Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   23-11-09 16:40

За някои щастието не е пълно без да пее, танцува и кафе да прави.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   23-11-09 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ege   
Дата:   23-11-09 16:49

А Никон Д60 и Д40 с триточковата система да не би да имат?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   23-11-09 17:33

Ще видим какво ревю ще изкара Бони.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   23-11-09 17:38

Преди - зор че няма ЛВ. Сега - има ЛВ и видеЛо, ама що сега да гледам точките в дисплея, вместо във визьора? Може ли да фокусира със съответните точки в дисплея - може. Потвърждава ли фокуса - потвърждава и заключва. Във визьора потвърждава ли фокуса на избраната точка - потвърждава и заключва. Ами ако бяха го направили като онова беличкото сапунероподобното без визьор, само с дисплей? Аз викам, на който му е криво да извади друго ентри тяло за такива пари и с такова качество на картината, и да заповяда [smile]...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   23-11-09 17:40

За Пентакс е много добро, на мен лично на Никона картинката по-вече ми допада.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   23-11-09 18:12

На кой Никон? [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   23-11-09 22:11

Специялно на моя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   23-11-09 23:35

Кой е твоят Никон :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   23-11-09 23:40

Уважително е мнението на хора, които съдят за "картинката" според това как ще процесне апарата файла. [smilie24]

Сега сериозно:

1399лв за тялото с двоен кит? Ако сега си търсех любителско тяло щях да го отнеса на момента. Тестовете са повече от очевадни, евала на Pentax. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   23-11-09 23:51

Той явно обича жълти петна в снимката и липса на детайл.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
К-Х 6400

http://75.126.132.154/PRODS/KX/FULLRES/KXINBI06400.JPG



D5000 6400

http://75.126.132.154/PRODS/D5000/FULLRES/D5000INBI6400.JPG





Публикацията е редактирана (23-11-09 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   24-11-09 02:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   24-11-09 09:23

Ами разликата на това към К200 класа е както казаха липсата на подсветка на активната фокусна точка и горен дисплей, което и за мен не е добре, щото съм ги свикнал. Но останалите неща къртят.[beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   24-11-09 09:51

К200 беше обявено за "ентри" клас тяло. "Проблемът" му се състои в това, че има сума ти неща от горния клас, които начинаещите потребители не търсят. Което пък си е страхотен бонус за по-напредланите любители. Колкото и да е условно, това беше последното тяло в ниския клас, което Pentax Corporation пусна на пазара. К-м е първото тяло в същия клас, след като НОУА поеха контрола. К-х продължава същата линия. Затова К-х е представено като "нисък" клас, а К-7 като "среден" клас. Очакваме изненади във "високия" клас - дали ще е средно или пълно-форматна изненадата... ще се види догодина.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-09 09:52

steeens просто прехласване по марка. Като пише Никон или Канон значи е номер 1, а това съвсем не е така.

Да не говорим за неудобството с безмоторните никони, за липсата на каквато и да е подръжка за ръчни обективи, за липста на вградена стабилизация, за орязаните функции.... Д40 беше хит заради супер ниската си цена, Д300 имаше нкяой хитринки с койот държа година лидерска позция ама от там насетне никон се возят по инерция и тя вече свършва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   24-11-09 10:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ege   
Дата:   24-11-09 11:18

В ниския клас се вижда, че е по-добър от ниския клас никони. Д60 има ли видими АФ точки?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   24-11-09 12:06

Вижте незнам защо така се изразявате, но един фотоапарат не е само 6400 исо, което на практика не се ползва никога.

Отговори на това съобщение
 Re: Photography Blog: PENTAX K-x Review
Автор: jorro_z   
Дата:   24-11-09 13:10

DeathZone,

в случая ИСО 6400 е един вид инструмент за сравнение. На 100 (или дори 200) ИСО, всички дават почти еднаква картинка, като шум. Вече на 6400 си личи, кой апарат/матрица/софтуер какво може и какво маже...

СайбърДжин,
Хотснейл в случая е прав, като дава за пример Д40/Д60 на Никон, защото те са от един клас с Пентакс К-х - така наречения ентри левъл. Както и като цена (при уговорката да се гледа стартовата цена на модела, а не настоящата, която е по-ниска поради остаряване на модела).

Доста тактично пропусна D3/D3s/D3x/D700

Ами да, тактично пропускаме да сравняваме К-х с Д3х. Не че не може де...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   24-11-09 13:23

Не ми се на практика виждат Д40/60 в един клас с К-х, най малкото щото вече са стари модели, за базара.



Публикацията е редактирана (24-11-09 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: allwhite   
Дата:   24-11-09 13:38

Доколкото е известно, К-х ползва тялото на К-м, там също няма подсветка на аф-точки във визьора, вероятно защото просто не е имало място за този модул в самото тяло. Това си е решение на Пентакс, да използват вече разработеното тяло и да хвърлят повече пари за матрица, софт., ЛВ и Видео. По никакъв начин не мога да се оплача от К-м като ергономия, напротив, невероятно удобен апарат е, ползвам само централна точка, върши си ми идеална работа. Просто ентри класа си е предназначен за определена и не-малка група потребители (което не го прави ентри апарат в случая, поне според тестовете досега [smilie24] )И както каза един приятел от една голяма търговска верига ... "Шефовете напоследък много натискат да предлагаме само огледално-рефлексни" ... [smile]



Публикацията е редактирана (24-11-09 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-09 14:35

Сайбер и аз мислих да си взема никон едно време - Д50. Ама взех минолта.

Не е омразно изказване.

Просто другите изказвания някак олекотяват постиженията на пентакс.

Не че кой знае какво ама в предвид в колко затруднено положение са мисля че се справят супер. Това че са се справили по добре от никон в конкретния случай е очевидно.

Иначе Д3/Д3с е супер апарат ама ми е скъп. Иначе бих си го купил. (Другите не ме привличат толкова)

А за часта дето никон изостават еми от две години нищо не са изкарали освен 720п видео. Д90 е олекотен Д300, Д300с е Д90 в другата кутия, Д3с .... Д3000 и Д5000 са пълна инерция.

Пенттакс за последната година две нови концепции



Публикацията е редактирана (24-11-09 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danilia   
Дата:   24-11-09 20:55

Дали и този к-х снима в топла гама?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   24-11-09 21:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ibk   
Дата:   24-11-09 21:37

Автор: danilia
Дата: 24-11-09 20:55

Дали и този к-х снима в топла гама?


При този, както и последните 2-3 Пентакс-а автоматичният бял баланс може да се настройва в каква гама да бъде - дали по-топла или по-студена, както ти е кеф.
За абсолютно точен бял баланс - ръчно.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »