Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: nennya   
Дата:   26-11-09 00:25

Здравейте,
Искам да си направя подарък за предстоящите празници, но ми е нужна вашата помощ [smile]
Незнам на каква марка да се спра [smilie11]
Мислих си за Panasonic FZ 28/38 - но незнам как е на тъмно (навън или в бара).
Доста форуми прегледах и още повече се обърках.
Ще се радвам ако ме посъветвате за този модел, или някой със сходни параметри.
За мен е важно да прави хубави снимки както на дневна така и на изкуствена светлина.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   26-11-09 00:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   26-11-09 02:37

При ниска осветеност ти трябва голяма матрица, за да не шуми много. Под голяма разбирай физически голяма, а не ненайсе гигапиксела. Ерго дслр или сони р1. Ако ниската осветеност и поведението му в такива условия не е фактор - взимай квото хванеш - фз30/50, фуджита няколко има в тоя клас, сони ф717/ф828 и разни други, за които не се сещам щото е сума ти часа през нощта [smilie18]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   26-11-09 07:25

предлагат ти апарати от преди 4 - 5- 7 години тук....
бегай от тях, днес нещата са много по различни...
иди в магазина, снимай с 38 без светкавица виж резултата и реши....
от дуга страна, ДСЛР е избора ако искаш да снимаш на една крушка и ИСО1600, ноооооооо

и с обектив за още 2000 лева да речем...
т.е. не е практично....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   26-11-09 07:26

Panasonic e nai-nepodhodja6tija izbor za tvoite iziskvanija - tova sa aparatite s naj-6umni matrizi kato izklj4im naj-skapite im novi modeli ot 1000 lv. nagore. Vsa6tnost njama sapuner kojto da snima dobre pri lo6a osvetenost osven ako ne ne e Canon A6... montiran na stativ[smilie25]



Публикацията е редактирана (26-11-09 07:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victory13   
Дата:   26-11-09 07:39

при тези условия бих погледнал exr серията... даже гледам че s200 е наличен в павилиона...
скъпички са, но нали подаръка е собствен [smilie5]
а и като болнаф фен марката, не можех да не ги препоръчам [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   26-11-09 09:36

victor13 - по-добре болнаф фен, отколкото манаф фен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   26-11-09 10:05

Странно защо ли всички нови модели не само на Фуджи не могат да си мерят пиш...те с легендарните Ф30, Ф31 или новите Паналайки ФЗ28,38 със старите ФЗ30,50...[smilie5]

Елементарно... производителите изкуствено скопяват бюджетните си сапунери за да има пазар за скъпите ДСЛРи и модели тип Пенове, и така ще е винаги - на туй му викат маркетинг.

От време на време се пуска инцидентно някакъв успешен модел колкото да се подържа интереса на потребителя...

Аз затова продължавам за си цъкам с една антика от 10 години, която въпреки че е 1,3 МР, много е бавна, огромна и с малък ЛСД дисплей размазва като динамика и цвят 99% от новите щракала[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   26-11-09 10:09

Olympus E520 double zoom kit [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   26-11-09 10:41

Не разбирам защо, след като дамата ПЕРФЕКТНО се е насочила към Panasonic FZ28/FZ38, се мъчите да я отклоните от правия път. Това е направо некоректно.
Във фотографската общност няма никакъв спор по този въпрос. Чисто и просто Panasonic FZ28/FZ38 е не просто най-добрата суперзум сапунерка! Това е прекрасен апарат, който както с оптиката си (легендарната Leica), така и с ред други неща издухва абсолютно цялата конкуренция. Да, има по-добра сапунерка за лоши светлинни условия, и това отново е Панасоник - LX3. Но тук ясно се говори за едно цялостно изключително практично решение.
nennya, купувайте смело Panasonic FZ28/FZ38 - и ще останете доволна.
Аз имам вече 5 години древния Panasonic FZ5, и нищо и по никакъв начин не може да ме раздели с него. Нося го навсякъде и снимам с него - заедно с два Olympus E-520, на единия от които е 12-60, а на другия 70-300. Сигурно разбирате за какво говоря. Опитът ми с други сапунерки е немалък, като заявявам категорично, че серията FZ на Панасоник категорично отвява суперзум Каноните. Имам голям опит както с Canon S3 IS, така и с последния - Canon SX1. SX1 е страхотен като видеокамера, но като фотоапарат яко диша праха на Панасониците FZ.
Panasonic FZ28/FZ38! Да! Да! Да!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   26-11-09 11:18

Да бе
Jankoff за 2-3 пъти по-малка сума жената може да си вземе от тук примерно Сони Н2 или по новите Н..., които отвяват много от тия прехвалени ФЗ модели. Ако един любител снима с едното и другото после сам ще се убеди че разлика почти няма - по-скоро ще установи постфактум че се е прецакал заради повечето дадени пари, "зрънцата" в структурата на изображението които ги има в изобилие при ФЗ серията, по постното от към цвят изображение имащо доста често син оттенък...

Не винаги най-новото е най-добро. Иначе от наличностите в момента по магазините може би ФЗ28 е едно от най-добрите предложения за турбозум като съотношение цена-качество, но това съвсем не значи най-доброто в класа и определено не е по-походящ за нощни снимки от ФЗ50 или Сони Ф828 примерно[ezik]

Да не говорим че нов за почти същите пари ДСЛР Олимпуса Е420/520 нистина е по-добър избор от ФЗ28 и също е малък и удобен за ежедневен фотоапарат[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biser_todorov   
Дата:   26-11-09 11:43

Здравейте,
Едно предложение и от мен:
http://www.europe-nikon.com/product/bg_BG/products/broad/1745/overview.html

И едно малко по-скъпо предложение:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200404012006.html

Доскоро Olympus имаха доста примоции, не знам дали още продължават.
Но ако става за суперзум, Nikon P90 е удачния избор.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   26-11-09 11:47

P90 признавам само ако е произведен от FN, а не от Nikon [smilie23] Oly [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Yanakiev   
Дата:   26-11-09 12:09

Добър избор според мен е този:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000126.html


Но съществува опасност след време да започнете да купувате обективи , след което и друго тяло ....и.т.н.

Успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nennya   
Дата:   26-11-09 13:26

Благодаря на всички за предложенията [smile]
Сега ще ми е още по-трудно - до вчера се чудих само за 1 модел, а сега ....
Е ще пропусна предложението на Ка7 - не ми е по джоба [smile]
Вината е и моя, защото пропуснах да спомена бюджета с който разполаам - мах 800 лв - за сапунерка


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   26-11-09 13:36

Влизаш във Фотопавилиона или Фотосинтезиса с 800 лева и излизаш с фотоапарат. Лесно е, особено ако имаш парите накуп.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   26-11-09 13:38

Olympus последен път, после си хапи ушите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   26-11-09 13:57

Нямам много впечатления от серията H на Сони, но не съм срещал официални мнения в сериозни сайтове, които да й дават предимство пред Панасоник FZ. Ето отрицателните характеристики на Сони HX1, дадени в dpreview: Pixel level quality not great; visible sharpening and NR artefacts; ISO 800 - 3200 noisy and of limited use; Noise reduction destroys fine detail at anything over ISO 400, effects visible at base ISO; Electronic view finder is low resolution and small; Focus hunts in low light situations; Lens zooming action quite slow; Takes a long time to turn on and off; Continuous shooting locking you out for up to 17 seconds can be quite frustrating; Quite expensive; Uses Memory Stick. Доста красноречиво.
А това, което го пише колегата по-горе - "зрънца в структурата на изображението" и "по-постно от към цвят изображение имащо доста често син оттенък" при Панасоник FZ намирам за чиста нелепост.
_____
Edit. Забелязах по-късно, че колегата по-горе прави сравнение на Панасоник FZ с едни екзотични стари апарати на Сони (вкл. F828), които са с доста по-големи сензори. Проверих в dpreview и си спомних за тях. Не е коректно сравнение. Но дори и така, дори и при голямата светлосила на оптиката на това Сони, този апарат не можа да се наложи. Производството бе спряно - показателно! Няма по-голям съдник от Н.В. Купувачът!



Публикацията е редактирана (26-11-09 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vasilemilov   
Дата:   26-11-09 14:10

Погледни и Fuji S6000fd /S6500fd/ и Fuji S9100fd /S9600fd/ ... добри са на тъмно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivanov_id   
Дата:   26-11-09 14:30

Ето едно ревю от специалисти:

http://www.photosynthesis.bg/?article=84


И едно добро предложение от базара, от мен. Вече се убедих, че ако искам да го продам, ще е за доста по-малко от първоначално обявената цена. Апаратчето е в гаранция до 12.12.2009 г., с оригиналната кутия, всички аксесоари и ПОДАРЪК черна кожена чантичка за кръста, и карта памет 2 GB (събира над 600 снимки):

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=315393&t=315393&phorum_uriauth=




Публикацията е редактирана (26-11-09 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   26-11-09 14:53

Не е зле да се припомни обстоятелството, че, по законите на физиката, ако в класа на сапунерките човек иска суперзум, не може ЕДНОВРЕМЕННО с това да иска и много добри резултати при лоши светлинни условия. Дългият зум иска по-малък сензор, добрите резултати при лоши светлинни условия се постигат от по-голям сензор. Или от същия по големина сензор, който обаче е или без зум (както при Sigma DP-1) или е с минимален зум (както при Панасоник LX3). Ако търсиш баланс между зум и прилични резултати при лоши светлинни условия - това е Canon G10. Получаваш малко по-лоши резултати при лоши светлинни условия от тези на Sigma DP-1 и на Панасоник LX3, но малко по-голям зум от тях. И не получаваш суперзум.
Все едно да искаш едновременно комфорта на голям лек автомобил, и пъргавината на мотоциклет. Няма как да стане.
Нема пълно щастие, немааааа! [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   26-11-09 15:17

Миналата Коледа НИКОН избиха рибата с оферта за Д40 с късия и дългия китак за 800 лв., това е и най-добрия вариант за тази сума който е предлаган в БГ досега, ако го намериш дори 2ра ръка този комплект пак е по-добре от сапунера.
Иначе както казва Асахи влизаш в магазина и каквото ти хареса - след 1 година вече ще търсиш така или иначе нещо друго[shtrak]

А Паналайките са си най-шумните фотоапарати без ЛХ серията и новите мега-гига скъпи модели - това е световноизвестен факт[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   26-11-09 15:23

Е, да, ама една фина жена - 1.60 м висока и 50 кила, едва ли ще иска да мъкне DSLR с два обектива. Даже и доста по-големи жени това не го искат. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   27-11-09 12:47

Мноо тежкия Nikon D40
Weight (inc. batteries) 522 g
С китовите обективи и една фоточанта за рамо да тежи макс 1 кг – но дава 10 пъти по-високо качество при лоша осветеност, динамика на цвета, бърз и точен автофокус от ФЗ 28

Лекия Panasonic Lumix DMC-FZ28
Weight (inc. batteries) 417 g
с чента да тежи цели 200-300 грама по-малко от Никоня[smilie5]



Публикацията е редактирана (27-11-09 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   27-11-09 12:54

Еднаква цена, почти еднаква тежест, нооо колосална разлика в качеството на картинката....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »