Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: victures   
Дата:   01-12-09 14:51

Това е първоначалното пускане на апарата. Както някой беше написал по-горе, за чий производителя ще лъже за нещо, което е в гаранция?- chicken Няма гаранция която покрива кабели зарядни и батерии

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: santoli   
Дата:   01-12-09 14:58

За пореден път от елементарен въпрос се стигна до астрофизика. Нека го съкратим и принизим до проста практика: купуваш си батерия, изпразваш я, зареждаш я веднага до индикация 100% (а не още 29837498374 часа), след което мисли за нея като за КОНСУМАТИВ и не я третирай особено.

Проблем за батериите са примерно лаптопите, които седят постоянно в контакта. За телефони, камери, навигационни устройства и прочие при които има под някаква форма нормален цикъл на зареждане и разреждане ефекта от сложни процедури и манипулации е несъществен в рамките на очаквания експлоатационен срок.

Интересно ми е ако някой попита, колко въздух събира един балон, до какви висини на съвременната нАука ще се стигне.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-09 15:17

chicken тия твой съждения за съжаление са грешни щото явно скоро не си пазарил техника.

Ще дам следните изделия за пример идват със заредени батерии:

1. Сони ДСЛР А700 и А300
2. Телефони HTC, Asus и Nokia
3. netbooks Asus
4. компактни фотоапарати Сони

Всичките като извадим от запечатана кутия имат заряд на батерията не е 100% но има заряд.

Да литиевите батерии имат утечка за около 2 месеца на Сони литиевите батерии инфолитии падат с 7%....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kiromn   
Дата:   01-12-09 15:21

Ето това става като не се внимава с батериите [smilie25]

http://www.youtube.com/watch?v=IsgnZCEeqsE



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   01-12-09 16:00

е ти и да искаш неможеш да изхабиш докрай нормална ли-йон батерия. електрониката в нея ще спре тока преди да падне заряда толкова, че да се разруши клетката. ако ползваш незащитени.. това е вече друга бира, там ти си носиш отговорност.
Ни-МХ се зареждат първоначално с неинтелигентно зарядно както е писал уилям.

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: denyo   
Дата:   10-11-10 02:31

Сори че вдигам темата, ама е важна, а с толкова много хаотични мнения не е особено полезна. Та, който не е в час, а иска да знае, да чете мненията на:
Synthy
hotsnail

И да добавя нещо което е важно, а не бе споменато. Литиево-йонните имат един много голям недостатък. Стареенето. Така че ако нещо не ви работи задоволително батерията, това е най-вероятната причина. Даже и да не се ползват, още с излизането от завода те започват да стареят. В общия случай, след около 2 години (независимо дали са ползвани или са стояли на някой рафт) започват да губят от капацитета си осезателно. Така че като си купувате такива батерии, гледайте да са пресни, т.е. гледайте датата на производство. От там и извода, че щом една батерия си я купувате разредена, явно е имала достатъчно време от производството си (заредена) за да се разреди. И препоръките по упътванията, да си заредите новата батерия са опит за измъкване. Един вид, производителя се застрахова, ако залежи дадена стока дано тръгне с малко по-дълго зареждане (като се разреди прекалено клетката, електрониката мисли че е повредена и въобще не я включва на заряд за да не стане някоя беля, но ако се разглоби батерията и се възбуди самата клетка, обикновено тръгва).

В същото време имам NiMH R6 акумулаторчета на 7 години, които все още си бачкат перфектно... с към 70% от първоначалния си капацитет. Нещо немислимо за Li-ion (които си имат обаче други предимства).

а ти драги ми chicken, след като мислиш така:
"Та вечния проблем на форумите- всеки пише каквото си иска, най-вече каквото е чул или си е измислил за вярно. Половинчати истини или пълни глупости, недоразбрани неща..."

що тогава си написал това:
"И не е задължително да има някаква електроника в батерията. Ако се зарежда през устройството което захранва (като телефоните) е съвсем излишно. И пак да кажа, батериите са преди всичко и най-вече, а всъщност направо само химия, така че и професор по електроника да ми се изтупа в темата пак ще ми звучи неубедително."

а?

Точно благодарение на електрониката живеят литиево-йонните акумулатори. Те са много чувствителни (към дълбоко разреждане, към презареждане, към температурата, към тока с който се зареждат и разреждат) и поради това, във всяка Li-ion батерия има вградена електроника да я пази. Именно, в самата батерия! Само тя си знае, за какви точно елементи се грижи. Външните зарядни и адаптери това не ги интересува. Те са просто едни стабилизатори на ток и напрежение. Примерно адаптерчето на моя телефон ограничава напрежението на изхода си до 6V а тока до 800mA. Други функции не са му възложени. Същото важи и за останалите зарядни за Li-ion акумулатори.

Е, сега вече мога да заспя спокойно...

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: chicken   
Дата:   10-11-10 09:47

хаха, къде ме върна :)
Чикъна го е написал, защото ,както чикъна написа по-горе, чикъна обича да експериментира. Та чикъна е отварял батерии за телефони и е виждал, че няма никой. Чикъна затовса е написал за батерии, които се зареждат през самото устройство, а не се вадят и слагат в зарядно. явно някой е решил, че е по-добре да сложи съответната електроника в устройството а не в батерията. Това колко странно ти се струва? Щото на мен не ми звучи странно. Имам още 2-3 батерии на телефони, дето не са зареждани от година поне, та ще поотворя и ако случа на такава ше поснимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: chicken   
Дата:   10-11-10 09:58

както и да е, чикъна проблем с батериите няма. чикъна си ги зарежда когато и както си поиска, чикъна гледа само да не я държи с малко заряд неизползвана и чикъна знае, че единственото, което става при първите заряди е да се повъзбуди химията за да заработи както трябва. След 2-3 заряда си е на макс и всичко е ОК. И чикъна спи спокойно, ползва си батерията вече 3 години и така.
А, някой беше споменал, че батериите били консуматив и нямали гаранция. чикъна работи с Никон и Никон му дава 6 месеца гаранция на батерията. чикъна от такива, дето не дават гаранция не разбира.
Пък всеки да си пише квото си иска. чикъна нещата си ги е пробвал. чикана на С и П по форумите не вярва.
чикъна като не знае пита, после пресява отговорите и ако трябва си донавръзва нещата. Щото чикъна не иска да открива топлата вода, ама пък много води се навъдиха
[smilie25] [smilie25] [smilie25]



Публикацията е редактирана (10-11-10 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: djogata   
Дата:   10-11-10 10:27

Мойто Д300 кара с една батерия вече 2 години.

Този уикенд направих 400 снимки с апарата в рамките на 3 дни. Батерията в момента е на 70% заряд.

Бах ги и батериите, какво толкова им се втрисаме... [smilie7] [smilie21] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   10-11-10 15:11

Батерията има заряд при покупка, слагаш я в апарата, изтощава се, после я зареждаш и така до края на нейния живот.
Все едно да си купиш нова кола, да отидеш на бензиностанцията и да искаш да ти наливат в резервоара 16 часа бензин, непрекъснато. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: denyo   
Дата:   10-11-10 15:13

да, абцолютно същото е

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-11-10 15:55

Това лято си купих нов телефон - HTC Desire. Направи ми впечатление, че при еднакъв маниер на ползване от моя страна, батерията на телефона се разработи и достигна максималния капацитет след повече от месец активно използване и зареждане, когато индикацията и падне под 20 %. Та след месец и нещо, батерията се "събуди" и телефонът започна да държи с един ден повече. При фотоапаратите с литиево-йонни батерии не съм забелязал да има такъв период на "разработване" на батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: chaynik   
Дата:   10-11-10 16:00

Не съм авторитет, но преди няколко години произвеждах литиййонни батерии за ГСМ. Отделно внасяхме клетките, отделно платките, отделно кутийките и ги сглобявахме. Клетката е с номинално напрежение 3,6В. Платката се вгражда в кутийката заедно с нея и се грижи за правилното зареждане/разреждане. Има и платки за две клетки, когато батерията трябва да е от две клетки (то по принцип "батерия" означава няколко елемента, свързани заедно). Не знам как е с литийполимера, но сигурно аналогично. Това е моят скромен принос в словоблудството, разразило се по темата[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: steeens   
Дата:   11-11-10 11:27

Я и аз да питам нещо. Как и защо се получава раздуване на батерията. Защото вече трета литий йонна батерия за телефон ми прави този номер, а батерията на фотоапарата, за която имаше написани указания да не се зарежда често когато не е съвсем изтощена, за да не се раздуе е все още добре.[smilie5]



Публикацията е редактирана (11-11-10 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: asahi   
Дата:   11-11-10 11:30

Раздуват се от прекомерно зареждане и по-специално в резултат н аповишената температура. Батериите с кофти контролер и/или кофти зарядно го правят този номер. Опасно е - може да гръмне. Сйфонистите имат горчив опит.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PEPIERROR   
Дата:   02-01-13 05:34

Привет! [smile]

Във връзка с написането по темата и по-точно следния пост:

asahi написа:
> 16 часа за първоначално зареждане.
> Включваш, чакаш 16 часа, изключваш.
> После прави каквото искаш.
>
> Процесът се нарича "формуване".

...имам следното доуточняващо питане - нужно ли е тези 16-тина часа да са непосредствено след поставянето на новата батерия {става въпрос за чисто нова батерия за NOKIA 6300 в случая, не за фотолюбителски цели, но пак Li-ion, която е фабрично full според индикацията на телефона през последното денонощие; старата изкара точно 4,5 години [smilie3] и се скапа изведнъж - почна да държи по няколко часа...}
или да я разредя новата батерия, докато почне да пищи след някой друг ден (не до без никакъв заряд както е писано на няколко пъти в темата) или седмица в зависимост от експоатацията & тогава да я пусна да се "формува"?
Благодаря предварително! [cool]&[beer]
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: JohnyWalker   
Дата:   02-01-13 12:00

Ти току що вдигна 3 годишна тема, без дори да си изчел всички мнения.
Половината от тях ти казват че няма нужда да се зарежда първоначално 16ч , другата половина ти казват зареждай.
Та не разбирам кое те притеснява точно при положение, че си решил да се презастраховаш и да я заредиш?
Слагай я на телефона и веднага в контакта, след като я държиш абсолютно безмислено 16ч (понеже ако я зареждаше реално да е експлоадирала) разреди я до край и пак си "блокирай" телефона за още 16ч. За по сигурно може първите 3 пъти (дори 5) да си я държиш на кабел по 16ч.

Преди седмица си купих Сони Xperia, в кутийката имаше едно малко листче на което пишеше, цитирам по памет "Батерията няма нужда от първоначално зареждане, може да се ползва директно". Но аз на производителите не вЕрвам, тея пустиняци лъжат за да си купваме после още батерии от тях [smilie18]

ЧНГ [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: asahi   
Дата:   02-01-13 13:49

PEPIERROR, към новата батерия се отнасяй така, както си се отнасял към старата. 4.5 години е добро постижение [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: PEPIERROR   
Дата:   02-01-13 20:45

Уолкъре, за много години & на теб! [shtrak]

...ползвай си Експерия-та със здраве, моят смартфон също се държи добре, НО слез на земята :)

Първо на първо изчетох цялата тема внимателно преди да пиша & въобще не знам на какво основание го пишеш този разточителен пост. Второ: щом съм питал - значи съм узрял за идеята със 16-часовото зареждане (въпреки, че магазинът затвяряше и ми подадоха батерията едва ли не на вратата - не пропуснаха да ми кажат първия заряд да продължи 16 часа - не 14, не 17, но не за това колко да са часовете и дали въобще да ги има питах); няма да си играя да ти сканирам опаковката на новата ми батерия, НО ще ти цитирам един от редовете дословно:
"Преди да използвате акумулаторната батерия заредете 16 часа!", останалите неща са си и на батерията - за шорт съркуит-а, файър-а & експлоуд-а ;)

Ако не вярваш, а само искаше да споменеш, че си си взел нов апарат по празниците - ок, ще ти щракна кутийката на батерията! А това, че вече съм се престрашил да я заредя не знам как си го съчини - казах, че е на 100% при слагането в телефона, но явно трябваше да уточня, че е така си е дошла, "фабричен заряд". С риск малко да се отклоня от темата ще се пресдтавя: Тази година се дипломирам Телекомуникации в ТУ-София и през следването си много леко съм се докосвал до тематиката, по която е и питането ми. По един изключително интересен предмет ТЗУ(Токозахранващи устройства) покрай фотоволтаиците, ЮПС-те и различните АЦ/ДЦ, ДЦ/АЦ, АЦ/АЦ и прочие трансформатори съвсем леко са засягани и галваничните елементи, клетки и батериите(акумулатори) като у-во, видове, начин на употреба(цикли разряд/заряд). В този ред на мисли и въпросът ми беше конкретен! ...с идеята и някой компетентен в областта на база опит, експерименти, въобще много практика да ми даде най-близкия до истинността отговор, а именно:
А/изтощавам си сега фабричния заряд и пускам т.нар. "формуване"
или
Б/по-скоро бих навредил на батерията, ако я оставя да се източи & направо да я оставя в зарядното преди да е използвана въобще!
Кое е правилното(издържаното твърдение) сиреч?! [smilie11] https://photo-forum.net/joro/emoticons/1088.gif


Asahi, благодаря за пожеланието[smilie24] , а колкото до батерията малко по-малко е периода - днес видях, че първият СМС е от август 2008, но както и да е: 1000 номера указател(+250 в СИМ) и зелената слушалка си вършат прекрасна работа за целите на картата, която е във въпросния телефон - не случайно финансирах и го поднових с нова батерия & все пак питането ми не е за циклите зарад-разряд по нататък, а за това начално възбуждане/установавяне/ на батерията.
Иначе със старата батерия май процедирах с вариант А - първоначално изтощаване и първи заряд - една нощ ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: JohnyWalker   
Дата:   03-01-13 02:22

Ау някой тук се хвали ама не съм аз и затова няма да кажа какво съм завършил какво работя и каква кола карам. Я ми кажи ако не я заредиш правилно колко години ще изкара, не 4 ами 3! Голяма работа, батерията е консуматив при това най-евтин от апарата и сметките.
И понеже поиска примери, а не се хваля, iPhone 3 вече 4,5години си държи като нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: vbijkcij   
Дата:   15-06-14 11:48

?[smilie2]



Публикацията е редактирана (15-06-14 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: vbijkcij   
Дата:   15-06-14 11:58

Аз си взех китайска за ДЛСР и зарядното на КАнон 70Д мига необичайно както оригинала. В магазина ми казаха пробвай да събудиш заряда, ноооо как въобще се събужда някой има ли идея [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: asahi   
Дата:   15-06-14 15:50

Сменяй батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: vbijkcij   
Дата:   16-06-14 14:01

Смениха ми я и тази е по същия начин и не зарежда [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Първоначално зареждане на нова батерия?
Автор: marves   
Дата:   16-06-14 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »