Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 17:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 17:49

зададох, но никой не обърна внимание... здраве да е... и успех с бизнеса [smile]
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 17:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 17:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   23-11-09 17:58

Ice Queen беше ли заето, че се спряхте на icegirl ? Когато обиждате с лека ръка потенциалните си клиенти се позамислете, че камъните са във вашата градина... не стигат по далеч ...
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   23-11-09 18:04

Ледено моме, май твоето хоби е застраховането, в грешния форум си![smilie21]

 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 18:06

Автор: icegirl
Дата: 23-11-09 17:04

Задавате ли си въпроса: "Защо по равтовете на магазините не се продават полици"
като за Вас лично сладуриии мамини
Знам че Вие няма да дадете и стотинка за
дадена полица.

Продават се обаче по интернет. И то без фамилиарнечене, лични обиди, както и с необходимите разяснения. Сверете си часовниците поне с европейските държави.
А къде ще си дам стотинките, които според Госпожата са лесно изкарани, ще реша сама.


пп. само за протокола : пише се раФтове.
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: thomas   
Дата:   23-11-09 18:08

Тук имам странното чувство, че гледам филма "Хлапето" на Чарли Чаплин. Два часа, след като обраха горката девойка, започнаха офертите от застрахователи. Дали пък полицията да не прегледа и тази версия? :-)
 Re:
Автор: navy   
Дата:   23-11-09 18:08

бе застрахователите в БГ са МУШЕННИЦИ !

98% [smilie7]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   23-11-09 18:11

само за протокола пише се мошеници [smilie6]
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 18:12

Импи, едва ли е правописна грешка [smile]
 Re:
Автор: todorov   
Дата:   23-11-09 18:28

Застраховането в България е на същото ниво каквото е икономиката ни. Не прави грам изключение.
За момента на пазара няма компания на която общите условия да са "изчистени" (с изключение може би само на една), т.е да не са написани двусмислено и да не представляват истински юридически лабиринт. Това е и защото компаниите си приписват една от друга.
Покритите и изключените рискове са ясни, или може би ще Ви стнат ясни след десеткратно прочитане.В това не е най-големия проблем.
Проблема възниква, когато трябва да се предяви претенция за застрахователно обезщетение и най-вече, когато трябва да представите т. нар. "изискуеми документи". На пръв поглед елементарни неща - бележка от полицията, бележка от прокуратурата, пак бележка от полицията, фактури (ако има или някой път се иска и експертна оценка от лицензиран оценител, ако няма фактура), гаранционни карти, протокол от СОТ-а и т.н.
Общо взето все "елементарни" неща, но всяко от тях може да Ви спъне. Напр. полицията най-често издава служ. бележка със следното съдържание "Лицето .... е заявил на .... дата, че от жилището му на адрес .... са отнети : 1, 2, 3 ..." Няма по член 194, 195 или 198 от НК. Има само лицето е заявило...
Това обаче не винаги се харесва на застрах. компании и те обикновенно казват: "Да ама в тая бележка трябва да пише по чл. 194, т. 1, ал. 3" и точка. Връщате с ев полицията и казвате каква бележка Ви трябва, но мустакатия чичко отговаря, че това е бележката, която може да Ви издаде. Следва параграф 22.
По-добър вариант е от полицията да посетят намясто събитието. Тогава идват онези момчета с куфарчетата и оплаквайки се, че Вие сте 11-ия за смяната им, почват да хлепат за отпечатъци, снимат разбитата врата или прозорец и си тръгват. Тези момчета (с девойка чат-пат) пристигат 3-8 часа след като сте се обадили в РПУ-то. Хубавото в случая е, че след седмица издават заветната бележка, в която пише, че е установен взлом.
И така ... Преписката Ви отлежава в РПУ около месец - време през което полицията упорито и безсъснно търси крадеца. Естествено след месец крадеца още не е открит и полицията предава нещата в ръцете на прокуратурата като изпраща преписката по служебен път натам. Преписката пътува в рамките на София, между двете служби между 1 и 2 седмици. Когато пристигне в прокуратурата, мастит прокурор завежда наказателно срещу неизвестен извършител. Разследванията продължават. След около 45 дни, по правило, прокурора трябва да издаде втория необходим документ:"Спиране на нак. произвоство срещу неизвестен извършител". По правило, както казах, на 45-ия ден, а на практика между 3-ия и 12-ия месец. Да речем, че изчаквате 3 месеца (късметлий сте) и успявате да се снабдите едва ли не по прокурорско снисхождение със заветното "спиране на нак. производство", сега трябва пак да се върнете в полицията и да изискате бележка, че към датата на издаване на това спиране на нак. производство извършителят не е открит. Този път от полицията са снисходителни и получавате бележкта си до седмица.
И така, въоръжени с тези три документа (1ва бележка от полицията, прокуроското постановление, 2-ра бележка от полицията) и след не по-малко от 3-5 месеца, цъфвате в застрахователната компания, предавате ги (срещу входящ номер) на експертите (отдел ликвидация на щети) и ако сте предали останалите документи (фактури, гаранционни карти, оригинал на полица, квитанции за платени премии, протокол от СОТ, банкова сметка - Ваша за обезщетението) се въоръжавате с още малко търпение да премине преписката по щетата по съответния вътрешен ред: експерт ликвидация - правен отдел - шеф (който разписва одобрението за плащане на обезщетение) - счетоводство. Един ден, след не по-малко от месец, се събуждате, проверявате по рефлекс банковата си сметка и установявате, че е "наедряла". Опааа обезщетението е платено. Бърза проверка на сумата и хоп има или няма разминаване. Това зависи от една елементарна формулировка в общите условия на компанията, че обезщетението се изплаща съгласно стойноста на имуществото към датата на събитието (но не повече от застрах. сума) и от наличието на калуза за самоучастие (сума която Ви се приспада от обезщетението) в размера на щетата. Нищо де и така е добре, няма да се правим на цървули за някакви си 20-30%.
Какво се получава ако между временно крадеца се установи и се открие техниката. Ами тогава ангажимента на застрахователна компания отпада, освен ако техниката не е увредена и ако има покритие за увреждането. В този случай обикновенно се започва дело, техниката е веществено доказателство и т.н. Вие сами преценете дали да стискате палци за такъв вариант.
Ами това в вкратце, поздрави и успех.
 Re:
Автор: dashikov   
Дата:   23-11-09 21:21

Тодоров [smilie24]

От такива като теб научих нещо в тази тема.От пишман застрахователите - нищо, а "шефката" - така хвалена - се оказа още по-пишман, поне се похвали че е пишман шефка, в пишман офис на пишман застраховател, с 2 пишман служители и е достигнала това ниво не чрез вдигане на краката - евала [smilie5]
Към застрахователите - дано това не ви е основна дейност и източник на доходи, че съм сериозно загрижен за прехраната ви.
Към останалите - малко антиреклама - застрахователя е КД Лайф, за мен неизвестен.Отне ми няколко клика през профила на Императорът.
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   23-11-09 21:30

todorov [smilie24] [thankyou] [thankyou]
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   23-11-09 22:00

[smilie24]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   23-11-09 22:16

Тодоров - най-малко ние сме виновни, че жалката полиция не си върши работата, не мислиш ли? Не знам и защо намесваш икономиката, макар сравнението да е ласкаещо, защото в продължение на 5 години икономиката ни бе най-бръзо развиващата се в цяла Европа [smilie24] [smile]

dashikov - споменахме неколкократно, че ние сме човекозастрахователи, а по отношение на общото застраховане (в което влиза предметът на тая тема) сме само посредници тоест хората, които ще ви свържат с конкретните специалисти, за да ви услужат, ама то няма кой да чете. По отношение на опитите ти за обиди - имай предвид, че ние сме най-добрият застраховател, като продукт в браншът и това индиректно го признават даже нашите конкуренти, включително компании като Алианц, Алико (бивши АИГ) и т.н. като просто ни подражават - това че ти не си ни чувал, си е твой проблем и на неособено кадърните ни маркетингови експерти, а аз и колежката ми сме доста добри и успешни в работата си. Само не знам ти от каква позиция се изказваш, разбираш ли нещо от човекозастраховане или общо застраховане? По въпросът за "антирекламата", не виждам нищо "анти" в твоето невежество.

Повтарям отново - ние сме човекозастрахователи - опитахме единствено да помогнем на желаещи съфорумци чрез контактите си в общото застраховане, защото кражбите зачестиха. Желаем да услужим, в замяна - само спам, глупости, че и обиди.... ами нека ви крадат наркоманци, циганори и всякаква измет и да ривете после из форума и да тичате по заложни къщи и пазари на черно да си издирвате техниката... то всеки си решава сам, мисля, че сте пълнолетни, макар че не си личи.

Чудно, защо като чета повечето постове, се сещам за един крилат лаф на Любо Пенев? [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: thomas   
Дата:   23-11-09 22:44

Алоу, "човекозастрахователите"! Терминът не беше ли животозастраховане? Надявах се поне като такива да сте го знаете, ама нещо...

След като "жалката полиция" не си върши работата (факт), а вие предлагате продукт, базиран на нейната не-работа, значи просто искате да си лъжете клиентите (отделно че рискувате и те да ви лъжат). А това не е честно. Мисля, че г-н Тодоров е описал съвсем точно какво го очаква всеки, който се подлъже.

Така че... крилатият лаф на Любо Пенев май трябва да се насочи към вас.
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   23-11-09 23:19

Томас ами то всеки може да каже че са му гепили нещо - какво да правят хората в общото застраховане без официален документ от полицията? И защо "ние" - казах - в случаят само посредничим.

Човекозастраховане е МОЙ термин, много по-правилен и точен, защото не защитаваме само животът на хората (в смисъл като обезщетение при смърт), но и здравето и късните им години. Заинтересовани сме човекът жив и здрав да остарее, да му изтече договорът и да му дадем пари да доживее достойно животът си (защото огромната част от хората ще бъдат здраво ухапани от пенсионната система), а не да умре преждевременно.



Публикацията е редактирана (23-11-09 23:23)
 Re:
Автор: navy   
Дата:   23-11-09 23:20

ШАНСА да получиш нещо от застраховател е... много малък!

Пак повтарям - застраховат за собствено успокоение... същите пари биха се дали в някой кръчма за алкохолен дилириум...

Застраховката не ти възстановява щетата, а само нейната ПО НИСКА финансова стойност!

Застраховател не може да те успокои - той ще ти създаде нерви!

Застраховател не може да ти върне вещите - той ще ти даде ЧАСТ от тяхната стойност...

На практика - а това е ФАКТ за съществуването на толкова застрахователи - много малък процент са обезщетени!
Толкова офиси, хора, разходи... се издържат на много такси от застраховани. Застрахователя става от алчен по алчен и клаузите са такива, че трябва дори доза късмет, за да си възстановш част от финансовия еквивалент.

Обаче пари и вещи се преживяват... но моралния ущърб и спомените - не.
Дублирайте архиви, съхранявайте на много места, правете така, че да не сте обект на кражба.
Не споделяйте какво имате, ходете неглиже, живейте си живота и не се хумвайте по метериалното, не го галете, не му се прехласвайте - използвайте го...

Колкото и да се бият в гърдите застрахователите - НИЩО в този свят не може да застраховаш така, че да се възвърне като преди - нищо!
Всичко е пошла и плоска реклама..
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   23-11-09 23:21

не защитаваме само животът на хората (в смисъл като обезщетение при смърт)

epikh! [smilie24] [smilie5]
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-11-09 23:23

Темата е изкована от пот и епичност.
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   23-11-09 23:29

navy - имаш право за много неща. Ако са ти гепили техниката със снимките вътре, как застрахователят да ти ги възстанови?

В нашият бранш - ако някой отиде на оня свят - не можем да го върнем, ако остане без ръчички, няма как да му посадим нови - даваме само сухо - на него, ако жив или на семейството му, ако не - повече не можем да сторим, но малко ли е?
Ако останеш без крайници при злополука, какво ще правиш, вярваш ли че държавата ще се грижи за тебе? Ето - сега ще спират помощите на 20% от хората с увреждания, щото не били нуждаещи се... а ако загинеш и имаш семейство, деца? Ърм? Наш бизнес - крайно благороден.

Ексилов - да - епическо.
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   23-11-09 23:49

Вашият бизнес е силно казано "бизнес".

Всичко е една измама в тази "държава".

Ще порастнеш - ще разбереш.

20 години гледам напред и светлина в тунела се не види...[smilie18]

Авто, "човеко", имотни застраховки - бошлаф работа са всичките.

Сега съм си направил застраховка на хапартамента от бедствия (и аварии)- 60 кинта годишно. А да видим ако протече от комшиите дали ще ми платят гипскартона и изолациите... Че те даже не са идвали да ги видят!

Данък "спокойствие" му казвам аз.

А вие сте малки пиявички... Всички застрахователни фирми са еднакви - Алианц, Уника, АИГ.

Потрошиха се да ми досаждат 100 познати да ми предлагат глупости. Напудрени, напарфюмирани, излъскани глупости! Помислят че съм изкарал някой леФ и започват да се умилкват... В лъскавото офисче на центъра, с едно бюро и телефон (даже компютър не им трябва) - точат мрежи и слагат капани за шарани... И се кефят - гледай тоя го обработихме, гледай оня го притикахме... Шефа кара Q7, клати си краката, а работниците лапат мухите и ядат обещания за проценти и лихви... Е то и за това се иска майсторлък...

Даже състудент, когото не бях виждал от 5 г., ми се обажда да пием бира лятото и докато седнахме на масата подкара алианц.

"Продукт", "формат" - нови думи за стари неща... [smilie18]

Много безделници в тази държава...

Ето какво мисли щерката по въпроса със застраховките:


http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1259013264_begintowalk.jpg



Яж сега, за да не ти се налага да работиш после...



Публикацията е редактирана (23-11-09 23:55)
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: portradamus   
Дата:   24-11-09 00:07

navy [smilie24]


Сметката е много проста. Застрахователят събира премия от клиентите си. От тази премия си плаща наема, заплата на чистачката и за себе си, ток, канализация, ... и каквото остане отива за покритие на евентуални щети.

Застрахователят не е идиот. Ако вероятността за щета е 10% на година, премията платена от клиента не може да е по-ниска от 10% на година--това би означавало, че със сигурност застрахователят ще загуби в дългосрочен план. Затова застрахователят изисква премия над 10% при риск 10%.

В случая клиентът работи на (математическа) загуба, зашото плаща над 10% от стойността на нещо което може да бъде загубено с вероятност 10%. Ако клиентът не е наясно с това, значи си хвърля парите на вятъра без мисъл.

Императорът е човекозастраховател. Той използва едни таблици (не знам дали терминът е "актюерски таблици", но на английски е Actuarial Table). Хората са изчислили вероятността човек да умре след една година, като функция от възрастта. Например в Щатско 20-годишен мъж има 0.0000660 вероятност да умре между 20 и 21 години. Императорът има по-детайлни таблици, нагласени според различни типове хора, например мъж пушач в добро здраве, или жена непушач с високо кръвно и наднормено тегло (== повечето жени в САЩ).

Аз реших да си застраховам живота за следните 10 години, за $1 милион. "Кръвопийците" застрахователи казаха хубаво, това ще ти струва $250 на година за следващите 10 години. Ако умра, наследниците ми получават 1 мил (ако не умра, след 10 години не ми дават нишо). Ако седнеш да сметнеш каква е вероятността мъж непушач в добро здраве на моята възраст да умре между днес и 10 години напред, се оказва че вероятността е 0.00002305, т.е. реалната цена на включения риск е около $230 на година. Значи застрахователя прибира $20 на година, близо 10%.

С други думи в този случай аз се минавам леко. Но аз го правя съзнателно и с причина. Имам семейсто, деца, и спокойствието че ако се гътна ще могат да изкарат 20-тина години на хляб и сол (шегувам се) си струва $20 на година. (Моя застраховател е сравнително голям и животозастраховането в САЩ е регулиран бизнес, така че не може сульо и пульо да продават застраховки, затова аз не се страхувам че може да се опитат да изшикълкавят.)

Изводът е че винаги когато се работи с (почтен) застраховател, клиентът е на (математическа) загуба. Застрахователят винаги взема повече, отколкото изплаща. Неправилно е да се представят нещата все едно застрахователят работи на загуба и едва ли не прави услуга на клиента като сключва договор. Както е неправилно да се изкарват застрахователите като кръвопийци и иззедници. Просто това е услуга, както фризьорът ни взема пари за пострижка, така и (почтенния) застраховател ни взема малко повече в замяна на спокойствие.
 Re:
Автор: todorov   
Дата:   24-11-09 00:22

Императоре, незнам кой каква работа върши, но е факт всичко което написах по-горе. Факт е също, че застрахователните компании се възползват от мързеливоста или нехайството на компетентните органи и настояват за документ от тях със съответно съдържание. Не, те не казват "няма да платим", те просто си искат документа. Забележи, че предварително знаят какъв ще е резултата. И стига с това животозастраховане, да, важно е, но в тази страна има само 1-2 компании които изпълняват критериите за стабилност и заслужават внимание от тази гледна точка.
Нейви, братче, много си ги намразил тези застрахователи бре [smile]. Един искрен съвет от мен - смени си застрахователния посредник. Вземи някой, който ще ти върши работа. Това е ключово!
Истината е, че на пазара ни в момента се предлага огромно разнообразие от имуществени полици (визирам домашно и офис имущество). ПОРмоции бол, застраховки за 25 лв. на година - бол, застраховаш 12 месеца плащаш 10 - бол и т.н. И всичките са един дол дренки. Изключение прави общо-взето една компания, където нещата са ок.
За застрховката на фото-техниката въпроса е все още сложен. Казуса идва от там, че се визира пустата му кражба ама чрез взлом. С една дума към момента на пазара ни няма читав продукт за застраховка на фото-техника собственост на физически лица и тук не визирам просто едни голи общи услвия условия (които могат да бъдат написани перфектно и за застрахователя и за застрахования). Тук става за въпрос и за неща от "кухнята" като срокове, документи, изисквания на ликвидаторите на щети (лицата които разглеждат претенцията за обезщетение), за за допълнителни "дребни" условийца и бележчици и изобщо за всичко което в едни общи условия се формулира като "... и други документи", "...определени действия", "...грижа на добър стопанин" и прочие. Колкото и жалко да е много често обезщетението Ви зависи и от усните заповеди спускащи се отгоре-надолу. Това всичко по-горе са неща, които няма как да знаете, когато подписвате застрах. договор (т.е. неговия кратък вариант - полицата).
Та мисълта ми беше, че към момента няма читав продут на пазара, който нас като притежатели (физически лица) на скъпа фото-техника да ни вълнува (говоря не само за кражба чрез взлом, но и кражба извън помещение означено като адрес на застраховката, злоумишлени действия на 3-ти лица, грабеж извън адреса на застраховката, счупване, бедствия и прочие рискове. Освен това коректна и стабилна ликвидация - изплащане на обещетение). Обещал съм на няколко съфорумци, които се допитват до мен по застрахователни въпроси ако се появи такъв продукт да ги информирам, но понеже виждам, че има интерес, като "просветне пазара" направо ще пиша във форума.
Успех.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена