Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Застраховка на фототехника
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 18:23

Темата ми е във връзка със зачестилите кражби от домовете, конкретно с темата на Роси - Чарм и по идея на Нушенцето.

Мнозина от вас знаят, че сме човекозастрахователи, но имаме и връзки в общото застраховане и можем да ви услужим, ако имате желание да защитите имуществото си, или поне да ви консултираме по отношение на цени и процедура.

За контакти, пишете на лични на мен или на Нушенце... какво да се прави друго в тази бандитска държава? А има колеги с техника за много хиляди кинти... [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   22-11-09 18:28

Застраховател? Премиен %? Покритие? На ЛС малко бошлаф работа...

Иначе ашкунсун!
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   22-11-09 18:36

според мен застраховането на техниката е нож с две остриета, какво става ако застраховам апарат с обективи на стойност 5-6 хил. лева, лаптоп за 2-3 хил. лева и телевизор за още толкова и след време не си плащам застраховката, така някои хора знаят точно с каква техника разполагам, на каква стойност и че не е застрахована, тогава не се ли увеличава шанса да изчезне??
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 19:06

Аз съвсем наскоро се интересувах от този въпрос и ми казаха, че може да се застрахова техника като имущество за определена сума. Обаче трябва да се представят фактури и документи за съответната техника, ако изчезне и въз основа на тях да се изплаща обезщетението. [cool]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 19:17

Естествено, Амигов, нали трябва да има някаква база за изплащане на обезщетение, както и въобще за наличието на дадена техника - иначе и аз мога да твърдя, че имам фотографическа техника за 38 000 кинта, а аз - само с Панасоникче-инвалид... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

ИТТВ - това е параноя, аз казвам - какво - застрахователи ще те оберат, за да ти плащат после ли?
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 19:20

Абе нещо не стана много ясно какво става ако документите са на името на друго лице, което е закупило техниката за собственика от чужбина. [cool] Освен дето има и амортизация на техниката при изплащане. [smilie3] [cool]
 Re:
Автор: мара   
Дата:   22-11-09 19:35

...или ако ги гепят с докиментите...както често се случва.
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 19:37

Импе, дай подробни разяснения тука у форумо на вариантите! [cool] [smilie6] [smilie6]
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 19:44

Докторе на скоро един наш съфорумник се интересуваше точно по този въпрос.Може ли да си застрахова техниката и на каква сума?И понеже и той зададе въпроса ,ако няма фактури за техниката си какво се прави,мога да ти кажа на 100 %,защото имахме с него среща и с моята шефка...
Ако техниката е купувана на старо или от човек и не може да се предоставят фактури се прави опис и се пише стойността на техниката на продажна стойност на ново и всеки един застраховател при събитие ще изплати стойността на техниката не на каквато си я купил независимо дали от човек или на старо от някъде,а на продажна стойност както е в магазина...Малка подробност в случая е ,че може да се застрахова само фототехника,ако е позиционирана и опоменато къде точно-само така и при такива случаи...няма как да ти се застрахова фотоапарата примерно за кражба ,ако си някъде си и снимаш... в случая с Чарм е трябвало да си направи застраховка.Ако наистина някой от вас се интересува,аз специално вече правя такива и каквито и да е било застраховки и мога да ви дам отговор на всички въпроси...
Ако да речем стойността на фотоапарата ти е 8000 лв се застрахова за такава сума,нито по-малко нито повече...[cool]

П.П Хубавото в цялата ситуация е ,че при събитие ти се изплаща реалната покупна цена,а не ако е на старо сумата която си дал...
Може и да се застрахова фототехниката и при други събития освен кражба...[smilie3]



Публикацията е редактирана (22-11-09 19:48)
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   22-11-09 19:49

Нуше, чукай по една шпация след препинателните знаци, плийз. Тепърва ще ти се налага да пишеш и навикът ще ти е от полза.
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 19:51

Това, което аз знам, е: можеш да застраховаш специално фотографска техника само при условие, че тя се води, че стои в дадено място - например в студио, и ако стане кражба навън, това не се обезщетява. Това е ясно. Но: можеш да застраховаш просто имущество на определена сума - например за 10 000 лв., за по.големи суми има някаква по-специална застлаховка, така ми казаха, и застрахователните суми съответно са по-големи. [smilie8] И, както рабрах, тогава се изискват документи за съответната техника и въз основа на тях се преизчислява цената на техниката към настоящия момент - т.е. с известна амортизация. [smilie8]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 19:53

Благодаря, Пате, че отговорила вместо мен. [smilie24] [smile]
 Re:
Автор: virtus   
Дата:   22-11-09 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-11-09 19:58

И как ще докажеш, че техниката ти е била на мястото на което си упоменал в застраховката ? Нещо много неизвестни има [cool]
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 19:59

Почти точно си разбрал [smilie3] . Това с позиционирането няма как да не е така... Никой няма да ти застрахова фототехника , която е постояно в движение . Няма основание да се направи застраховка. Да по-логично е ,че тогава ще ти е по-необходима , но ето както при нейния случай би трябвало да има и много хора си правят точно тогава , за да са спокойни , че като не са си вкъщи или не са в студиото имат някаква защита ... И за по - голяма сума , както си написал пак не са ти непбходими фактури ако нямаш такива . На ясно са застрахователите , че в днешно време фотографите си купуват на старо фототехниката ( не си мисли , че не сме наясно ) ... Казах ти ако стойността на фототехниката ти е примерно 8000 лв на ново ти се застрахова на тази стойност,а не на стойността на която си я купил. Може да го провериш, ако не ми вярваш . На мен поне ми е пресен случай с един наш съфорумец, който ще се погрижи за сигурността на техниката си... Просто ти трябва опис на техниката , фактури евентуално , ако имаш такива и позициониране и си готов...
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 20:03

Ако стара техника се изплаща като нова, колко народ ще тегли по един шут на входната си врата, а после ще каже, че апаратът му, който е е закупен за 3000, но вече струва 1200 на старо, е откраднат? И ще изплати ли застрахователя 3000 лв.? Съмнявам се... [smilie21]
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   22-11-09 20:09

Според мен няма какво да откриваме наново топлата вода. На запад от нас отдавна се предлагат такива видове застраховки.
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 20:10

Пак казвам прави се опис и не се упоменават някакви космически суми,защото след събитие въз основа на този опис се прави справка и ако човек е писал някакви тъпизми сам ще се изложи [smilie3]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 20:13

Да, действа се по опис - а кой е извършител и кой не - това го решават куките.
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-11-09 20:16

Само, че на запад, когато има застрахователно събитие , застрахователя не включва турбото за да мине през всички предварително заложени вртачки и да те изкара виновен и да не плати нищо или ако "случайно" си прав да изплати минималната възможна сума след мноооого месеци и т.н. , нали ?
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 20:22

Вижте,ако наистина някой от вас се интересува сериозно за тези неща не е проблем да си направим една делова среща с мен или Императорът и нашата шефка и да си зададе подоробно въпросите каквито и да са те и да прочете клаузите на договора и самия договор.Никой не карам да си прави насила договор без да е запознат с условията по договора или самия договор.Не мога да разбера едно,защо в България е забито в съзнанието на хората,че застрахователите са нещо лошо и винаги гледат да вземат парите на хората....???
Работата ми е да помагам на хората до колкото мога и ако те сами ми искат помощта,а не да им взимам парите безцелно. Пак казвам, ако някой се интересува може да се отбие в офиса и да поговорим-нищо няма да ви струва този разговор. Най-много да получите информация [cool]
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 20:22

Не видях отговори на тези въпроси. [smilie8] [smilie8]


virtus
Дата: 22-11-09 19:56

И колко ще ми изплатите ако техниката е на стойност 10000 хиляди лева но обира е направен с подправен ключ .Както и в посочения пример за полициятя няма предмет на пристъплиние -тъй като няма разбита врата или прозорец .И аз съм единствения заподозрян според полицията .
Описаното е по действителен случай .


DidiAndreeva
Дата: 22-11-09 19:58

И как ще докажеш, че техниката ти е била на мястото на което си упоменал в застраховката ? Нещо много неизвестни има


[smilie8] [smilie8]
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 20:27

не си получил отговор сега,защото ще го получиш утре,а и хората които са си задали тези въпроси, защото ще се консултирам по тези въпроси с по-запознат от мен, а именно с моята шефка, която е от години в този бранш и може да отговори компетентно... [cool]



Публикацията е редактирана (22-11-09 20:28)
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-11-09 20:28

Ами Нушенце, защото който и да е имал работа със застраховател по повод застраховано събитие му се е налагало да употребява в реакциите си и родителите на застрахователя...Надявам се да успеете във времето да изчистите името си, но за сега това е положението. И аз не виждам тук никой, който се заяжда с вас. Задаваме въпроси, които интересуват всички ни. Не си чешем само езиците [beer]
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   22-11-09 20:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 20:33

Мдааа...[smilie8] На три пъти досега се опитваха да ме застраховат - различни по характер застраховки, и като стигнем до подробностите виждам, че всъщност не е толкова ясно, колкото изглежда в началото, и че има разни неща, дето застрахователят не ти ги казва, ако изрично не се интересуваш и не си предвидил различните възможни варианти. Та така - още не съм се застраховал [cool] [smilie8] [smilie5] [smilie5] Ъхъм... [smilie25] [smilie25] Та вий разсейте този мой застрахователен скептицизъм и веднага правя една. [smilie6] [smilie6] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-11-09 20:34)
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 20:34

Както сам каза това е преди 12 години [cool] ... Отдавна нещата са много по-различни [smilie3]



Публикацията е редактирана (22-11-09 20:35)
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   22-11-09 20:39

Нушето, не редактирай, ами внимавай. Шпацийката е след запетайката. Глей как става - чукаш с показалчето на дясната ръка запетайката и веднага след това с палеца на дясната ръка чукаш по шпацията. Звукът е тъ-тък. Меду последната буква на думата и запетайката (че и другите препинателни знаци) не се слага шпация. Пишат се слято. По този начин препинателния знак визуално разделя текста и по този начин помага мисълта да се възприема на отделни логически самостоятелни сегменти.

Знам, че това го знаеш и не са ти необходими толкова думи, за да го схванеш. Пиша така, щщото четат и други, по-несхватливи, писатели.

Ти пък ще ме светнеш за застраховките. Прегледайте с Импето междувременно Закона за застраховане. Не че не го познавате, ама не се знае кой от питащите всъщност кой е.
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   22-11-09 20:40

Има ли застраховка която да поема щети нанесени на техниката при ползване?
Каско?
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 20:41

Аз лично не карам никой да си прави договор на слила [cool] ... Ако някой се интересува аз му помагам,ако не това е правото му на избор... Човек трябва да вярва вътрешно за себе си ,че това нещо му е полезно и мнозина са си направили застраховки различни по своето естество защото са им полезни....Не е случайно,че има такава услуга и толкова много Застрахвателни дружества - помагат до колкото могат [smilie3] ...
Някой ако се интерсува да заповяда и да си зададе въпросите в офиса ни и ще получи всички клаузи и договора, за да си чете и размишлява... [cool]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 20:43

Не мога да разбера едно,защо в България е забито в съзнанието на хората,че застрахователите са нещо лошо и винаги гледат да вземат парите на хората....???

Ами, защото шикалкавят... Нищо лично, ама и сега се пита за общите условия, а не за конкретните случаи...

Да не говорим за неща като примерно:

1. Трябва ли да има СОТ, за да важи застраховката.

2. Трябва ли да има метална врата и решетки на прозорците?

3. Трябва ли да има следи от взлом, защото крадците могат да отключат, да гепят и да заключат, без да бутнат и прашинка.

4. Колко време се чака, за да се изплати застраховката?


Сигурно има още много въпроси... За това не е нужно всеки да идва до офиса ви...


Примерно, това можем да прочетем в сайта на една голяма застрахователна компания, което не е изчерпателно, но може да се ориентира човек горе-долу какво може и какво не може:

Зaстраховка на електронно оборудване
Булстрад Виена Иншурънс Груп застрахова електронно оборудване, което се използва за търговски и индустриални цели, срещу материални загуби, повреди или разноски, възникнали от неочаквани, непредвидени събития, като:

•Действия на човека — небрежност, неправилно използване на застрахованото имущество, злоумишлени действия на трети лица, кражба чрез взлом или грабеж.
•Пожар — всички видове експлозии, имплозия, мълния, както и щетите, причинени от гасене, разрушаване или разчистване по време на тези събития.
•Вода — изтичане на водопроводна вода, морски вълни, наводнение, дъждовна вода, пара, влага, корозия.
•Природни бедствия.
•Технологична грешка в конструкцията, материални дефекти, производствени несъответствия, свръхнапрежение.
В обхвата на покритието се включват:

•Стационарно оборудване в мястото на застраховката.
•Мобилно и портативно оборудване извън мястото на застраховката, при договорени териториални граници — Р България, Европа, друг континент или целия свят.
Застраховката може да се разшири с включване на покритие и за:


•Носители на данни (включително запаметената върху тях информация) при увреждане или унищожаване от изброените по-горе събития по начин, който прави невъзможно машинното четене от тях или съхраняването на информация върху тях, а също така и при кражба чрез взлом или грабеж.
•Допълнителни разходи, направени за безпрепятствено продължаване на дейността в случай на възникнало застрахователно събитие с техниката, в това число за външно оборудване, промяна на обичайните работни процедури, наемане на допълнителен персонал, външни услуги и други подобни.

 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 20:48

Сливенски как не те домързя да пишеш толкова много... Ти как си представяш да изтъпосам тук договора или клаузите по договора.Това е конфиденциална информация... Ако се интерсуваш знаеш къде ни е офиса заповядай и ще получиш отговор и на въпросите си и самия договор , за да си го прегледаш... [cool] и другия път да си наясно и да не задаваш въпроси ...
Татенце,аз не те коригирам как и къде да слагаш място между думите не го прави и ти... [smilie3]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 20:49

Една дейност, колкото е по-непрозрачна, толкова повече съмнения за своята почтеност предизвиква. [beer] [beer] [smilie21]
 Re:
Автор: jeremiah   
Дата:   22-11-09 20:49

Едва ли, Диди Андреева, най-успешния първи ход при пожеланото от Вас изчистване на името е да се юрне някой си да си продава застраховките, защото хората от форума са още "пресни" от нещастието на свой колега, и сега е моментът в който "ще кълват" . Но ... Всеки сам си преценява доколко ще си плюе на физиономията. Едно, обаче, е безпощадно ясно. Достатъчно е да има двама-трима "цезари" на средноголям град, за да посерат от горе до долу името на целия бранш, в който се подвизават. Аз самият съм част от един много псуван бранш (юридическия) та ми е ясно за какво точно става въпрос. А иначе ... Аз застраховка на каквото трябва съм си направил. Но и да не бях, и да ми се налагаше ей сега да си я правя, определено не бих я направил при някой лешояд (извинете ме за прямотата, ама потомствено съм си такъв - прям.).



Публикацията е редактирана (22-11-09 21:33)
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 20:55

jeremiah напълно те подкрепям и аз казах.Аз не карам никой да си прави застраховка или каквото и да е било.Просто казвам,че ако някой се интересува може да получи по-голяма и подробна информация в офиса ни... Ние не взимаме пари за информация спокойно. [cool] Някой хора вече дойдоха и се поинтересуваха за свое добро...
сами правите избора какво да направите. най-малкото можете да се интересувате и то безплатно...



Публикацията е редактирана (22-11-09 20:57)
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 20:55

Примерно, всяка банка има общи условия по кредитите.

Пощенска - www.postbank.bg/repository/downloads/GTC/GTC%20corporate%20loans_BG.pdf

Булбанк - www.unicreditbulbank.bg/weblayout/groups/bulbankwebsite/documents/bbproductdocument/002962.pdf

Прокредит - www.procreditbank.bg/files/companyservices/file_82_bg.pdf


Ние не ви искаме личните данни на клиентите ви, а някакъв подобен документ... [beer] [beer] [smilie21]

 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 20:56

Мале-мале - как налазихте Патенцетооооо !!! [smilie10] Бе хора, каза ви се:

Информацията е конфиденциална.

Ние - експерти в друга сфера на застраховане, в случаят играем само посредническа роля.


Предлагаме просто да ви услужим, който иска инфо - да пише за да се видим и да му дадем конкретна информация специално за неговият казус...
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   22-11-09 20:57

Когато предложите нещо сериозно, на прилична цена - тогава може да говорим. Истината е, че тук всичко се прави на парче. Всеки трябва "да дойде до офиса и да говорим по индивидуалните изисквания на всеки клиент..." и "ще се запознаете с клаузите на общия договор"... който изобщо и по никакъв начин няма да бъде съобразен с всеки.. нали?

"Колегите" ви на запад искат 182 паунда годишно, за да застраховат техника на стойност 3000 паунда в рамките на ЕУ + 30 дневен международен престой + лична застраховка за 10000 паунда за целия период.
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 21:01

не ми се спори и не ми се убеждават хора, които сами не искат да си помогнат. който иска и се интересува от подробности може да заповяда... и сливенски да ти кажа , че банките са прекрито прозрачни и всички знаем защо и как...
ако се интересувате без да плюете просто може да пишете. инфото се дава само на хора ,които се интересуват конкретно и знаят защо и могат да си зададат точно и конкретно въпросите.не смятам,че такива сериозни въпроси могат да се разискват тук,а и това не е мястото, колкото и да им се иска на някой хора [cool] ... спирам да пиша безсмислено е...
не си хабя думите за хора, които не искат дори информация да получат и само намират кусурите на хората...
май ви е малко кражбата,то фотографите са малко разсеяни хора и колко е за вашата фирма едно 10 000 лв, къде не сте ги изкарали



Публикацията е редактирана (22-11-09 22:09)
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 21:03

[beer] [beer]
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   22-11-09 21:09

Какви стават патенцата като пораснат?
 Re:
Автор: nicos   
Дата:   22-11-09 21:09

Асахи, вземи обясни на Нушенцето и за главните букви, къде се употребяват в изреченията.
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-11-09 21:10

Нуше, единственият човек, който си позвлоли да използва устните си течности не по предназначение ти го подкрепи в последващия си пост. Разбери, че на колкото повече въпроси, и то не конфиденциални, успеете да отговорите тук, то толкова повече ще се увеличи шанса ви за потенциални клиенти. Приеми това, като една репетиция за евентуална среща с човек , искащ да застрахова точно при теб техниката си и не му се сърди заради задаваните въпроси [smilie3] [beer]
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   22-11-09 21:10

Интересно защо на едни други места инфото е абсолютно достъпно дори и за хора, дето ей така от любопитство се интересуват. Всички документи са достъпни, подробно описание с примерни ситуации... даже онлайн можеш да се застраховаш.

В БГ обаче се работи само със сериозни хора. Ония там на Острова - деба и айляците...
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 21:12

Колежката право ви рече - пускаме тук сериозна тема, за да ви услужим - в замяна 90% спам и глупости.

Ами който не му пука, че може да го обрерат, да спами, пък дано не риве туканка след време - това не го пожелавам никому.

Който иска да му се помогне, да има някаква сигурност за домът си и имуществото си - да пише на лични на мен или на Нушенце.



Спирам и аз да пиша - само понякога ще повдигам темата, за да я видят тия, които имат сериозен интерес.
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: imitev   
Дата:   22-11-09 21:20


Аз като знам застрахователите как плащат по каско предполагам как ще плащат и по фото [smilie18]

Само си плащаш вноските като поп, а после - нямало строшено по колата нищо (визирай по апартамента), нямало остатъци от потрошените неща (разбирай обективи).

Който не вярва - да пробва!

ПП: Импе, като патрон няма ли да се оборудваш с ДСЛР майстор на спорта, какви са тия инвалиди панасоаник [beer]
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-11-09 21:21

Императоре, тема е лесно е да се пусне и "повдига". Но аз тук виждам много конкретни въпроси и само два отговора, техниката се застрахова на магазинна цена ?!?!? (къде е амортизацията и толкова ли са глупави застрахователите да не отчитат този факт). И че се застрахова техниката на определно местостоене! ( а дали и това местообитание не трябва да е застраховано по надлежния ред ?!? ). На другите конкретни въпроси НЯМА отговори. Това е една от малкото теми, в които спам няма, но е много по-лесно да се обяви такъв за да не се отговаря на въпросите. Като имате смелостта да пуснете темите, имайте такава и да отговаряте на въпросите !!!
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   22-11-09 21:32

Аз от две години съм си направил застраховка на апартамента + имущество. фотоапарата и джунджуриите са описани детаилно. Но си имам приятел с малка застрахователна брокерска фирма, който ми праща за всичко човек на крака заедно с пресяти оферти според моите конкретни нужди. Т.е. не аз ходя по офисите. Сега като се замисля, винаги застрахователите са идвали при мен с оферта за обсъждане, а не аз при тях. Хм.. с изключение за застраховането на един мед.апарат преди много години. После взеха, че го задигнаха и посредникът, който беше сключил сделката и прибрал комисионната, се изсули като пръдня из гащи. Три години ми отне да се справя със ситуацията, да осъдя застрахователите и си прибера сумата заедно с лихвите. То за това последното заслуга имат адвокатите, които баха печени. Но оттогава решавам всичките си застрахователни въпроси през моя човек.
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   22-11-09 21:33

Дами и господа,
Застраховките Импе$Нуше се предлагат само по метода на директната продажба. Те са уникални и поради това тази им уникалност трябва да бъде разяснена персонално на клиента, та да не остане със някакво си свое, не толкова точно впечатляващо впечатление. Параметрите на техния продукт стават достояние единствено и само на вас, при това представени по одобрения от Производителя начин. Това ви гарантира персонална персонализация, тотална сатисфекция и сигурно гараниране на вашите пари.

Методът "директна продажба" е скъп. Нуждае се от специално обучен и талантлив продавач. Това ви гарантира, че няма да попаднете на случаен продавач. Това, разбира се, оскъпява продажбата, но това вас не ви засяга.

Методът "директна продажба" е не е широко приложим. Подходящ е за продукти, които по друг начин не биха могли да се продадат толкова бързо или изгодно. Използва се и за продукти, които трябва да се позиционират съвсем точно към дадения клиент. Набляга се на третия компонент, но вие не забравяйте първите два.

Лесно можете да добиете представа за мощта на метода "директна продажба" ако се срещнете последователно с двама продавачи на конкурентни стоки или услуги. Не задавайте въпроси. Записвайте си и кимайте. После анализирайте информацията. Въпросите сами ще изкристализират. Ако ще ги задавате в последствие непременно извикайте някой за подкрепление. Иначе ще отнесета доста негативи.

Повече за Direct selling можете да научите в мрежата. Горният текст не съм го преписвал, така че можете да изнамерите още гледни точки върху тази перспективна метода.

Интересни мисли ще ви посетят ако потърсите информация и за Multi level marketing.
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   22-11-09 21:33

И форумът е нелошо място за обсъждане на конкретни въпроси.
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 21:37

В момента си пиша с един форумец във скайп и няма да му цитирам името ,но той ми написа следното и смятам, че е напълно прав и ви пействам това което смятам че е така :

форумът не е майсто така да си правите реклама, да обсъждате в подробности условията за застраховки и т.н.
на мeн като ми потрябва телевизор отивам на място в магазина ,за да видя всеки един модел с неговите характеристики
или преровя специализираните сайтове
но ФФ не е форум за застраховки ,за да ги обсъждате на дълго и на широко, при положение, че всеки случай е индивидуален
по-важно е да се знае от хората, че правите такива застраховки, и който е решил да си направи да знае къде и как да ви открие


 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 21:39

Нуше, просто не сте убедителни, преразгледайте си тактиката. [smilie8] [smilie6] [smilie6]
 Re:
Автор: novi4ok   
Дата:   22-11-09 21:41

В началото се замислих - всъщност защо когато съм извън БГ приемам застраховката за даденост и избщо не се замислям дали да я направя или не, а когато съм тук (както е в случая) нещо се потривам. И реших, че още утре ще се обадя, за да постъпя като "бял човек". А после стигнах до: "...Ти как си представяш да изтъпосам тук договора или клаузите по договора.Това е конфиденциална информация..."
Съжалявам. Няма да се застраховам. Защото по условията на застраховката не може да има никаква "поверителна информация". Защо ли? Сами си отговорете. Те и банките, понеже много нахитряха в БГ, та сега малко ще се поозорят с новите евро директиви. И ще им излезе през носа тарикатлъщината и злоупотребата с наивността на българите през последните години.
Изглежда не сте чували за т.нар. "добри бизнес практики" (мисля, че така се превежда). Не знам за коя компания работите - ако споделите ще се радвам, защото ще знам никога да не сключввам застраховка при вас. Няма да сте единствени - отдавна съм зачеркнал българското поделение на Алианц (да не се бърка с другите им поделения - там всичко е доста различно от БГ) и Булинс. И не искам с това да обиждам никого - просто ми е писнало от подобни абсурди. Вярно, че "най-много риба се лови в мътна вода", но това минава всякакви граници на израза: "Ние сме тарикати, а вие - лапнишарани.". Нищо лично.

[smilie23]

 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   22-11-09 21:45

Ей един човек да се осмели да каже нещата такива, каквито са. Евала Новичок...
Мога да допълня списъка със застрахователни компании, с кото съм имал взимане-даване...



Публикацията е редактирана (22-11-09 21:46)
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 21:46

Докторе аз лично нямам тактика...
офиса ни се намира на Граф Игнатиев 43 - не искам да прозвучи като реклама,дано админите не ми се разсърдят. Който наистина иска да получи информация не е тук мястото... Темата бе пусната от моя колега, за да може хората които се интересуват да се обърнат към нас и да им дадем лично тази информация...
Пак казвам никой не карам на сила и просто колкото и да не ви се струва реално искам да ви помогна, защото знам колко е отвратително усещането да те ограбят каквото и да е било- чувстваш се омърсен...
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 21:52

Новичоков - ами застраховай се там, където полиция и съд си вършат работата и престъпността е с нормални нива, а стой без защита тук, където се краде на поразия - проблемът си е твой. Какво точно работим - мисля казах още в първият пост, ама ти явно и не четеш, въпросът е да се плюе.


Както и да е - хората които се интересуват сериозно и желаят поне да получат информация, което нищо няма да им струва, вече ни пишат на лични, вие си плюйте тука.

Нямало да се застрахова - ами да не мислиш, че ние ще ти се молим?


ksuhorukov, твоето недоверие по един друг въпрос ще си остане само и единствено за твоя сметка. [smilie3]
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   22-11-09 22:01

техниката във фотосинтезис е застрахована... след като са минали по тоя път сигурно могат да споделят къде и как се застрахова...

а лещоядите е хубаво да престанат да си правят реклама във форума защото който го интересува си е намерил или се е консултирал за застраховка...
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 22:05

джъмбо - който го интересува си е намерил или се е консултирал за застраховка...
така е ,но има и много хора които не са , така че ако се интересуват могат да получат информация...
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   22-11-09 22:08

http://lraloevera.wordpress.com/tag/%D0%BC%D0%BB%D0%BC/


Идеи и фрази от 45-секундната лекция на Дон и Нанси Фейла 19.07.2009
За 45-секундната лекция, която ще промени живота ви.

Ако искаш мечтите ти (сънищата ти) да се сбъднат, събуди се!

Всеки, който смята, че МЛМ има нещо общо с продажбите, никога няма да успее в този бизнес.

Този бизнес е спонсориране и обучение, а не рекрутиране и продажби.

Мрежовият маркетинг се състои в това да създадеш потребителско семейство.

////////////////////////////


Цитати от книгите на Робърт Кийосаки 11.07.2009
„Най-богатите хора на земята изграждат мрежи, всички останали се обучават да търсят работа.“

„Научи се да караш парите да работят за теб, вместо ти да работиш за пари.“

„Мрежовият маркетинг е нов и революционен начин да станеш богат.“

„Системата на мрежовия маркетинг, която често наричам „личен франчайз“, е много демократичен начин за забогатяване.“

„Мисленето е най-трудната работа на света. Затова толкова малко хора се захващат с нея.“

„Бизнесът в системата на мрежовия маркетинг е отворен за всички.“

„Правят ни богати уменията, не теориите.“

„Вашата работа е да клонирате или удвоите някой като вас.“

„Хората се научават да преодоляват своите страхове, вместо да им позволяват да управляват живота им.“

„Колкото повече рискувам да ми бъде отказано, толкова повече нараства вероятността да бъда приет.“

„Мрежовия маркетинг ни учи да работим за забогатяване.“

„Хората с дребни мечти така и си живеят като дребни хорица.“

„МЛМ бизнесът е бизнес, който вършим с хора, посветили се на нашето забогатяване.“

„Мрежовият маркетинг дава на милиони хора по света възможността да поемат в свои ръце контрола над своя живот и финансово бъдеще.“

„Системите на мрежовия маркетинг са по-справедливи от всички съществували досега системи за забогатяване.“

„Мрежовият маркетинг е съвършения бизнес за хората, които обичат да помагат на другите.“

„Много МЛМ компании са действителни бизнес-училища за хората, а не онези бизнес-училища, които приемат умните деца и ги обучават да стават наемни работници на богатите.“

Не карай хората да продават за теб, обучи ги така, че да печелите заедно.

За да се запознаеш с непознат, просто трябва… да те запознаят с него.

Ако се притесняваш да говориш с приятелите си за мрежовия маркетинг, значи или не вярваш в него, или не го разбираш.

Щом искаш да видиш пирамида, иди в Египет.

В началото може да се наложи да работиш здравата за стотинки, а в последствие почти да не работиш и да изкарваш много.

Когато се занимаваш с този бизнес, помагаш на другите да постигнат мечтите си.

Открий човек с цели. После му покажи как Системата ще му помогне д аги постигне.

Мрежовият маркетинг и продажбите се смесват точно толкова, колкото олиото и водата – никак!

Има компании за мрежов маркетинг и такива за директни продажби – разликата е огромна.

Не работи залудо, за да живуркаш, работи умно за да живееш.

Стореното днес, определя бъдещето.

Когато сутрин будиникът звънне е по-добре да се обърнеш на другата страна, отколкото да скочиш за работа.

Времената непрестанно се менят, добре е да учиш нови неща.

Ако видиш света през призмата на мрежовия маркетинг, мечтите ти могат да се сбъднат.

Мрежовият маркетинг е като да ти плащат за социални контакти.

Какъв ще е жизненият ти път зависи от решенията, които си взел.

Животът е като книга – ако не пътуваш, препрочиташ една и съща страница.

Мрежовият маркетинг е най-прекрасният подарък, който можеш да направиш на приятел.

Допълнителен доход може да се изкара без допълнителна работа.

Ако истински желаеш нещо, с мрежовия маркетинг ще го постигнеш.

Някои хора пътуват с ума си, други – със сърцето си, трети наистина отиват някъде.

Опитът е най-добрия ти учител.
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-11-09 22:14

Фотосинтезис застраховат предполагам и помещенията- магазини и складове и наличната техника в тях. За един фотограф, на който техниката му не седи заключена нон стоп в сейфа му е интересен друг тип застраховка. Нагоре се споменаха за два типа такива застраховки, колега, който заедно с жилището си е застраховал и цялата налична техника,и друг , който спомена за цифри за застраховане на техника (не на определено местодомуване), в кято се включват и 30 дена извън страната , на територията на Европейския съюз. Мисля, че това е интересно за всички нас, не визирам определена компания, но е хубаво да се знае какво се предлага на застрахователния пазар.
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   22-11-09 22:22

http://magazin.photosynthesis.bg/insurance.html


да беше прочела първо вместо да правиш предположения
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   22-11-09 22:23

Какви са разликите между МЛМ и египетските пирамиди?
Ами едните са в Египет[smilie3]
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 22:24

джъмбо, но! [cool] За всеки фотоапарат, обектив, светкавица или видеокамера, който закупувате от ФотоСинтезис... ами ако не си ги купя от там?! [smilie8] [smilie8]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 22:26

Асахи, всичко това е много интересно, но няма връзка с темата.

Джъмбов, това че наричаш "лешояди" хора, които искат да помогнат на другите, говори много добре за самият тебе, не за тях.


Пате - зарежи ги тия спамаджии, не пожелавам на никой от оплюлите ни да бъде обран като горката Роси, но ако се случи, ще се смея без да се притеснявам.

А който е сериозен, ще ни пише на лични, както вече започнаха.
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   22-11-09 22:27

миго... голяма си консерва... щом синтезиса са намерили компания значи всеки може да си намери... или ти искаш да седиш вдигнал крака и да дойдат да те застраховат екип от 5 блондинки с големи цици
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 22:30

абе не държа да са с големи... [smilie8] [smilie5] [smilie5] важното е дупитата да са им готьени [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 22:31

джъмбо [smilie24] [beer]

Ето това се опитвах да попитам и аз, но те помислиха, че ги нападам лично...


http://magazin.photosynthesis.bg/files/Unica_Terms.pdf



Между другото, дали има информация за застраховане на вече стара техника, закупена от Фотосинтесис преди време... [smilie11] [beer] [smilie21] [smilie21]

 Re:
Автор: asahi   
Дата:   22-11-09 22:31

Амигоф, да не фанеш сърцетуп?
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 22:33

[smilie8] [smilie8] ми ще пийна едно глогче преди разясненията [smilie3] [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   22-11-09 22:39

Секретни общи условия

 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 22:40

Асахито, еваларка [smilie24] [smilie5] [smilie5]
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   22-11-09 22:46

ех, Асахи що така прецака конфиденциалноста ве???
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   22-11-09 22:51

асахи сливенския ги пусна преди теб
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   22-11-09 22:55

Прочетох ги.. ей за тва няма да се застраховам [smilie23] [smilie23] [smilie23]
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 23:07

ksuhorukov
Дата: 22-11-09 22:55

Прочетох ги.. ей за тва няма да се застраховам


дай нишан, че да не ги чета сега [smile] [thankyou] [thankyou] [smilie6] [smilie6]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 23:09

Хм, прегледах набръже Общите условия от линкът и като човек от браншът, погледнах само Изключените рискове - към две страници... наистина УНИКАлна защита...


Секретни или не, нас никой не ни е оторизирал да публикуваме където и да било Общите условия на нашата или която и да е застрахователна компания. А за общият тон в темата - нямам думи - страничен човек да надникне, ще помисли, че мнозинството пишещи в нея са под 13 години.


Впрочем темата и причината за появата и, с абсолютна точност доказват старата поговорка, че да сториш някому зло (в случаят да окрадеш) няма нужда да го питаш, но да му сториш добро (в случаят - да защитиш имотът му), няма как насила... какво да се прави, такъв е светът.
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-11-09 23:10

Кой трябва да ви оторизира, за да имате право да пуснете вашите условия?
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:13

Изключенията са война, тероризъм, правителствени действия и прочие - така наречените "форсмажорни обстоятелства"...

Не ми казвай, че вие покривате срещу ядрен взрив? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 23:15

форсмажорни действия [smilie10] [smilie10] малко бруталничко ми звучи това [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   22-11-09 23:17

Точка 6.10 и т. 8.3 в една секция си противоречат и взаимно поставени в тази секция са в конфликт и може да се тълкуват произволно как действат.

В т.6.10 се говори за чл. 194 ал.1 НК - цитирам "кражба с взлом (чл.194 ал.1 НК)".
Изключително правно невежество. Чл.194 ал.1 НК дава състава на престъплението "кражба" и се отнася до обикновена кражба.
Казвам невежество, защото когато се говори за Общи условия, клаузите трябва да са изчистени от бълхи.

Кражба като "взлом" - квалифициран състав - липсва в чл.195 ал.1 НК. Това житейски се отнася до разрушаване на прегради... 195 ал.1 т.3.

Чл. 195. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., изм. и доп., бр. 10 от 1993 г.) За кражба наказанието е лишаване от свобода от една до десет години:

1. ако е извършена във време на пожар, наводнение, корабокрушение, катастрофа, война или друго обществено бедствие;

2. ако откраднатата вещ не е под постоянен надзор;
3. ако е извършена чрез разрушаване, повреждане или подкопаване на прегради, здраво направени за защита на лица или имот;


4. ако за извършването на кражбата е използувано моторно превозно средство, техническо средство или специален начин;


5. ако е извършена от две или повече лица, сговорили се предварително за нейното осъществяване, когато не представлява маловажен случай;

6. ако кражбата е извършена от длъжностно лице, което се е възползувало от служебното си положение, и

7. в немаловажни случаи, ако е извършена повторно;

8. ако кражбата е извършена от гроб на покойник;

Прост пример как могат да ви подведат - ако кражбата не е "взломна" такова законово понятие няма. Т.е. попада извън състава на чл.195 ал.1 т.3. Квалифицирана е по друг текст от НК.
Освен това мисля, че 8.3 от Общ.условия не е изчистен и може да изключи по някакъв начин т. 6.10 от ОУ.
Секция 8 и т. 8.3
"По тази секция застрахователят не е
отговорен и не дължи застрахователно
обезщетение:
при настъпването на преки или
косвени вреди в резултат на
мистериозно изчезване и/или кражба;"



Публикацията е редактирана (22-11-09 23:21)
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:17

Не действия, а обстоятелства. Това го има във всеки стандартен договор за каквато и да било продажба, услуга или други неща... [smilie21]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:24

Тед, ключовата думичка в т. 8.3 е "мистериозно".

Иначе си прав, че ако решат, винаги могат да те прехендрят... [smilie21] [smilie21]
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   22-11-09 23:25

slivenski - ключовата думичка е " и/или", тъй като при "или" никак не ми се струва "мистериозна кражба".
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:29

Аз го разбирам като мистериозно изчезване и/или мистериозна кражба... Избягва се повторението... Но може и да не съм прав... [smilie21] [smilie8]
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 23:32

абе подводните камичета и скали са в изобилие [smilie5] [smilie5]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:34

Връзват си гащите, защото ако няма така наречения "взлом", няма разбити прегради, ключалки, врати, прозорци, стени, тавани, подове, чукове, пили и пирони... [smilie18], всеки може да каже, че са му откраднали техниката от къщи, а той да я е продал в Румъния например... [smilie21] [smilie21]
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   22-11-09 23:39

Лошото е тази хипотеза, която е изключена:
"4. ако за извършването на кражбата е използувано моторно превозно средство, техническо средство или специален начин;"
Кражба извършена с ключове и/или специални технически средства...не попада в обхвата на застраховката [smilie21]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:43

Ами точка 8.11. - за косвени вреди или отговорности от всякакъв вид;


[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Аз затова исках общите условия на Импето, за да ги обсъдим и видим къде са слабите места... [smilie21] [smilie21]
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 23:47

Ами точка 8.9

- за вреди или загуби, за които на
законно или договорно основание
може да бъде потърсена отговорност
от трети страни - доставчици,
производители, търговци на дребно,
превозвачи, спедитори или други
лица, с които застрахованият е в
договорни отношения;


Един вид, ако имаш СОТ, но въпреки това ти оберат техниката от жилището, застраховката не важи, защото СОТ-а е виновен... Може и така да го изтълкуват... [smilie18] [smilie18] [smilie21]



Публикацията е редактирана (22-11-09 23:48)
 Re:
Автор: nomadsl   
Дата:   22-11-09 23:48

И аз прочетох условията на "Уника". С една дума - уникално нагло несиметрични. Ако някой дойде при мен с подобен документ - много рискува да си счупи врата след изхвърляне по стълбите. Предполагам Импито и Нуша имат офис с дебел мокет и практикуват специални техники за оцеляване, ако клаузите са им сходни. Разбирам неудобството да ги оповестят.

С това не твърдя, че всяко застраховане е глупост. Глупост е да се сключи при горецитираните условия. И е тъжен бизнесът на тези, които цял живот трябва да търсят идиоти за да изкарват насъщния.

ПС Молба: Нека засрахователните агенти не квалифицират своята дейност, като помощ. Нека помнят, че застрахованият е този, който им ПОМАГА да .... просъществуват.

 Re:
Автор: Тед   
Дата:   22-11-09 23:50

Ами нормално е да питате. Не се сърдете на застрахователя. Той си има условия.
Важното е да може да четете и да се интересувате.Има много питанки. Не им обичам препращащите текстове на застрахователите и вмъквания на "висящи клаузи", които обикновено трудно се вписват в обстановката около др. работи около тях.
Мен обикновено ме пращат при юрисконсултите, тъй като от агентите няма кой да ми даде отговор на въпросите.



Публикацията е редактирана (22-11-09 23:50)
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   23-11-09 00:20

А някой може ли да преведе на прост език това... [smilie8]

Че аз си мисля едни лоши работи вече за този застраховател... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

17. Ако към датата на настъпване на
застрахователно събитие:

17.1. застрахователната сума е по-ниска от
възстановителната стойност на
застрахованото имущество,
обезщетението се определя в
зависимост от съотношението между
застрахователната сума и
възстановителната стойност на
конкретното имущество
(подзастраховане);

17.2. застрахователната сума е по-висока
от възстановителната стойност на
застрахованото имущество,
застрахователната сума се намалява
до размера на възстановителната
стойност и застрахователят си запазва
правата върху застрахователната
премия, освен ако застрахованият е
бил добросъвестен
(надзастраховане).

 Re: Застраховка на фототехника
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 08:50

slivenski [smilie24]

Само едно не ми стана ясно:
Ако ми откраднах техниката в автобуса, от колата, в заведение... Тази кражба, покрита ли е от застраховката? Защото ако не е и ме застраховате само срещу кражба на "позиционирана" /ба си, не бъркайте професионалния жаркон със смешни чуждици!/ техника,...ми такава затраховка не ми трябва [smilie7]

 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-09 09:14

Тука пропускате оценката която правят застрахователите!!!

Обикновенно за електроника смъкват 20-30% още докато е на път да излезе от магазина.

Това 30Д детo са задигнали е поне на две гоини и паричките на който ще го застраховат са не повече от 200 лева хайде и по 50 на обектив. Демек ти си дал 3000-4000 и получаваш максимум 1/10 от сумата. Това е причината аз да не се застраховам.

Така де файдата е че получаваш 10% отстъпка от новия продукт, Срешу 15%годишна вноска.



Публикацията е редактирана (23-11-09 09:17)
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: thomas   
Дата:   23-11-09 09:29

Аз друго не разбрах след всичко прочетено. Кой ще ми изплати застраховката по една скъпа вещ (или още по-добре - комплект от такива), които аз спокойно мога да пренеса някъде другаде (или просто продам), след което да си разбия прозореца и да кажа "откраднаха ми ги"? Струва ми се, че подобни застраховки са прекрасен начин застрахователите да прибират пари с очевидната вратичка после да се измъкват от плащания под претекст, че не може да се докаже, че наистина е настъпило застрахователно събитие.

Вече с усмивка след толкова години си спомням как някъде в средата на 90-те няколко пъти ми открадваха ту предното, ту задното стъкло на колата, и застрахователите не ми плащаха нищо, защото не се вижда ясно резултат от вандалския акт - просто няма стъкло, но няма парченца от стъкло, които да показват, че то не е просто свалено, за да бъде продадено. Което всъщност е било направено, разбира се, само дето аз нямам нищо общо с това сваляне, освен че съм му жертва. Даже помня, че единия път в полицията ме бяха посъветвали да намеря малко натрошени парченца автомобилно стъкло примерно от някой сервиз и да ги попилея из купето, защото иначе застрахователите няма да ми платят.
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   23-11-09 09:43

Това е за Зоната, бре[smilie8]

Някъде веднага след 1-10 пост започнах да се хиля, след това си направих кафе- клубни истории[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-11-09 10:49

Ако не си извадил пуканки не важиш.
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   23-11-09 13:22

ittv - като се прави застраховка единствените хора, които знаят, че имате застраховка са личният застрахователен консултант и човека, който вкарва данните в системата и тези хора са подписали декларация за конфиденциалност, тоест ако стане пробив в информацията, тя е на тези две нива (позиции). Един офис няма достъп до информацията на друг, така че системата е сигурна, а в цял свят хората си правят застраховки за сигурност, а не за да ги крадат. Това, което ни е писано, ще се случи, дали имаме полица или не - в единият случай ще си купим техника без проблем наново, а в другия може да ни излезе малко нанагорно.

virtus - има два вида кражба: с взлом и с техническо средство (за грабеж не става въпрос).
Когато стане кражба с техническо средство, няма видими следи за кражба (разбивания, срязване с флекс на решетки и т.н., счупвания на прозорци и други), но това не значи, че това не е застрахователно събитие. Първо се отива в районното и се подава сигнал (прави се разследване срещу неизвестен извършител). Когато се издаде служебна бележка от полицията, чак тогава се завежда щета.

ksuhorukov - браво, това исках да кажа, че чужденците не са по-умни от нас, щом имат застраховки за всяко нещо.

didesignbg - не засега няма индивидуални, само групови - като техника на журналисти, фоторепортери, към някоя медия или вестник.

Slivenski - първо СОТ-а не носи отговорност за материалните щети,
второ - ако имаш СОТ, ползваш отстъпка.
За решетките е същото, както и за металните врати.
Трето - по третия въпрос отговорих за техническо средство
Четвърто - ако всички документи са представени по щетата в рамките на 14-дневен срок, се изплаща щетата
Застраховката "електронно оборудване" е само за фирми, не за физически лица и за всеки отделен случай се попълва въпросник.
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: Kanonir   
Дата:   23-11-09 13:40

Нушето ти хубуу викаш браво за чужденците ама трябва да си коригирате първо ей туй:

Автор: Nushenceto
Дата: 22-11-09 19:59

Почти точно си разбрал . Това с позиционирането няма как да не е така... Никой няма да ти застрахова фототехника , която е постояно в движение . Няма основание да се направи застраховка.


след "никой няма" трябва да вмъкнеш примерно "в България", щото в чужбина се правят масово такива застраховки, а и се изплащат кражби на фототехника зад граница и то на сериозни суми и има още една-две причини, зарад които западняците си имат застраховки за всичко и основната е, че като се случи нещо, след представяне на протокола от полицията (вкл. от друга държава), банковата им сметка се увеличава с предвидената по договора сума за застрахователното събитие, без да има "ама елате утре, ама това не е баш кражба, ама...."!

ей тука едно примерче с един фотограф как се представят застрахователите:

http://www.ethanmeleg.com/tip16.htm


 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 13:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 13:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   23-11-09 14:21

Новичок евала, не прочетох нищо по-добре и точно казано от твоя пост ! [smilie24]
В България всичко е опорочено, а в застраховането ... на квадрат. Знам как, кога и колко се изплащат обещения... А за конфиденциалността думи нямам... За каква конфиденциалност ми говорят Нушенце и Импе тук???
Хората питат за условия на застраховки. Общи такива по закон дори и в БГ всяка компания трябва не просто да има, а да са на достъпно, светло и видимо място! Да, ама не!
Истината е че няма нищо конфиденциално! в общите условия на застрахователните, банковите, мобилните оператори, електро и водоснабдителни, пенсионно-осигурителни и прочие компании!!!
Всички които не предоставят свободно и открито тези си общи условия, за мен, а и за други, както виждам са меко казано мнителни. Не препоръчвам и никога не ползвам каквито и да е услуги от тях.
Защото има и открити компании, където ви показват и дават отговори и информация, и където наистина знаят кое и колко е конфиденциално.
[beer]
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   23-11-09 15:20

Един съвет от мен, нека Императорът и Нушенцето, да кажат, в коя фирма работят, да кажат кога е приемното време, ако някой иска на лично да му дадат техен координат за връзка и да се приключи, който иска повече инфо да се обажда по тел и да ходи на място.
Джъмбо пусна линк и след един пост веднага цитат на линк-а и въпроси:"Аз за това питах, ама дали правят и еди какво си и еди що си..." ами обади се във Фотосинтезис и попитай. Джъмбо нито е представител, нито му е работа да ти обяснява и после да им философстваш там:"Ама той във форума Джъмбо ми каза еди какво си..."
Защо всички чакате на готово?Тук не е офисът на фирмата, в която работят Императорът и Нушенцето, че да ви разказват и показват всичко. Четете темата, пишете им на лично, взимате координати и отивате да ви обяснят на място!!!!А вие искате всичко смляно и сдъвкано да ви се даде и ако може хич задниците да не си мръднете...аман от недоволни мързели-разбирачи. И що решихте, че като са ви прее*али в Алианц, Булинс и т.н. и тук ще е така?
А за тия дето цитират как било в чужбина...ми ходете в чужбина бе какво правите тука?Как да се оправим и да стигнем чужбина като има тарикати и в застрахователния бизнес и сред потребителите?
Като за финал, искам да кажа, че не познавам лично повечето писали в тази тема и не съм имал за цел да обидя никой, но това, което видях аз от цялата тема е:
Двама души предлагат някаква помощ и информация при избирането на варианти за осигуряване на имущество, а 20 души ги плюят и ги хокат, защото ги мързи да се поинтересуват или защото някъде някой ги бил излъгал и вече всички са лъжци...
После кога ще се оправи България...ами в тоя дух няма да е скоро...[smilie23]
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 15:37

mondragon, донякъде си прав вероятно, но само донякъде.
Не се прави така реклама на "помощта", която предлагаш. В този смисъл съветът ти е съвсем на място.
Колкото до останалите постове, хората предлагат мнение, лични преживявания, както и сравнителни "картинки" с подобни ситуации в други държави. Аз лично не виждам нищо лошо в това.
Оправянето на България едва ли ще се случи и с недомлъвки, липса на прозрачност и неспазване на елементарни бизнес практики /някой по-горе спомена за добрите бизнес практики/ или пък с неумела реклама на услуги във фотофорум.

 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 15:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 15:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   23-11-09 15:48

Icegirl, и аз не те познавам... Радвам се, че мислиш така... надявам се, ще се представиш... [smile]
[beer]
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 15:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   23-11-09 15:53

Красиво и утопично...[smile]
 Re:
Автор: nomadsl   
Дата:   23-11-09 15:57

Мондрагон, или си спал накриво или не си чел внимателно линковете и постовете. Какво значи... "..тук не е офисът на фирмата.."? Това е форум и могат да се обсъждат всякакви аспекти на различни теми. Застрахователите, инициирали темата оставят съмнително впечатление за информация, която ще се дава на "тъмно" и на "ушенце". Това е толкова неестествено и подозрително, че ирониите са повече от оправдани. Очевидно е, че трябва публично и видимо да бъдат поствани "общите условия" на засрахователя. И е нормално това да става и "онлайн" - аз от компютъра мога самолетни билети и всякакви доставки да извърша; защо трябва да ходя до някакъв офис? Ти в магазина ако попиташ продавачката - "..тези кремвирши от соя или от месо са?.., очакваш тя да ти каже.. - това е конфиденциална информация... офиса на фирмата е в Харманли... идете там.. може да зададете въпросите си в офиса. Там ще получите отговор, адаптиран към вашите персонални предпочитания.

[smilie18] [smilie18]

Накратко в едно публично общество и в публична сфера като застраховането, нещата трябва да са ЯВНИ и без сянка на съмнение за прикрити проблеми. За съжаление с поведението си "местните" застрахователи оставят точно такова впечатление.
[url
И последно. Не наричай хората поставящи въпроси "мързеливци" и "неискащи да си помръднат задника". Ти ползваш компютър и никой не те нарича мързеливец, защото не редиш в тетрадка колонки от единици и нули.] текст



Публикацията е редактирана (23-11-09 16:05)
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   23-11-09 15:59

А за тия дето цитират как било в чужбина...ми ходете в чужбина бе какво правите тука? Как да се оправим и да стигнем чужбина като има тарикати и в застрахователния бизнес и сред потребителите?

Ние ще идем в чужбина много скоро. Както вървят нещата към окрупняване на услугите на територията на ЕС, знаеш ли коя БГ застрахователна компания ще може да си намери клиент с тези си абсурдни условия. Да, има тарикати в застрахователния бизнес и си личи от километри кои са тарикатите. Тарикати сред потребителите.. не виждам какво точно имаш предвид.
И ще го кажа в прав текст, ако все още някой не го е разбрал. Застрахователят предлага услугите си за да спечели от вас, а не за да ви осигури комфорт. Наблегнете на приоритета...
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   23-11-09 16:02

nomadsl [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Именно...
 Re:
Автор: navy   
Дата:   23-11-09 16:21

ужасТ
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   23-11-09 16:50

nomadsl
Дата: 23-11-09 15:57

Мондрагон, или си спал накриво или не си чел внимателно линковете и постовете. Какво значи... "..тук не е офисът на фирмата.."? Това е форум и могат да се обсъждат всякакви аспекти на различни теми. Застрахователите, инициирали темата оставят съмнително впечатление за информация, която ще се дава на "тъмно" и на "ушенце". Това е толкова неестествено и подозрително, че ирониите са повече от оправдани. Очевидно е, че трябва публично и видимо да бъдат поствани "общите условия" на засрахователя. И е нормално това да става и "онлайн" - аз от компютъра мога самолетни билети и всякакви доставки да извърша; защо трябва да ходя до някакъв офис? Ти в магазина ако попиташ продавачката - "..тези кремвирши от соя или от месо са?.., очакваш тя да ти каже.. - това е конфиденциална информация... офиса на фирмата е в Харманли... идете там.. може да зададете въпросите си в офиса. Там ще получите отговор, адаптиран към вашите персонални предпочитания


[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 17:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 17:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: navy   
Дата:   23-11-09 17:14

каква ирония... да те разплаче направо [smilie7]
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   23-11-09 17:14

Не знам, ама като гледам снимките в галерия, Нушенцето всеки дето я е снимал, ако му е правила застраховка, са толкова напред ...
 Re:
Автор: navy   
Дата:   23-11-09 17:17

Я покажи някой кадър, че не съм запознат [smilie7]
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   23-11-09 17:19

първата вдясно и си там.
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 17:20

icegirl, Вие казахте, че сте на ръководна позиция... Така ли говорите и с клиентите си? [smilie11]
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   23-11-09 17:25

Лична страница на icegirl Регистриран :23.11.2009 12:53

Изобщо не бих се учудила това да е "шефката", която може да отговори на всички въпроси, но прави това само Лично [smilie3]
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 17:47

това явно е някакъв драматичен финал на темата [smile]
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 17:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 17:49

зададох, но никой не обърна внимание... здраве да е... и успех с бизнеса [smile]
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 17:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   23-11-09 17:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   23-11-09 17:58

Ice Queen беше ли заето, че се спряхте на icegirl ? Когато обиждате с лека ръка потенциалните си клиенти се позамислете, че камъните са във вашата градина... не стигат по далеч ...
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   23-11-09 18:04

Ледено моме, май твоето хоби е застраховането, в грешния форум си![smilie21]

 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 18:06

Автор: icegirl
Дата: 23-11-09 17:04

Задавате ли си въпроса: "Защо по равтовете на магазините не се продават полици"
като за Вас лично сладуриии мамини
Знам че Вие няма да дадете и стотинка за
дадена полица.

Продават се обаче по интернет. И то без фамилиарнечене, лични обиди, както и с необходимите разяснения. Сверете си часовниците поне с европейските държави.
А къде ще си дам стотинките, които според Госпожата са лесно изкарани, ще реша сама.


пп. само за протокола : пише се раФтове.
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: thomas   
Дата:   23-11-09 18:08

Тук имам странното чувство, че гледам филма "Хлапето" на Чарли Чаплин. Два часа, след като обраха горката девойка, започнаха офертите от застрахователи. Дали пък полицията да не прегледа и тази версия? :-)
 Re:
Автор: navy   
Дата:   23-11-09 18:08

бе застрахователите в БГ са МУШЕННИЦИ !

98% [smilie7]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   23-11-09 18:11

само за протокола пише се мошеници [smilie6]
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 18:12

Импи, едва ли е правописна грешка [smile]
 Re:
Автор: todorov   
Дата:   23-11-09 18:28

Застраховането в България е на същото ниво каквото е икономиката ни. Не прави грам изключение.
За момента на пазара няма компания на която общите условия да са "изчистени" (с изключение може би само на една), т.е да не са написани двусмислено и да не представляват истински юридически лабиринт. Това е и защото компаниите си приписват една от друга.
Покритите и изключените рискове са ясни, или може би ще Ви стнат ясни след десеткратно прочитане.В това не е най-големия проблем.
Проблема възниква, когато трябва да се предяви претенция за застрахователно обезщетение и най-вече, когато трябва да представите т. нар. "изискуеми документи". На пръв поглед елементарни неща - бележка от полицията, бележка от прокуратурата, пак бележка от полицията, фактури (ако има или някой път се иска и експертна оценка от лицензиран оценител, ако няма фактура), гаранционни карти, протокол от СОТ-а и т.н.
Общо взето все "елементарни" неща, но всяко от тях може да Ви спъне. Напр. полицията най-често издава служ. бележка със следното съдържание "Лицето .... е заявил на .... дата, че от жилището му на адрес .... са отнети : 1, 2, 3 ..." Няма по член 194, 195 или 198 от НК. Има само лицето е заявило...
Това обаче не винаги се харесва на застрах. компании и те обикновенно казват: "Да ама в тая бележка трябва да пише по чл. 194, т. 1, ал. 3" и точка. Връщате с ев полицията и казвате каква бележка Ви трябва, но мустакатия чичко отговаря, че това е бележката, която може да Ви издаде. Следва параграф 22.
По-добър вариант е от полицията да посетят намясто събитието. Тогава идват онези момчета с куфарчетата и оплаквайки се, че Вие сте 11-ия за смяната им, почват да хлепат за отпечатъци, снимат разбитата врата или прозорец и си тръгват. Тези момчета (с девойка чат-пат) пристигат 3-8 часа след като сте се обадили в РПУ-то. Хубавото в случая е, че след седмица издават заветната бележка, в която пише, че е установен взлом.
И така ... Преписката Ви отлежава в РПУ около месец - време през което полицията упорито и безсъснно търси крадеца. Естествено след месец крадеца още не е открит и полицията предава нещата в ръцете на прокуратурата като изпраща преписката по служебен път натам. Преписката пътува в рамките на София, между двете служби между 1 и 2 седмици. Когато пристигне в прокуратурата, мастит прокурор завежда наказателно срещу неизвестен извършител. Разследванията продължават. След около 45 дни, по правило, прокурора трябва да издаде втория необходим документ:"Спиране на нак. произвоство срещу неизвестен извършител". По правило, както казах, на 45-ия ден, а на практика между 3-ия и 12-ия месец. Да речем, че изчаквате 3 месеца (късметлий сте) и успявате да се снабдите едва ли не по прокурорско снисхождение със заветното "спиране на нак. производство", сега трябва пак да се върнете в полицията и да изискате бележка, че към датата на издаване на това спиране на нак. производство извършителят не е открит. Този път от полицията са снисходителни и получавате бележкта си до седмица.
И така, въоръжени с тези три документа (1ва бележка от полицията, прокуроското постановление, 2-ра бележка от полицията) и след не по-малко от 3-5 месеца, цъфвате в застрахователната компания, предавате ги (срещу входящ номер) на експертите (отдел ликвидация на щети) и ако сте предали останалите документи (фактури, гаранционни карти, оригинал на полица, квитанции за платени премии, протокол от СОТ, банкова сметка - Ваша за обезщетението) се въоръжавате с още малко търпение да премине преписката по щетата по съответния вътрешен ред: експерт ликвидация - правен отдел - шеф (който разписва одобрението за плащане на обезщетение) - счетоводство. Един ден, след не по-малко от месец, се събуждате, проверявате по рефлекс банковата си сметка и установявате, че е "наедряла". Опааа обезщетението е платено. Бърза проверка на сумата и хоп има или няма разминаване. Това зависи от една елементарна формулировка в общите условия на компанията, че обезщетението се изплаща съгласно стойноста на имуществото към датата на събитието (но не повече от застрах. сума) и от наличието на калуза за самоучастие (сума която Ви се приспада от обезщетението) в размера на щетата. Нищо де и така е добре, няма да се правим на цървули за някакви си 20-30%.
Какво се получава ако между временно крадеца се установи и се открие техниката. Ами тогава ангажимента на застрахователна компания отпада, освен ако техниката не е увредена и ако има покритие за увреждането. В този случай обикновенно се започва дело, техниката е веществено доказателство и т.н. Вие сами преценете дали да стискате палци за такъв вариант.
Ами това в вкратце, поздрави и успех.
 Re:
Автор: dashikov   
Дата:   23-11-09 21:21

Тодоров [smilie24]

От такива като теб научих нещо в тази тема.От пишман застрахователите - нищо, а "шефката" - така хвалена - се оказа още по-пишман, поне се похвали че е пишман шефка, в пишман офис на пишман застраховател, с 2 пишман служители и е достигнала това ниво не чрез вдигане на краката - евала [smilie5]
Към застрахователите - дано това не ви е основна дейност и източник на доходи, че съм сериозно загрижен за прехраната ви.
Към останалите - малко антиреклама - застрахователя е КД Лайф, за мен неизвестен.Отне ми няколко клика през профила на Императорът.
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   23-11-09 21:30

todorov [smilie24] [thankyou] [thankyou]
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   23-11-09 22:00

[smilie24]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   23-11-09 22:16

Тодоров - най-малко ние сме виновни, че жалката полиция не си върши работата, не мислиш ли? Не знам и защо намесваш икономиката, макар сравнението да е ласкаещо, защото в продължение на 5 години икономиката ни бе най-бръзо развиващата се в цяла Европа [smilie24] [smile]

dashikov - споменахме неколкократно, че ние сме човекозастрахователи, а по отношение на общото застраховане (в което влиза предметът на тая тема) сме само посредници тоест хората, които ще ви свържат с конкретните специалисти, за да ви услужат, ама то няма кой да чете. По отношение на опитите ти за обиди - имай предвид, че ние сме най-добрият застраховател, като продукт в браншът и това индиректно го признават даже нашите конкуренти, включително компании като Алианц, Алико (бивши АИГ) и т.н. като просто ни подражават - това че ти не си ни чувал, си е твой проблем и на неособено кадърните ни маркетингови експерти, а аз и колежката ми сме доста добри и успешни в работата си. Само не знам ти от каква позиция се изказваш, разбираш ли нещо от човекозастраховане или общо застраховане? По въпросът за "антирекламата", не виждам нищо "анти" в твоето невежество.

Повтарям отново - ние сме човекозастрахователи - опитахме единствено да помогнем на желаещи съфорумци чрез контактите си в общото застраховане, защото кражбите зачестиха. Желаем да услужим, в замяна - само спам, глупости, че и обиди.... ами нека ви крадат наркоманци, циганори и всякаква измет и да ривете после из форума и да тичате по заложни къщи и пазари на черно да си издирвате техниката... то всеки си решава сам, мисля, че сте пълнолетни, макар че не си личи.

Чудно, защо като чета повечето постове, се сещам за един крилат лаф на Любо Пенев? [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: thomas   
Дата:   23-11-09 22:44

Алоу, "човекозастрахователите"! Терминът не беше ли животозастраховане? Надявах се поне като такива да сте го знаете, ама нещо...

След като "жалката полиция" не си върши работата (факт), а вие предлагате продукт, базиран на нейната не-работа, значи просто искате да си лъжете клиентите (отделно че рискувате и те да ви лъжат). А това не е честно. Мисля, че г-н Тодоров е описал съвсем точно какво го очаква всеки, който се подлъже.

Така че... крилатият лаф на Любо Пенев май трябва да се насочи към вас.
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   23-11-09 23:19

Томас ами то всеки може да каже че са му гепили нещо - какво да правят хората в общото застраховане без официален документ от полицията? И защо "ние" - казах - в случаят само посредничим.

Човекозастраховане е МОЙ термин, много по-правилен и точен, защото не защитаваме само животът на хората (в смисъл като обезщетение при смърт), но и здравето и късните им години. Заинтересовани сме човекът жив и здрав да остарее, да му изтече договорът и да му дадем пари да доживее достойно животът си (защото огромната част от хората ще бъдат здраво ухапани от пенсионната система), а не да умре преждевременно.



Публикацията е редактирана (23-11-09 23:23)
 Re:
Автор: navy   
Дата:   23-11-09 23:20

ШАНСА да получиш нещо от застраховател е... много малък!

Пак повтарям - застраховат за собствено успокоение... същите пари биха се дали в някой кръчма за алкохолен дилириум...

Застраховката не ти възстановява щетата, а само нейната ПО НИСКА финансова стойност!

Застраховател не може да те успокои - той ще ти създаде нерви!

Застраховател не може да ти върне вещите - той ще ти даде ЧАСТ от тяхната стойност...

На практика - а това е ФАКТ за съществуването на толкова застрахователи - много малък процент са обезщетени!
Толкова офиси, хора, разходи... се издържат на много такси от застраховани. Застрахователя става от алчен по алчен и клаузите са такива, че трябва дори доза късмет, за да си възстановш част от финансовия еквивалент.

Обаче пари и вещи се преживяват... но моралния ущърб и спомените - не.
Дублирайте архиви, съхранявайте на много места, правете така, че да не сте обект на кражба.
Не споделяйте какво имате, ходете неглиже, живейте си живота и не се хумвайте по метериалното, не го галете, не му се прехласвайте - използвайте го...

Колкото и да се бият в гърдите застрахователите - НИЩО в този свят не може да застраховаш така, че да се възвърне като преди - нищо!
Всичко е пошла и плоска реклама..
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   23-11-09 23:21

не защитаваме само животът на хората (в смисъл като обезщетение при смърт)

epikh! [smilie24] [smilie5]
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-11-09 23:23

Темата е изкована от пот и епичност.
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   23-11-09 23:29

navy - имаш право за много неща. Ако са ти гепили техниката със снимките вътре, как застрахователят да ти ги възстанови?

В нашият бранш - ако някой отиде на оня свят - не можем да го върнем, ако остане без ръчички, няма как да му посадим нови - даваме само сухо - на него, ако жив или на семейството му, ако не - повече не можем да сторим, но малко ли е?
Ако останеш без крайници при злополука, какво ще правиш, вярваш ли че държавата ще се грижи за тебе? Ето - сега ще спират помощите на 20% от хората с увреждания, щото не били нуждаещи се... а ако загинеш и имаш семейство, деца? Ърм? Наш бизнес - крайно благороден.

Ексилов - да - епическо.
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   23-11-09 23:49

Вашият бизнес е силно казано "бизнес".

Всичко е една измама в тази "държава".

Ще порастнеш - ще разбереш.

20 години гледам напред и светлина в тунела се не види...[smilie18]

Авто, "човеко", имотни застраховки - бошлаф работа са всичките.

Сега съм си направил застраховка на хапартамента от бедствия (и аварии)- 60 кинта годишно. А да видим ако протече от комшиите дали ще ми платят гипскартона и изолациите... Че те даже не са идвали да ги видят!

Данък "спокойствие" му казвам аз.

А вие сте малки пиявички... Всички застрахователни фирми са еднакви - Алианц, Уника, АИГ.

Потрошиха се да ми досаждат 100 познати да ми предлагат глупости. Напудрени, напарфюмирани, излъскани глупости! Помислят че съм изкарал някой леФ и започват да се умилкват... В лъскавото офисче на центъра, с едно бюро и телефон (даже компютър не им трябва) - точат мрежи и слагат капани за шарани... И се кефят - гледай тоя го обработихме, гледай оня го притикахме... Шефа кара Q7, клати си краката, а работниците лапат мухите и ядат обещания за проценти и лихви... Е то и за това се иска майсторлък...

Даже състудент, когото не бях виждал от 5 г., ми се обажда да пием бира лятото и докато седнахме на масата подкара алианц.

"Продукт", "формат" - нови думи за стари неща... [smilie18]

Много безделници в тази държава...

Ето какво мисли щерката по въпроса със застраховките:


http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1259013264_begintowalk.jpg



Яж сега, за да не ти се налага да работиш после...



Публикацията е редактирана (23-11-09 23:55)
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: portradamus   
Дата:   24-11-09 00:07

navy [smilie24]


Сметката е много проста. Застрахователят събира премия от клиентите си. От тази премия си плаща наема, заплата на чистачката и за себе си, ток, канализация, ... и каквото остане отива за покритие на евентуални щети.

Застрахователят не е идиот. Ако вероятността за щета е 10% на година, премията платена от клиента не може да е по-ниска от 10% на година--това би означавало, че със сигурност застрахователят ще загуби в дългосрочен план. Затова застрахователят изисква премия над 10% при риск 10%.

В случая клиентът работи на (математическа) загуба, зашото плаща над 10% от стойността на нещо което може да бъде загубено с вероятност 10%. Ако клиентът не е наясно с това, значи си хвърля парите на вятъра без мисъл.

Императорът е човекозастраховател. Той използва едни таблици (не знам дали терминът е "актюерски таблици", но на английски е Actuarial Table). Хората са изчислили вероятността човек да умре след една година, като функция от възрастта. Например в Щатско 20-годишен мъж има 0.0000660 вероятност да умре между 20 и 21 години. Императорът има по-детайлни таблици, нагласени според различни типове хора, например мъж пушач в добро здраве, или жена непушач с високо кръвно и наднормено тегло (== повечето жени в САЩ).

Аз реших да си застраховам живота за следните 10 години, за $1 милион. "Кръвопийците" застрахователи казаха хубаво, това ще ти струва $250 на година за следващите 10 години. Ако умра, наследниците ми получават 1 мил (ако не умра, след 10 години не ми дават нишо). Ако седнеш да сметнеш каква е вероятността мъж непушач в добро здраве на моята възраст да умре между днес и 10 години напред, се оказва че вероятността е 0.00002305, т.е. реалната цена на включения риск е около $230 на година. Значи застрахователя прибира $20 на година, близо 10%.

С други думи в този случай аз се минавам леко. Но аз го правя съзнателно и с причина. Имам семейсто, деца, и спокойствието че ако се гътна ще могат да изкарат 20-тина години на хляб и сол (шегувам се) си струва $20 на година. (Моя застраховател е сравнително голям и животозастраховането в САЩ е регулиран бизнес, така че не може сульо и пульо да продават застраховки, затова аз не се страхувам че може да се опитат да изшикълкавят.)

Изводът е че винаги когато се работи с (почтен) застраховател, клиентът е на (математическа) загуба. Застрахователят винаги взема повече, отколкото изплаща. Неправилно е да се представят нещата все едно застрахователят работи на загуба и едва ли не прави услуга на клиента като сключва договор. Както е неправилно да се изкарват застрахователите като кръвопийци и иззедници. Просто това е услуга, както фризьорът ни взема пари за пострижка, така и (почтенния) застраховател ни взема малко повече в замяна на спокойствие.
 Re:
Автор: todorov   
Дата:   24-11-09 00:22

Императоре, незнам кой каква работа върши, но е факт всичко което написах по-горе. Факт е също, че застрахователните компании се възползват от мързеливоста или нехайството на компетентните органи и настояват за документ от тях със съответно съдържание. Не, те не казват "няма да платим", те просто си искат документа. Забележи, че предварително знаят какъв ще е резултата. И стига с това животозастраховане, да, важно е, но в тази страна има само 1-2 компании които изпълняват критериите за стабилност и заслужават внимание от тази гледна точка.
Нейви, братче, много си ги намразил тези застрахователи бре [smile]. Един искрен съвет от мен - смени си застрахователния посредник. Вземи някой, който ще ти върши работа. Това е ключово!
Истината е, че на пазара ни в момента се предлага огромно разнообразие от имуществени полици (визирам домашно и офис имущество). ПОРмоции бол, застраховки за 25 лв. на година - бол, застраховаш 12 месеца плащаш 10 - бол и т.н. И всичките са един дол дренки. Изключение прави общо-взето една компания, където нещата са ок.
За застрховката на фото-техниката въпроса е все още сложен. Казуса идва от там, че се визира пустата му кражба ама чрез взлом. С една дума към момента на пазара ни няма читав продукт за застраховка на фото-техника собственост на физически лица и тук не визирам просто едни голи общи услвия условия (които могат да бъдат написани перфектно и за застрахователя и за застрахования). Тук става за въпрос и за неща от "кухнята" като срокове, документи, изисквания на ликвидаторите на щети (лицата които разглеждат претенцията за обезщетение), за за допълнителни "дребни" условийца и бележчици и изобщо за всичко което в едни общи условия се формулира като "... и други документи", "...определени действия", "...грижа на добър стопанин" и прочие. Колкото и жалко да е много често обезщетението Ви зависи и от усните заповеди спускащи се отгоре-надолу. Това всичко по-горе са неща, които няма как да знаете, когато подписвате застрах. договор (т.е. неговия кратък вариант - полицата).
Та мисълта ми беше, че към момента няма читав продут на пазара, който нас като притежатели (физически лица) на скъпа фото-техника да ни вълнува (говоря не само за кражба чрез взлом, но и кражба извън помещение означено като адрес на застраховката, злоумишлени действия на 3-ти лица, грабеж извън адреса на застраховката, счупване, бедствия и прочие рискове. Освен това коректна и стабилна ликвидация - изплащане на обещетение). Обещал съм на няколко съфорумци, които се допитват до мен по застрахователни въпроси ако се появи такъв продукт да ги информирам, но понеже виждам, че има интерес, като "просветне пазара" направо ще пиша във форума.
Успех.
 Re:
Автор: navy   
Дата:   24-11-09 00:26

За всичко е виновен САМ човек, защото поради какви си там и аз не знам причини не се е САМООБРАЗОВАЛ и се е подвел покрай наивната дума' застраховане' !
Самата дума 'застраховане' твърде много замотава наивния българин... а всъщност всичко това си е математика и реална оценка на риска!

И затова, че САМ човек не може да си оцени положението - плаща ПОВЕЧЕ парина друг, за да го прави вместо него...

В малък % работи и малшанса и късмета, но той не може да събори застрахователната икономика...
 Re:
Автор: todorov   
Дата:   24-11-09 00:26

imitev, portradamus
не ги мразете токова застрахователите (агентите) и те семейства хранят [smile] и не им правете сметките, че portradamus доста грешно ги нареждаш [smile]



Публикацията е редактирана (24-11-09 00:27)
 Re:
Автор: navy   
Дата:   24-11-09 00:30

Тодоров, не съм ги намразил, просто ги наритах преди няколко години като безсмислени пари на вятъра...
Застраховам се по 'други начини', за мен това вече не са пари на вятъра...
 Re:
Автор: todorov   
Дата:   24-11-09 00:33

Нейви, ако си пропуснал прочети поста ми преди твоя горния
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   24-11-09 00:59

Правете разлика между застраховка "Живот" и така наречените "Продукти". Те не са застраховка живот в прекия смисъл. И струват доста повече пари.

Иначе за застраховката живот - аз съм положително настроен към нея. Там всичко е описано ясно и всеки има достъп до информацията...

Докато при "продуктите" всичко е супер конфиденциално, специално за тебе един вид...

Когато ми говорят така обикновено ставам мнителен...



Публикацията е редактирана (24-11-09 01:01)
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   24-11-09 01:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   24-11-09 01:35

"Изключение прави общо-взето една компания, където нещата са ок." кажете я тая компания моля (може и на лични). Аз ще си проверя дали наистина ме устройва разбира се, но така ще си спестя обикалянето по другите
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   24-11-09 01:50

nomadsl :Какво значи... "..тук не е офисът на фирмата.."? Това е форум и могат да се обсъждат всякакви аспекти на различни теми. Застрахователите, инициирали темата оставят съмнително впечатление за информация, която ще се дава на "тъмно" и на "ушенце".- с цялото ми уважение към теб Първо този, който не чете май си ти, защото аз написах да кажат от коя фирма са, след което всички велики специалисти в УЕБ-сърфирането да им намериТЕ сайта и да се запознаете с общите условия, които най-вероятно са качени там. Второ за креНвирша няма да говоря, че пак ще решиш, че съм станал на криво. И трето ако си се обидил на "мързеливец"...съжалявам, както казах не съм искал да обидя лично никой.
Аз не защитавам авторите на тази тема, но това е тенденция на всякъде и във всички форуми да се тръгва така и само двама или трима от писалите в тази тема са наясно какво са писали, а другите само плюят, затова се издразних и писах, а относно ставането на криво... и двамата ставаме направо-всяка сутрин, тъй че не ме мисли [cool]


ksuhorukov :Тарикати сред потребителите.. не виждам какво точно имаш предвид. -тия дето сами си крадат имуществото имам предвид, що се правиш на 3 и половина? Не малко са случаите, в които някои сами си "крадат" колите, имуществото и т.н. и после плачат на застрахователите. Много добре си спомням как с един приятел бяхме в една известна в БГ застрахователна компания да му изплатят срязаните гуми и момчето пред нас като излязохме след процедурата се хвалеше как в пликовете им бил пробутал "някви галоши" вместо обявените Мишелинки за по 400 лева бройката. И доволно потъркваше 800 лева в брадата си. Ей за такива тарикати говоря.

Както и да е, не се засягайте от мойте думи, мен ми е все едно, само че не съм видял нито една тема със заглавие "Застрахователите ме мотаят..." или "Неизплатено обезщетение за открадната техника..." или "Изплатиха ми откраднатата техника...", а само "Обраха ме..", "Открадната техника...", Обраха ми техниката..." и т.н.
Пази Боже и никому да не се случва!!!
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: Canon   
Дата:   24-11-09 02:01

mondragon
Е недей де - за мотане и лъжене от автозастрахователи да не ти приказвам - ТЕ не си лепнали етикетите /маркировката/ и не са идвали да я видят при три години плащане на пълно автокаско на кола /лизингова/ - сега не можели да се платят 120 лв стъкло - нямало маркировка !!!
Че кой бе, аз ли да ги лепя? Да си взема от комиксите лепенки ли?



Публикацията е редактирана (24-11-09 02:08)
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 09:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 09:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 09:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 09:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: thomas   
Дата:   24-11-09 09:45

Icegirl, точно с компаниите в автомобилното застраховане мога да кажа, че не съм имал проблеми. Но то е, защото нещата там са достатъчно ясни и доказуеми, освен това в този вид застраховане има пазар и има достатъчно пари на входа, така че хората не се циганят и си плащат. Но наистина не мога да повярвам, че някой, който ми е застраховал скъпата мобилна техника, ще ми плати, когато му кажа, че са ми я откраднали примерно по време на пътуване в Тайланд. Ай'м сори, ама просто не го вярвам, когато става дума за българи - и от страната на клиенти, и от страната на застрахователи.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 09:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 09:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-11-09 09:56

Icegirl, заучените фрази от обученията вървят при разговор един с един пред клиента. Затова и на обучението ви обясняват че трябва да си само с клиента, максимум със съпругата му. Че разговора се води лично. Не по телефон не в интернет. В момента не правиш нищо различно освен да подлееш вода, както на себе си така и на служителите си, а и на другите консултанти. Да постигнеш някакво внушение дистанционно е невъзможно, би трябвало да ви го обясняват на обученията.[smilie3]
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 09:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Застраховка на фототехника
Автор: Canon   
Дата:   24-11-09 10:01

Доста по-дълбоки и недонаправени са условията при автозастрахователите.
Хайде още един пример - аз съм със златен талон - повече от 6 години без нарушения и доста дълъг стаж, т.е., застрахователния риск при мен като водач е по-нисък, отколкотото при други водачи с по-малко стаж и/или повече нарушения. А плащаме еднакво - няма разграничаване. Или аз де факто плащам за повишения застрахоателен риск на други.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 10:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   24-11-09 10:17

portradamus - твоят пост е странна смесица от неразбиране и правилни изводи. Първо - кажи ми асо имаш договор за 30 години и се гътнеш (не че ти го пожелавам) на втората - колко парички ще си внесъл ти в компанията и колко ще изплатят на семейството ти? Аче застрахователят КАТО ЦЯЛО взема повече отколкото плаща - ами много ясно - ти какво очакваш? Ние да не сме някакво сборище от Дядомразовци и Майки Терези? Кой ще ни издържа бизнесът, ако не самият бизнес?

Това Българинът е рядко говедо - иска само той да спечели, а тоя отсреща да се мине !!! Първото правило на всеки почтен бизнес е, че като си стиснат ръцете след успешни преговори, и двамата, сключили сделка трябва да са станали с нещо по-богати. А твоята застраховка е от типът "каско", тя не те защитава от най-големият риск - безпаричието на стари години. Ако си намерил друг начин да се защитиш, добре, ама ако не?
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 10:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   24-11-09 10:26

Автор: imitev
Дата: 24-11-09 00:59

Правете разлика между застраховка "Живот" и така наречените "Продукти". Те не са застраховка живот в прекия смисъл. И струват доста повече пари.

Иначе за застраховката живот - аз съм положително настроен към нея. Там всичко е описано ясно и всеки има достъп до информацията...

Докато при "продуктите" всичко е супер конфиденциално, специално за тебе един вид...

Когато ми говорят така обикновено ставам мнителен...



Много бих се радвал да ми обясниш тоя пост - какво разбираш под Застраховка Живот и "така наречените продукти"? Имам чувството, че си подочул нещо, ама не си го разбрал. Да, положително настроен си - осъзнал си значението на подобна защита - добре. Че е ясно, ясно е - няма ги мътните истории от общото застраховане - така е. Конфиденциално е - ами защото работим с лични данни на отделните хора - ние сме като докторите и адвокатите, да не искаш да ти размахваме личните данни наляво и надясно? Ами ако си направил човекозастраховка тайно от жената си, за да обезщетиш либовницата си? Специално за тебе е, защото всеки човек има различна степен на риск (ти си мъж на 38 години и си строителен работник, neuromancer е девойка на 22 и бачка в кантора - говоря примерно - не ви познавам), имате различни цели (ти искаш да защитиш семейството си, тя иска лека-полека и по мъничко да събере парички за късните си години, защото не вярва на пенсионната система) - как да ви представя едно и също решение?
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 10:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 10:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-11-09 11:00

Това с промиването на мозъка си е твоя трактовка, аз не бих заемал такава смела позиция в публичното пространство представяйки службата си.
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   24-11-09 11:18

Императоре - още малко и ще си повярваш -> тогава ще си готов за генерален мениджър...

Какво общо има застраховката живот със застраховката женитба или допълнителните пенсионни глупости?

Всички са различни като цел и цена...

А така наречените "продукти" дето не били застраховки са хем здравни, хем пенсионни, хем живот. Идеята е да прибирате повече пари от застрахования за комплексен продукт.

Където идва и "персоналният" контакт в тесен кръг. Ако са повече хора става по-трудна обработката.

Един вид WS Teleshop в застраховането [beer]
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 11:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   24-11-09 11:53


Ицегирл - ти като гледам си готова за началник, като ти направят началника генерален менАджЕр [ezik]
 Re:
Автор: nomadsl   
Дата:   24-11-09 13:03

То вярно WS Teleshop иншуаранс стана /иншуаранс идва от шаран - стара българска дума/.

" ... само днес и само сега застраховате един живот и получавате два... За тези с повече животи /котки и др./ - отстъпки за количество. "

А ICEGIRL има най-добрата персонална застраховка срещу измръзване.

Как не им е хрумвало да набират клиенти в Орландовци. По време на траурните процесии се събират доста хора, има мотив, настроението е подходящо за маркетиране на продукта. Е, има риск да ги сбъркат с гарваните, но се преодолява - нали са дошли да помогнат.

[smilie7]

 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 13:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: nomadsl   
Дата:   24-11-09 13:14

Айсгърл, аз топла вода не виждам. Виждам предложения да се пие по една студена.

Нищо лично.

 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 13:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 13:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: nomadsl   
Дата:   24-11-09 13:26

Май някой е готов да бъде "лед" за всяко едно уиски.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   24-11-09 13:33

[beer]
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 13:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: icegirl   
Дата:   24-11-09 13:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 

 Тази тема е затворена