Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: 7D v D300s
Автор: ivodam   
Дата:   24-11-09 19:41

tantris: Абе и аз съм го минал тоя никонски грип, ама тебе що те влече да те повтаря, не знам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Alex-dan   
Дата:   24-11-09 19:47

Всеки си гледа и преценя от собствената камбанария. Иводам го разбирам напълно. Снима с класни обективи и е ентусиаст, който пробва всяка нова камера веднага щом излезе и после я сменя със следващата, търсейки максимума. За средностатистическия потребител обаче не е особено далновидна тази практика, както беше коментирано по въпроса за обезценяването на техниката в предишни теми...

Отговори на това съобщение
 Re: 7D v D300s
Автор: ivodam   
Дата:   24-11-09 19:55

Alex-dan: По принцип правя така, ама 7Д мисля да се въздържа да го пробвам, да ти кажа право [smilie3].

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-09 20:23

Иво мъдро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 7D v D300s
Автор: danbi   
Дата:   24-11-09 21:01

Иво, нима ще пропуснеш най-добрата кропка на Канон? Убиеца на D300! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-09 21:06

Данби [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milky_boy   
Дата:   24-11-09 21:16

Нещо раведряващо [smilie5]
http://www.youtube.com/watch?v=H_H8TOKcfjg&feature=player_embedded

[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milky_boy   
Дата:   24-11-09 21:23

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
http://www.youtube.com/watch?v=Eb-3l0xrmlI&feature=related



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   24-11-09 23:18

Колко му трябва на шебека ?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-11-09 23:25

Абе, Иво, твоя черен лешояд като разплетена кошница бе! Прилича ми на Ковърдейл от последния сезон. Едва ли може да мине технически преглед [smilie5]

И свирецът да е голям - колко да е голям?[smilie18] [smilie18]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 7D v D300s
Автор: Canon   
Дата:   25-11-09 00:50

Хайде да престанете с 50Д, че много малко от пишещите са го ползвали, а ще ми свършат пуканките.
Човека пита за 7д, което принципно много по-различно и от Д300 и от 50Д.
Основната разлика е кодиране/декодиране при роу файла във втория зелен канал като яркостен канал /по непълна информация в нета/
Оттам липсата на типичния за канонските матрици /вкл. 5Дмк2/ БАНДИНГ
Просто нова стратегия - или както Данби го нарича "платформа".

За 50Д, но с малко интро - имаше една тема, много спорна - да се преекспонира (повече тонове) или недоекспонира (няма прегаряне на светлините)
При 50Д има леко преместване на средната точка към по-светла /по-високи стойности/ и леко силна мажента - по-тънък филтър в тази част на спектъра. Ясно насочено към азиатския пазар - там добавяне на магента към жълтавия им телесен цявт го прави по-топъл и по-мургавеещ, съчетано с 9% пресатуриране /това пък е отговор на вредното влияние на конкурентния Д300 [smilie23] /

Най-близкия еквивалент при филмите е Агфа като цветност - топли, розовеещи телесни цветове. Решението към други цветности е през пикчър стиловете и/или корекция на спектъра в тялото - само два-три клика.
Това се вижда (при някои конвертори) в числени стойности М=-5 и леко изместване на цветната температура към леко по-ниски стойности от зададените.



Публикацията е редактирана (25-11-09 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   25-11-09 01:02

Винаги съм си купувал Агфа навремнето. Ненавиждах Фуджифилм[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 7D v D300s
Автор: Canon   
Дата:   25-11-09 01:05

Най-добрто за портрет [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-11-09 01:17

If you look at noise, dynamic range, head- and footroom (exposure lattitude), high ISO - using a camera with big pixels is a great advantage. Most cameras are likely to cut highlights at low ISO, and cut dark shadows at high ISO. There is footroom, but no headroom at low ISO and vice versa.?Using a mid ISO, like 400 in the example above, and shooting with RAW format is a great advantage. Shooting with jpeg (and tiff) will cut most of the head- and footroom in the image (not in the sensor). With RAW you can extend the dynamic range in your images (not in the sensor) and thus save bright high-lights in over exposed and shadow details in under exposed images.

Because good digital cameras are photon noise limited, the larger pixels will always have higher signal-to-noise ratios unless someone finds a way around the laws of physics, which is highly unlikely.

Image detail can be blurred by diffraction. Diffraction is more of an issue with smaller pixels, so again cameras with larger pixels will perform better, giving sharper images.



Публикацията е редактирана (25-11-09 01:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-11-09 01:37

Дрънкайте колкото искате те хората са си го написали и са се занимавали по въпроса много преди нас [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 7D v D300s
Автор: Canon   
Дата:   25-11-09 01:42

Забравил си източника :)

Canon EOS-1Ds Specifications
Imager effective pixels 11.1 million pixels
ADC 12-bit
ISO sensitivities ISO 100, 125, 160, 200, 250, 320, 400, 500, 640, 800, 1000, 1250
ISO expand: L = ISO 50 (custom function 03)


Шум - яркостен в сивото

http://a.img-dpreview.com/reviews/CanonEOS1Ds/Samples/ISO/luminance-graph.gif




Срещу 18МП кроп от 7Д, ADC - 14-bit

http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS7D/samples/iso/graph-chroma.png




И ко праим - мижавата кропка с малките си сензорчета на 4000ИСО шуми точно колкото ФУЛФРЕЙМОВАТА на 1250ИСО. Отделно, че има и повече иса и т.н.

Спомените не са това, което бяха, ПД, много си консервативен към новите неща. На мен по ми отива да съм консерва, знайш ли?

И не вярвай на всичко, което пише - оня ден чета на една врата "Жени", влизам - то тоалетна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-11-09 02:04

Да сравняваш с 1дс е консервативно.

А именно ,че произодителите овладяват шума като предполагат колко шум може да произведе даден писел.Един вид предвиждат го и го отстраняват до колкото е възможно.

Напредването на горната техлоногия дава преимущество както на малките сензори с малки пиксели така и на големите с големите такива.А именно сравнението на тела от разлинчи поколения и то с доста години не е показателно.

Сравни с д700 примерно.Съвременен ФФ със 12мп с близка цена до 7д.
Просто канон явно са успели да овладеят шума в тази матрица на 7д по един прекрасен начин.
Но горното правило остава.

А на мен целта ми беше да покажа на хората просто кое е важно в една матрица и кое не е.
На всички тестове 7д показва учудващо добра картинка за 18мп.Но за в случая учудващо добре означава ,че спасявайки се от шума тя достига нивото на една 12мп такава без да я води въобще.А проблема с динамичния обхват и дифракцията която от бленда 5.6 прави диаметър с големината на пиксела на 1д мк 2 (8мп) или 16мп 1дс 2 на ФФ остават :)
Ясно си личи сплескването на детайла на 7д при обекти с особен микро контраст и детайл като човешка коса например.Където баткото д700 отвява като детайл дори 5д2.Познай защо....пиксела си е пиксел.Демек на Пентиум 2-ка и най-якиа софт да сложиш пак ще е дарво [smilie5]

Ти най-добре знаеш ,че там горе има едни батковци дето снимат с едни други системи точно заради днамичния обхват,микро детайла и контраста или така наречена дълбочина на кадъра който е характерен за системите с по-големи матрици.

Но тенденцията това да е така изчезва с тела като 7д,5д2.5д2 визията е плоска като на кропка и единственото му предимство е чисто по пригодния файл за печат.7д плоско като сапунерка.И да няма шум и да има некво детайлче там благодарение на безбожно скъпия 2.8 обектив залепен отпред се тая.
Само големия пиксел дава истинското предимство.

За това някой хора си купуват хасели въпреки ,че има 1дс 3 и д3х на пазара.
И 60 мегапиксела да направят 35мм пак ще снимат по зле от 30 на хасел.Пак поради тази причина.[smilie5]



Публикацията е редактирана (25-11-09 02:12)

Отговори на това съобщение
 Re: 7D v D300s
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   25-11-09 03:56

На една от сцените канона беше от горе!!![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: 7D v D300s
Автор: Canon   
Дата:   25-11-09 04:41

Да бе, страхотна визия - мазни краища, плътно до 5.6, отделно, че дълбочината на ДОФА нещо при ФФ е в много голяма липса, даже на бленда 11.

Засега ми е смешно като говорят за "дълбочина" хора, които не показват какво аджеба е това - дайте една картинка с такава дълбочина, това да не е митичния Феникс - някакво форумско надъхване, че не сте се прецкали със скъпо тяло.
Явно е ново странно понятие като "филмовия" шум на д300 - щото той нещо умря като актуалност /няма го нейви/.
Колкото до Хаселите - голяма трагедия са на високите ИСА - я някой да даде картинка ФФ на 400 - бетер сапунера е. Всъщност няколко човека от форума реално сме снимали с Хасел 50МП - останалите да са виждали пълноформатна картинка от Хасел?
А за шума на Д700 - срещу 7Д
бях решил да поспестя неприятната новина, но:

Никон Д700 3200ИСО

Канон 7Д 3200 ИСО

Никон Д700 12 МП - шумови нива

Канон 7Д като 12МП - шумови нива

Просто и ясно - Супер дупер матрицата на Д700 НЕ само не е по-малко шумна, а точно обратно. Нищо лично - стара и е технологията - като 1ДС - архаични модели от миналото [smilie5]

Яркостен шум на Д700
1.57, 1.40, 1.52, 1.22
базирано на нива 193.5 /нещо динамиката?/

Яркостен шум на 7Д
1.41, 1.36, 1.41, 1.33
базирано на нива 197.4 /на 18МП са 203.4/

нямам думи [smilie3]

А кой какво купува - зависи от ъкъла - и т.н. потребителска стойност.
Жената си купува Ферари не заради мощността на двигателя, а заради цвета на лака на ноктите и - да са в хармония. И е права даже ....
[beer]


п.п. дай неква ФФ картинка с по-остри краища, че нещо от 1-2-3-4..., год са станали мнооо кът

Аман от мазни на ФФ / ко беше, с дълбочина ли?/



Публикацията е редактирана (25-11-09 04:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   25-11-09 08:05


http://i21.photobucket.com/albums/b259/givanov/gd5gd/c09ad0f8.jpg



Ей, Ти, Каноне, стига писа глупости човече, ще вземеш да набориш и ПД накрая [smilie5] [smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   25-11-09 08:23

хахахахах, не моа просто Pd президент[smilie18]
Плоско било изображението, няма такъв филм[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   25-11-09 08:29

остай го бе, един пд ни остана, другите лауреати позачезнаха

нека си говори момчето [smilie18] [smilie18] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   25-11-09 09:27

Георги защитаваш го, щото ви е там морската звезда [ezik] Сигурно всяка седмица го водите на сладкарница, да го черпите пастички и да го надъхвате [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 7D v D300s
Автор: ivodam   
Дата:   25-11-09 09:35

ПД, разкажи ми повече за плоското изображение на 5Д2, моля те, защото по този пункт очевидно съм доста изостанал от тебе. За мен 5Д2 е прекрасен апарат, и картината му е истинска радост за душата, защото хем има красив фин детайл, хем е мека и приятна в смисъл на това, което Шоти нарича "плавни преходи".


Плоско изображение от 5Д2 (типичен пример):


http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1241121396_grey-heron5-ff.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: 7D v D300s
Автор: ivodam   
Дата:   25-11-09 09:47

asahi: Абе, Иво, твоя черен лешояд като разплетена кошница бе! Прилича ми на Ковърдейл от последния сезон. Едва ли може да мине технически преглед

Абе и тебе да те гони сива врана и да те кълве по опашката, ше те питам на какво ше замязаш [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »