.com/_Jaf922J_Dlc/SHYJ-xj52SI/AAAAAAAABN8/qx2a1rbEoRE/s1600/78738623.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   02-12-09 10:08

Горките и накрая ще им остане само пущинака[smilie18]

То старите Българи са го казали... насила хубост не ставааааа[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-12-09 10:17

Те са лесни!
Ще смъкнат цената на петрола ... ще попродадат още малко и ще се оправят.

Ами ние освен голото си дупе друго май нямаме ...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   02-12-09 10:23

Заблуждавате се. Дубай не продава петрол, защото има малки залежи. Газ има още по-малко. Държавата печели от туризъм, търговия (безмитна зона е) и преработка на алуминий (има един от най-големите заводи в света).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-12-09 10:33

deniac - ... не знаех тези подробности.
Просто ги сложих под общ знаменател с останалите арабски страни ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   02-12-09 10:34

ъм, Дубай, таковата, е само град в ОАЕ, нали? Откога стана държава?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vga   
Дата:   02-12-09 10:39

Jester, Дубай е едно от седемте емирства в ОАЕ, но и най-големия град носи същото име.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-12-09 10:51

deniac аз пък си мислих, че най-големия преработвател на Алуминий е Исландия с над 70% от световния дял... пък то какво стана...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   02-12-09 11:56

dau, EMAL - завод собственост на дубайския преработвател DUBAL(който е поне в топ 3 най-големи преработвателни заводи за алиминий в света) и фонд от Абу Заби (Абу Даби), е най-големия завод в света със сигурност.

А в Европа май Норвегия е най-силна в алуминия, не работя в тая индустрия и не знам детайли.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizero   
Дата:   02-12-09 11:58

И малко снимки към темата:

http://blogs.denverpost.com/captured/category/news/


[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizero   
Дата:   02-12-09 11:58


http://denverpost.slideshowpro.com/albums/001/496/album-80571/cache/dubai009.sJPG_920_590_0_95_1_50_


In preparation for the Dubai Duty Free Men's Open, tennis legend Andre Agassi of the USA and the World's No. 1 Roger Federer of Switzerland, couldn't resist the temptation to have a friendly 'hit' on the world's most unique tennis court, the Helipad of the Burj Al Arab, the world's most luxurious hotel on February 22, 2005, in Dubai, United Arab Emirates. Standing 321 metres high on a man made island, the majestic Burj Al Arab is without doubt the most recognizable hotel in the world. The hotel's helipad, which is situated 211 metres high covers a surface area of 415 square metres. (Photo by Mike Hewitt for Dubai Duty Free via Getty Images)



Публикацията е редактирана (02-12-09 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   02-12-09 12:01

Това е фейк последното.
Но е яка идея :D



Публикацията е редактирана (02-12-09 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizero   
Дата:   02-12-09 12:02


http://denverpost.slideshowpro.com/albums/001/496/album-80571/cache/dubai010.sJPG_920_590_0_95_1_50_

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   02-12-09 12:04

Абе има нещо сбъркано в предпоследната , сигурен съм.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizero   
Дата:   02-12-09 12:07

Виж редакцията към снимката или направо отвори линка който дадох по-нагоре:

http://blogs.denverpost.com/captured/category/news/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   02-12-09 12:10

Ем значи бъркам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   02-12-09 12:32

Имам време да ви разкажа едно шокиращо преживяване от Дубай. Този февруари ходих за 3 дни и едната вечер свършихме работата към 21 часа и реших да отида пак до тоя велик 7-звезден хотел Бурж ал Араб. Имаше готини облаци и реших да му направя нощни снимки. Разстоянието беше около 7-8 километра и тръгнах пеша по булеварда по брега, това са час и половина пеша (в Дубай пеша ходят само бедняците), до полунощ трябваше да се прибера да се наспя за следващия ден. Наближих хотела на около 1-2 километра и времето започна да се влошава, започна да гърми и да трещи, а аз си казвам ‘Как бе, то тука вали 2 пъти в годината, няма начин…’. Започна и да духа и доста се смръзна, от около 17-18 градуса, температурата падна рязко на 3-4. Казвам си аз, че сега е моментът за як кадър и продължавам. Междувременно се отклоних от пътя и забих директно през пясъците покрай океана към хотела. Да, ама не. Удари ме най-жестоката буря, която съм виждал през живота си, а съм бил на много места по целия свят… Проливен дъжд е слаба дума, много силен вятър и жестока вода, която започна да се трупа на локви по пясъка! Нищо не се виждаше на 2-3 метра. Така духаше откъм океана, че се залепих за една палма да не ме отвее, гушнах чантата с камерата под якето и се сгърчих до дървото от студ и уплах. Рядко съм се притеснявал за живота си, настъпи лека паника, но реших да не мърдам оттам докато не утихне. Така ме намокри и ми се смръзна главата, че не можеш да си мърдам веждите… След около половин час вече всичко около мен беше във вода, но дъждът и вятърът утихнаха и реших да мърдам докато е време. Прибрах се на бегом, целия град беше залян до над колене. В тоя пустинен град не вали и улиците нямат изобщо отводнителни системи. Всички коли спрели наводнени и чакат… Влизам в хотела, а рецепционистките се смеят, а на мен ми се реве. Хакнах хотелския сешоар да работи без прекъсване и няколко часа си суших обувките, не исках на другия ден да съм с мокри крака. На другия ден пак се намокрих, градът си остана наводнен още няколко дни. Никой не беше виждал там такова нещо, природата ни го връща тъпкано. От снимките нищо не ставаше.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   02-12-09 12:42

[smilie18] - икономии са правили при строежа на пътищата. Циганска му работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilia_dm   
Дата:   02-12-09 12:55

Eдин приятел/музикант/ често имаше ангажименти в Дубай.Много го хвалеше.Последния път импресариото го излъга и сега не ще и да чуе...
ПП-накратко една историйка и от мен[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-12-09 13:07

А от къде са взели пари за да го направят първоначално?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-12-09 13:17

deniac мерси за разказчето :)
сигурно на теб ти е било голям спек, ама на мен сега ми стана забавно докато го четях [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »